IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Моят портфейл в момента е следния.... а вашия ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от dex Разгледай мнение
    Мен ЦКБ ми е с основна тежест от групата, не че нямам от Хим...След месец-два ще влезе сериозен кеш, който ако цените се задържат, смятам да влея във флагмана
    По принцип за ЦКБ лично очаквам да има сериозен ръст до края на първото кю на годината. Мое мнение е, че е по-добре да си бачкаш само през тях. Ако искаш да диверсифицираш по скоро виж Зърнени Храни, например. Там нещата много се влияят от долара и имам усещането, че ще има рязко нагоре. Флагмана го пази за второто кю... ;-)

    Коментар


    • Първоначално изпратено от lareman Разгледай мнение
      чакат да падне още...
      Да пада. Февруари и април чакам сериозни суми които може и да вкарам на БФБ ако са хубави нивата

      Коментар


      • Мен ЦКБ ми е с основна тежест от групата, не че нямам от Хим...След месец-два ще влезе сериозен кеш, който ако цените се задържат, смятам да влея във флагмана

        Първоначално изпратено от jorkata_pz Разгледай мнение
        Като ви гледам портфейлите и виждам не държите много на Химимпорт, освен Батя де, така че се радвам, защото при един ръст всички ще си набиете кеша там

        Не е препоръка, айде наздраве и успех на всички

        Коментар


        • Първоначално изпратено от jorkata_pz Разгледай мнение
          Като ви гледам портфейлите и виждам не държите много на Химимпорт, освен Батя де, така че се радвам, защото при един ръст всички ще си набиете кеша там

          Не е препоръка, айде наздраве и успех на всички
          чакат да падне още...
          мненията ми не са препоръка за покупко-продажба!

          Коментар


          • Като ви гледам портфейлите и виждам не държите много на Химимпорт, освен Батя де, така че се радвам, защото при един ръст всички ще си набиете кеша там

            Не е препоръка, айде наздраве и успех на всички

            Коментар


            • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
              И ти ли точно Бруте !?? Дето рева като клан-недоклан, за оная липсваща акция, която ти разваляше свещенната бройка
              Няма значение вече: някой негодник ми направи мръсно, но аз си я купих със следващата партида.
              Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ghettoff Разгледай мнение
                Трябва да се отбележи, че тази доходност е изключително добра. Имайки предвид, че ти не можеш като повечето от нас да превъртиш целия си портфейл през покупко-продажба по време на годината.
                Така е. На няколко пъти имаше моменти в които бях сигурен че нещо ще качи или падне, но заради ниската ликвидност не можех да отиграя качествено очакванията си
                Няма пълно щастие, дето се вика

                Коментар


                • Честита да ни е новата година колеги! На всички пожелавам здраве и щастие през новата година, а то (щастието) както знаем не е в парите, но това е друга тема... Все пак парите са една досадна необходимост и затова е добре да ги има. Късмет!

                  Доходността на моя портфейл през 2014 г, изчислена по метода който посочих по-долу е 31-32%. Благодаря на "Софарма" и "Софарма-Трейдинг", с които през миналата година се разделихме, но надявам се временно... А позициите, в които съм в момента са:

                  ATERA - 28.0%
                  BREF - 15.0%
                  MCH - 24.8%
                  0SP - 23.5%
                  Кеш - 8.7%

                  Не обичам спекулациите и няма да съм особено активен през 2015 г. Поне не и докато управляват сегашните реставратори... ъъъ пардон, исках да кажа "реформатори"
                  Last edited by Чичо Манчо; 07.01.2015, 10:58.
                  Vanitas vanitatum...

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                    ко речИ?
                    за трейдинга иде реч
                    Не е препоръка... !!!
                    "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение
                      Не мисля, че акцията ще се представя много добре през следващите години. Затоване искам да увеличавам.
                      ко речИ?

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                        Ха-ха – стига се излага с тая една акция, купи си още.
                        Не мисля, че акцията ще се представя много добре през следващите години. Затоване искам да увеличавам.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение
                          ЧНГ колеги! Здрава и успешна 2015-та ви желая!

                          Аз завърших отминалата, турбулентна година, със сравнително скромните 18% доходност.
                          Ще се надявам през новата да наваксам изоставането спрямо повечето от вас
                          Дано се развие по обратния сценарий на отминалата - Иху-иху и накрая туху... Сега да започнем тихо и предпазливо заради черешарските простотии, и постепенно през годината да набираме увереност и бича сила
                          Трябва да се отбележи, че тази доходност е изключително добра. Имайки предвид, че ти не можеш като повечето от нас да превъртиш целия си портфейл през покупко-продажба по време на годината.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                            Ха-ха – стига се излага с тая една акция, купи си още.
                            И ти ли точно Бруте !?? Дето рева като клан-недоклан, за оная липсваща акция, която ти разваляше свещенната бройка
                            Не е препоръка... !!!
                            "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                            Коментар


                            • Аз съм със скромните 34 процента доходност. Това е риска винаги да си на пазара, но пък целта ми е да бия индексите поне два пъти. Да се надяваме на по-добър пазар догодина и от там и по-добра доходност за портфейла ми. В момента най-тежките в него са ПИБ, Свилоза и Софарма трейдинг. Редовно оптимизирам портфейла и оборота ми е два пъти размера му. Тоест веднъж съм го продал и купил. Реално погледнато държа акциите средно 12 месеца.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от markov Разгледай мнение
                                Бе аз разбрах че няма как да стана Бъфет та взех да карам по скъпо возило.

                                Но определено това са пари които са прежалени.....какъв е смисъла да си го водиш актив които след десетина години ще е занулен ....
                                Браво, Марков.
                                Човек трябва да може и добре да си харчи парите. Останалите могат да се състезават с костенурките-нинджа по дълголетие.

                                Коментар

                                Working...
                                X