IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Моят портфейл в момента е следния.... а вашия ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение
    купих днес софарма, бреф и лавена, но ме мързи да чертая колелца, така че ще си постна портфейла в края на годината
    Eй, тази Лавена я следях на времето, но отдавна не съм я поглеждал. Ще взема да и хвърля едно око довечера с питието.
    Пътека се прави камък по камък!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение
      купих днес софарма, бреф и лавена, но ме мързи да чертая колелца, така че ще си постна портфейла в края на годината
      направо напиши количествата, те сами ще говорят
      няма нужда от колелца, проценти и други измислици....

      Коментар


      • купих днес софарма, бреф и лавена, но ме мързи да чертая колелца, така че ще си постна портфейла в края на годината
        destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

        Коментар


        • Първоначално изпратено от спекуланта Разгледай мнение

          Хубаво ,ама то такъв сценарий може би ще обърне целият тренд.......не знам дали ще е разумно тогава въобще да се инвестира.....
          Защо да не е разумно да се инвестира, когато цените са ниски? Разумно ли беше да се инвестира в SOFIX 2009 година? А 2012? А в началото на 2016?
          Събитията не винаги отговарят на очакванията!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение

            Нямам готов сценарий, но предполагам нещо на локално ниво като КТБ, а на глобално ниво - нещо като Лемън примерно. Не вярвам, че ще се случи скоро и точно за това си пожелах търпение.
            Хубаво ,ама то такъв сценарий може би ще обърне целият тренд.......не знам дали ще е разумно тогава въобще да се инвестира.....

            Коментар


            • Първоначално изпратено от спекуланта Разгледай мнение
              Интервсно ми е как според теб би изглеждала една хипотетична "нужда" да се мобилизират останалите 200 процента,посочи някакъв предполагаем сценарий за това?
              Нямам готов сценарий, но предполагам нещо на локално ниво като КТБ, а на глобално ниво - нещо като Лемън примерно. Не вярвам, че ще се случи скоро и точно за това си пожелах търпение.
              Пътека се прави камък по камък!

              Коментар


              • Интервсно ми е как според теб би изглеждала една хипотетична "нужда" да се мобилизират останалите 200 процента,посочи някакъв предполагаем сценарий за това?

                Коментар


                • СФАРМ + Медика - 36%
                  БРЕФ - 22%
                  ХИМ - 16%
                  СОФКОМ - 11%
                  КЕШ - 15% + 200% при нужда / малка част от тези 200% са теглени, влезнали са в нещо като ВСК с приятели, която ВСК мога да взема при нужда, отново на съдружие/

                  Доходност от началото на годината - 22%
                  Доходност за последната година - 50%
                  Доходност от началото /за 6 години/ - 180%

                  За Софиксчо да напиша /тъй като много държи/, че портфейла е под 7 цифри, тоест съм имал предимството да влизам и излизам относително по-лесно от батковците .
                  Знам, че цифрите не са никак впечатляващи, но аз наистина съм много доволен от себе си предвид това, че не се занимавам професионално, нямам финансово образование, нямам достъп до абсолютно никаква информация и се "изхранвам" от съвсем друга сфера..... засега . През целият период съм правил безброй глупости, но винаги съм спал спокойно.

                  П.П. Оттук-нататък се моля за търпение и дефицит на алчност.
                  Last edited by 15%; 11.08.2017, 20:43.
                  Пътека се прави камък по камък!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Бик в атака Разгледай мнение
                    Абе вие не се ли усещате, че разговора който водите не е за тази тема?!
                    Щеше да е много на място този коментар, ако:

                    Първоначално изпратено от margen 35 минути по-рано
                    Между другото, развалихме темата за портфейла. Последните коментари са си директно за темата за ребалансиране на Софикс. Ако ще продължаваме дискусията да я прехвърлим там.
                    Но, друго си е да запишеш една многозначителна критика в актива.
                    Мненията ми не са препоръка за търговия.

                    Коментар


                    • Абе вие не се ли усещате, че разговора който водите не е за тази тема?!
                      Събитията не винаги отговарят на очакванията!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от спекуланта Разгледай мнение

                        Аз пък подозирам и Неохим ,на база седмичен оборот и брой сделки изостава.....не знам как е при спреда!
                        При спреда е добре - 12 място, но е сред застрашените. Както казах, от 13 до 17 място разликите са много близки и нищо не е решено.

                        Между другото, развалихме темата за портфейла. Последните коментари са си директно за темата за ребалансиране на Софикс. Ако ще продължаваме дискусията да я прехвърлим там.
                        Last edited by margen; 05.08.2017, 15:58.
                        Мненията ми не са препоръка за търговия.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от margen Разгледай мнение

                          Моите изчисления показват Алкомет, като по-вероятно да остане, но разликите са толкова минимални, че от позиция 13 до позиция 17 всичко е възможно. Общо взето аз също мога да потвърдя, че с голяма доза сигурност, към момента могат да се приемат за влизащи Доверие и Сирма (позиции 11 и 12 съответно) и за излизащи Холдинг Варна и Инд. Капитал Холдинг (позиции 19 и 21 съответно)...по моите сметки, които не са на 100% коректни, по всяка вероятност.
                          Аз пък подозирам и Неохим ,на база седмичен оборот и брой сделки изостава.....не знам как е при спреда!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от SoHo Разгледай мнение

                            ще потвърдя само Алкомет за другата е много рано да се каже.
                            Моите изчисления показват Алкомет, като по-вероятно да остане, но разликите са толкова минимални, че от позиция 13 до позиция 17 всичко е възможно. Общо взето аз също мога да потвърдя, че с голяма доза сигурност, към момента могат да се приемат за влизащи Доверие и Сирма (позиции 11 и 12 съответно) и за излизащи Холдинг Варна и Инд. Капитал Холдинг (позиции 19 и 21 съответно)...по моите сметки, които не са на 100% коректни, по всяка вероятност.
                            Мненията ми не са препоръка за търговия.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от спекуланта Разгледай мнение

                              Кои са останалите две които визираш в предположението си?Едната предполагам е Алкомет а другата?
                              ще потвърдя само Алкомет за другата е много рано да се каже.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от SoHo Разгледай мнение

                                мисля че всички знаят вече за Капитал Холдинг и Холдинг Варна. Тези двете и милиони да разиграят в оставащите 4 седмици са пътници. Още две компании са под въпрос за излизане като поне по мои сметки едната е много вероятна но да изчакаме да минат поне още 2 седмици да сме по сигурни.


                                Та като цяло очаквам от 2 до 4 промени в Софикс.
                                аз не знаех, благодаря

                                Коментар

                                Working...
                                X