IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Моят портфейл в момента е следния.... а вашия ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Трябва да се отбележи, че равновесие наистина шорти рублата. Аз също го направих и изкарах пари, но с чиста съвест мога да кажа, че не го изиграх по най-добрият начин. Първо влязох с малка сума. Улучих точно входа. Направих дълги долар/рубла на 41. После ходи до 72, но не ги затворих. Наскоро ги затворих малко над 61 рубли за долар. Останаха пари долу горе, колкото са разходите ми за три месеца.
    Днес е разхождахме с един приятел борсов спекулант и ме открехна на една схема. С Равновесие сме на едно мнение, когато нещо трябва да пада. Пищяхме срещу златото и срещу рублата. Мисля не само аз, но и той беше умерен песимист за петрола. Проблема идва когато нещо трябва да расте. Той е песимист по душа и някак си не се пасват нещата. Разликите ни идват само, когато говорим за ръст и особено в България. Вероятно и двамата губим леко обективност и хич не се пасва.
    Лично аз съм много доволен от представянето си тук и не мисля да сменям схемата. Парите не миришат. Предполагам и той се справя добре. Както се казва всеки си има свой път.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от SoHo Разгледай мнение
      Добре кажи 3 компании само! Ще ги следим как се развиват!
      Аз играя в самите отрасли. Т.е. компаниите ми вътре в отраслите се сменят. Като толкова те интересува може да гледаш IBB http://finance.yahoo.com/q?s=IBB като прокси за биотехнологиите и някой ЕТФ върху този индекс http://www.stoxx.com/indices/index_i...ml?symbol=SX7E

      Коментар


      • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
        Специално за рублата им казвах директно кога влизам и кога излизам на част от сделките ми.

        Аз не съм си променял основните инвестиции от години, европейски банки и американски биотехнологични компании. Тези неща ги държа вече доста време и не мисля да ги променям следващите година, две.
        Добре кажи 3 компании само! Ще ги следим как се развиват!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от SoHo Разгледай мнение
          Равновесие, за мен както казах вече си много интелигентен човек но май само от теб досега не съм чул НИТО една инвестиция а само постфактум разни хвалби

          Хайде кажи 3 инвестиции в момента които имаш и да видим дали си и по действието или само по коментарите. Само 3 позиции и в какъв срок ги правиш!
          Специално за рублата им казвах директно кога влизам и кога излизам на част от сделките ми.

          Аз не съм си променял основните инвестиции от години, европейски банки и американски биотехнологични компании. Тези неща ги държа вече доста време и не мисля да ги променям следващите година, две.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
            Хахаха, ама направих една камара кинти, до като ти повтаряше как всичко е ОК. Пък тя се сриваше ли, сриваше

            Равновесие, за мен както казах вече си много интелигентен човек но май само от теб досега не съм чул НИТО една инвестиция а само постфактум разни хвалби

            Хайде кажи 3 инвестиции в момента които имаш и да видим дали си и по действието или само по коментарите. Само 3 позиции и в какъв срок ги правиш!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от SOFIX Разгледай мнение
              Това се казва финансов титан
              Абсолютен.....на вербалното няма равен
              Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                Е не съм си ги дръпнал, при брокера стоят и не ги знам как точно ще изглеждат натрупани на пачки
                Това се казва финансов титан

                Коментар


                • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение
                  камара ли????
                  Е не съм си ги дръпнал, при брокера стоят и не ги знам как точно ще изглеждат натрупани на пачки

                  Шортих рублата от 30 и нещо рубли за долар до към 50 рубли за долар - при ливъридж 1/20. Хванах към половината движение но пак си се получи страхотен удар.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                    Хахаха, ама направих една камара кинти, до като ти повтаряше как всичко е ОК. Пък тя се сриваше ли, сриваше
                    камара ли????

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от markov Разгледай мнение
                      Така я беше подпукал рублата , че Путя ходил на крака да го моли да я остави на мира....че аха да ги хване хипер инфлацията заради равновесния
                      Хахаха, ама направих една камара кинти, до като ти повтаряше как всичко е ОК. Пък тя се сриваше ли, сриваше

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от 4i40 Разгледай мнение

                        Разбира я теорията ....
                        Ноо, рублата я разби - коз, коз, коз и три пешки метър....
                        Така я беше подпукал рублата , че Путя ходил на крака да го моли да я остави на мира....че аха да ги хване хипер инфлацията заради равновесния
                        Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от markov Разгледай мнение
                          Обаче на демото ги къса...скъсява , удължава, шорти и т.н. .....яка работа

                          Разбира я теорията ....
                          Ноо, рублата я разби - коз, коз, коз и три пешки метър....

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от 4i40 Разгледай мнение
                            Анджък де...Половината са ти в забранителния а другата половина в изчаквателния списък.....
                            Обаче на демото ги къса...скъсява , удължава, шорти и т.н. .....яка работа
                            Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                              Е не, то в Софикс само половината ми влизат в забранителния лист така да се каже. И като гледам последните години добре съм се придържал към тях.
                              Анджък де...Половината са ти в забранителния а другата половина в изчаквателния списък.....

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от 4i40 Разгледай мнение
                                Демек, нямаш нищо на БФБ....
                                Е не, то в Софикс само половината ми влизат в забранителния лист така да се каже. И като гледам последните години добре съм се придържал към тях.

                                Коментар

                                Working...
                                X