IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Моят портфейл в момента е следния.... а вашия ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • За много години на всички. Много успехи в личен и професионален план. Моята доходност за 2019-та е следната. На БФБ -5,99% (без включени дивиденти, ако сметнем и тях, може би се получава 1-2% отрицателна доходност.). На чуждите пазари съм +16,16% с включените дивиденти. Предлагам освен доходността, всеки да каже компания, сектор или икономика в която смята да инвестира през Новата година. Смятам че ще бъде полезно за всички във форума. Аз не съм решил къде да се насоча все още...
    Last edited by mancev; 01.01.2020, 14:38.

    Коментар


    • Моят портфейл изглежда така:

      Слава Богу приключих 2019-та с около 5% и няколко хилядарки на плюс. С надежда очаквам през 2020-та да има възможност за още спекулации.

      Забравих да добавя... през 2020-та година бфб-то е сложено в черния ми списък.

      Честита нова година на всички!
      Last edited by Frosty; 01.01.2020, 11:17.
      ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

      Коментар


      • -10%,60% в атера

        Коментар


        • Първоначално изпратено от oslo Разгледай мнение
          никой не се хвали
          така че работата е ясна
          sofix на минус 4%
          Айде за много години и от мен на всички!

          Аз имам пък за какво да се хваля Осло: нито лев нямам на БФБ ! Основна причина: политически рискове.

          2020 още от същото според мен.

          Коментар


          • +31%

            Коментар


            • Портфейлът ми е на -4.57% за 2019 Доста грешки направих през годината. Най-голямата ми грешка е че на два пъти добавях в губеща позиция. Както и да е. Важното е да сме живи и здрави. Както каза един боксьор преди време: "Продължаваме напред"

              Коментар


              • Първоначално изпратено от oslo Разгледай мнение
                никой не се хвали
                така че работата е ясна
                sofix на минус 4%
                2019 завърши на -4% за мен! Главно заради ината ми и това че не се вслушах в някои съфорумци.
                През новата 2020, очаквам поне едни + 20% - Чакам отличен отчет от СОФАРМА , надявам се БРЕФ да подпише с още един наемател и не на последн място - добро представяне от финансовите компании през 2020.
                Успех на всички!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от oslo Разгледай мнение
                  никой не се хвали
                  така че работата е ясна
                  sofix на минус 4%
                  Една прогноза и от мен:
                  Софикс на +14%, а плондера Спийди на --14%, по пътя на Атера.
                  Айде и за много години.
                  Я всегда буду твоим поводом напиться.

                  Коментар


                  • никой не се хвали
                    така че работата е ясна
                    sofix на минус 4%

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Bivol Разгледай мнение
                      От началото на месеца съм вече изцяло на червено на БФБ.
                      Така де, биволите се набиват на червено. Шеговито го пиша
                      http://www.youtube.com/watch?v=9-mDA1vRHOA&feature=related

                      Коментар


                      • Много назад отишла темата E няма как втора поредна година загуба за SOFIX но пък съм сигурен че доста хора са съумили да подберат по-читави инвестиции и са на хубав плюс
                        Аз лично приключвам годината на минус 7%, от една страна кофти предвид повсеместните ръстове почти навсякъде от друга страна доста по-добре от август когато 10-годишните бундове бяха на -0.71% доходност а моят портфейл около минус 27% интересно при мен върхът е бил януари 2018 когато беше върхът и при бундовете от около 0.7% доходност(този път положителна) от тогава буксувам... нищо де перспективите занапред са добри
                        за догодина си оставам с почти 50% wereldhave и 50% банки - deutsche bank и societe generale
                        wereldhave другият месец ще обявят резултатите от прегледа на активите ама освен да намалят дивидента до размера на klepierre и евентуално нещо да продадат не виждам какво толкова ще стане - от друга страна не са изключени изненади, например CBL спряха дивидента по привилегированите акции въпреки че имаха няколко пъти покритие от паричните потоци. Но като гледам klepierre които са със сходни показатели на акция има голям margin of safety. Това което недогледах при wereldhave e че от дъщерното дружество в белгия wereldhave belgium вместо пари за дивидент записват всяка година акции, а компанията майка дава дивидент под формата на пари и това води до ръст на задлъжнялостта в компанията майка, предполагам това ще го преустановят.
                        deutsche bank общо взето с новия план ще изгърмят 2-3 евро от NAV-а и предполагам от 25.5 ще падне до към 23 евро. Голямата неизвестна е дали ще има някаква глоба до 2022 иначе ако дори достигнат 4-5% възвръщаемост на капитала това ще е печалба на акция от 90-115 цента - при цена от 7 евро пак е перспективно. При тях недогледах че една част от NAV-а им е deferred tax assets и при излизане от бизнеси се отписва.
                        societe generale като че ли си оправиха капиталовия мини-проблем и последните месеци скочиха с над 30% почти без кой знае какви новини. със сигурност ако ги сравняваме deutsche bank са по-малко перспективни но пък спрямо bnp paribas има мегдан за ръст
                        Успешна 2020 на всички, много здраве и големи печалби през новото десетилетие, аз в началото на 2010 дори не инвестирах в акции(започнах 2011) така че кой знае след 10 години какво ще става

                        Коментар


                        • Явно не ви е интересна темата Чудя се защо ли? Все пак ще продължа да упорствам Продадох Total и влязох в Shell. Единия данък ми е 30%, другия 0%. Засега не смятам да продавам, но все пак нищо не се знае. Цена от 26 паунда би ме накарала да се замисля. Доста се двоумях дали да допълня Софарма Трейдинг на 5,80лв. но в крайна сметка избрах да допълня Imperial Brands на 18,00 паунда. Там дивидентната доходност ще "удари тавана', а и смятам че потенциала за ръст е голям след като тази глупост свързана с вайпинга отмине. Има си риск разбира се, но мисля че си струва... Други съществени движения в портфейла нямам. Дано повлека крак, и други съфорумци споделят очакванията си за пазарите...

                          Коментар


                          • Добавих Befimmo Sicafi към портфейла. Очаквам слаби отчети от петролните компании и обмислям вход в някоя другия месец. Обмислям и EDP за дългосрочна, но и там чакам по-добра цена. Някакви препоръки от вас?

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от mpy_yordanov Разгледай мнение

                              чакаш по-ниско, значи за swing trade?
                              до там ли я докарахме, няма ли вече buy and hold потенциал?
                              Огромна част от портфейла ми е buy and hold. Просто имам едни около 20%, с които се опитвам да спекулирам. А и всеки ден чета поне по 2 прогнози, как кризата, рецесията, корекцията, спада и т.н. са буквално "на вратата", и това малко или много ми влияе. Но общо взето целта ми е такава, че се стремя да купувам подценени дивидентни акции (с тези въпросните 20% кеш), и ако направя капиталова - продавам, ако не, чакам дивидентна и чакам ръст на акцията. Сега се чудя за Telia, но ще изчакам да видя отчета и на Philip Morris. Смятам че стратегията не е лоша, но ще видим...

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от mpy_yordanov Разгледай мнение

                                чакаш по-ниско, значи за swing trade?
                                до там ли я докарахме, няма ли вече buy and hold потенциал?
                                Има Марияне, има.
                                Във вторник приключих с покупките за тази година и сега ми остана само чакането! Кеша свърши и се надявам само на горе от днес нататък, ама надали. От началото на месеца съм вече изцяло на червено на БФБ.

                                Коментар

                                Working...
                                X