IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Моят портфейл в момента е следния.... а вашия ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от geo0rgi Разгледай мнение

    За жалост си прав и скоро едва ли ще сложа нещо повече на нашата борса , но позиции не смятам да затварям.Въпреки неособено живата ни борса все пак очаквам и тук нещата все някога да потръгнат предвид добрите макроикономически показатели и ниските лихви.Кога ще е точно не се знае,но аз нямам бърза работа да си вадя парите и нямам проблем да чакам няколко години.

    С тази мисъл и съм се насочил към дивидентните компании-в най-лошия случай ще получавам по някой и друг % от дивиденти през това време.

    Иначе имам и портфеил в чужбина и в частност САЩ който започнах да градя преди няколко месеца.Той и ми е с приоритет като всички свободни средства смятам да вкарвам там като мисля и да отварям по една нова позиция на месец докато ги направя около 10-15.

    Apple Inc [AAPL] - 37.6 %

    Microsoft Corporation [MSFT] - 31.5 %

    Toronto Dominion Bank [TD] - 30.9 %

    А не мислиш ли че моментът не е особено подходящ за инвестиции в САЩ? Пазарите са исторически високи нива, очаква се лихвения процент да се качва плавно, а и страната има рекордно висок дълг повишаващ се всяка година.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от geo0rgi Разгледай мнение

      За жалост си прав и скоро едва ли ще сложа нещо повече на нашата борса , но позиции не смятам да затварям.Въпреки неособено живата ни борса все пак очаквам и тук нещата все някога да потръгнат предвид добрите макроикономически показатели и ниските лихви.Кога ще е точно не се знае,но аз нямам бърза работа да си вадя парите и нямам проблем да чакам няколко години.

      С тази мисъл и съм се насочил към дивидентните компании-в най-лошия случай ще получавам по някой и друг % от дивиденти през това време.

      Иначе имам и портфеил в чужбина и в частност САЩ който започнах да градя преди няколко месеца.Той и ми е с приоритет като всички свободни средства смятам да вкарвам там като мисля и да отварям по една нова позиция на месец докато ги направя около 10-15.

      Apple Inc [AAPL] - 37.6 %

      Microsoft Corporation [MSFT] - 31.5 %

      Toronto Dominion Bank [TD] - 30.9 %

      То въпросът е, че ти - казваш: дивидентаджия - но от тия компании няма как да гувичиш сосни дивиденти - включително от Ябълчичката и Майкрософт. Както казва Максимилианов: "Всяко коза за свой крак" (абе, козите нямат ли много крака, защо: "крак" (не че разбирам от козешки работи, де)?) - ама тия компании са твърде във фокусът на вниманието - което - въпреки тяхното относително могъщество, ги прави скъпички, а и американците яко дерат с данък дивидент. Лично аз вече се насочвам към компании, ситуирани нагоре по течението + стратегически фармации... щото хората ядат все повече хапчета. Не ща такива високотехнологически гиганти - ного тясно са специализирани и са лесно изместваеми - утре китайските концерни за моби например сериозно могат да изритат Ябълчицата с ного по-ниски цени при същото качество... впрочем туй вече се случва.

      Отделно - ако си сравним процентната дивидентаджийска доходност, със сигурност те бия с ного Ама - да, де - Козата за своят крак. Успехи ти желая
      Last edited by Императорът; 04.03.2018, 11:33. Причина: Чесане с данък дивидент
      Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

      Коментар


      • Първоначално изпратено от puf paf Разгледай мнение
        Това е Портфейла ми като започвам назад във времето от началото на 2017г. с промените настъпили в него -
        да отбележа ,че с годините все по рядко търгувам

        След миналогодишната продажба на EURINS пролетта на 1.25лв - вход в Свилоза на средна 2.90лв.
        след миналогодишна продажба на ПИБ лятото на средна 5.50лв - вход в Корадо на средна 5.65лв.- това е с допълнителната - 2 + 1 и увеличаване с 1/3 Химимпорт на средна 1.75лв.

        и от тогава без съществени промени освен вход в Неохим при предишното "фалшиво" Ребалансиране на СОФИКС Септември на средна 52лв.

        и към момента - 01.03.2018г. -

        1 6C4 - 53.85%
        2 3MZ - 17.61%
        3 4KX - 11.65%
        4 3N - 6.35%
        5 SO5 - 5.03%
        6 5BP - 3.00%
        7 4HE - 2.52%

        с очакване за увеличаване процента в Неохим при ребалансирането на SOFIX - в случай на отпадане.
        На колко мислиш че ще мине пакета на фонда при евентуално отпадане на Неохим- 40лв?

        Коментар


        • Първоначално изпратено от maximilian Разгледай мнение
          38,21% Химимпорт АД Борсов код: 6C4
          13,62% ТБ Централна кооперативна банка АДБорсов код: 4CF
          11,20% Еврохолд България АД Борсов код: 4EH
          7,68% М+С Хидравлик АДБорсов код: 5MH
          6,64% Адванс Терафонд АДСИЦБорсов код: 6A6
          5,53% Албена АДБорсов код: 6AB
          4,23% Софарма АДБорсов код: 3JR
          3,96% Фонд за недвижими имоти България АДСИЦБорсов код: 5BU
          3,74% Зърнени храни България АДБорсов код: T43
          2,43% ТБ Българо-Американска Кредитна Банка АДБорсов код: 5BN
          2,38% Монбат АДБорсов код: 5MB
          0,32% Арома АДБорсов код: 6AR
          0,03% Арома Риъл Естейт АД-София Борсов код: AA8
          0,01% BGNБорсов код: BGN
          Това е пък моя портфейл след 10 години "кибичене" на БФБ. Имам и големи дървета...но човек се учи...
          това мисля, че е доста малък портфейл
          съдя от закупените позиции

          Коментар


          • Първоначално изпратено от k.o. Разгледай мнение

            Добре дошъл колега, портфейлът като за условията на БФБ е добре структуриран. Съветът ми към всеки, като на човек, който скоро ще направи 10 г. на БФБ е, че няма смисъл да се влага и 1 ст. повече на борса, доминирана от различен тип номенклатури, бивши мутри и настоящи измамници. За този период не видях почти никакви положителни промени, само празни обещания и никаква воля от органите да пресекат множеството схеми на мажоритарите, които винаги са в ущърб на малките акционери. „Надежда всяка тука оставете"

            През годините много умни и стойностни колеги, с които комуникирах се оттеглиха от БФБ и основателно, от известно време поетапно следвам техния пример. За тези години не съм излизал от позиция на загуба, държал съм с години търпеливо, но пропуснатите ползи от потенциални инвестиции навън са големи. Корекция навън ще има, бих посъветвал също всеки нов, неопитен и нетърпелив, да изчака с кеша и да го вкложи в подходящ момент в "могъщи" компании с добра история.

            За жалост си прав и скоро едва ли ще сложа нещо повече на нашата борса , но позиции не смятам да затварям.Въпреки неособено живата ни борса все пак очаквам и тук нещата все някога да потръгнат предвид добрите макроикономически показатели и ниските лихви.Кога ще е точно не се знае,но аз нямам бърза работа да си вадя парите и нямам проблем да чакам няколко години.

            С тази мисъл и съм се насочил към дивидентните компании-в най-лошия случай ще получавам по някой и друг % от дивиденти през това време.

            Иначе имам и портфеил в чужбина и в частност САЩ който започнах да градя преди няколко месеца.Той и ми е с приоритет като всички свободни средства смятам да вкарвам там като мисля и да отварям по една нова позиция на месец докато ги направя около 10-15.

            Apple Inc [AAPL] - 37.6 %

            Microsoft Corporation [MSFT] - 31.5 %

            Toronto Dominion Bank [TD] - 30.9 %


            Коментар



            • Това е Портфейла ми като започвам назад във времето от началото на 2017г. с промените настъпили в него -
              да отбележа ,че с годините все по рядко търгувам

              След миналогодишната продажба на EURINS пролетта на 1.25лв - вход в Свилоза на средна 2.90лв.
              след миналогодишна продажба на ПИБ лятото на средна 5.50лв - вход в Корадо на средна 5.65лв.- това е с допълнителната - 2 + 1 и увеличаване с 1/3 Химимпорт на средна 1.75лв.

              и от тогава без съществени промени освен вход в Неохим при предишното "фалшиво" Ребалансиране на СОФИКС Септември на средна 52лв.

              и към момента - 01.03.2018г. -

              1 6C4 - 53.85%
              2 3MZ - 17.61%
              3 4KX - 11.65%
              4 3N - 6.35%
              5 SO5 - 5.03%
              6 5BP - 3.00%
              7 4HE - 2.52%

              с очакване за увеличаване процента в Неохим при ребалансирането на SOFIX - в случай на отпадане.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от intint Разгледай мнение

                Здравей
                А какво мислиш за БГ компаниите следиш ли някоя
                Свилоза много ми харесва, ама аз съм там от 2011

                Коментар


                • Е, всяка коза за свой крак.
                  Не е препоръка!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от maximilian Разгледай мнение
                    38,21% Химимпорт АД Борсов код: 6C4
                    13,62% ТБ Централна кооперативна банка АДБорсов код: 4CF
                    11,20% Еврохолд България АД Борсов код: 4EH
                    7,68% М+С Хидравлик АДБорсов код: 5MH
                    6,64% Адванс Терафонд АДСИЦБорсов код: 6A6
                    5,53% Албена АДБорсов код: 6AB
                    4,23% Софарма АДБорсов код: 3JR
                    3,96% Фонд за недвижими имоти България АДСИЦБорсов код: 5BU
                    3,74% Зърнени храни България АДБорсов код: T43
                    2,43% ТБ Българо-Американска Кредитна Банка АДБорсов код: 5BN
                    2,38% Монбат АДБорсов код: 5MB
                    0,32% Арома АДБорсов код: 6AR
                    0,03% Арома Риъл Естейт АД-София Борсов код: AA8
                    0,01% BGNБорсов код: BGN
                    Това е пък моя портфейл след 10 години "кибичене" на БФБ. Имам и големи дървета...но човек се учи...
                    Мале-мале - надали бих оставил и 20% от туй.
                    Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от HY Spread Разгледай мнение

                      Ужас е тва портфолио
                      Здравей
                      А какво мислиш за БГ компаниите следиш ли някоя

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от maximilian Разгледай мнение
                        38,21% Химимпорт АД Борсов код: 6C4
                        13,62% ТБ Централна кооперативна банка АДБорсов код: 4CF
                        11,20% Еврохолд България АД Борсов код: 4EH
                        7,68% М+С Хидравлик АДБорсов код: 5MH
                        6,64% Адванс Терафонд АДСИЦБорсов код: 6A6
                        5,53% Албена АДБорсов код: 6AB
                        4,23% Софарма АДБорсов код: 3JR
                        3,96% Фонд за недвижими имоти България АДСИЦБорсов код: 5BU
                        3,74% Зърнени храни България АДБорсов код: T43
                        2,43% ТБ Българо-Американска Кредитна Банка АДБорсов код: 5BN
                        2,38% Монбат АДБорсов код: 5MB
                        0,32% Арома АДБорсов код: 6AR
                        0,03% Арома Риъл Естейт АД-София Борсов код: AA8
                        0,01% BGNБорсов код: BGN
                        Това е пък моя портфейл след 10 години "кибичене" на БФБ. Имам и големи дървета...но човек се учи...
                        Ужас е тва портфолио

                        Коментар


                        • Виж Аромата и БАКБ ми са като обеца на ухото колко голям инвеститор съм...
                          Не е препоръка!

                          Коментар


                          • Портфейлът ми: 40% short 10 year bunds @160, 40 cash, 5% calls Walt Disney strike 106, 5% vale и други

                            Коментар


                            • Да, и мен Зрънчо ми е трън в петата, но го държа, защото се надявам едно добро възходящо движение да го избута на гребена на вълната и да си плати чакането. А Еврохолда ми е от "любимите" през годините за бързи врътки. Албена ми е с ниско тегло, но най- печеливша...абе не мога да се разделя
                              Не е препоръка!

                              Коментар


                              • Аз бих махнал при добри цени - Зрънчо, Еврохолд и Албена и бих ги сменил с по- продуктивни..

                                Коментар

                                Working...
                                X