IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Моят портфейл в момента е следния.... а вашия ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Браво хубав портфейл!
    СФАРМ - добро попадение и БФБ и ... добре си
    Да бе кои ще са кучетата?

    п.с. може би СФТРД, СФИ, М+С, БФБ, АТЕРА(за последно), ...други?
    Last edited by tony1975; 24.09.2013, 19:12.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от lpef Разгледай мнение
      Здравей 15%,
      БГ фонда е на ОББ . Него го държа за са потръгне малко, че да си избия малко загубата от 50% до момента. Взех от него на върха - 2007ма, к'во да прайш грешки на развитието, еуфория и т.н. Всички знаем какво беше тогава. Софарма ще я задържа, защото мисля да увеличавам сумата в други компании, което ще намали тежестта й. Като цяло съм за дивидентни компании, обаче тая година не уцелих Кучетата на БФБ)) Сега гледам към 2014. Поздрави и успехи.
      Всички сме яли шамари /или поне аз така мисля/, за това недей да се къхъриш много с това ОББ. Въпросът е от тук-нататък дали то ще ти носи повече доходност от теб самия.
      Ако мислиш да увеличаваш сумата и да я инвестираш в други компании /което не разбрах първоначално/, няма нищо лошо Фармата да си остане в този размер.
      Пътека се прави камък по камък!

      Коментар


      • Здравей 15%,
        БГ фонда е на ОББ . Него го държа за са потръгне малко, че да си избия малко загубата от 50% до момента. Взех от него на върха - 2007ма, к'во да прайш грешки на развитието, еуфория и т.н. Всички знаем какво беше тогава. Софарма ще я задържа, защото мисля да увеличавам сумата в други компании, което ще намали тежестта й. Като цяло съм за дивидентни компании, обаче тая година не уцелих Кучетата на БФБ)) Сега гледам към 2014. Поздрави и успехи.
        Lian4o Private Equity Fund

        Коментар


        • Първоначално изпратено от lpef Разгледай мнение
          Здравейте пак Да ъпдейтна портфейла - добавих 10% Софарма трейдинг, влязох с малко в АТЕРАТА. Фонд 2 тръгва нагоре покрай хубавите новини около Китай (ей ви го за инфо http://www.amundi.com/int/product/in...5623512&doc=FP ), фонд 3 е в рейндж, не са добри новините в минните компании ( http://www.amundi-funds.com/priv/pro...7594136&doc=FP ). Тези фондове са ми дългосрочни за пенсия
          АТЕРАТА я купих като старт на Кучетата на Dow 2014, надявам се BigBear да повдигне темата за следващата година.
          Поздрави.
          Хубав портфейл като цяло според мен. Аз бих премахнал фонд 1 и бих управлявал сам БФБто. Също така бих намалил тежестта на Софарма и закупя други 2-3 компании.
          Пътека се прави камък по камък!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от lpef Разгледай мнение
            Ето и от мен един портфейл
            Софарма 41%
            Монбат 6%
            Българска Фондова Борса 9%
            Софарма трейдинг 7%
            и малко фондове купувани навремето....
            фонд 1 инвестира в БГ 3%
            фонд 2 инвестира в Китай 14%
            фонд 3 инвестира в златни мини и ресурси и т.н.20%
            Поздрави и успехи
            Здравейте пак Да ъпдейтна портфейла - добавих 10% Софарма трейдинг, влязох с малко в АТЕРАТА. Фонд 2 тръгва нагоре покрай хубавите новини около Китай (ей ви го за инфо http://www.amundi.com/int/product/in...5623512&doc=FP ), фонд 3 е в рейндж, не са добри новините в минните компании ( http://www.amundi-funds.com/priv/pro...7594136&doc=FP ). Тези фондове са ми дългосрочни за пенсия
            АТЕРАТА я купих като старт на Кучетата на Dow 2014, надявам се BigBear да повдигне темата за следващата година.
            Поздрави.
            Lian4o Private Equity Fund

            Коментар


            • Ами: Жабоците си ги върнах, защото честно казано не миклех да продавам последната партида - пуснах поръчка на майтап, ама ми ги купиха.
              Върнах си ги, за да попълня желаната от мен бройка, като изкарах някой лев от врътката.
              В Трейдингите отдавна мислех да увеличавам бройката и тоже си докарах желаното от мен досега количество.
              Бръзите мишоци ме кефят, щото са добре развиващо се дружество, а от Имотите може със спекулка да се земе някой лев, а и отчетът им ме кефи - за пръв път от ного време са на плюс - може и някое дивидентченце да падне.
              Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                Аз вчера си рисувах ново колелце, но ме домързя да го качвам.

                Увеличих Трейдингите, взех малко Бръзи мишоци, тоже и Фонд Имоти малко - май друго ново няма един вид.

                А, врънах си част от Жабоците.
                Импе, направо ме кефиш. С портфейл от няколко хиляди лева въртиш непрекъснато сделки като за голям инвестиционен фонд. Учудваш ме много.
                Как преценяваш нещата след повишение от няколко стотинки - как за тези стотинки всичко ти се променя в разчетите и решаваш да продадеш??? Ако се базираш на някаква прогноза, не мислиш ли, че самото допускане в прогнозата може да мърда с някакъв процент и от там да не сметнеш точно оценката на компанията.
                Ама то за толкова малко как преценяваш незнам.
                Мисля си, че не правиш никакви преценки, а караш ей така, търговия да има.

                Коментар


                • Аз вчера си рисувах ново колелце, но ме домързя да го качвам.

                  Увеличих Трейдингите, взех малко Бръзи мишоци, тоже и Фонд Имоти малко - май друго ново няма един вид.

                  А, врънах си част от Жабоците.
                  Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                  Коментар


                  • Благодаря за мненията!

                    Аз също имам таргет за вход , ако не слезе малко - без мен.

                    Не е препоръка.

                    Успех!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                      Монти май не харесваш адсиците?
                      Харесвам ги ТОНИ ,но другата година като стане ясно какви дивиденти ще дават....

                      Коментар


                      • Монти май не харесваш адсиците?

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от vigilant Разгледай мнение
                          Поздравления за инвестицията в Хима , и при мен за момента групата е с най-голяма тежест ( с малко ЗХ ) с подобно влизане. Продадох част от Биовет, което не беше супер решение , но се случва. Какво мислиш за дълга инвестиция в Неохим - може и на лични.

                          Не е препоръка


                          Според техническия ми анализ трендът при Неохим засега е категорично нагоре. Възможно е да видим корекция надолу, но не вярвам цените да паднат под SMA 60, а ако това все пак стане - тогава трендът при Неохим ще загуби блясъка си.

                          Лично според мен Неохим е вече изпуснат влак и последната подходяща цена за влизане е била около 36лв. преди около месец. Според техническата картинка, тогава сме имали пробив на двойния връх от юни-юли и цената от 35-36 лева се явява добро ниво на подкрепа в краткосрочен план.

                          В дългосрочен план нещата също изглеждат добре. Съотношението P/E е добро, а общите задължения на дружеството не са чак толкова големи, в сравнение със собствения капитал. Ако BGTR30 направи 150-200 процента ръст през следващите 2-3 години, нищо чудно Неохим да направи ръст от 50-70 процента спрямо сегашните цени. Според мен е безумие в следващите година-две да очакваме цени над 80лв (около 100% ръст от сегашните нива)., тъй като на тези нива са върховете от края на 2007г. и началото на 2008г., когато BGTR30 беше на нива от над 1000 пункта.

                          Казано накратко - виждам потенциал в дългосрочен план, но в краткосрочен план човек трябва да внимава, защото при по-дълбок и рязък спад на цената, трендът нагоре може да се счита за изчерпан.

                          Както винаги, не препоръчвам на никого нищо, освен редовно да си миете зъбите и да посещавате стоматолог два пъти в годината!
                          Attached Files

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение
                            Аз излезнах от акции на шестмесечието при преоценките и сега ги редя същите..
                            КЕШ-54%
                            Енерго ПРО Мрежи
                            Корп
                            Етропал
                            ФИБ
                            Енерго ПРо Продажби
                            ЗХБГ
                            НИКА
                            ЕМКА
                            БФБ
                            Комерсбанк.
                            Пакетите не са пълни , но зависи от ситуацията..
                            Не е редно да правя забележки ,но виждам акции от една група да са над 50-70 % от портфеила...
                            Енерго Про мрежи ... продадени на средна 163,7 лв..
                            Етропал- на 3,5....
                            Корп .. изненада никой не купи за модстра във високото....
                            ще чакаме....
                            Кеш над 70 %....
                            Пост от 1 август...
                            Коба продадена и на нейно място спекула с Петрол...
                            ЗХБГ и ФИБ... продадени... на тяхно място Неохим....
                            Корп продадена и пълнене пак.....
                            Ника спекула през 10 %...
                            Очаквания..
                            Енерго Мрежи и Етропал пълни продажби....Корп ..чостични...
                            Не е препоръка...
                            Last edited by Монти; 29.09.2013, 21:04.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от vigilant Разгледай мнение
                              .

                              Поздравления за инвестицията в Хима , и при мен за момента групата е с най-голяма тежест ( с малко ЗХ ) с подобно влизане. Продадох част от Биовет, което не беше супер решение , но се случва. Какво мислиш за дълга инвестиция в Неохим - може и на лични.
                              Не е препоръка
                              Интересен въпрос...
                              Купих спекулански към 200 броя с цел да ги продам на индексния ,но се разколебах ,понеже сега с влизането в Софикс и добрите данни в селското стопанства....би трябвало да поработят за годишния отчет а и печалбица да покажат за дивидент.....
                              Цената е за мен над 50 лв... при Софикс 500 ....
                              На първо време може да падне малко ,
                              но поради това че изкупуванията на спекулантите са над 40-41 лв. при новината за влизане в индекса ,очкванията са ми за качване ...
                              Скоро...

                              Не е препоръка....

                              Коментар


                              • [QUOTE=ivandavidov;1059506407]Моят портфейл до преди два месеца беше 100% кеш. След това направих един анализ на BGTR30 и след още малко анализи инвестирах 60% от кеша в Химимпорт.

                                Поздравления за инвестицията в Хима , и при мен за момента групата е с най-голяма тежест ( с малко ЗХ ) с подобно влизане. Продадох част от Биовет, което не беше супер решение , но се случва. Какво мислиш за дълга инвестиция в Неохим - може и на лични.

                                Не е препоръка

                                Коментар

                                Working...
                                X