IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Моят портфейл в момента е следния.... а вашия ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Сравняваш царевици, пильоци и гувичници с Мерцедеси? Форти: едните неща са за ежедневна масова консумация от средностатистическия китайски човек, другото е ПРЕСТИЖ. Разсъждавай малко, моля ти се. Мерцедесчето и Беемвенцето винаги значат КЛАСА. Вносното винаги е класа, при автомобилите немското е класа. Китайските хора може да правят хубави коли (неслучайно съм се ориентирал към BYD), но богатите винаги ще си купуват немски коли. Ок, "винаги" намирисва на високопарство, но: поне още дълги години, вярвам.
    А се хвърлям, защото човек се учи в практиката. Ти си реинвестирай само в Трейдингът, дори когато акциите станат по Грозник парчето, а дивидентът - 35 стинки... мен дивидентаджийска доходност под 5% вече не ме устройва. Тоест, ако съдим по колченцата, нищо освен Имотаджийското и отсъстващият Жабок, вече на нашата борса не ме устройва... освен ако не изригне някоя. Впрочем разчитам на Атерата за добър резултат, затова там си задържам бройката, Жабите си ги нагласих, Трейдингът също задържам засега (ще разпродам малко само при голяма сгода навън), Имотаджийското, естествено задържам. Жертва почти сигурно ще е Мишокът.
    Last edited by Императорът; 01.01.2017, 21:37. Причина: Ърм.
    Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение

      Ти така ли правиш?
      относно пилетата и Мерцедесите за китайците....
      Да разкажа набързо нещо в тази връзка.
      Преди 10 години имаше една бърза сметка - ако всеки китаец изяде през годината само по едно пиле повече, то потреблението на пилета ще нарасне с ...., а от там и на зърно с едни 30 млн. тона на година, а от там в света ще настъпи дефицит на зърно. Това преди 10 години изглеждаше почти вярно - за дефицита с тези 30 млн. тона. Тогава Китайците внасяха доста зърно.
      Какво обаче стана след 10 години, т.е. сега. Китайците май наистина ядат по не само едно пиле повече, че и прасенце. И вместо очаквания дефицит на зърно по света, Китайците направиха така, че сами да си произвеждат пшеницата и царевицата. Запасите им от царевица сега са малко над 100 млн. тона при запаси в света от 225 млн. тона, а от пшеница също малко над 100 млн. тона при запаси в света 250 млн. тона. Това си е постижение - нали???? А и могат да изнасят сега царевица ако не бяха други неща там - дисбаланси и т.н. , но това е друга тема.
      Та за Мерцедесите - за 10 години китайците така могат да променят нещата, че да нямат нужда от твоите коли - доколкото ти като акционер с 2 акции можеш да кажеш, че ти си производителя. Но и така да е - примера ти с китайците беше калпав.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение

        Някои: 10-20, някои: 2-3. Човек не се хвърля здравата някъде, дето още не познава теренът.
        колко здравата ще се хвърлиш?
        като не познаваш - какво правиш там дори и с половин акция?

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Alee Разгледай мнение

          И в началото на новата 2017 да напомня: "Rule No.1: Never lose money. Rule No.2: Never forget rule No.1." Warren Buffett

          На мен май до там ми се простират разбиранията вече, за жалост.
          вече си избирам къща за море през лятото!! в България.....
          както през 2016г, така и през 2017г основната ми задача ще са развлеченията...............

          Коментар


          • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение
            Към днешна дата, портфейлът изглежда така:
            Сфарм - 34%
            Бреф - 30%
            Хим - 17%
            Атера - 15%
            Софком обикновенни - 4%

            Доходност за 2016 г. - 29,50%. Тук обаче трябва да отбележа, че портфейлът ми е малък и имам предимство пред повечето участници, тъй като лесно преструктурирам позиции. Не съм сигурен, че при портфейл от половин или милион лева бих постигнал същата доходност. Основни грешки през годината - както винаги при мен, това са ранните продажби. Имах Доверие, Чез разпределение и ССВ, които затворих раничко и тъй като мразя кеша, с парите купувах Сфарм и Атера. Винаги съм готов обаче да продам някои по-стабилни позиции и да вляза в някоя по-рискова, ако настъпи сериозна корекция или се промени нещо в конюктурата на пазара. Този проблем с ранното затваряне не знам как да го боря. Имам относително ясно мнение за компаниите когато ги купувам и го правя със спокойствие и увереност, но стигне ли се до продажбите хич ме няма. Гледам, че са на някакъв плюс и избързвам, а това ми реже драстично шансовете за една сериозна печалба. Сериозна печалба, от която имам нужда предвид както вече казах малкия портфейл. И така, ако имам милиони би било качество, но в моя случай си е чиста простотия .

            Успех на всички през 2017 г.!
            И в началото на новата 2017 да напомня: "Rule No.1: Never lose money. Rule No.2: Never forget rule No.1." Warren Buffett

            На мен май до там ми се простират разбиранията вече, за жалост.
            “Preparation. Discipline. Patience. Decisiveness”

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Бик в атака Разгледай мнение

              аз лично работя с таргети и ми е много добре. още като купя акциите ги пускам за продажба на определена цена. преди години си местех поръчките и се пробвах да хващам върхове и дъна, но хващах само дедовия и спряха да го правя. абе ти и Бате Тони не казвахте ли че никога не си продавате акциите или аз грешно съм ви разбрал?

              наздраве!
              не се закачай ей!
              За много години!
              Абе и аз почнах да си слагам таргети, ама дали е точно определен таргета? Ето в умрялата 2015 си купил позиция и си сложил там едни 30% ръст, което е било немислимо тогава, а днес при зараждаща се еуфория си казваш - "не искам ли малко за това бижу?"
              Поздрави и успех!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение
                Към днешна дата, портфейлът изглежда така:
                Сфарм - 34%
                Бреф - 30%
                Хим - 17%
                Атера - 15%
                Софком обикновенни - 4%

                Доходност за 2016 г. - 29,50%. Тук обаче трябва да отбележа, че портфейлът ми е малък и имам предимство пред повечето участници, тъй като лесно преструктурирам позиции. Не съм сигурен, че при портфейл от половин или милион лева бих постигнал същата доходност. Основни грешки през годината - както винаги при мен, това са ранните продажби. Имах Доверие, Чез разпределение и ССВ, които затворих раничко и тъй като мразя кеша, с парите купувах Сфарм и Атера. Винаги съм готов обаче да продам някои по-стабилни позиции и да вляза в някоя по-рискова, ако настъпи сериозна корекция или се промени нещо в конюктурата на пазара. Този проблем с ранното затваряне не знам как да го боря. Имам относително ясно мнение за компаниите когато ги купувам и го правя със спокойствие и увереност, но стигне ли се до продажбите хич ме няма. Гледам, че са на някакъв плюс и избързвам, а това ми реже драстично шансовете за една сериозна печалба. Сериозна печалба, от която имам нужда предвид както вече казах малкия портфейл. И така, ако имам милиони би било качество, но в моя случай си е чиста простотия .

                Успех на всички през 2017 г.!
                аз лично работя с таргети и ми е много добре. още като купя акциите ги пускам за продажба на определена цена. преди години си местех поръчките и се пробвах да хващам върхове и дъна, но хващах само дедовия и спрях да го правя. абе ти и Бате Тони не казвахте ли че никога не си продавате акциите или аз грешно съм ви разбрал?

                наздраве!
                Last edited by Бик в атака; 01.01.2017, 20:45.
                Събитията не винаги отговарят на очакванията!

                Коментар


                • Към днешна дата, портфейлът изглежда така:
                  Сфарм - 34%
                  Бреф - 30%
                  Хим - 17%
                  Атера - 15%
                  Софком обикновенни - 4%

                  Доходност за 2016 г. - 29,50%. Тук обаче трябва да отбележа, че портфейлът ми е малък и имам предимство пред повечето участници, тъй като лесно преструктурирам позиции. Не съм сигурен, че при портфейл от половин или милион лева бих постигнал същата доходност. Основни грешки през годината - както винаги при мен, това са ранните продажби. Имах Доверие, Чез разпределение и ССВ, които затворих раничко и тъй като мразя кеша, с парите купувах Сфарм и Атера. Винаги съм готов обаче да продам някои по-стабилни позиции и да вляза в някоя по-рискова, ако настъпи сериозна корекция или се промени нещо в конюктурата на пазара. Този проблем с ранното затваряне не знам как да го боря. Имам относително ясно мнение за компаниите когато ги купувам и го правя със спокойствие и увереност, но стигне ли се до продажбите хич ме няма. Гледам, че са на някакъв плюс и избързвам, а това ми реже драстично шансовете за една сериозна печалба. Сериозна печалба, от която имам нужда предвид както вече казах малкия портфейл. И така, ако имам милиони би било качество, но в моя случай си е чиста простотия .

                  Успех на всички през 2017 г.!
                  Last edited by 15%; 01.01.2017, 19:04.
                  Пътека се прави камък по камък!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение

                    проблемът е понякога в ликвидността за чуждестранните през ксетра. ако са големи е ок, но ако са някакви по 200-300 милиона капитализация като моите компании е по-добре на основната им борса да ги купуваш което е често в сащ, канада или австралия
                    Е, ликвидността все ще е по-добра от повечето компании на нашето борса. По-ниско ликвидни са ми само Фордченцата и Адмиралченцата... но пак винаги има котировки и Продава и Купува и то не с ного голяма ножица помежду им. Другите ми негермански компании се търгуват здравата.
                    Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение
                      10-20 бр? кога това???
                      от Алианца са му 4бр, от Форд май бяха 2бр
                      надценил си го доста
                      Някои: 10-20, някои: 2-3. Човек не се хвърля здравата някъде, дето още не познава теренът.
                      Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от d333 Разгледай мнение
                        Чудесна идея за синковеца, но... Само внимавай просто да не стане хазартаджия, че то границата е много тънка.
                        Както бяха казали в една книга: Повечето инвеститори и трейдъри са "dopamine addicts".

                        “Preparation. Discipline. Patience. Decisiveness”

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
                          За много години Импе! Все те питам, но ти все не ми отговаряш. Знам, че купуваш по 10-20 артии навън. С какви комисиони работиш и кой е посредника? Специално за европейски и английски. Питам, защото синковецът става на 18 и смятам да му подаря акаунт с 3000 евро, но се триумя къде. Даже и в ИБ не могат да се избегнат минимумите от 6 паунда и 4 евро. А искам да го науча да диверсифицира. За дейта фийд пък изобщо не говоря.
                          Някой друг ако има идея да казва!!!
                          10-20 бр? кога това???
                          от Алианца са му 4бр, от Форд май бяха 2бр
                          надценил си го доста

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение

                            За ного години, драги - който ме е питал, все съм му отговорил За ного години и на всички тоже.

                            Посредник: същият - Евро финанс. Комисион 0.35% минимум 2 кинта, без значение от националността на акциите, стига да се търгуват на Франкфуртската. А ако някоя акция не се търгува на Франкфуртската, значи най-вероятно е смотана.
                            Хубаво намислил за синковец, ама на 18 не е ли късно? Или ти вече обучавал-обучавал теоретически, сега го пускаш да става практик?
                            проблемът е понякога в ликвидността за чуждестранните през ксетра. ако са големи е ок, но ако са някакви по 200-300 милиона капитализация като моите компании е по-добре на основната им борса да ги купуваш което е често в сащ, канада или австралия
                            destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение

                              Споко. Изцяло управлява акаунта ми в Ефбет от 2 години. Видял е вече, че не всичко което хвърчи се яде. Предпочетох да му дам урока с хазарта преди 2 години. В началото правеше по 10 залога седмично. Сега веднъж на 2 седмици. Интересното е, че е на +
                              Ашколсун, добро го учиш.
                              Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от d333 Разгледай мнение
                                Чудесна идея за синковеца, но... Само внимавай просто да не стане хазартаджия, че то границата е много тънка.
                                Споко. Изцяло управлява акаунта ми в Ефбет от 2 години. Видял е вече, че не всичко което хвърчи се яде. Предпочетох да му дам урока с хазарта преди 2 години. В началото правеше по 10 залога седмично. Сега веднъж на 2 седмици. Интересното е, че е на +

                                Коментар

                                Working...
                                X