IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Моят портфейл в момента е следния.... а вашия ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Е, всяка коза за свой крак.
    Не е препоръка!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от maximilian Разгледай мнение
      38,21% Химимпорт АД Борсов код: 6C4
      13,62% ТБ Централна кооперативна банка АДБорсов код: 4CF
      11,20% Еврохолд България АД Борсов код: 4EH
      7,68% М+С Хидравлик АДБорсов код: 5MH
      6,64% Адванс Терафонд АДСИЦБорсов код: 6A6
      5,53% Албена АДБорсов код: 6AB
      4,23% Софарма АДБорсов код: 3JR
      3,96% Фонд за недвижими имоти България АДСИЦБорсов код: 5BU
      3,74% Зърнени храни България АДБорсов код: T43
      2,43% ТБ Българо-Американска Кредитна Банка АДБорсов код: 5BN
      2,38% Монбат АДБорсов код: 5MB
      0,32% Арома АДБорсов код: 6AR
      0,03% Арома Риъл Естейт АД-София Борсов код: AA8
      0,01% BGNБорсов код: BGN
      Това е пък моя портфейл след 10 години "кибичене" на БФБ. Имам и големи дървета...но човек се учи...
      Мале-мале - надали бих оставил и 20% от туй.
      Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

      Коментар


      • Първоначално изпратено от HY Spread Разгледай мнение

        Ужас е тва портфолио
        Здравей
        А какво мислиш за БГ компаниите следиш ли някоя

        Коментар


        • Първоначално изпратено от maximilian Разгледай мнение
          38,21% Химимпорт АД Борсов код: 6C4
          13,62% ТБ Централна кооперативна банка АДБорсов код: 4CF
          11,20% Еврохолд България АД Борсов код: 4EH
          7,68% М+С Хидравлик АДБорсов код: 5MH
          6,64% Адванс Терафонд АДСИЦБорсов код: 6A6
          5,53% Албена АДБорсов код: 6AB
          4,23% Софарма АДБорсов код: 3JR
          3,96% Фонд за недвижими имоти България АДСИЦБорсов код: 5BU
          3,74% Зърнени храни България АДБорсов код: T43
          2,43% ТБ Българо-Американска Кредитна Банка АДБорсов код: 5BN
          2,38% Монбат АДБорсов код: 5MB
          0,32% Арома АДБорсов код: 6AR
          0,03% Арома Риъл Естейт АД-София Борсов код: AA8
          0,01% BGNБорсов код: BGN
          Това е пък моя портфейл след 10 години "кибичене" на БФБ. Имам и големи дървета...но човек се учи...
          Ужас е тва портфолио

          Коментар


          • Виж Аромата и БАКБ ми са като обеца на ухото колко голям инвеститор съм...
            Не е препоръка!

            Коментар


            • Портфейлът ми: 40% short 10 year bunds @160, 40 cash, 5% calls Walt Disney strike 106, 5% vale и други

              Коментар


              • Да, и мен Зрънчо ми е трън в петата, но го държа, защото се надявам едно добро възходящо движение да го избута на гребена на вълната и да си плати чакането. А Еврохолда ми е от "любимите" през годините за бързи врътки. Албена ми е с ниско тегло, но най- печеливша...абе не мога да се разделя
                Не е препоръка!

                Коментар


                • Аз бих махнал при добри цени - Зрънчо, Еврохолд и Албена и бих ги сменил с по- продуктивни..

                  Коментар


                  • 38,21% Химимпорт АД Борсов код: 6C4
                    13,62% ТБ Централна кооперативна банка АДБорсов код: 4CF
                    11,20% Еврохолд България АД Борсов код: 4EH
                    7,68% М+С Хидравлик АДБорсов код: 5MH
                    6,64% Адванс Терафонд АДСИЦБорсов код: 6A6
                    5,53% Албена АДБорсов код: 6AB
                    4,23% Софарма АДБорсов код: 3JR
                    3,96% Фонд за недвижими имоти България АДСИЦБорсов код: 5BU
                    3,74% Зърнени храни България АДБорсов код: T43
                    2,43% ТБ Българо-Американска Кредитна Банка АДБорсов код: 5BN
                    2,38% Монбат АДБорсов код: 5MB
                    0,32% Арома АДБорсов код: 6AR
                    0,03% Арома Риъл Естейт АД-София Борсов код: AA8
                    0,01% BGNБорсов код: BGN
                    Това е пък моя портфейл след 10 години "кибичене" на БФБ. Имам и големи дървета...но човек се учи...

                    Не е препоръка!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от geo0rgi Разгледай мнение
                      Здравейте на всички реших се да се включа и аз в този форум.Това е портфейла ми към момента на българския пазар като основно инвестирам за дивидентна доходност.Нов съм в инвестирането и всякакви препоръки и коментари са добре дошли.
                      Ърм.


                      Добре дошъл, както каза колегата к.о. - туканка вече е тегаво - аз мисля - защото на БФБ читавите компании са малко и повечето от тях вече са скъпички именно ако търсиш дивидентна доходност. Аз моите ги държа, защото съм влязъл в тях на по-ниски цени - а и може да попоскъпнат още - помпането иде от пенсионните фондове - но вече няма какво да пазарувам туканка. Ето виж си сам портфейлът: Монбатовиците колко доходност ти носят процентно? А Софармите? Стара планина тоже не е ного сгодна вече, Химимпорт - там е малко мътна историята - ха да видим какво ще излезе, от друга страна - щом си дивидентаджия, що нямаш кьорава Жаба в портфейлът?
                      Друго няма какво да те посъветвам да си купиш - и това е страшното - щото и себе си не знам какво да посъветвам. Искам да купувам акции с доходност над 4.8 - 5% - туканка реално освен Атерки и Жаби няма какво друго. Бих направил компромис - доходност и с до процент по-ниско - ама компанията трябва да е супер могъща и стратегическа - в световен мащаб - тук такива няма. Право те съветва колегата - научи се да си пазаруваш секси и могъщи компании навън.

                      ...иначе - обичайната ми каръщина с поредната ми инвестиция - тъкмо си купих и ме набиха - ама де да знам, че доналдът баш сега ще измисли мита за?
                      Обикновено така ми се случва - купя си нещо секси, и... впоследствие акцията може и двойно, и тройно да поскъпне, ама първо трябва да се срине, за да ме ядосва - е: свикнал съм вече.
                      Last edited by Императорът; 03.03.2018, 18:56.
                      Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от geo0rgi Разгледай мнение
                        Здравейте на всички реших се да се включа и аз в този форум.Това е портфейла ми към момента на българския пазар като основно инвестирам за дивидентна доходност.Нов съм в инвестирането и всякакви препоръки и коментари са добре дошли.
                        21,31% Химимпорт...Борсов код: 6C4
                        18,52% Адванс Терафонд Борсов код: 6A6
                        14,91% Монбат АД Борсов код: 5MB
                        14,47% Стара планина Холд Борсов код: 5SR
                        9,21% Софарма имоти Борсов код: 6S6
                        8,58% Софарма Трейдинг Борсов код: SO5
                        6,75% Софарма АД Борсов код: 3JR
                        6,00% ФНИБ Борсов код: 5BU
                        0,26% BGNБорсов код: BGN
                        Добре дошъл колега, портфейлът като за условията на БФБ е добре структуриран. Съветът ми към всеки, като на човек, който скоро ще направи 10 г. на БФБ е, че няма смисъл да се влага и 1 ст. повече на борса, доминирана от различен тип номенклатури, бивши мутри и настоящи измамници. За този период не видях почти никакви положителни промени, само празни обещания и никаква воля от органите да пресекат множеството схеми на мажоритарите, които винаги са в ущърб на малките акционери. „Надежда всяка тука оставете"

                        През годините много умни и стойностни колеги, с които комуникирах се оттеглиха от БФБ и основателно, от известно време поетапно следвам техния пример. За тези години не съм излизал от позиция на загуба, държал съм с години търпеливо, но пропуснатите ползи от потенциални инвестиции навън са големи. Корекция навън ще има, бих посъветвал също всеки нов, неопитен и нетърпелив, да изчака с кеша и да го вкложи в подходящ момент в "могъщи" компании с добра история.


                        Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.

                        Коментар


                        • Здравейте на всички реших се да се включа и аз в този форум.Това е портфейла ми към момента на българския пазар като основно инвестирам за дивидентна доходност.Нов съм в инвестирането и всякакви препоръки и коментари са добре дошли.
                          21,31% Химимпорт...Борсов код: 6C4
                          18,52% Адванс Терафонд Борсов код: 6A6
                          14,91% Монбат АД Борсов код: 5MB
                          14,47% Стара планина Холд Борсов код: 5SR
                          9,21% Софарма имоти Борсов код: 6S6
                          8,58% Софарма Трейдинг Борсов код: SO5
                          6,75% Софарма АД Борсов код: 3JR
                          6,00% ФНИБ Борсов код: 5BU
                          0,26% BGNБорсов код: BGN

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Minka Разгледай мнение
                            Как Ви се струва General Electric на тия цени? Още малко и според мен ще бъде за купуване (например на 12-13$), въпреки проблемите, задълженията и кредитния рейтинг.
                            И аз съм се чудил за тия съсли.

                            Апропо - преди малко дремех си и си разсъждавах: защо Rio Tinto (моментните ми любимци) се мотат кат` охъли толкова ми ти години с находището на ебасикриптонитът в Сърбия - и само проучват някакви проcтoтии, вместо да почнат да го копат - копeленцата подли просто чакат масово да почнат да се фабрикуват електромобили и цената на литийчецът да скокне кат` кенгур - не щат да го добиват сега, та да го продават евтино... очевидно е, че си нагласят и синхронизират стартът на добивът дори с пускането в експлоатация на нови модели електромобили - BMW и Daimler ще напускат здраво такива следващите 2-3 години - пред очичките ми е било - ха-ха. Гяволченца - ей-такива обичам за инвестиция - аферим - браво - да.
                            Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение
                              Да, наясно съм. Доста четох.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Minka Разгледай мнение
                                Как Ви се струва General Electric на тия цени? Още малко и според мен ще бъде за купуване (например на 12-13$), въпреки проблемите, задълженията и кредитния рейтинг.
                                http://money.cnn.com/2018/01/18/inve...kup/index.html
                                destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

                                Коментар

                                Working...
                                X