IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Моят портфейл в момента е следния.... а вашия ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Ето го и моето портмоненце)
    4CF / CCB 19,24%
    6C4 / 6C4 14,75%
    3CZ / 3CZ 10,02%
    T57 / TRACE 9,87%
    BSO / BSO 9,35%
    5ODE / ODES 9,53%
    5DOV / DOVUHL 9,93%
    FIB / 5F4 9,23%
    КЕШ 8,08%
    доходност 1,5% ) направих доста промени ) през годината ) , но бива )

    за таз година да се надяваме на повече )
    Успех на всички през новата 2020г!
    Last edited by Майната; 02.01.2020, 13:23.
    Умереният риск винаги печели ! ))))))

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Van Basten Разгледай мнение


      Батя, интересен портфейл. Признавам си, че винаги съм си мислел, че си по-концентриран в позициите, но явно и ти си прилично диверсифициран, което е добре.

      Пожелавам ти успех през 2020 г. Искрено ! (дори да съм спорил с теб понякога в една от темите), винаги съм се радвал на успехите на инвеститори, които изкарват пари и най-вече такива с по-нестандартни и смели залози. Така че ти стискам палци, както и на Всички други съфорумци !!!

      Би ли споделил, какви ти бяха тежествите на двете банки (FIB и CCB) в началото на 2019 г.
      И ако може още един принципен въпрос на тема концентрация/диверсификация - колко е най-големия относителн дял, който си достигал по една позиция като дял от порфейла до момента ?
      Подобни бяха тежестите на банките и в началото на годината Ван. Просто цяла година /а и преди това/ си ги стискам и упорито вярвам че ще излязат
      В края на 2007-ма Монбат се беше издул до 61% тежест в портфейла ми... Това е над допустимата ми граница, която съм приел за 50% мах., но понякога харесвана от теб акция расте наудържимо, а на теб все не ти се продава, защото вярваш че има още потенциал.. Еми взех си някакъв урок тогава и гледам вече да не се влюбвам така в акция, но дали съм го научил, времето ще покаже..
      Успех на теб и всички БФБ - биците през 2020!

      п.п. Мога да добавя и друг интересен факт.. Експозицията ми към акции е на 150% /мах допустимата по моите правила/, т.е. 50% репа върху собствения капитал... както вече споменах - ДО Козирката в акции!
      Last edited by Батя; 02.01.2020, 09:57.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение
        Чудесен Декември! В началото му годишната ми доходност светеше в червено на -10%, но благодарение на ралито по някой позиции в последните седмици, приключих годината на задоволителните с оглед обстановката на БФБ +4%
        Влизам в 2020 натопорчен до козирката с акции и със следната структура на портфейла:
        FIB 26,8%
        CCB 9,1%
        DOVUHL 8,8%
        AGR 6,4%
        ...............
        ........

        Батя, интересен портфейл. Признавам си, че винаги съм си мислел, че си по-концентриран в позициите, но явно и ти си прилично диверсифициран, което е добре.

        Пожелавам ти успех през 2020 г. Искрено ! (дори да съм спорил с теб понякога в една от темите), винаги съм се радвал на успехите на инвеститори, които изкарват пари и най-вече такива с по-нестандартни и смели залози. Така че ти стискам палци, както и на Всички други съфорумци !!!

        Би ли споделил, какви ти бяха тежествите на двете банки (FIB и CCB) в началото на 2019 г.
        И ако може още един принципен въпрос на тема концентрация/диверсификация - колко е най-големия относителн дял, който си достигал по една позиция като дял от порфейла до момента ?

        Коментар


        • Тази година много успешно представяне +30%, и то благодарение на декември. Преди декември бях около нулата. Натоварил съм каруцата, да видим каква ще е 2020.
          _______________________________
          Щедро сееш, едро жънеш.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение
            Чудесен Декември! В началото му годишната ми доходност светеше в червено на -10%, но благодарение на ралито по някой позиции в последните седмици, приключих годината на задоволителните с оглед обстановката на БФБ +4%
            Влизам в 2020 натопорчен до козирката с акции и със следната структура на портфейла:
            FIB 26,8%
            CCB 9,1%
            DOVUHL 8,8%
            AGR 6,4%
            BOARD 5,8%
            KZ 5,0%
            CHIM 4,4%
            TRACE 4,2%
            SKK 3,8%
            AKTIV 3,5%
            MONBAT 3,2%
            BSO 3,1%
            GAGBT 2,4%
            TBIRE 2,2%
            TOPL 2,1%
            HIKA 2,0%
            Имвенчър І КДА 1,6%
            FPP 1,6%
            BTH
            Непублични и спекулативни
            0,7%
            3,3%
            Много акции Успех през 2020!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение

              Защо мислиш че потенциала пред БНП Париба е по-малък от Сосиете Женерал? Аз ги следя, и ако по някаква причина цената върне на 40-42 евро, ще мисля за вход. Би ли споделил повече за въпросните банки, тъй като виждам че си запознат, а аз ги следя основно като цена само...
              о със сигурност не съм правил задълбочен анализ на френските банки, по-скоро сравнявах немците - много зле и без дивидент - със французите - по скъпо но пък има дивидент но ако погледнеш bnp paribas са с tangible NAV 68.7 и се търгуват на 52.8, т.е. 0.77 P/tangible book value. societe generale са с tangible NAV 55.5 и цена 31 евро - т.е. при същия p/tangible nav дава цена 42 евро за societe. Сега вече влият хилядите други фактори - bnp имат по-добра възръщаемост последната година, но пък вече са и с по-нисък CET 1 капитал - 12% за bnp спрямо 12.5% за societe. А при отрицателна лихва 0.5% на капитала колкото повече капитал имаш толкова по-малка рентабилност показваш. Но дори да приемеш че дългосрочно societe ще правят 20% по-ниска възвръщаемост пак цената идва 42/1.2 = 35 евро а не 31. тези компании са прекалено големи да се анализират винаги може да изгърми нещо което последно очакваш...

              Коментар


              • Чудесен Декември! В началото му годишната ми доходност светеше в червено на -10%, но благодарение на ралито по някой позиции в последните седмици, приключих годината на задоволителните с оглед обстановката на БФБ +4%
                Влизам в 2020 натопорчен до козирката с акции и със следната структура на портфейла:
                FIB 26,8%
                CCB 9,1%
                DOVUHL 8,8%
                AGR 6,4%
                BOARD 5,8%
                KZ 5,0%
                CHIM 4,4%
                TRACE 4,2%
                SKK 3,8%
                AKTIV 3,5%
                MONBAT 3,2%
                BSO 3,1%
                GAGBT 2,4%
                TBIRE 2,2%
                TOPL 2,1%
                HIKA 2,0%
                Имвенчър І КДА 1,6%
                FPP 1,6%
                BTH
                Непублични и спекулативни
                0,7%
                3,3%

                Коментар


                • Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение

                  Поздравления! Голяма експозиция, но и добри попадения! Странно звучи, но аз си мисля, че тези двете имат всички шансове да са top pick и 2020г.

                  Успех и през новата година!!!
                  след като видим цените на увеличени на капитала...може

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение

                    Поздравления! Голяма експозиция, но и добри попадения! Странно звучи, но аз си мисля, че тези двете имат всички шансове да са top pick и 2020г.

                    Успех и през новата година!!!
                    Пълнех си и чаках.Вярвах, че пазара ще почне да мисли както мен рано или късно
                    Здраве, късмет и успехи през 2020!!!
                    Life won't wait for you.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от B.Graham Разгледай мнение
                      +26,20% заради Доверие и Алтерко, с обща тежест към 73% и то заради последните месеци.Иначе доста време бях на минус или около нулата.
                      Поздравления! Голяма експозиция, но и добри попадения! Странно звучи, но аз си мисля, че тези двете имат всички шансове да са top pick и 2020г.

                      Успех и през новата година!!!

                      Коментар


                      • +26,20% заради Доверие и Алтерко, с обща тежест към 73% и то заради последните месеци.Иначе доста време бях на минус или около нулата.
                        Life won't wait for you.

                        Коментар


                        • ЧНГ и успех на всички колеги през 2020-та!
                          При мен портфейла за 2019 г. е с + 8 % общо /капиталова и дивидентна доходност/, благодарение най-вече на "Алтерко"!
                          Last edited by GG-BG; 01.01.2020, 16:48.

                          Коментар


                          • E, изпратих една прилична година - гледам: вас масово ви бият кат`тако`а, а аз - доходност около почти съвсем 18%, от тях 5.97% дивидентна сгода. Портфейлченцето ми се поразрастна и достигна около над 38 компании.
                            Бих направил и повече сгода - ама кежавата БФБ, начело с Трейдинг и Атера - ного назад ме дръпнаха - ного. Добре че е Могъщият Жабок отчасти да компенсира това. Но ето - и ви желая успешна 20-а и дано повече от вас се осмелят да погледнат отвъд тая крееща борса.

                            https://imgur.com/a/qGhtBZn
                            Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Felbuzz Разгледай мнение
                              Много назад отишла темата E няма как втора поредна година загуба за SOFIX но пък съм сигурен че доста хора са съумили да подберат по-читави инвестиции и са на хубав плюс
                              Аз лично приключвам годината на минус 7%, от една страна кофти предвид повсеместните ръстове почти навсякъде от друга страна доста по-добре от август когато 10-годишните бундове бяха на -0.71% доходност а моят портфейл около минус 27% интересно при мен върхът е бил януари 2018 когато беше върхът и при бундовете от около 0.7% доходност(този път положителна) от тогава буксувам... нищо де перспективите занапред са добри
                              за догодина си оставам с почти 50% wereldhave и 50% банки - deutsche bank и societe generale
                              wereldhave другият месец ще обявят резултатите от прегледа на активите ама освен да намалят дивидента до размера на klepierre и евентуално нещо да продадат не виждам какво толкова ще стане - от друга страна не са изключени изненади, например CBL спряха дивидента по привилегированите акции въпреки че имаха няколко пъти покритие от паричните потоци. Но като гледам klepierre които са със сходни показатели на акция има голям margin of safety. Това което недогледах при wereldhave e че от дъщерното дружество в белгия wereldhave belgium вместо пари за дивидент записват всяка година акции, а компанията майка дава дивидент под формата на пари и това води до ръст на задлъжнялостта в компанията майка, предполагам това ще го преустановят.
                              deutsche bank общо взето с новия план ще изгърмят 2-3 евро от NAV-а и предполагам от 25.5 ще падне до към 23 евро. Голямата неизвестна е дали ще има някаква глоба до 2022 иначе ако дори достигнат 4-5% възвръщаемост на капитала това ще е печалба на акция от 90-115 цента - при цена от 7 евро пак е перспективно. При тях недогледах че една част от NAV-а им е deferred tax assets и при излизане от бизнеси се отписва.
                              societe generale като че ли си оправиха капиталовия мини-проблем и последните месеци скочиха с над 30% почти без кой знае какви новини. със сигурност ако ги сравняваме deutsche bank са по-малко перспективни но пък спрямо bnp paribas има мегдан за ръст
                              Успешна 2020 на всички, много здраве и големи печалби през новото десетилетие, аз в началото на 2010 дори не инвестирах в акции(започнах 2011) така че кой знае след 10 години какво ще става
                              Защо мислиш че потенциала пред БНП Париба е по-малък от Сосиете Женерал? Аз ги следя, и ако по някаква причина цената върне на 40-42 евро, ще мисля за вход. Би ли споделил повече за въпросните банки, тъй като виждам че си запознат, а аз ги следя основно като цена само...

                              Коментар


                              • За много години на всички. Много успехи в личен и професионален план. Моята доходност за 2019-та е следната. На БФБ -5,99% (без включени дивиденти, ако сметнем и тях, може би се получава 1-2% отрицателна доходност.). На чуждите пазари съм +16,16% с включените дивиденти. Предлагам освен доходността, всеки да каже компания, сектор или икономика в която смята да инвестира през Новата година. Смятам че ще бъде полезно за всички във форума. Аз не съм решил къде да се насоча все още...
                                Last edited by mancev; 01.01.2020, 14:38.

                                Коментар

                                Working...
                                X