IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Моят портфейл в момента е следния.... а вашия ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение
    Еййй, никой не иска да сподели портфейла си в такива времена .
    Отсега се обзалагам обаче, че като тръгнат да катерят акциите /без значение от какво дъно/, ще има доста портфейли на показ .
    Не е много за показване, ама от мен да мине

    Софарма - 10%
    Монбат - 11%
    Химимпорт - 18%
    Химимпорт (привилегировани) - 16%
    Софарма Трейдинг - 7%
    ЦКБ - 14%
    Хидравлични елементи и системи - 2%
    Фазерлес - 3%
    КЕШ - 19%

    Мнението има информационен характер и не е препоръка за търговия.
    Last edited by SOFIX; 14.01.2015, 22:56.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение
      Еййй, никой не иска да сподели портфейла си в такива времена .
      Отсега се обзалагам обаче, че като тръгнат да катерят акциите /без значение от какво дъно/, ще има доста портфейли на показ .
      +1
      ами то затова е хубаво да си в този форум...нали имаше една приказка...с какъвто се събереш,такъв ставаш

      Коментар


      • ДОХОДНОСТ за 2014 г. и ПОРТФЕЙЛ

        Реална доходност от продажби и дивидент 16,95 % за 2014 год., от които 9 % от дивиденти и почти 8 % от сделки, т.е. капиталова доходност.

        Портфейлът ми понастоящем е:

        1. За дивиденти - Атера, Химимпорт Привил., Софарма имоти и Фонд България - общо 56 % от обема на портфейла, като първите две позиции имат общо 43 %.

        2. За капиталов ръст и дивиденти - Софарма Трейдинг, М+Ц Хидр., Хес, Спиди, Нефт и газ, Монбат, БТ - Холдинг. - общо 39,5 %, като първите три са 22 %.

        3. Непублични за сосен дивидент като Дунав Турс, Мехатроника и др. - 4,5 %.

        За 2015 год. очаквам дивидентна доходност от 6,5 %.

        Желая живот и здраве на всички съфорумци през Новата 2015 год.
        Нищо лично, желая: ПО-МАЛКО ПИСАНЕ, ПОВЕЧЕ ПАРИЧКИ!

        Професорът

        Коментар


        • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение
          Еййй, никой не иска да сподели портфейла си в такива времена .
          Отсега се обзалагам обаче, че като тръгнат да катерят акциите /без значение от какво дъно/, ще има доста портфейли на показ .
          моят само го допълвам, структурата му се запазва

          Коментар


          • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение
            Еййй, никой не иска да сподели портфейла си в такива времена .
            Отсега се обзалагам обаче, че като тръгнат да катерят акциите /без значение от какво дъно/, ще има доста портфейли на показ .
            Да ти кажа нещо от опит: Във форумЪТ всеки купува на дъно и продава на върхЪТ .... ама постфактум ....
            Life won't wait for you.

            Коментар


            • Еййй, никой не иска да сподели портфейла си в такива времена .
              Отсега се обзалагам обаче, че като тръгнат да катерят акциите /без значение от какво дъно/, ще има доста портфейли на показ .
              Пътека се прави камък по камък!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение
                Интересна тема в подобни времена

                Хим П - 15%
                БРЕФ - 29%
                БСО - 18%
                СФИ - 12%
                ЕИНС - 8%
                Доверие - 6%
                Атера - 4%
                кеш - 8%

                доходност от началото на годината: -5,6%
                Искам и аааааааааз такъв портфейл!

                Коментар


                • Интересна тема в подобни времена

                  Хим П - 15%
                  БРЕФ - 29%
                  БСО - 18%
                  СФИ - 12%
                  ЕИНС - 8%
                  Доверие - 6%
                  Атера - 4%
                  кеш - 8%

                  доходност от началото на годината: -5,6%
                  Пътека се прави камък по камък!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от lalka 75 Разгледай мнение
                    аз държа. (на теслата дръжката както се казва ) Освен това държа и синергон.
                    Освен тях имам хес, атера, софарма (чрез севтополис), чез-(3CZ), софком-привилегировани, софарма трейдинг, свилоза, българска роза-карлово (4BH), лесопласт и още 2-3 неликвидни "буклука "
                    Кеша ми е 20%
                    Не е препоръка. Чакам в храстите, долу в ниското, ако има избушване да "усреднявам".
                    Ядва се. Добре, че си без еврохолд поне (да не говорим за енемонитата и елтосите). А защо нямаш спиди !?
                    Не е препоръка... !!!
                    "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от jorkata_pz Разгледай мнение
                      Като ви гледам портфейлите и виждам не държите много на Химимпорт, освен Батя де, така че се радвам, защото при един ръст всички ще си набиете кеша там

                      Не е препоръка, айде наздраве и успех на всички
                      аз държа. (на теслата дръжката както се казва ) Освен това държа и синергон.
                      Освен тях имам хес, атера, софарма (чрез севтополис), чез-(3CZ), софком-привилегировани, софарма трейдинг, свилоза, българска роза-карлово (4BH), лесопласт и още 2-3 неликвидни "буклука "
                      Кеша ми е 20%
                      Не е препоръка. Чакам в храстите, долу в ниското, ако има избушване да "усреднявам".

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
                        Gross, не мога да се съглася с няколко неща. Първо всички знаем, че не се прави от жито, но вместо рапица могат да се сеят други храни. Втори говориш, че "има гарантиран пазар в цяла Европа". Как става това, когато завода още не е пуснат в употреба? От къде си сигурен, че текущата регулаторна база със задължително добавяне на биодизел към горивата ще продължи? Не е ли по-логично да се субсидират водородни двигатели и електроавтомобили вместо да се добавя биоетанол и биодизел към горивата? В даден момент е възможно чиновниците да се усетят и това да промени всичко. Лично аз нямам зърнени храни поради горепосочените причини.
                        Сравни цените на рапицата с другите житни култури и ще разбереш защо фермерите
                        предпочитат рапицата.Цяла Европа произвежда биодизел.

                        Коментар


                        • Gross, не мога да се съглася с няколко неща. Първо всички знаем, че не се прави от жито, но вместо рапица могат да се сеят други храни. Втори говориш, че "има гарантиран пазар в цяла Европа". Как става това, когато завода още не е пуснат в употреба? От къде си сигурен, че текущата регулаторна база със задължително добавяне на биодизел към горивата ще продължи? Не е ли по-логично да се субсидират водородни двигатели и електроавтомобили вместо да се добавя биоетанол и биодизел към горивата? В даден момент е възможно чиновниците да се усетят и това да промени всичко. Лично аз нямам зърнени храни поради горепосочените причини.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
                            Зърнени храни е много зависима от петрола. Основното и дружество на което се крепи целият баланс е Проучване и добив на нефт и газ. Отделно надеждите за бъдещи приходи са свързани и с биодизела, където риска от промяна на регулаторната рамка нараства непрекъснато. Лично аз предполагам, че в някакъв бъдещ период задължението да се ползва биодизел може да бъде заменено от някакви субсидии за електроавтомобии и водордни двигатели. Нелепо е да се гори храна, особено при тези цени на петрола. Много ми е интересно какъв консолидиран отчет ще изкарат.
                            Биодизелът се извлича от рапица,а не от жито.Поразходи се напролет из Северна България и ще видиш хиляди насяти декари.Сеят я много защото хем скъпо я купуват
                            и има гарантиран пазар в цяла Европа.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от asenbo Разгледай мнение
                              По принцип за ЦКБ лично очаквам да има сериозен ръст до края на първото кю на годината. Мое мнение е, че е по-добре да си бачкаш само през тях. Ако искаш да диверсифицираш по скоро виж Зърнени Храни, например. Там нещата много се влияят от долара и имам усещането, че ще има рязко нагоре. Флагмана го пази за второто кю... ;-)
                              Зърнени храни е много зависима от петрола. Основното и дружество на което се крепи целият баланс е Проучване и добив на нефт и газ. Отделно надеждите за бъдещи приходи са свързани и с биодизела, където риска от промяна на регулаторната рамка нараства непрекъснато. Лично аз предполагам, че в някакъв бъдещ период задължението да се ползва биодизел може да бъде заменено от някакви субсидии за електроавтомобии и водордни двигатели. Нелепо е да се гори храна, особено при тези цени на петрола. Много ми е интересно какъв консолидиран отчет ще изкарат.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от dex Разгледай мнение
                                Мен ЦКБ ми е с основна тежест от групата, не че нямам от Хим...След месец-два ще влезе сериозен кеш, който ако цените се задържат, смятам да влея във флагмана
                                По принцип за ЦКБ лично очаквам да има сериозен ръст до края на първото кю на годината. Мое мнение е, че е по-добре да си бачкаш само през тях. Ако искаш да диверсифицираш по скоро виж Зърнени Храни, например. Там нещата много се влияят от долара и имам усещането, че ще има рязко нагоре. Флагмана го пази за второто кю... ;-)

                                Коментар

                                Working...
                                X