IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Моят портфейл в момента е следния.... а вашия ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от puf paf Разгледай мнение
    Това е Портфейла ми като започвам назад във времето от началото на 2017г. с промените настъпили в него -
    да отбележа ,че с годините все по рядко търгувам

    След миналогодишната продажба на EURINS пролетта на 1.25лв - вход в Свилоза на средна 2.90лв.
    след миналогодишна продажба на ПИБ лятото на средна 5.50лв - вход в Корадо на средна 5.65лв.- това е с допълнителната - 2 + 1 и увеличаване с 1/3 Химимпорт на средна 1.75лв.

    и от тогава без съществени промени освен вход в Неохим при предишното "фалшиво" Ребалансиране на СОФИКС Септември на средна 52лв.

    и към момента - 01.03.2018г. -

    1 6C4 - 53.85%
    2 3MZ - 17.61%
    3 4KX - 11.65%
    4 3N - 6.35%
    5 SO5 - 5.03%
    6 5BP - 3.00%
    7 4HE - 2.52%

    с очакване за увеличаване процента в Неохим при ребалансирането на SOFIX - в случай на отпадане.
    На колко мислиш че ще мине пакета на фонда при евентуално отпадане на Неохим- 40лв?

    Коментар


    • Първоначално изпратено от maximilian Разгледай мнение
      38,21% Химимпорт АД Борсов код: 6C4
      13,62% ТБ Централна кооперативна банка АДБорсов код: 4CF
      11,20% Еврохолд България АД Борсов код: 4EH
      7,68% М+С Хидравлик АДБорсов код: 5MH
      6,64% Адванс Терафонд АДСИЦБорсов код: 6A6
      5,53% Албена АДБорсов код: 6AB
      4,23% Софарма АДБорсов код: 3JR
      3,96% Фонд за недвижими имоти България АДСИЦБорсов код: 5BU
      3,74% Зърнени храни България АДБорсов код: T43
      2,43% ТБ Българо-Американска Кредитна Банка АДБорсов код: 5BN
      2,38% Монбат АДБорсов код: 5MB
      0,32% Арома АДБорсов код: 6AR
      0,03% Арома Риъл Естейт АД-София Борсов код: AA8
      0,01% BGNБорсов код: BGN
      Това е пък моя портфейл след 10 години "кибичене" на БФБ. Имам и големи дървета...но човек се учи...
      това мисля, че е доста малък портфейл
      съдя от закупените позиции

      Коментар


      • Първоначално изпратено от k.o. Разгледай мнение

        Добре дошъл колега, портфейлът като за условията на БФБ е добре структуриран. Съветът ми към всеки, като на човек, който скоро ще направи 10 г. на БФБ е, че няма смисъл да се влага и 1 ст. повече на борса, доминирана от различен тип номенклатури, бивши мутри и настоящи измамници. За този период не видях почти никакви положителни промени, само празни обещания и никаква воля от органите да пресекат множеството схеми на мажоритарите, които винаги са в ущърб на малките акционери. „Надежда всяка тука оставете"

        През годините много умни и стойностни колеги, с които комуникирах се оттеглиха от БФБ и основателно, от известно време поетапно следвам техния пример. За тези години не съм излизал от позиция на загуба, държал съм с години търпеливо, но пропуснатите ползи от потенциални инвестиции навън са големи. Корекция навън ще има, бих посъветвал също всеки нов, неопитен и нетърпелив, да изчака с кеша и да го вкложи в подходящ момент в "могъщи" компании с добра история.

        За жалост си прав и скоро едва ли ще сложа нещо повече на нашата борса , но позиции не смятам да затварям.Въпреки неособено живата ни борса все пак очаквам и тук нещата все някога да потръгнат предвид добрите макроикономически показатели и ниските лихви.Кога ще е точно не се знае,но аз нямам бърза работа да си вадя парите и нямам проблем да чакам няколко години.

        С тази мисъл и съм се насочил към дивидентните компании-в най-лошия случай ще получавам по някой и друг % от дивиденти през това време.

        Иначе имам и портфеил в чужбина и в частност САЩ който започнах да градя преди няколко месеца.Той и ми е с приоритет като всички свободни средства смятам да вкарвам там като мисля и да отварям по една нова позиция на месец докато ги направя около 10-15.

        Apple Inc [AAPL] - 37.6 %

        Microsoft Corporation [MSFT] - 31.5 %

        Toronto Dominion Bank [TD] - 30.9 %


        Коментар



        • Това е Портфейла ми като започвам назад във времето от началото на 2017г. с промените настъпили в него -
          да отбележа ,че с годините все по рядко търгувам

          След миналогодишната продажба на EURINS пролетта на 1.25лв - вход в Свилоза на средна 2.90лв.
          след миналогодишна продажба на ПИБ лятото на средна 5.50лв - вход в Корадо на средна 5.65лв.- това е с допълнителната - 2 + 1 и увеличаване с 1/3 Химимпорт на средна 1.75лв.

          и от тогава без съществени промени освен вход в Неохим при предишното "фалшиво" Ребалансиране на СОФИКС Септември на средна 52лв.

          и към момента - 01.03.2018г. -

          1 6C4 - 53.85%
          2 3MZ - 17.61%
          3 4KX - 11.65%
          4 3N - 6.35%
          5 SO5 - 5.03%
          6 5BP - 3.00%
          7 4HE - 2.52%

          с очакване за увеличаване процента в Неохим при ребалансирането на SOFIX - в случай на отпадане.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от intint Разгледай мнение

            Здравей
            А какво мислиш за БГ компаниите следиш ли някоя
            Свилоза много ми харесва, ама аз съм там от 2011

            Коментар


            • Е, всяка коза за свой крак.
              Не е препоръка!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от maximilian Разгледай мнение
                38,21% Химимпорт АД Борсов код: 6C4
                13,62% ТБ Централна кооперативна банка АДБорсов код: 4CF
                11,20% Еврохолд България АД Борсов код: 4EH
                7,68% М+С Хидравлик АДБорсов код: 5MH
                6,64% Адванс Терафонд АДСИЦБорсов код: 6A6
                5,53% Албена АДБорсов код: 6AB
                4,23% Софарма АДБорсов код: 3JR
                3,96% Фонд за недвижими имоти България АДСИЦБорсов код: 5BU
                3,74% Зърнени храни България АДБорсов код: T43
                2,43% ТБ Българо-Американска Кредитна Банка АДБорсов код: 5BN
                2,38% Монбат АДБорсов код: 5MB
                0,32% Арома АДБорсов код: 6AR
                0,03% Арома Риъл Естейт АД-София Борсов код: AA8
                0,01% BGNБорсов код: BGN
                Това е пък моя портфейл след 10 години "кибичене" на БФБ. Имам и големи дървета...но човек се учи...
                Мале-мале - надали бих оставил и 20% от туй.
                Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                Коментар


                • Първоначално изпратено от HY Spread Разгледай мнение

                  Ужас е тва портфолио
                  Здравей
                  А какво мислиш за БГ компаниите следиш ли някоя

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от maximilian Разгледай мнение
                    38,21% Химимпорт АД Борсов код: 6C4
                    13,62% ТБ Централна кооперативна банка АДБорсов код: 4CF
                    11,20% Еврохолд България АД Борсов код: 4EH
                    7,68% М+С Хидравлик АДБорсов код: 5MH
                    6,64% Адванс Терафонд АДСИЦБорсов код: 6A6
                    5,53% Албена АДБорсов код: 6AB
                    4,23% Софарма АДБорсов код: 3JR
                    3,96% Фонд за недвижими имоти България АДСИЦБорсов код: 5BU
                    3,74% Зърнени храни България АДБорсов код: T43
                    2,43% ТБ Българо-Американска Кредитна Банка АДБорсов код: 5BN
                    2,38% Монбат АДБорсов код: 5MB
                    0,32% Арома АДБорсов код: 6AR
                    0,03% Арома Риъл Естейт АД-София Борсов код: AA8
                    0,01% BGNБорсов код: BGN
                    Това е пък моя портфейл след 10 години "кибичене" на БФБ. Имам и големи дървета...но човек се учи...
                    Ужас е тва портфолио

                    Коментар


                    • Виж Аромата и БАКБ ми са като обеца на ухото колко голям инвеститор съм...
                      Не е препоръка!

                      Коментар


                      • Портфейлът ми: 40% short 10 year bunds @160, 40 cash, 5% calls Walt Disney strike 106, 5% vale и други

                        Коментар


                        • Да, и мен Зрънчо ми е трън в петата, но го държа, защото се надявам едно добро възходящо движение да го избута на гребена на вълната и да си плати чакането. А Еврохолда ми е от "любимите" през годините за бързи врътки. Албена ми е с ниско тегло, но най- печеливша...абе не мога да се разделя
                          Не е препоръка!

                          Коментар


                          • Аз бих махнал при добри цени - Зрънчо, Еврохолд и Албена и бих ги сменил с по- продуктивни..

                            Коментар


                            • 38,21% Химимпорт АД Борсов код: 6C4
                              13,62% ТБ Централна кооперативна банка АДБорсов код: 4CF
                              11,20% Еврохолд България АД Борсов код: 4EH
                              7,68% М+С Хидравлик АДБорсов код: 5MH
                              6,64% Адванс Терафонд АДСИЦБорсов код: 6A6
                              5,53% Албена АДБорсов код: 6AB
                              4,23% Софарма АДБорсов код: 3JR
                              3,96% Фонд за недвижими имоти България АДСИЦБорсов код: 5BU
                              3,74% Зърнени храни България АДБорсов код: T43
                              2,43% ТБ Българо-Американска Кредитна Банка АДБорсов код: 5BN
                              2,38% Монбат АДБорсов код: 5MB
                              0,32% Арома АДБорсов код: 6AR
                              0,03% Арома Риъл Естейт АД-София Борсов код: AA8
                              0,01% BGNБорсов код: BGN
                              Това е пък моя портфейл след 10 години "кибичене" на БФБ. Имам и големи дървета...но човек се учи...

                              Не е препоръка!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от geo0rgi Разгледай мнение
                                Здравейте на всички реших се да се включа и аз в този форум.Това е портфейла ми към момента на българския пазар като основно инвестирам за дивидентна доходност.Нов съм в инвестирането и всякакви препоръки и коментари са добре дошли.
                                Ърм.


                                Добре дошъл, както каза колегата к.о. - туканка вече е тегаво - аз мисля - защото на БФБ читавите компании са малко и повечето от тях вече са скъпички именно ако търсиш дивидентна доходност. Аз моите ги държа, защото съм влязъл в тях на по-ниски цени - а и може да попоскъпнат още - помпането иде от пенсионните фондове - но вече няма какво да пазарувам туканка. Ето виж си сам портфейлът: Монбатовиците колко доходност ти носят процентно? А Софармите? Стара планина тоже не е ного сгодна вече, Химимпорт - там е малко мътна историята - ха да видим какво ще излезе, от друга страна - щом си дивидентаджия, що нямаш кьорава Жаба в портфейлът?
                                Друго няма какво да те посъветвам да си купиш - и това е страшното - щото и себе си не знам какво да посъветвам. Искам да купувам акции с доходност над 4.8 - 5% - туканка реално освен Атерки и Жаби няма какво друго. Бих направил компромис - доходност и с до процент по-ниско - ама компанията трябва да е супер могъща и стратегическа - в световен мащаб - тук такива няма. Право те съветва колегата - научи се да си пазаруваш секси и могъщи компании навън.

                                ...иначе - обичайната ми каръщина с поредната ми инвестиция - тъкмо си купих и ме набиха - ама де да знам, че доналдът баш сега ще измисли мита за?
                                Обикновено така ми се случва - купя си нещо секси, и... впоследствие акцията може и двойно, и тройно да поскъпне, ама първо трябва да се срине, за да ме ядосва - е: свикнал съм вече.
                                Last edited by Императорът; 03.03.2018, 18:56.
                                Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                                Коментар

                                Working...
                                X