IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Моят портфейл в момента е следния.... а вашия ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение
    Най малкото е и индексен , не се е набалончвал - а може и да стане след поканата за ОСА и щом така говориш - си прецакано

    За година Брутен дивидент
    2013* 0,15
    2011* 0.3
    2010 * 0.35
    2007* 0.1
    2006 * 0.1
    2004 * 1.0
    Я кажи колко си вкарал в "увеличението на капитала със СОбствени средства" ))) Та нали с това сте "решили" да си плащате милионните заеми/ Дори и Тони - зарибявката започва да се замисля, дали има смисъл ,,,
    В компаниите на чичата винаги с 3 наум !!!!
    Не е препоръка... !!!
    "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

    Коментар


    • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
      Що за позиции са това, в едното те принуждават да си върнеш дивидента, а в другото след еднократния дивидент - потоп и евентуално ход към чиста папирка и няма продаване ?! )))


      Най малкото е и индексен , не се е набалончвал - а може и да стане след поканата за ОСА и щом така говориш - си прецакано

      За година Брутен дивидент
      2013* 0,15
      2011* 0.3
      2010 * 0.35
      2007* 0.1
      2006 * 0.1
      2004 * 1.0

      Коментар


      • Първоначално изпратено от markov Разгледай мнение
        От повече от десетина години чакам да забогатея от БФБ , докато си чакам взех че позабогатях от други дейности........та през призмата на времето БФБ не се оказва добра инвестиция поне до към момента..... няколко стотин процента за дълъг период не са нищо
        В случая отдаваш заслуженото на това, че си образован, със собствен бизнес и над средната класа, (която по нашите ширини е бедна ) Но какво да кажат всички други (повечето спекуланти) които НЕ са забогатели от собствен бизнес а разчитат повече на бфб (като батката), чиято работа е да пишат във форума и си вдигат каРтонките
        И не се оплаквай прекалено, и не си хвърляй картонките в дъното - , за разлика от батката нямаш шитове, но доколкото помня държиш изначало добър % биовет, и когато батката реши да влиза тихомълком там, току виж си забогятал ненадейно, после пък в темата на биовет ще виждаш батковия пиар, така, че не си застрахован (в инсчето) стрещу рязко забогатяване )))))))
        Last edited by precakanoto; 21.02.2015, 11:39.
        Не е препоръка... !!!
        "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

        Коментар


        • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
          по принцип подобни становища за пръскането на пари за бфб подсказват че в дъното на пазара ще се разкешват спакулантите и може да сме близо ,,, )
          а и по принцип не си напълно прав. Зависи и от това кога и как сме си пръснали парите (на бфб)
          От повече от десетина години чакам да забогатея от БФБ , докато си чакам взех че позабогатях от други дейности........та през призмата на времето БФБ не се оказва добра инвестиция поне до към момента..... няколко стотин процента за дълъг период не са нищо
          Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

          Коментар


          • Първоначално изпратено от markov Разгледай мнение
            Както казваше един известен музикант :

            Пръснал съм много пари за жени, купони и пиене ....но съм пръснал и много пари за глупости.

            На нас основния ни проблем е че си пръскаме парите на БФБ за глупости май ..... времето си минава а светлите бъднини на БФБ все не идват и не идват
            по принцип подобни становища за пръскането на пари за бфб подсказват че в дъното на пазара ще се разкешват спакулантите и може да сме близо ,,, )
            а и по принцип не си напълно прав. Зависи и от това кога и как сме си пръснали парите (на бфб)
            Last edited by precakanoto; 21.02.2015, 11:15.
            Не е препоръка... !!!
            "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

            Коментар


            • Както казваше един известен музикант :

              Пръснал съм много пари за жени, купони и пиене ....но съм пръснал и много пари за глупости.

              На нас основния ни проблем е че си пръскаме парите на БФБ за глупости май ..... времето си минава а светлите бъднини на БФБ все не идват и не идват
              Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение
                Позициите са само две - към 95% в Софарма имоти и останалото в Златен лев. Знам, като диверсификация е ужасно и мисля като мина интернационално да разпределя портфейла в поне 4-5 компании плюс някой ETF
                Що за позиции са това, в едното те принуждават да си върнеш дивидента, а в другото след еднократния дивидент - потоп и евентуално ход към чиста папирка и няма продаване ?! )))
                Не е препоръка... !!!
                "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                Коментар


                • Интересно защо никой от вложилите единствено на бфб не слага в калкулациите си минуса от 6% спрямо $ кеш само от началото на годината..
                  И почти 20% на годишна база.

                  Ма гледам на някои почва да им идва малко по малко aкъла...

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Mito Karamitov Разгледай мнение
                    всички ми акции са обърнати в бабета и швеицарци

                    Спокойно гледам батака отстрани и ви се чудя на акъла
                    A стига бе, да не го играеш нещо симулант ? Знаеш ли, че швейцареца за има няма 1 месец се крашна от 1,94 на 1,82 ?! Ами как се взимат швейцарци - пробвал ли си изобщо, като всяка банка се прави че ги няма ?! Или ни баламосваш или нямаш папирkи (под каквато и да е форма) в портфейла Ще има още много да се чудиш, само с гледане не става )))))
                    Не е препоръка... !!!
                    "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от orakula Разгледай мнение
                      +1
                      много добър резултат...и в какво инвестира ако не е тайна?!??
                      Позициите са само две - към 95% в Софарма имоти и останалото в Златен лев. Знам, като диверсификация е ужасно и мисля като мина интернационално да разпределя портфейла в поне 4-5 компании плюс някой ETF
                      destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

                      Коментар


                      • това е твърде ктаткосрочно представяяне за да се приеме че и за дългосрочен период ще е такова. Но все пак е изключително добро до момента.



                        Първоначално изпратено от orakula Разгледай мнение
                        +1
                        много добър резултат...и в какво инвестира ако не е тайна?!??

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение
                          От началото на годината досега е малко над +4.2%. Трудна работа тази година, много глупости стават и мисля след известно време да прехвърлям инвестирането зад граница.
                          +1
                          много добър резултат...и в какво инвестира ако не е тайна?!??

                          Коментар


                          • От началото на годината досега е малко над +4.2%. Трудна работа тази година, много глупости стават и мисля след известно време да прехвърлям инвестирането зад граница.
                            destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
                              Говориш като човек загубил всичкото си имущество на борсата.
                              Направих го с идеята да НЕзагубя всичко на БФБто а даже да спечеля ако правилно съм преценил предстоящите събития

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Mito Karamitov Разгледай мнение
                                всички ми акции са обърнати в бабета и швеицарци

                                Спокойно гледам батака отстрани и ви се чудя на акъла
                                Говориш като човек загубил всичкото си имущество на борсата.

                                Коментар

                                Working...
                                X