IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Моят портфейл в момента е следния.... а вашия ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Мажоритаря Разгледай мнение
    MOST
    HDPAT
    KREM
    HIMKO
    AKB
    POLIM

    Туй ми е портфейла...
    ииии... HIMKO, AKB и POLIM са вече непублични... Но гордо продължавам да ги държа
    Мнението не е препоръка за покупка или продажба на ценни книжа.

    Коментар


    • Ърм - аз въобще не писал за златце, сребърце, платинчичка, скъпоценни камъни и дом. Мислех - говори се за акции.




      Забравих тоже да спомена и две инвестиционни човекозастраховки, от които ще зема немалко сухичко, ако пукна или остана без част от своите крайници.
      Last edited by Императорът; 15.01.2012, 22:26.
      Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

      Коментар


      • Моят в %-и стойност:

        80% столични имоти
        10% други градски имоти
        5% благородни метали злато/сребро - 90/10
        4% селски имоти и ЗЗ
        1% БФБ - 4GH и 5L3

        Коментар


        • Хъх - гледам никой не смей да си признае какво дръжи.


          Аз, понеже - храбър - ще си кажа:

          Едната Хидравлика;
          Другата Хидравлика;
          Златното Жабе - привилегировани;
          Златното Жабе - обикновени;
          Софарма;
          Софарма - транспортната;
          Софарма - имотаджийската;
          Софарма - билкарската;
          Честната Игра;
          Бинтаджийницата;
          Елхимът;
          Саламаджийницата - привилегировани;
          Саламаджийницата - обикновени.


          Не казвам, че по тежест в портфейлът са в този ред.
          Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

          Коментар


          • А ето и едно портфолио от 18 стоки с по-краткосрочен/спекулативен хоризонт от месеци до макс.1год., което се надявам да бие индексите за това време.
            Това ми е ДЕМО де.

            APKT,EBF,GSM,SWN,HGG,QEP,INFA,ANF,RFMD,BHI,GTE,IPA R,HRC,IPCM,NTAP,
            MLR,SI,CTEL

            10-на от тях бих могъл да напазарувам още утре когато индексите се обагрят в ярко червено, останалите мога да почакам още малко за влизане,че в момента ТИ индикаторите не са ми дали все още ОК .

            Как съм ги скринирал/подбрал ли ?

            = M.Cap. - над 300М
            = Д/Еq - под 0.5
            = CR > 1.3
            = RSI <40 (без BHI,EBF,GSM,CTEL,SI,MLR)
            = 52 w.low - до 10%, max. 15%
            = RОЕ >10% (а половината са >15%)
            = EPS past 5Y - positive (без QEP,ANF,BHI,MLR), а 11 са с над 10%
            = ЕPS this Y - > 15% (без HRC)
            = EPS next Y - > 10% (без SWN,HRC,MLR)
            = EPS next 5 Ys >10% (без HGG)

            По отрасли - Basic Mat& Energy - 5, Consumer goods - 3, Healthcare - 2, Services -2, Technology - 6.

            Коментар


            • Ей, тука наистина прекалено си ги мерите..
              Давайте наистина по-конкретно по темата.

              Равновесния - така като те чета ми звучиш доста близо до моята "философия" на инвестиране. Ама дай да ги видим кои са тези супер профитни компании дето споменаваш и най важно - как ги подбираш, по какви критерии.

              Ето и от мене:
              Дълъг съм на RIG, STD,AA,RIO , а от онзи ден и SKM.
              Среден дивидент от 5-те - 6%, обозрим хоризонт на и-я от 1 до 3 години, в зависимост кога ще достигнат около 90% от IV-то си та да продам.
              Накратко - търся подценени (но с бъдещ потенциал) акции на/около 52 с.дъно (което винаги чеквам и с дъното при Леман като маркер) и да имат минимум 50-60% отстъп от ИВ, та да имам поне 15-20% годишна доходност ако се наложи да чакам около 3 години. Приличен дивидент само помага за чакането, а и носи текущ кеш.
              От техн.индикатори ползвам само 2-3 колкото до потвърждение за влизане - главно RSI (най-добре под 35), WR, SMA.
              Иначе скринирам акциите по 1 дузина показатели. Долу съм ги изброил основните заедно със средно аритметичното за горните 5 акции. Имам в мониторния ми списък още 24 акции, чиито стойности не се отличават много от долните числа. Останалото е елементарно - четене (ама много четене) докато си съставя мнение за всяка.

              P/E 7.38 P/B 0.94 P/S 1.15 P/FCF 13 PEG 0.61 EPS next5Y 13.2%, CR 1.49 D/Eq 0.46,GrM 41% ROE 15.6%

              Коментар


              • Първо отговорете на въпроса на темата, а после си показвайте голите.......

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Forex Master Разгледай мнение
                  А къде съм казал че депозитът за мен е свещена крава? Просто депозитът в момента е с най-добро съотношение риск/възвращаемост. Навсякъде другаде в момента рискът е неоправдано висок за каквито и да са инвестиции, още повече за дългосрочни такива.

                  Пак си противоречиш... Хем не вярвал на никого хем инвестициите му били в дългосрочен план... Пълни безсмислици!
                  Какво му е високо на риска за дългосрочни инвестиции. Имам акции от различни сектори, от различни държави, в различни валути. които всичките се търгуват на брутално ниски съотношения, а при доста от тях дивидентната ми доходност е по-висока от тези прехвалени лихви по български депозити. А при другите ако риска от срив на еврото не се реализира ще направя печалба от 200-300% в рамките на една година. А при най-лошия сценарии и ти и аз ще останем с една 0. Та къде е по-доброто съотнешение след като при сценария всичко се срутва губим еднакво, а при сценария нещата се оправят, аз печеля брутално, а ти 5%.

                  За какви изобщо съотношения риск доходност приказваш, трябва да са от някаква друга вселена.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                    Кой казва, че вярвам на когото и да било. Всъщност мнението ми за всичко е много по-черногледо от твоето. Което обаче води до това, че за мен всичко е рисково и никъде няма свещени крави.
                    А къде съм казал че депозитът за мен е свещена крава? Просто депозитът в момента е с най-добро съотношение риск/възвращаемост. Навсякъде другаде в момента рискът е неоправдано висок за каквито и да са инвестиции, още повече за дългосрочни такива.

                    Пак си противоречиш... Хем не вярвал на никого хем инвестициите му били в дългосрочен план... Пълни безсмислици!
                    Седерастите, сините талибани, соросоидите и НПО простетата са безочливо нагла зомбирана сган!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Forex Master Разгледай мнение
                      Как какво? Ами изпълнява си закона... Да не вярваш на държавата което е гарантирала със закон, а да вярваш на розовите балони раздувани на бфб-то и то без никакви ангажименти?!.. Докъде още може да стигне заслепяването на един инвеститор на бфб-то?..
                      Кой казва, че вярвам на когото и да било. Всъщност мнението ми за всичко е много по-черногледо от твоето. Което обаче води до това, че за мен всичко е рисково и никъде няма свещени крави. Което пък води до това, че след като така и така поемам риск, то поне като печеля да печеля съответно на този риск. Не влизам никъде където потенциалната ми печалба не е в пъти в дългосрочен план. И дори и да се издъня някъде от другите места пак ще спечеля. Българските акции далеч не са ми доминиращи в портфейла.

                      А ти залагаш всичко на един кон. От който ако загубиш ще загубиш всичко, ако спечелиш ще спечелиш нищо. Е кой тогава поема по-голям риск от нас двамата.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                        Ами, че то всяка държава гарантира, че ще си заплати задълженията. И какво от това.
                        Как какво? Ами изпълнява си закона... Да не вярваш на държавата което е гарантирала със закон, а да вярваш на розовите балони раздувани на бфб-то и то без никакви ангажименти?!.. Докъде още може да стигне заслепяването на един инвеститор на бфб-то?..
                        Седерастите, сините талибани, соросоидите и НПО простетата са безочливо нагла зомбирана сган!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Forex Master Разгледай мнение
                          Напълно достатъчно са. А освен това, мен какво ме интересува колко са?!... Държавата е гарантирала тя да му мисли откъде да вземе ако не и стигнат...

                          Така че сладка работа са депозитите. Хем солидна и гарантирана лихва капе всеки божи ден, хем с държавна гаранция!
                          Ами, че то всяка държава гарантира, че ще си заплати задълженията. И какво от това.

                          А иначе за фонда
                          http://dif.bg/wp-content/uploads/201...if_profile.pdf

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                            Хайде сега погледни активите на фонда за гарантиране колко са.
                            Напълно достатъчно са. А освен това, мен какво ме интересува колко са?!... Държавата е гарантирала тя да му мисли откъде да вземе ако не и стигнат...

                            Така че сладка работа са депозитите. Хем солидна и гарантирана лихва капе всеки божи ден, хем с държавна гаранция!
                            Седерастите, сините талибани, соросоидите и НПО простетата са безочливо нагла зомбирана сган!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Forex Master Разгледай мнение
                              Не е необходимо да се надрусваш... Достатъчно е да знаеш /ако не знаеш, питай някой който знае/, че държавата гарантира депозитите до 195 хил. лева във всяка една банка независимо колко фалирала е тя.
                              Хайде сега погледни активите на фонда за гарантиране колко са.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                                Трябва мисълта ми да полети в трансцеденталните полета освободени от яко надрусване с ЛСД че да схване как така е ок да си даваш парите на някой фалирал и да го смятащ като успешна инвестция.
                                Не е необходимо да се надрусваш... Достатъчно е да знаеш /ако не знаеш, питай някой който знае/, че държавата гарантира депозитите до 195 хил. лева във всяка една банка независимо колко фалирала е тя.
                                Седерастите, сините талибани, соросоидите и НПО простетата са безочливо нагла зомбирана сган!

                                Коментар

                                Working...
                                X