IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Моят портфейл в момента е следния.... а вашия ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Capo
    Здравейте, а как бихте коментирали моя портфейл? Общият размер е малък,около 20 к
    Съдържание:
    АТЕРА - 38 %
    Ст.планина холдинг - 5%
    По около 4 % от тези: ПИБ,КАО,АЛУМ,ХИКА,КТБ,Енемона привилегировани,
    по около 3 % от тези: БЛАБТ,МОНБАТ,Софарма,Неохим,Меком,Елтос,
    по около 2 % от тези: Трейс,Топливо,СОФБТ и Синегрон
    Няма свободен кеш,всичко е наместено в акции, имам дългосрочен хоризонт - над 5 г.
    Според мен в този портфейл, в идващите месеци, потенциалът за растеж ще се тунингова до нула.
    Забравих да уточня, че моят портфейл също даде фира.
    Last edited by smirenoto; 19.03.2012, 10:49.
    Не е препоръка ...

    Коментар


    • Първоначално изпратено от BOBAN1 Разгледай мнение
      Това е основният проблем на Борсата ни.Как да дойде голям инвеститор,да вкара няколко милки,като няма къде.То в същност има де...ама те не дават диеиденти.....
      Ми това нас не касае. А и щом инвеститор - толкова могъщ, он ще си намери начин. Да пъкне Чичо Уорън (напримерно) - и да си ареса Любовното послание - ме он може да дрънне една жица на мажовците и да купи 78% от него - кво му пречи....

      Ама тогава дивидент вече няма да видим... он не обича да дава дивидент.
      Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Capo Разгледай мнение
        Здравейте, а как бихте коментирали моя портфейл? Общият размер е малък,около 20 к
        Съдържание:
        АТЕРА - 38 %
        Ст.планина холдинг - 5%
        По около 4 % от тези: ПИБ,КАО,АЛУМ,ХИКА,КТБ,Енемона привилегировани,
        по около 3 % от тези: БЛАБТ,МОНБАТ,Софарма,Неохим,Меком,Елтос,
        по около 2 % от тези: Трейс,Топливо,СОФБТ и Синегрон
        Няма свободен кеш,всичко е наместено в акции, имам дългосрочен хоризонт - над 5 г.
        Според мен в този портфейл, в идващите месеци, потенциалът за растеж ще се тунингова до нула.
        Не е препоръка ...

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
          Очаквам около 35 стинки при Любовното послание и горе-долу пак толкова при хесовиците. Но нищо чудно да ги разпродам частично около сборищата, съответно на 8.5 и 11.5 кинта... после пак ще си вляза - на 7 и 9 кинта... стига толкова лапачка от дивиденти...

          И не се вманиачавайте на тема ликвидност. При секси акциите ликвидността е ниска, щото няма предлагане, при кьопавите - щото няма търсене. Разбира се - малкият свободен обем си е слабост, но не непреодолима.


          Това е основният проблем на Борсата ни.Как да дойде голям инвеститор,да вкара няколко милки,като няма къде.То в същност има де...ама те не дават диеиденти.....

          Коментар


          • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
            Импе, а при хидравлиците какви очаквания имаш ?
            Според мене спокойно може да дават по и над 20ст. При тия годишни резултати изобщо няма да им бръкне в здравето.
            Пейаут от около 20% си е повече от безопасно за компаниите.
            То ти и без това и в момента вземаш над 15% от МЦХ, блазе ти

            ПС Кат направя малко стаж ще дробя по-малко
            Очаквам около 35 стинки при Любовното послание и горе-долу пак толкова при хесовиците. Но нищо чудно да ги разпродам частично около сборищата, съответно на 8.5 и 11.5 кинта... после пак ще си вляза - на 7 и 9 кинта... стига толкова лапачка от дивиденти...

            И не се вманиачавайте на тема ликвидност. При секси акциите ликвидността е ниска, щото няма предлагане, при кьопавите - щото няма търсене. Разбира се - малкият свободен обем си е слабост, но не непреодолима.
            Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

            Коментар


            • Първоначално изпратено от ceneto Разгледай мнение
              импе за и 2010 дивидента беше 0.002 лв
              ако казваш на FPP честната игра де
              Да, моя грешка. Смятай какъв ръст на дивидентчето ще има сега. Е, не мисля да го чакам - на около 0.348 - шиткам.
              Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Хайърсъзоff Разгледай мнение
                Ох леле лошо или ох леле добре?
                Бе има ли значение. Една - една. С мене се бъзикат че са много.
                Всеки си има собствен стил.
                Ти си решил да търгуваш най ликвидната, сигурно си дей трейдър и те сърбят ръцете.
                Няма лошо - важното е да върви матриала. Успех.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                  ох леле!
                  Ох леле лошо или ох леле добре?

                  Коментар


                  • Много е важно и на какви цени е правен портфейла

                    ... и какъв е портфейла като стойност.Защото ако е в неликвидни акции....може само да му се радваш,а да не можеш реално да излезеш в определен ценови диапазон.Моят е само от ликвидни акции.И бързо мога да го обърна в кеш....Такива чикии като Формопласт...Етропал.....с оборот от 1000-2000лв на месец....ПРОСТО МОЖЕш ДА СИ ГИ ЗАКАчИш В РАМКА И САМО ДА ИМ СЕ РАДВАш.

                    Ама всеки си знае....Дивиденти не гоня.Търся капиталова печалба.

                    Коментар


                    • пък, аз имам само 40% CCB
                      другите 40 % са 6BMA, 12% KAO и 8% 6S7.
                      Мисля си да увелича CCB-то
                      Това е моето моментно състояние
                      Както се казва не е препоръка!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Хайърсъзоff Разгледай мнение
                        CCB 90%
                        ох леле!

                        Коментар


                        • CCB 90%

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Capo
                            Здравейте, а как бихте коментирали моя портфейл? Общият размер е малък,около 20 к
                            Съдържание:
                            АТЕРА - 38 %
                            Ст.планина холдинг - 5%

                            По около 4 % от тези: ПИБ,КАО,АЛУМ,ХИКА,КТБ,Енемо


                            С червеното са добри според мен ... Другите не ги следя.
                            Алкомет добра фирма и има подкрепа на фонд ,Хиката е ясна и Ст.планина са ясни , Корп ако не беше изваждането от Софикс и сега щях да имам . Мисля че скоро ще се върне на предишните стойности но трябва време поне от месец....
                            Не е препоръка!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от BOBAN1 Разгледай мнение
                              И защо смяташ така....добре е да обясниш...особено за Формопласт

                              Сега погледнах...Впечатляваща ликвидност има Формопласт

                              за Януари около 1500-1600 лв
                              за февруари ако махнем пакета към 2500лв

                              Божеее,божеее....много мъка....Монти предполагам се измайтапи за 10% във Формопласт
                              Пиша за акции който смятам че близките 10 дни ще се качат с по 20-30 % , при преоценката на някои фондове. А това как и колко ще купиш си е твоя работа...
                              Погледнете как са реагирали цените на предпоследният работен ден на всяко тримесечие и си решавайте. Много ясно че няма да купувате на пазарна в момента на Формопласт и Етропал * ако не може да купите от тях ще ги разделите пропорционално спрямо другите*. Съвета ми е и е за биричка със картофи...
                              Не е препоръка за търговия....
                              Поздрави и успехи и на всички и на тези съобразили с мойте предложения и на тези теглили ми по една...

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                                някой вкара бъг - не си виждам поста!
                                Всички теми се бъгясаха

                                Коментар

                                Working...
                                X