IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Моят портфейл в момента е следния.... а вашия ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Продаваш на 2 комисион аз така продадоха моите
    бавно и тихо нагоре

    Коментар


    • Първоначално изпратено от foggbg Разгледай мнение
      Те и други свалих и sse и вече само продаваш на същата комисиона но на покупка е висока комисионната
      Значи мога да ги продам на 2 евро комисион? Това е за някакъв срок ли, завинаги ли?
      Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

      Коментар


      • Те и други свалих и sse и вече само продаваш на същата комисиона но на покупка е висока комисионната
        бавно и тихо нагоре

        Коментар


        • Стрелков, къде си?

          Виж как ни изработиха - Pearson и г-н Адмиралът ги свалиха от Ксетрата Още от началото с подозрителство заради името се отнесох - и: ето.

          Поне г-н Адмиралът ще снесе по 0.58 Бабета на акция.
          Last edited by Императорът; 10.03.2018, 20:37. Причина: Колини
          Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

          Коментар


          • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение

            Когато г-н Донев се оттегли - отделям си 10 декара на село и си гледам зеленчуци и овощна градинка.
            Какво друго да правя???
            Сега само не ми казвай, че някой ще ми окраде градината - то няма да има значение това ако се случи, нали ще ми е ей така - да губя време.
            Само гледай такива като Плъха да не те извадят от твоето легло през нощта докато сънуваш печалбите от Мидичките. Защото няма да имаш нито физическата възможност да се противопоставиш, нито куража да го направиш - както този човек от Пловдив.
            Ти се бой от плъхове на село. Отговорът ти е показателен - дори да имаш акции за 5 КБ, за мене ти си пишман инвеститор, вкопчил си се в О.Д. кат` тако`а. Не е нормално един инвеститор да се откаже от инвеститорството, само защото някой предприемач от милионите успели такива по света, се е оттеглил.
            И като се оттегли - какво - на какви нива ще избягаш от Трейдингът... според тебе?

            Успех с доматките и лозенцето - и аз обичам лозенце - но не ща аз да го обгрижвам, а друг да го бере.
            Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение

              Офффф, прави каквото искаш. Тимберицата си е твоя, тоже и парите.
              Отчети: бльъ-бльъ. Ти на година преглеждаш 2-3, а аз - 20-30.
              За това кое е класа и кое е некласа, за движенията и тъпчениците - също има различни гледни точки и обяснения. И аз мога да ти кажа: кой инвеститор от класа инвестира цял живот в 2-3 свързани, при това супер ниско ликвидни (спрямо портфейлът му) дружества, вторачил се е в тях и отказва да вдигне глава, колкото и да го ръчкат - и колкото и по-силни и сгодни, и перспективни и доходоносни инвестиции да има, он си знае неговата колибка?

              Коментираме туканка с колегите една конкретна компания: Мидичката - ти - ей-така - пъкваш отнякъде с твойта си софармова група - знаем че инвестираш в нея - и ние си имаме, така че не е нужно постоянно да ни се фукаш с туй кат тако`a баси.

              Но както казах: твоя си е тимберицата, твои са си парите - прави каквото искаш. Ти не инвестираш нито на пазарите, пък ако ще само на БФБ, нито дори в компании - ти инвестираш в Огнян Донев - ама човекът няма да работи вечно, както казва всяка година - нищо чудно специално за тебе да го казва - когато се оттегли - интересно ми е какво ще правиш - да.
              Когато г-н Донев се оттегли - отделям си 10 декара на село и си гледам зеленчуци и овощна градинка.
              Какво друго да правя???
              Сега само не ми казвай, че някой ще ми окраде градината - то няма да има значение това ако се случи, нали ще ми е ей така - да губя време.
              Само гледай такива като Плъха да не те извадят от твоето легло през нощта докато сънуваш печалбите от Мидичките. Защото няма да имаш нито физическата възможност да се противопоставиш, нито куража да го направиш - както този човек от Пловдив.
              Last edited by fortiss; 10.03.2018, 10:00.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
                Импов , Мидичката ли тие номер едно...Чувам, че ще пускат Арамко- там ще купиш ли
                Мидичката ми е №2 в чужбинските акции - след могъщият Allianz. Какво беше Арамко - арапската компания ли? Надали - нямам вяра на чаршафосаните. Имам си нелошо енергийно миксченце - Мидичка, Газпром и Бъ-Пъ. Бих добавил при сгода Тотал може би, но като цяло бих предпочел да си купя още от наличните - особено Газпромчета и Мидички - защото залагам повече на природният газ.
                Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                Коментар


                • Импов , Мидичката ли тие номер едно...Чувам, че ще пускат Арамко- там ще купиш ли

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение

                    съгласен съм
                    това, че имам акции само от групата Софарма не означава, че трябва да ти пиша непрекъснато защо ги имам и то подборно
                    много от мотивите ми не са в отчетите, а в моята преценка за други неща
                    като си написал нещо за себе си помисли дали това не е вярно и за другите
                    инвеститор от класа с портфейл под 50 хилки - как го виждаш??
                    за всяко движение напред през годините, особено ако то е в продължение на много години си има едно много точно обяснение
                    а за тъпченето на почти едно място също си има обяснение
                    Офффф, прави каквото искаш. Тимберицата си е твоя, тоже и парите.
                    Отчети: бльъ-бльъ. Ти на година преглеждаш 2-3, а аз - 20-30.
                    За това кое е класа и кое е некласа, за движенията и тъпчениците - също има различни гледни точки и обяснения. И аз мога да ти кажа: кой инвеститор от класа инвестира цял живот в 2-3 свързани, при това супер ниско ликвидни (спрямо портфейлът му) дружества, вторачил се е в тях и отказва да вдигне глава, колкото и да го ръчкат - и колкото и по-силни и сгодни, и перспективни и доходоносни инвестиции да има, он си знае неговата колибка?

                    Коментираме туканка с колегите една конкретна компания: Мидичката - ти - ей-така - пъкваш отнякъде с твойта си софармова група - знаем че инвестираш в нея - и ние си имаме, така че не е нужно постоянно да ни се фукаш с туй кат тако`a баси.

                    Но както казах: твоя си е тимберицата, твои са си парите - прави каквото искаш. Ти не инвестираш нито на пазарите, пък ако ще само на БФБ, нито дори в компании - ти инвестираш в Огнян Донев - ама човекът няма да работи вечно, както казва всяка година - нищо чудно специално за тебе да го казва - когато се оттегли - интересно ми е какво ще правиш - да.
                    Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                      Това е - защото аз: накратко. Могъща и секси. Щом искаш такова - да ти изпратя ли за Мидичката SWOT анализ, анализ на Потър, презентация относно нейната история и могъщество и т.н. Аз винаги анализирам компаниите, в които инвестирам, секторите, преценявам перспективите, но това не означава, че трябва да изписвам всичко това туканка.
                      съгласен съм
                      това, че имам акции само от групата Софарма не означава, че трябва да ти пиша непрекъснато защо ги имам и то подборно
                      много от мотивите ми не са в отчетите, а в моята преценка за други неща
                      като си написал нещо за себе си помисли дали това не е вярно и за другите
                      инвеститор от класа с портфейл под 50 хилки - как го виждаш??
                      за всяко движение напред през годините, особено ако то е в продължение на много години си има едно много точно обяснение
                      а за тъпченето на почти едно място също си има обяснение

                      Коментар


                      • Това е - защото аз: накратко. Могъща и секси. Щом искаш такова - да ти изпратя ли за Мидичката SWOT анализ, анализ на Потър, презентация относно нейната история и могъщество и т.н. Аз винаги анализирам компаниите, в които инвестирам, секторите, преценявам перспективите, но това не означава, че трябва да изписвам всичко това туканка.
                        Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                          Точно така, Мидичката е ного могъща, секси компания смело към бъдещето устремена.
                          Не че нещо, но това ми звучи като някакво поетично възхваляване в стила преди 89-те, отколкото реална оценка на компания, сектор и т.н.

                          Коментар


                          • Точно така, Мидичката е ного могъща, секси компания смело към бъдещето устремена.
                            Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от geo0rgi Разгледай мнение
                              Мерси за отговора.
                              Иначе на мен стратегията ми за акциите зад океана е малко по-различна и не включва печалба само от дивидент,но някак ми е по-спокойно когато знам че ще получавам и дивидент всяко тримесечие.Затова и първите ми две закупени компании бяха Епъл и Майкрософт-от тях не очаквам някаква невероятна дивидентна доходност,но предпочитам да имам някакъв приток на средства дори и при така очертаващия се спад в близките 1-2 години.
                              Знам,че няма много логика да инвестирам ,ако очаквам спад,но предпочитам да почна по-отрано отколкото да стоя и да чакам неизвестно време до следващата криза.Иначе японския пазар ми е твърде непознат,а не искам да инвестирам в нещо което не разбирам.За европейските акции съм някакси резервиран и не мога да намеря компании,които да ми хващат окото.Единствено бих се замислил за Shell и Diageo,но не са ми сред приоритетните все още.Интересно ми е какво е мнението тук за компании като Visa i Mastercard-на мен ми се струват компаниите с един от най-печелившите бизнес модели и като че ли това ще е следващата ми позиция въпреки че спрямо p/e изглеждат надценени.
                              Тиминг не те интересува ако си дългосрочен инвестор и търсиш добри дивиденди. Shell е основна акция и трябва да е във всяко портфолио. Имаи предвид че много се излагаш към долара със силна експозиция в Америка. Visa и MasterCard са ок, но търси глобална диверсификация в неща както каза разбираш. Поздрави

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от 000 Разгледай мнение
                                Ти какво разбираш под активен трейдър?Някой с портфейл от 20 000лв да си склаппира всеки ден?Тези нямат влияние на пазара.Колкото е по голям портфейла,толкова по-трудно и излишно си активен-тогава печелят само посредниците от комисионни.Като смяташ Батя за активен питай го за стратегията му и от там колко често "джътка".
                                "Скалпиране" на БФБ, трябва да се види... поредно объркване или непознаване на материята. Това ми е последен коментар, понеже съдържателна и полезна дискусия няма как да се получи.

                                Да се върна на темата, независимо какъв е портфейла на човек, 5, 6 или 7 цифрен, всеки иска да печели и да намери най - подходящата за собствения си инвеститорски профил стратегия. Желая на всяко ф.л. сполука в намирането на най - краткия път до успеха, независимо дали е на БФБ или навън!
                                Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.

                                Коментар

                                Working...
                                X