IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Моят портфейл в момента е следния.... а вашия ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от SOFIX Разгледай мнение
    Годишната доходност ми е над 50% но не ми се смята точно

    Отворени позиции към момента:

    ей тоя ХЕС не го пускаш - браво! Добре дошъл и в групата на СОФАРМА!
    Много кеш имаш - спад ли чакаш?
    Поздрави и успех!

    Коментар


    • Годишната доходност ми е над 50% но не ми се смята точно

      Отворени позиции към момента:

      Attached Files

      Коментар


      • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
        Браво Ванко! Хубав портфейл
        Предния с който си купил жилище какво имаше та направи 50%? Аз те имам за рисков инвеститор - учудват ме АТЕРА и СФТРД в портффолиото ти!
        И как като си завъртял всичко в НИ, пак имаш портфейл - ей тия софиянци не си знаят парите!!!
        Предният ми портфейл вече не е голяма тайна, тъй като вече не съществува и мога спокойно да споделя, без да ме хванат уроки - бях 100% единствено и само в Хим обикновени (и съвсем малко кеш за черни дни), които купих на ~1.30, а в последствие с малко помощ от брокера ми ги пробутах средно на ~1.95 (много дълго време излизах, евала на Карол, че в смутни времена ми намериха купувачи!!!). Да бях изчакал още седмица и над 2 лева щях да ги шитна, но и така съм доволен, че не ги задържах още.

        Новият ми портфейл е такъв, защото рискът, който бях поел преди, беше наистина висок и засега предпочитам да го раздавам по-кротко. Нищо не пречи след време пак да си избера само една акция и да преструктурирам всичко там, но засега грфиките ми говорят друго и е рано за подобни маневри.

        А що се отнася до парите - новият ми портфейл е близо 20 пъти по-малък от предишния, така че ако някой ми предложи кеш, няма да му откажа!

        Пожелавам на всички весело посрещане на новата година!
        Last edited by ivandavidov; 30.12.2014, 20:02.

        Коментар


        • ДОХОДНОСТ за 2014 г. и ПОРТФЕЙЛ

          Реална доходност от продажби и дивидент 16,95 % за 2014 год., от които 9 % от дивиденти и почти 8 % от сделки, т.е. капиталова доходност.

          Портфейлът ми понастоящем е:

          1. За дивиденти - Атера, Химимпорт Привил., Софарма имоти и Фонд България - общо 56 % от обема на портфейла, като първите две позиции имат общо 43 %.

          2. За капиталов ръст и дивиденти - Софарма Трейдинг, М+Ц Хидр., Хес, Спиди, Нефт и газ, Монбат, БТ - Холдинг. - общо 39,5 %, като първите три са 22 %.

          3. Непублични за сосен дивидент като Дунав Турс, Мехатроника и др. - 4,5 %.

          За 2015 год. очаквам дивидентна доходност от 6,5 %.

          Желая живот и здраве на всички съфорумци през Новата 2015 год.
          Нищо лично, желая: ПО-МАЛКО ПИСАНЕ, ПОВЕЧЕ ПАРИЧКИ!

          Професорът

          Коментар


          • Първоначално изпратено от ivandavidov Разгледай мнение
            Да се похваля и аз - доходността ми от август 2013 до август 2014 (нямам друга статистика) е от порядъка на 50%. Печалбата е изцяло кеширана и употребена под формата на ново жилище.

            Новият портфейл, който започнах да градя в края на септември, досега ми е донесъл отрицателна доходност от 5.5%.
            • CHIM - 15%
            • SFTRD - 18%
            • ATERA - 16%
            • CASH - 51%

            Кешът е ако случайно ситуацията се промени и потеглим нагоре. Или пък ако изскочи някоя друга интересна позиция.
            Браво Ванко! Хубав портфейл
            Предния с който си купил жилище какво имаше та направи 50%? Аз те имам за рисков инвеститор - учудват ме АТЕРА и СФТРД в портффолиото ти!
            И как като си завъртял всичко в НИ, пак имаш портфейл - ей тия софиянци не си знаят парите!!!

            Коментар


            • Да се похваля и аз - доходността ми от август 2013 до август 2014 (нямам друга статистика) е от порядъка на 50%. Печалбата е изцяло кеширана и употребена под формата на ново жилище.

              Новият портфейл, който започнах да градя в края на септември, досега ми е донесъл отрицателна доходност от 5.5%.
              • CHIM - 15%
              • SFTRD - 18%
              • ATERA - 16%
              • CASH - 51%

              Кешът е ако случайно ситуацията се промени и потеглим нагоре. Или пък ако изскочи някоя друга интересна позиция.

              Коментар


              • Аз съм изкарал мижавите 19 % доходност.

                Общо взето нямам време за търговия.....почти не се занимавам с портфейла си , оставил съм го да се развива сам , явно не е добра идея
                Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

                Коментар


                • Я, пак ще трябва да рисуваме колелца, дано помня как се върши това
                  Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                  Коментар


                  • Аз съм по скромен: 21.03%
                    Мнението има аналитичен характер и НЕ ПРЕДСТАВЛЯВА препоръка за ВЗИМАНЕ на инвестиционно решение!

                    Коментар


                    • поредната добра година за дивидентните акции аз след толкова години ръстове вече се надявам да не губя, печалби имаше достатъчно определено се минах лятото като си оставих 25% кеш ма какво да се прави и сега съм нещо от сорта 50% СФИ 50% кеш и се чудя какво да правя поне при дивидентните акции нещата се поизчерпаха, занапред мисля ще се движат като атерата напоследък - доста месеци на едно място, чакане на следващия отчет/дивидент и така поне се надявам да не падат много

                      Коментар


                      • Така свърши една успешна за скромния ми портфейл на БФБ година!
                        Искам да благодаря на всички които ми помагаха със съвети и на тези подхвърлящи по някоя саркастична забележка
                        Пожелавам на всички да сте здрави и успешни и през 2015!
                        Аз ще използвам почивните дни за да помисля да пренаредя ли нещо или да оставя така моите състезателни кончета!

                        Доходност от началото на годината според Инфосток: +44,21%

                        Портфейл в края на годината:
                        1. СФТРД
                        2. БРЕФ
                        3. М+С
                        4. ЕвроИнс
                        5. СФИ
                        6. БСО

                        Коментар


                        • като чета статията, тези западняци за живи за оплакване. доходност от 4,5 до 5.5% годишно - то при нас само на депозит толкова се изкарва. те ако разберат че в този форум няма някой с по-малко от 30% годишно, направо ще получат удар

                          Коментар




                          • ЩЕ СЕ ОПИТАМ ДА СЪМ ТИ ПОЛЕЗЕН ! -
                            -"След анализиране на близо 325 000 потрфейла се стига до много интересна закономерност: най-успешните инвеститори също така са най-слабо активни. Или казано по друг начин, те са оставали парите си да работят сами." - за след година /две дали ще е валидно , след този 5 годишен тренд при тях,- само питам ?

                            Никой не ми е казал че през 2014г. ще е само нагоре ,и че ще завърши с ръст когато на мен ми трябва !
                            Затова работя за своите окопи - защити на цената ! А и да ми кажат, то аз съм си такъв - на никого вяра на "око " и "ще" - желая да присъствам и да съм полезен !

                            Коментар


                            • Демек такива като мен

                              Коментар


                              • Инвеститорите, които търгуват по-рядко, са с по-добри резултати

                                Коментар

                                Working...
                                X