IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Моят портфейл в момента е следния.... а вашия ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • 2021 за БИЙН пазара беше все едно 2007 - балони, балони, много пари наляти набързо и неразумно, нарочни схеми за кражба, 2022 ще е 2008 г. - гръмване на балона, спадове с над 60-70%, някъде и 95%.
    Да не кажете, че не сте предупредени.

    Коментар


    • Честита нова година, колеги! Пожелавам да е благодатна като миналата!

      Ще споделя и аз моя портфейл с днешна дата:

      DUH - 45.2%
      BREF - 21.6%
      CEZE - 16.2%
      FIB - 6.7%
      SFT - 2.3%
      HRC - 0.7%
      cash - 7.3%

      Има още 2-3 компании на БФБ, към които имам интерес, но още не съм взел инвестиционно решение.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

        Браво, чичо Манчо! Ето и моят портофейл - той не е интересен, тъй като никога не се разпростирам над повече от 3 акции по едно и също време (без да броя чистите ). Правя уточнението, че 2/3 от портфейла беше ликвидиран с търговото на Спиди и махнат от БФБ, но в последствие, с парите на жена ми и едни приятели, портфейлът е на горе-долу същата стойност, на която беше и в началото на 2021. Към началото на 2021 портфейлът беше от акции на Спиди - само и единствено тях (при средна 50 кинта). След като бяха разкарани при търговото при отлична шестцифрена печалба, се заиграх с Неохим (красива загуба от 12 000 по памет), Атера (едни бързи 5000 лева), Телелинк (още 10 000 печалба) и Импулс (тук успях да финиширам на 0) - всичко това са затворени позиции, а не екселски печалби. Междувременно пълнех БРЕФ на цени от 1,80 до 2,30 и после пак надолу до 2 лева (средна малко под 2 лева - 1,99 нещо си). А за приятели купих Агрия (средна 13 лева). В момента портфейлът, който е под мое управление на БФБ, има към 80% бреф и 20% агрия (грубо), както и 15 чисти акции, за да мога да им пиша в темата. Ще продължа да купувам бреф и тази година, защото твърдо вярвам във фундамента на тази акция, независимо от дребните флуктуации при нея. Агрия също е отлична акция, обмислям и още една врътка с Телелинк.

        Здраве и успехи желая, както и реални, а не екселски печалби


        Време е да признаеш че си "женска" -...жената,... жената и тн
        предлагам по кратък обзор на изграден портфейл от 2008г с постъпателно вкарване на движими, синовни (извадени) и недвижими активи, изхранващ двучленно безработно семейство със средногодишен разход м/у 15 и 21 000лв. и планирана див. доходност около 18 200 за 2020г., а постигната 26 054х.лв.. За 2021г. планираната е за над 33 400х.лв. , но до резултата нищо не се знае, освен че ме чака много по малко сделки от предходната,
        ако е рекъл Господ да има Здраве и Живот за напред!!!
        ликвидна стойност>*дисконт
        *през -> 2 и 3 ниво на бида
        SOFIX ->447
        BGTR30->499
        30,12,20г.>102,6%
        SOFIX ->514
        BGTR30->560
        16,04,21г.>167,5%
        SOFIX- >> 635
        BGTR30-> 683
        30,12,21г.>325,7%
        Здраве, Обич и дълъг Живот за напред от сърце пожелавам на Всички Участници на Българския Капиталов Пазар!!!
        Да Ви е по две по Успешна новата 2022година!!!

        Коментар


        • Аз продължавам 0% акции и ценни книжа.
          100% движимо и недвижимо имущество.
          0% кеш.
          Мислех пак да влезна на БФБ за коледно рали, но омикрона и енергийната криза ме отказаха. Ще го мисля за БФБ пак лятото, като се види кое накъде с кризите.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Чичо Манчо Разгледай мнение
            Един леко консервативен, дивидентно-ориентиран партафел:
            .
            12.2021 12.2020
            0SP 11.8% 4.3%
            0EA - -
            ATERA 14.0% 8.9%
            BREF 53.2% 35.6%
            MCH 4.7% 5.6%
            CENHL 4.2% 6.5%
            HES - 5.6%
            EMKA - 4.8%
            LACH 4.0% 11.7%
            TRACE - 17.0%
            TBS 5.3% -
            SAP 2.5% -
            CASH 0.3% 0.1%
            Браво, чичо Манчо! Ето и моят портофейл - той не е интересен, тъй като никога не се разпростирам над повече от 3 акции по едно и също време (без да броя чистите ). Правя уточнението, че 2/3 от портфейла беше ликвидиран с търговото на Спиди и махнат от БФБ, но в последствие, с парите на жена ми и едни приятели, портфейлът е на горе-долу същата стойност, на която беше и в началото на 2021. Към началото на 2021 портфейлът беше от акции на Спиди - само и единствено тях (при средна 50 кинта). След като бяха разкарани при търговото при отлична шестцифрена печалба, се заиграх с Неохим (красива загуба от 12 000 по памет), Атера (едни бързи 5000 лева), Телелинк (още 10 000 печалба) и Импулс (тук успях да финиширам на 0) - всичко това са затворени позиции, а не екселски печалби. Междувременно пълнех БРЕФ на цени от 1,80 до 2,30 и после пак надолу до 2 лева (средна малко под 2 лева - 1,99 нещо си). А за приятели купих Агрия (средна 13 лева). В момента портфейлът, който е под мое управление на БФБ, има към 80% бреф и 20% агрия (грубо), както и 15 чисти акции, за да мога да им пиша в темата. Ще продължа да купувам бреф и тази година, защото твърдо вярвам във фундамента на тази акция, независимо от дребните флуктуации при нея. Агрия също е отлична акция, обмислям и още една врътка с Телелинк.

            Здраве и успехи желая, както и реални, а не екселски печалби
            Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

            Коментар


            • Един леко консервативен, дивидентно-ориентиран партафел:
              .
              12.2021 12.2020
              0SP 11.8% 4.3%
              0EA - -
              ATERA 14.0% 8.9%
              BREF 53.2% 35.6%
              MCH 4.7% 5.6%
              CENHL 4.2% 6.5%
              HES - 5.6%
              EMKA - 4.8%
              LACH 4.0% 11.7%
              TRACE - 17.0%
              TBS 5.3% -
              SAP 2.5% -
              CASH 0.3% 0.1%
              Vanitas vanitatum...

              Коментар


              • Да се наредя и аз тогаз :


                DUH - 29%
                A4L - 24%
                BSE - 16.3%
                AGR - 9.3%
                CCB - 5.5%
                IMP - 4.7%
                FIB - 3.3%
                OSP- 2.9%
                CHIM - 2.2%
                FZLES- 2 %
                варанти - 0,8%
                мненията ми не са препоръка за каквито и да е действия

                Коментар


                • Хайде и аз да не остана по назад :

                  1. Алтерко - 14,33%
                  2. Корадо - 13,37%
                  3. Хес - 12,09%
                  4. Софком - 11,25%
                  5. Адванс Терафонд - 10,39%
                  6. М+С хидравлик - 10,39%
                  7. Илевън Кепитъл - 9,39%
                  8. Браво Пропърти - 4,29%
                  9. Монбат - 3,37%
                  10. БФБ - 2,92%
                  11. Спиди - 2,36%
                  12. Импулс - 2,10%
                  13. Градус - 1,98%
                  14. HR Капитал - 1,10%
                  15. Стара планина - 0,46%
                  16. Телелинк - 0,21%

                  Кеш в платформата - няколко лева
                  Поздрави на всички, и нека новата година да е още по успешна !

                  Коментар


                  • Ето го ) и моето скромно портмоненце )
                    AGH / A73 21,01
                    BSE / BSO 11,22
                    SFT / SO5 11,11
                    9,96
                    DUH / 5DOV 9,89
                    ODES / 5ODE 9,22
                    T57 / TRACE 8,45
                    CHIM / 6C3 7,22
                    SFA- Варанти 4,08
                    КЕШ 7,84
                    Умереният риск винаги печели ! ))))))

                    Коментар


                    • Да, имаме повод да се поздравим с фантастичната 2021-ва, която за моя искренна изненада, се оказа най-успешната ми като доходност година, надминаваща с малко, дори и върховата досега 2007-ма, която не смятах че някога ще мога да подобря
                      Просто нацелих най-доходоностните акции, с високо тегло в пертфейла ми и с ливъридж, който почти не помня да съм си позволявал досега. Просто така усетих ситуацията и реших, че е момента да хвана пазара здраво за топките!
                      В крайна сметки завърших 2021-ва с невероятните 300% доходност на СК, а ако се премахне ефекта на ливъриджа, доходността върху брутния инвестиран капитал е около 130%. Много, ама много съм доволен

                      Ще спазя и аз традицията да публикувам портфейла си за Новата година:

                      1. Агрия груп - 29%
                      2. Алтерко - 23%
                      3. ДОХ - 10%
                      4. ПИБ - 6%
                      5. ЕУБГ - 4%
                      6. СФТРД - 4%
                      7. Хим - 3%
                      8. КЗ - 3%
                      9. СФА варанти - 2,5%
                      10. Билборд - 2,5%
                      11. ЦКБ - 2,5%
                      12. Гагарин - 2%
                      13. Неохим - 2%
                      14. БСЕ - 2%
                      15. Дребни и непубл. - осатналото до 100%

                      Започвам годината и с доста по-умерения ливъридж от 33% заемни средства спрямо размера на СК

                      Коментар


                      • Аз съм в:
                        Доверие - около 35%
                        ЧЕЗ, Химаджийски, Неохим - всяка по около 15%
                        Монбат, Алкомет, Албена, СИН Карс - по около 5%
                        Други дребни общо под 5%

                        Коментар



                        • 35 % кол опции NYSE: DAVA
                          35 % Имвенчър 2
                          20 % СФТ
                          10% кеш
                          Не-заслужил инвеститор

                          Коментар


                          • За първи път не държа БГ акция в птф ...въпреки това преодажбата през 2021 на АЛКОМЕТ , НЕОХИМ ,ТЕЛЕЛИНК и АЛТЕРКО ми донесе профит от над 80% ..аз имам принцип да не отварям позиция под 20K лв и за сега не виждам такава която да отговаря на критериите ми ...

                            За сега имам следните акции като предстои разместване след Q1 ...

                            SergeFerrari :10%
                            Quadient :18%
                            InTest corporation :15%
                            Kongsberg Automotive :25%
                            AqualisBraemar LOC :18%
                            Cash :14%

                            Естествено се разделих с някои акции като KITRON i PANDORA ...

                            Успех колеги и много здраве!

                            Коментар


                            • ПОРТФЕЙЛЪТ ми на инвеститор среден времеви хоризонт се състои от 13 позиции в 5 окрупнени групи:

                              1. Стабилен бизнес (Спиди, Хес, Алтерко и Телелинк с еднакви тегла) - общо 36 % от портфейла;
                              2. Рискови акции (Доверие обединен, Софарма Трейдинг в съотношение 3 към 2) - 20 % в портфейла;
                              3. Дивидентни акции (Терафонд, Софарма имоти, БФБ, БРЕФ, в съотношение 12 : 8 : 5 : 3) - тегло 36 %;
                              4. Schroders Government Bonds в Евро - тегло 7 %;
                              5. Непублични Дунав Турс за дивиденти в съотношение Цена 20 : 4 дивидент. - към 1 % от портфейла.

                              За една година съм увеличил капитала с общо 23 %, от които 19 % от печалба от продажби и 4 % от собствен кеш. Заеми и/или репа не практикувам. Разкарах държаните за дивидент: Златния жабок, Елана агрокредит, част от Софарма трейдинг и Имоти към Септември, Монбат, ЧЕЗ Разпределение. Закупих като нови ХЕС и Телелинк. Увеличих дела на Терафонд с 30 % и на Доверие холдинг с 50 % спрямо средата на годината.

                              Ключова дума на стратегията: Предпазливост. Чистене на уморените коне. Продажба в годината на 10-20 % от буйните коне и заместване с нерискови активи.

                              ГОРНОТО е само лично мнение. Не е препоръка за търговия. Всеки си има пари и глава на раменете?!

                              Last edited by nik_naydenov; 02.01.2022, 22:11.

                              Коментар




                              • Така посрещам 2022.
                                Спрямо наличност и стойност към 01.01.21:
                                през годината добавен кеш - 7,8%
                                ползвани заеми и/или репа - около 16% - текущо останало репо за около 4%

                                продеден - BSO
                                нови позиции - DRO, BREF, ATERA, SO
                                Увеличени бройки - CHIM, DUH, SKK
                                Attached Files
                                Last edited by Иво Орозов; 02.01.2022, 18:23.

                                Коментар

                                Working...
                                X