IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Моят портфейл в момента е следния.... а вашия ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Capo Разгледай мнение
    Батя, благодаря за становището, всичко казано от колегите тук е тема за размисъл. Но, искам да те попитам по-конкретно, защо би продал МСН ? Особено сега, като крепи Софикса пряко и косвено?
    Струва ми се скъпичка и поизчерпана от потенциал за покачване спрямо алтернативите. Иначе е хубава компанията, няма спор... но аз не съм колекционер, а инвеститор в подцененост

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ivandavidov Разгледай мнение
      Моето лично мнение - когато дадена акция крепи Софикса пряко и косвено, по-скоро е време за продажби, а не за покупки.
      Не съм съгласен.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Capo Разгледай мнение
        Батя, благодаря за становището, всичко казано от колегите тук е тема за размисъл. Но, искам да те попитам по-конкретно, защо би продал МСН ? Особено сега, като крепи Софикса пряко и косвено?
        Моето лично мнение - когато дадена акция крепи Софикса пряко и косвено, по-скоро е време за продажби, а не за покупки.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение
          Моето мнение - Разкарването на Топливо е грешка. Него, Синергон и Билборд бих добавил. Бих махнал Софарма, МСХ и Неохим и качил дела на Хим, ССВ и ЕВроинс... и така ще се окаже че това е настоящия портфейл на Батя
          Батя, благодаря за становището, всичко казано от колегите тук е тема за размисъл. Но, искам да те попитам по-конкретно, защо би продал МСН ? Особено сега, като крепи Софикса пряко и косвено?
          "Купуването и продаването на гласове е престъпление"

          Коментар


          • [QUOTE=Alhimik;1059694570]
            Като спомена дрилърите дето ги пълниш - ми стана интересна мотивацията ти за пълнене при тях - дано само не е "all time low"
            A на "all time high" ли ?
            Мерси, не е за мене, аз съм контрарник по принцип.
            За дрилърите - обожавам дивидентите, особено от силно профитабилни индустрии като тази, но също така обичам и суинг търговията, волатилността и малко адреналинче да има
            if you want to invest in the drillers, you need to be a wild cat kind of investor. No pain, no gain!
            Последен въпрос - този ник от друг форум има ли нещо общо с теб?
            Връщаш ме в добри стари времена, когато нямах никакво доверие ( с право!) на майстори и се налагаше да се образовам за неща на светлинна дистанция от моя професионален профил.
            А жената ме бе обявила тогава за маняк ( основателно де ) на тема топлоизолации.
            Ма сега и е мнооого гот

            Коментар


            • [QUOTE=Alhimik;
              Смятам, че продажбата на Свилоза не е бил правилен ход - може би си продал след последното възходящо движение на цената.
              Монбат държи едни стабилни нива въпреки ниските цени на оловото (макар че там имаше известно раздвижване нагоре) - успява дори леко да подобри маржовете си, което е похвално, но е почти невъзможно да постигнат поставената от тях цел за печалба - очаквам да я презагледат в посока надолу.
              Евроинс и Еврохолд за мен не представляват интерес на този етап по ред причини - ако толкова държиш на тях - запази поне само Евроинс - с доста условности, разбира се.
              ИХЛБЛ - не разбирам защо - ако ти трябва повече инфо за там - Равновесие е твоя човек.е. :
              В момента за резултатите на Софармата посоката е една - надолу - и засега не му се вижда краят.Това се отразява до известна степен и от тренда на цената тия дни - писах скоро мое мнение в темата на Софарма - ако ти представлява интерес погледни го.
              Това е моето мнение, което не е ангажиращо Различните погледи върху пазара го движат както казва Батя. Успех с инвестициит)[/QUOTE]

              Моето мнение почти съвпада с това на алхимика. Също така бих заменил фармата с трейс на този етап.

              Коментар


              • [QUOTE=Capo;1059694055]Здравейте,
                разкарах Топливеца, Свилозата, Монбатката и Спидито, както и ХИКАта след като подскочи.
                В момента моят портфейл има следният вид:
                Софарма - 16,7 %
                М+С - 13,2
                Евроинс - 12,8
                Еврохолд - 10,6
                Хим обикновени - 12,3
                ЦКБ - 12
                Неохим - 11,4
                ИХЛБЛ - 10,7
                кеш - 0,3

                Въпросът ми е - какво би било най-добре да се добави към този портфейл, за да се повиши неговата доходност в средносрочен и дългосрочен план? Има ли нещо за разкарване от тези, изброени по-горе, нещо, което вие не бихте държали?[/QUOTE

                Смятам, че продажбата на Свилоза не е бил правилен ход - може би си продал след последното възходящо движение на цената.
                Монбат държи едни стабилни нива въпреки ниските цени на оловото (макар че там имаше известно раздвижване нагоре) - успява дори леко да подобри маржовете си, което е похвално, но е почти невъзможно да постигнат поставената от тях цел за печалба - очаквам да я презагледат в посока надолу.
                Евроинс и Еврохолд за мен не представляват интерес на този етап по ред причини - ако толкова държиш на тях - запази поне само Евроинс - с доста условности, разбира се.
                ИХЛБЛ - не разбирам защо - ако ти трябва повече инфо за там - Равновесие е твоя човек.
                В момента за резултатите на Софармата посоката е една - надолу - и засега не му се вижда краят.Това се отразява до известна степен и от тренда на цената тия дни - писах скоро мое мнение в темата на Софарма - ако ти представлява интерес погледни го.
                Това е моето мнение, което не е ангажиращо Различните погледи върху пазара го движат както казва Батя. Успех с инвестициите.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                  Форт, нещо не мога да ти схвана иносказанието....

                  Инак основно допълвам зрънчовци, захар и дрилъри в момента.


                  Никак не е изключена сериозна корекция или дори мечи маркет в периода на спирането на кю е-то от фед и вдигането на лихвените проценти.
                  Ма то тогава и на бфб-то ще настане яко мазало...важното е да сме готови
                  Като спомена дрилърите дето ги пълниш - ми стана интересна мотивацията ти за пълнене при тях - дано само не е "all time low"

                  Относно "периода на спирането на кю е-то от фед и вдигането на лихвените проценти" -сигурно си запознат че от спирането на едното до започването на другото е напълно възможно да мине около година, което не е никак малък тайминг период.

                  Относно предвиждането ти за БФБ-то - Батя ти е дал някакви насоки за размисъл - дано ги прехвърлиш през главата си - насочващи въпроси - отговори си за себе си кой движи в момента БГ пазара и как той/те биха действали при корекция на Запад като претеглят и конкретната ситуация в БГ.

                  Последен въпрос - този ник от друг форум има ли нещо общо с теб?

                  pipbel
                  Публикувано на: Съб Дек 27, 2008 7:45 pm
                  майстор
                  Регистриран на: Чет Ное 08, 2007 4:49 pm
                  Мнения: 1184
                  Местоположение: Varna
                  Някой пак пита без да попрелисти и почете. Щото тъй е най-лесно.

                  Както и да е, абе и 10мм разфасовка ли са го пуснали вече, не знаех...
                  И сигурно е на цената на 5см фибран...

                  Най-общо - има 2 мнения :

                  1. Това са пари хвърлени на вятъра - споделям го, но САМО ако няма външна изолация. Тогава по- ефективно (за същите пари) е да се сложи например 3см фибран за вътр.ТИ , отколкото тънко депронче.

                  2. При налична външна ТИ някои смятат депрона за напълно излишен (дори вреден), но според мен 6мм депрон на външните и северните стени и на стаи които не се отопляват целодневно (спални) определено си заслужава.

                  А за тавана забрави, там има нужда от нещо мнооого по-сериозно

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение
                    Ако след изборите имаме стабилно реформиско правителство и в Украйна се кротнат, може доста да се изненадаш как БФБ може да пори яко нагоре, докато отвъд океана се споружват Няма да е за първи път... а и отново ще ти се обърка посоката в прогнозата, както при 450 Софикс очакваше да ходи на 300 пък той подмина 6-те стотака
                    Да бе, стабилни реформатори, знаем ги, особено с Черешката да им прай сметките....
                    Не очаквам нещо по различно да направят от червените боклуци.
                    Украйна съм доста по заинтересован от тебе да се кротнат...
                    Евентуален бичи маркет - не виждам как не бих се възползвал след като съм 40% тимуровец ( май повечко от тебе, а..), 3/4 от които скоро ще ми снесат сосен чист 11% кеш
                    Е да, за софка300 не познах, ала това не ми попречи да се наям като прасе на задушница с една от основните си хартии когато падна като за софка 300
                    Както и да е, старая се да бъда реалист, а не еднопосочен ъпър като тебе...

                    Батя, учуден съм от твоя риск толеранс и в тази връзка искам да те попитам дали имаш активи, различни от БФБ /акции навън, фондове, депозити в чужда валута и др./ и ако да, какъв % от общите ти такива представляват?
                    15%-ов, така е, но за да има такъв риск толеранс значи има някакъв edge дето му се вика спрямо останалите. Сам се сети...
                    Last edited by pipbel; 16.09.2014, 22:07.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение
                      Ако след изборите имаме стабилно реформиско правителство и в Украйна се кротнат, може доста да се изненадаш как БФБ може да пори яко нагоре, докато отвъд океана се споружват Няма да е за първи път... а и отново ще ти се обърка посоката в прогнозата, както при 450 Софикс очакваше да ходи на 300 пък той подмина 6-те стотака
                      Батя, учуден съм от твоя риск толеранс и в тази връзка искам да те попитам дали имаш активи, различни от БФБ /акции навън, фондове, депозити в чужда валута и др./ и ако да, какъв % от общите ти такива представляват?
                      Пътека се прави камък по камък!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                        .........
                        Ма то тогава и на бфб-то ще настане яко мазало...важното е да сме готови
                        Ако след изборите имаме стабилно реформиско правителство и в Украйна се кротнат, може доста да се изненадаш как БФБ може да пори яко нагоре, докато отвъд океана се споружват Няма да е за първи път... а и отново ще ти се обърка посоката в прогнозата, както при 450 Софикс очакваше да ходи на 300 пък той подмина 6-те стотака

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение
                          напиши портфейла, който щеше да предложиш
                          не включвай обаче БГ акции
                          Форт, нещо не мога да ти схвана иносказанието....
                          Аз съм ги дал малко по долу.
                          Инак основно допълвам зрънчовци, захар и дрилъри в момента.

                          Само за нисе ( 60% от инвест мъните ми са там) най прясно което имам е това :

                          27.5 % GILD
                          17.5% SDRL,ESV
                          4.2 % short SDS
                          7.8% JJG, WEAT, SGG
                          6.5% High Divis ( CEFL,BDCL,HQL,GGN,SLVO)
                          3.7% Russians (RSXJ, RSX)
                          12,7% TAN,TGA,PZE,VLO,NSU,TUR

                          20% Cash

                          Плюс още 25-30% кеш под една или друга форма,който мога да мобилизирам буквално за дни при огромен маркет краш (и от който не зависи семейството ми следващите 3-4 години). Да не забравям и банка Атера от бфб...винаги може помогне при нужда Главно благодарение на нея си накупих GILD по ниското, тогава нямах такава добра ликвидност...
                          Никак не е изключена сериозна корекция или дори мечи маркет в периода на спирането на кю е-то от фед и вдигането на лихвените проценти.
                          Ма то тогава и на бфб-то ще настане яко мазало...важното е да сме готови

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Capo Разгледай мнение
                            Здравейте,
                            разкарах Топливеца, Свилозата, Монбатката и Спидито, както и ХИКАта след като подскочи.
                            В момента моят портфейл има следният вид:
                            Софарма - 16,7 %
                            М+С - 13,2
                            Евроинс - 12,8
                            Еврохолд - 10,6
                            Хим обикновени - 12,3
                            ЦКБ - 12
                            Неохим - 11,4
                            ИХЛБЛ - 10,7
                            кеш - 0,3

                            Въпросът ми е - какво би било най-добре да се добави към този портфейл, за да се повиши неговата доходност в средносрочен и дългосрочен план? Има ли нещо за разкарване от тези, изброени по-горе, нещо, което вие не бихте държали?
                            Моето мнение - Разкарването на Топливо е грешка. Него, Синергон и Билборд бих добавил. Бих махнал Софарма, МСХ и Неохим и качил дела на Хим, ССВ и ЕВроинс... и така ще се окаже че това е настоящия портфейл на Батя

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                              Tи май искаш да се драчиш с мене, като в добрите стари времена де се спорехме Атера / Софарма..
                              Ма честно да си призная и на мене ми е драго да те ям сегиз тогиз ..

                              По въпроса:
                              Атера - ми нали виждаш че съм я намалил 7 пъти почти, по апогея бях 100% в нея ако си спомняш.
                              Освен това по добра, сигурна и доходна банка от нея в БГ няма...

                              РЕ :
                              Подбирам си къде слагам пари по набор от ок 15 критерия, РЕ-та са само 1 от тях, няма съвършени, но по добре несъвършен такъв отколкото по твоя начин "ала чичовото". За избушляци като инса не ща и да отварям дума дори..

                              Гледано по РЕ ( и не само) съм двойно по евтин от тебе макар да съм почти 2/3 на нисе.
                              За да разбереш за какво става дума ти предлагам да си отворим следящи портфейли един на друг на това което сме постнали и да правим рекапитулация на всеки 6месеца-година следващите 3-4-5 години кой е бил по на прав път.
                              Съгласен ?
                              След малко отварям портфейл на инфостока и го наричам Тони чичовото, авг.14
                              напиши портфейла, който щеше да предложиш
                              не включвай обаче БГ акции

                              Коментар


                              • Здравейте,
                                разкарах Топливеца, Свилозата, Монбатката и Спидито, както и ХИКАта след като подскочи.
                                В момента моят портфейл има следният вид:
                                Софарма - 16,7 %
                                М+С - 13,2
                                Евроинс - 12,8
                                Еврохолд - 10,6
                                Хим обикновени - 12,3
                                ЦКБ - 12
                                Неохим - 11,4
                                ИХЛБЛ - 10,7
                                кеш - 0,3

                                Въпросът ми е - какво би било най-добре да се добави към този портфейл, за да се повиши неговата доходност в средносрочен и дългосрочен план? Има ли нещо за разкарване от тези, изброени по-горе, нещо, което вие не бихте държали?
                                "Купуването и продаването на гласове е престъпление"

                                Коментар

                                Working...
                                X