IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Моят портфейл в момента е следния.... а вашия ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от nacheff Разгледай мнение
    Здравей Алхимик74,
    Добре обясняваш, харно и човешки хоротуваш!
    Пожелавам ти да имаш сили и желание, че да прекараш дълго и ползотворно във форума и да се чувстваш сред приятели!

    Е, ако си чел достатъчно преди да започнеш да пишеш, вече знаеш, че горното никак не е лесно постижимо.

    През годините темата с опциите е многократно повдигана и обсъждана както в отделни теми, така и спонтанно в рамките на други разговори.

    Множество от заинтересованите са крайно пасивни, дори въобще спряха да пишат.

    Заради самата идея можеш да потърсиш по-назад във форума мнения на един колега, който не съм засичал отдавна - acen1975, изписано на латиница??
    Той беше силно изкушен от опциите и постоянно пишеше за тях.
    Поради разни причини, но и заради спецификата в повествованието му, аз трудно го разбирах, но при него имаше доста интересни неща, свързани с темата.

    Успех!
    хаха тоz бе нио дбриа след хахо

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение
      е*ахте мамата на темата
      ИЗВИНЯВАЙ !!!! Моя е вината, но не бе нарочно!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение
        е*ахте мамата на темата
        Отиваме си, отиваме си ... ше си направим нова опционна секция иначе моя портфейл е - Long Gold Miners/Silver Miners

        Коментар


        • е*ахте мамата на темата

          Коментар


          • Първоначално изпратено от alchemist74 Разгледай мнение
            Да, така е, за жалост. Повечето хора се интересуват, как с най-малко усилия/учене да направят най-много пари за най-кратко време и това ги тласва към форекса и после има голямо "олелеееее" в над 95% от случаите,,,,

            едит: почвам да се чувствам неудобно, че разводних толкова много на колегата темата. Тия дни ще направя отделна само за опции !
            То ако беше толкова лесна борсата, всеки щеше да виси там и да си клати краката а пък форекса (не че и аз не съм го търгувал) е най токсичното след CDO's MBS

            А опцийте то хубаво да има нова секция но трябва някой друг брокер за тях да намееря да цъкам освен IB има ли други, например TOS да го предлагат някъде другаде ??? ...би било хубаво в OptionsHouse но там не може европейци, при някои американски брокери можеше, НО без Румънци и Българи ....

            Коментар


            • Първоначално изпратено от michaelis Разгледай мнение
              Те не са страшни, само малко е омотано какво печелиш и какво губиш + времето което имаш и с него да се съобразяваш и на повечето хора както и на мен какво се губи със различните стратегий и какво се печели ... за buy call и buy put там ясно, но остатъка тъмна индия ..

              Да, така е, за жалост. Повечето хора се интересуват, как с най-малко усилия/учене да направят най-много пари за най-кратко време и това ги тласва към форекса и после има голямо "олелеееее" в над 95% от случаите,,,,

              едит: почвам да се чувствам неудобно, че разводних толкова много на колегата темата. Тия дни ще направя отделна само за опции !

              Коментар


              • Първоначално изпратено от alchemist74 Разгледай мнение
                Gap със сигурност ще има, въпросът е колко голям. В момента NFLX се котират на 389,15$ = + 55,42$ или +16,61% .... това е малко по-малко от 2 пъти expected move ... не го очаквах.

                За Saxo нищо не мога да кажа/помогна. Позавах един трейдър работещ за тях, но за жалост той почина, така че няма и кого да питам

                Опциите не са чак толкова страшни колкото изглеждат на пръв поглед. Просто не са червено/черно (long/short) и това плаши.
                Те не са страшни, само малко е омотано какво печелиш и какво губиш + времето което имаш и с него да се съобразяваш и на повечето хора както и на мен какво се губи със различните стратегий и какво се печели ... за buy call и buy put там ясно, но остатъка тъмна индия ..

                Коментар


                • Първоначално изпратено от snaky Разгледай мнение

                  Иначе беше писал по-долу, че платформата на Интерактив разпознава различните стратегии с опции. Това важи ли за уеб версията, че аз си цъкам през нея
                  трябва да тествам ... ползвам само платформата им. По-късно днес ако остане време ще видя как работи техният уеб.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от snaky Разгледай мнение
                    Здравей Алхимик,

                    Голямо движение и при двете, да. При EBAY видях, че си взел опции със страйк 57/58. Това не ти ли обезсили стратегията? На афтъра акциите май минаха $59, т.е. излезнаха от твоя рейндж.

                    Иначе беше писал по-долу, че платформата на Интерактив разпознава различните стратегии с опции. Това важи ли за уеб версията, че аз си цъкам през нея
                    Здарвей,
                    не ме интересува афтъра, важното е къде ще отворят и после на къде ще поемат. ДА минаха 59$, но това към момента не е от значение за моите опции - те отварят чак в 16:30 БГ време. Какво имаш предвид с "При EBAY видях, че си взел опции със страйк 57/58. Това не ти ли обезсили стратегията? " ? Стартегият е Iron Condor което означава , че моят "залог" е , че EBAY няма да минат над 57$ или под 51,50$. Ако знаех предварително резултатите, тогава си прав - няма смисъл от bear call 57/58, но за жалост не ги знаех Зависи как отворят е много вероятно да ги rollover с лека корекция на страйковете или да селна още bull put или ... има много варианти, от сега не мога да кажа точно. Падежа им е утре, така че има вариант да поема риска да ги оставя да изтекът. Това само ако има индикации, че няма да продължът днес много нагоре.
                    Истината е , че не очаквах чак такова движение и при двете .....


                    едит: в момента EBAY се котират на 56,71$ , което ме устройва напълно

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от michaelis Разгледай мнение
                      Опцийте не са лошо нещо, но са малко за sophisticated Traders, аз съм новобранец на борсата от 2 години се занимавам с това, а опций гледах преди няколко месеца така, че там пък съвсем . Но SaxoBank нямат опций на акций за съжаление но бих ги метнал на един short с CFD тези NLFX ако наистина има gap
                      Gap със сигурност ще има, въпросът е колко голям. В момента NFLX се котират на 389,15$ = + 55,42$ или +16,61% .... това е малко по-малко от 2 пъти expected move ... не го очаквах.

                      За Saxo нищо не мога да кажа/помогна. Позавах един трейдър работещ за тях, но за жалост той почина, така че няма и кого да питам

                      Опциите не са чак толкова страшни колкото изглеждат на пръв поглед. Просто не са червено/черно (long/short) и това плаши.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от alchemist74 Разгледай мнение
                        Не ми е ясно защо почти всички БГ трейдъри се насочват към валутата, за мен форекса е един от най-мръсните и гадни пазари.
                        Както и да е ... дълга и субективна тема е това.
                        тук съм съгласен на 100% там трябва да си нон стоп с leveradge за да искараш нещо ако въобще успееш, но на народа явно money management не му се прави и с 1000€ търгуват по 1-2 лота и после защо 95% от трейдърите си губели парите на forex еми защо ли

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от alchemist74 Разгледай мнение
                          Има големи движения около earnings. Днес дава индикации , че ще отвори с 16% гап нагоре .... лошо за моята позиция, но не е фатално ще се adjust-ваме
                          Като отвори пазара ще го мисля NLFX.
                          EBAY е що-годе добре като позиция , но и там май ще е необходима намеса
                          Здравей Алхимик,

                          Голямо движение и при двете, да. При EBAY видях, че си взел опции със страйк 57/58. Това не ти ли обезсили стратегията? На афтъра акциите май минаха $59, т.е. излезнаха от твоя рейндж.

                          Иначе беше писал по-долу, че платформата на Интерактив разпознава различните стратегии с опции. Това важи ли за уеб версията, че аз си цъкам през нея

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от alchemist74 Разгледай мнение
                            Има големи движения около earnings. Днес дава индикации , че ще отвори с 16% гап нагоре .... лошо за моята позиция, но не е фатално ще се adjust-ваме
                            Като отвори пазара ще го мисля NLFX.
                            EBAY е що-годе добре като позиция , но и там май ще е необходима намеса
                            Опцийте не са лошо нещо, но са малко за sophisticated Traders, аз съм новобранец на борсата от 2 години се занимавам с това, а опций гледах преди няколко месеца така, че там пък съвсем . Но SaxoBank нямат опций на акций за съжаление но бих ги метнал на един short с CFD тези NLFX ако наистина има gap

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от michaelis Разгледай мнение
                              като го гледам това какви движения има през годините x10 на горе после x10 долу аз бих му купил BUY PUT до края на годината
                              Има големи движения около earnings. Днес дава индикации , че ще отвори с 16% гап нагоре .... лошо за моята позиция, но не е фатално ще се adjust-ваме
                              Като отвори пазара ще го мисля NLFX.
                              EBAY е що-годе добре като позиция , но и там май ще е необходима намеса

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от nacheff Разгледай мнение
                                Здравей Алхимик74,
                                Добре обясняваш, харно и човешки хоротуваш!
                                Пожелавам ти да имаш сили и желание, че да прекараш дълго и ползотворно във форума и да се чувстваш сред приятели!

                                Е, ако си чел достатъчно преди да започнеш да пишеш, вече знаеш, че горното никак не е лесно постижимо.

                                През годините темата с опциите е многократно повдигана и обсъждана както в отделни теми, така и спонтанно в рамките на други разговори.

                                Множество от заинтересованите са крайно пасивни, дори въобще спряха да пишат.

                                Заради самата идея можеш да потърсиш по-назад във форума мнения на един колега, който не съм засичал отдавна - acen1975, изписано на латиница??
                                Той беше силно изкушен от опциите и постоянно пишеше за тях.
                                Поради разни причини, но и заради спецификата в повествованието му, аз трудно го разбирах, но при него имаше доста интересни неща, свързани с темата.

                                Успех!
                                Благодаря за пожеланията!

                                Надявам се да говоря/пиша ясно и разбираемо. Не би трябвало да имам проблеми тук с когото и да било , най-малкото поради факта, че не съм тук за да си чеша егото и/или да се доказвам и/или каквото и да е друго подобно. Но .... времето ще покаже най-добре.

                                Тук в БГ опциите са доста тъмна индия. Много ми се иска да се промени това. Не ми е ясно защо почти всички БГ трейдъри се насочват към валутата, за мен форекса е един от най-мръсните и гадни пазари.

                                Както и да е ... дълга и субективна тема е това.

                                Успх и на теб!

                                Коментар

                                Working...
                                X