IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Приятел залага 70% от акаунта при ливъридж 10 пъти, кога ще фалира?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от mpy_yordanov Разгледай мнение
    Здравейте, много полезна дискусия.

    Имам нужда от разискване и в един друг аспект.

    Накратко той е:

    Фирмите имат анализатор, вътрешен контрол(риск контрол), банка депозитар.
    Анализатора си прави анализите. Риск контрола му казва "Стига човече, като си сбъркал няма да удвояваш, има си правила, Мъни мениджмънт". Депозитара ти казва "пич парите са за търговия, не мога да ти ги дам за да си купиш Жипка или диамантен пръстен на жената"

    Ние се опитваме да сме човек оркестър. Е не става.

    Често съм се чудил дали да не дам на жена си риск контрола. Както kostas19 си написа трейдинг правилата и аз имам. Но не ги спазвам.... Дисциплината дотам. Както казва Наивник, мислиш си че пазарът ще свърши, а споко него ще го има вечно. Но аз искам да скоча в пазара пак.

    И в този момент риск контрола, човек абсолютно извън трейдинга, само следи правилата, взима ти прогнозата, въвежда ентер, стоп, таргет, каквото дадеш (според правилата) и дотам.

    Удвояване? Нова позиция в рамките на ден? Не може!

    Вие му казвате "Печалбата е нарисувана, чакам тази сутиация от 10 месеца, нали знаеш сега като ФЕД, сега като не знам си кво си"

    Той обаче е непреклонен "Виж правилата са такива, сори, чао".

    Просто си мисля, че имаме нужда от кон с капаци, който да ни опазва от нас самите.
    Но малко ме е срам да си призная, че не мога сам да се дисциплинирам....

    Вярно че понякога така падат пари, но не е яко да се пренебрегват правила.
    Никой ли няма да коментира смесването на няколко функции в един човек?

    Коментар


    • Здравейте, много полезна дискусия.

      Имам нужда от разискване и в един друг аспект.

      Накратко той е:

      Фирмите имат анализатор, вътрешен контрол(риск контрол), банка депозитар.
      Анализатора си прави анализите. Риск контрола му казва "Стига човече, като си сбъркал няма да удвояваш, има си правила, Мъни мениджмънт". Депозитара ти казва "пич парите са за търговия, не мога да ти ги дам за да си купиш Жипка или диамантен пръстен на жената"

      Ние се опитваме да сме човек оркестър. Е не става.

      Често съм се чудил дали да не дам на жена си риск контрола. Както kostas19 си написа трейдинг правилата и аз имам. Но не ги спазвам.... Дисциплината дотам. Както казва Наивник, мислиш си че пазарът ще свърши, а споко него ще го има вечно. Но аз искам да скоча в пазара пак.

      И в този момент риск контрола, човек абсолютно извън трейдинга, само следи правилата, взима ти прогнозата, въвежда ентер, стоп, таргет, каквото дадеш (според правилата) и дотам.

      Удвояване? Нова позиция в рамките на ден? Не може!

      Вие му казвате "Печалбата е нарисувана, чакам тази сутиация от 10 месеца, нали знаеш сега като ФЕД, сега като не знам си кво си"

      Той обаче е непреклонен "Виж правилата са такива, сори, чао".

      Просто си мисля, че имаме нужда от кон с капаци, който да ни опазва от нас самите.
      Но малко ме е срам да си призная, че не мога сам да се дисциплинирам....

      Вярно че понякога така падат пари, но не е яко да се пренебрегват правила.
      Last edited by mpy_yordanov; 11.12.2011, 21:13.

      Коментар


      • Привет Асене,

        Първо чест и почитания за труда ти...в писаното от теб (филосовската част) съм съгласен с вижданията ти, но само тези които разбирам ...ще ми се обаче малко със закъснение да обърна внимание на едни твои размисли...

        Първоначално изпратено от acen1975 Разгледай мнение
        марияне,знаеш ли кво е ефекта на вратовръзката?
        това е "отежняването" на дадена информация,която превръщаш в знание....
        с други думи,колкото повече един човек има титли и награди преди името си,толкова по голям шанс имаш да превърнеш неговото инфо, в твое знание...
        проблема е,че ако инфото е грешно,то за теб се превръща в грешно знание а грешното знание е по лошо от незнанието.....
        или много често е по добре да не знаеш,отколкото да знаеш.....
        подолу обясненията ще са ми малко “осакатено” структурирани просто защото не съм писател...

        малко по късно отбелязваш

        Първоначално изпратено от acen1975 Разгледай мнение
        ...
        една от големите заблуди в медицината е,че ако си болен трябва да почиваш и да спиш,че да се възтановиш,защо е заблуда:

        защото тогава енергията ти напуска тялото,вместо да се бори и влияе на материята..
        .
        ....
        смятам че тук имаш пропуски – съзнателно или не...незнам...но по този начин заблуждаваш хората...ще питаш защо?
        Първо енергията не напуска тялото ти когато спиш....енергията те напуска като ти свърши земния път в това тяло...
        Точно когато спиш позволяваш на енергията да лекува тялото ти...по скоро да балансираш енергията (ритъма...вибрацията...)....предполагам си по запознат от мене с алфа и тета вълните в мозъка...връзката й с кухината на Шуман....
        Като говориш за енергията по време на сън (а и по принцип)...не става дума за “и-или”, а за “като и, така и”....(светлината може да бъде както вълна , така и частица)...всичко това знаеш, че може да се провокира и в будно състояние, но не от всички...

        не го поднесох по най правилния начин, но смятам че разбра какво имам в предвид

        бъди жив и здрав!!!
        Last edited by JaY_Z; 12.12.2011, 10:13.
        The problem with my trading is usually somewhere between my keyboard and my chair...

        Коментар


        • Има доза истина във всеки коментар ... защото всичко си зависи от гледната точка, а ние по-малко или повече сме странични наблюдатели ...

          Браво на човека, с трейдинг заработва повече от 90% от населението. Но както знаем има и лоши периоди .... Ако продължава в същия дух със 70% от акаунта .. на пролет, взависимост от новата реколта може да се получи някое "генерално движение" ......... ама да не предизвикваме съдбата .. може и да е в неговата посока и да гледам поредния младеж с джип за 100-150к , но както знаем тия не са случайни хора ...

          Коментар


          • Първоначално изпратено от acen1975 Разгледай мнение
            въпросче,кат сте спорили с чичо ти,имало ли е някога епилог ,преди да ходите да повръщате , от рода на:
            "верно бе чичо,ти си прав"
            питам само,макар и да знам отговора.

            п.п.
            предположенията в твоя свят НЯМАТ ЦЕНА,както казваш.в грешка си!те имат в моя свят.
            то е всъщност въображение,но ти разрешавам да му викаш предположение,което е ПОЧТИ вярно , или по скоро не е толкова грешно.
            аз живея в света на въображението,ти в реалния....
            само че парадокса е в това,че за мен света на въображението е реалния,а така наречения и представен в твойта глава свят,за мен не е реален,за мен е опростен.
            не ме разбирай погрешно,че смятам ,че е НЕправилен твоя свят.а просто смятам,че е НЕпълен.
            па ако ще и спекулация с валути да е. при мен нема пипове,мерните единици за цена на въображение са други.
            пак да намекна:
            движението за теб зависи от скоростта.
            за мен това е глупост или по скоро НЕпълност,често водеща до заглупяване.
            за мен движението зависи от ускорението.
            тва е разликата между наще светове.твоя е линеен,моя не чак толкова линеен,почти НЕлинеен или може би най правилно казано е "релативно НЕлинеен"
            са,тва моа да ти се види поредната ми БЕЗсмислица.... само че от МЕН да знаеш,в безсмислиците понякога (макар и рядко) се крие най ценния смисъл. а това браточка е мърдостта.
            Асене,
            когато ме пускаха, аз обещах да бъда кротък и тих. С риск към края на дискусията да ми изхакат индженкция с конска доза траквилант и да ме приберат от там дето ме пуснаха, ще кажа, че аз действам в света на илюзиите, което смятам, че с една идея по-точно от твоя свят на въображението, защото ситуацията не е изграждаш ти, а определени хора, които ни потапят в нея – илюзията.

            Не е добре да живееш във въображаем свят – това е лоша новина. Усети се и премини в света на илюзиите и тогава по-ясно ще видиш, хорското въображение с произтичащите ползи от това. Всъщност успееш ли да се погледнеш отстрани, своето лично и после хорското въображение, значи мога да ти кажа „Добре дошъл!“

            Естествено, че моя свят не е по пълен от въображаемия свят на всяка отделна личност, но колкото по-малко предразсъдъци има в главата ми толкова по-свободни са мислите ми. Бих казал, че празнотата в главата е жизненоважна.

            Човек сблъскал се с борсата първоначално възприема общо известната догма, че "борсовата цена била най-справедлива", понеже там най-свободно се срещал интереса на търсещия и предлагащия .... ми таратаци. Там освен да намериш една групичка от оядени котараци и мишки мислещи се бикове и мечки, друго не можеш да видиш – там на борсата. Ей това е захранката, изграждаща въображението на бъдещия спекулант.
            Мен ако ме питаш, как догмата (гореописаната) би се превърнала в реалност, ще ти кажа, че имам отговор. Значи, трябва, още утре да се изрежат кабелите водещи към нея (борсата) , да се закрият всички информационни източници и когато аз-Ганьо реша да си купя няколко тона жито, ще сложа потурите, ще навия навущата, ще обуя цървулите, ще килна на страна калпака И ще се запътя към борсата, за да кажа там „Абре, тука кой чиляк продава жито, че ми требе“ - ако утре по този начин изглежда ежедневието, то аз бих повярвал, че това което аз правя е търговия, а не чиста форма на хазарт – търсещ момента в купищата неизвестни събития, появяващи се спонтанно и изчезващи още по бърже.
            Общо взето голяма част от въвлечените стават жертва на информационните технологии, понеже друго си един Блумбърг да си сложиш и да седнеш да расъждаваш върху последното "изтекло инфо": „Влиянието на консумацията на БОБ върху повишеното съдържание на парникови ГАЗОВЕ в атмосферата, отразяващо се върху бъдещата реколта на житни култури“ – слагам костюма и вратовръзката е задълбочено почвам да търся силна корелация с минусов знак, между консумацията на боб и бъдещата реколта от жито. Пълен майтап е действителността ...... за да намериш решението на тази информационна задача, наистина трябва да имаш въображение .... а в това време аз възнамерявам да продължа с изпробването на късмета си, опитвайки се да балансира между желанието ми и риска.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от kev Разгледай мнение
              Сравнението с шофирането според мен не е много удачно. Никой не се е родил научен на това, а е придобил тия умения къде по-добре къде по-зле, впоследствие. Разликата според мен идва от там, че факторите които биха ни направили добри шофьори са преди всичко вътрешни, т.е. свързани със самите нас. Докато при трейдинга има доста повече външни фактори, които колкото и да се мислим за добри и подготвени, понякога няма как да отчетем или дори да предположим че съществуват. Тук имаме ясно изразена нелинейност, т.е. самият ход на играта води до промяна на правилата и. А като вземем факта, че в момента нещата се случват в пъти по-бързо от колкото преди век например, и че това бурно развитие на технологиите върви паралелно и с промяна на нашето съзнание, според мен е необходимо да се погледне на материята от малко по-различен ъгъл. Класическата физика и математиката сами по себе си не биха могли да дадат отговор на всички въпроси. Към знанията, които ни дават те трябва да се добавят и нови такива от други макар и все още "недоказали се" науки, и целият тоя комплекс
              да превърнем в един стремеж към придобиване на Мъдрост.
              Хубава тема за разчупване на стереотипи и за гимнастика на мозъка! Бъдете здрави!
              Сина ми сега е на 7 и тренира картинг. Та колкото и да му обяснявам на теория как да сече завоите и как да си повишава скороста, той не възприема. Та аз мъдро заключих, да го оставя да си кара както си знае. Аз да не съм Алонсо, че да му давам акъл как да кара На 99% ще стане по-добър шофьор от мен защото кара от малък, влече го и му харесва. Че аз на кола се качих за пръв път чак на 18. Кой съм аз че да му давам акъл на него Когато човек го влече нещо и прави това което му харесва, той рано или късно успява, най-малкото защото не се отказва при първият проблем. На него просто му харесва и продължава да опитва ей така за удоволствие. На трейдинга за разлика от формулата хубавото му е, че не е необходимо да си първи за да печелиш. И 1001-ви да си пак е добре Дето се вика само да не катастрофираш стига Та и в трейдинга. Кой съм аз, да не съм Бъфет, че и акъл да раздавам. Просто разсъждавам на глас. Пък и няма с кого да споделям мислите си. Доста самотно занимание е да търгува човек
              Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
                Мисля че прекалено усложнявате нещата. А всъщност моята истина е че решенията се вземат подсъзнателно, а съзнателното изчисляване търси просто едно оправдаване на вече взетото решение. Подсъзнателните решение се вземат на база натрупан опит. Или дето има една приказка : Добрата преценка идва от лошият опит. Та ако човек занули един акунт, трябва да спре за дълъг период да търгува да понатрупа опит и тогава чак да пробва пак. Или можеш да караш кола или или не. Няма нужда да разбираш от физика и математика
                Сравнението с шофирането според мен не е много удачно. Никой не се е родил научен на това, а е придобил тия умения къде по-добре къде по-зле, впоследствие. Разликата според мен идва от там, че факторите които биха ни направили добри шофьори са преди всичко вътрешни, т.е. свързани със самите нас. Докато при трейдинга има доста повече външни фактори, които колкото и да се мислим за добри и подготвени, понякога няма как да отчетем или дори да предположим че съществуват. Тук имаме ясно изразена нелинейност, т.е. самият ход на играта води до промяна на правилата и. А като вземем факта, че в момента нещата се случват в пъти по-бързо от колкото преди век например, и че това бурно развитие на технологиите върви паралелно и с промяна на нашето съзнание, според мен е необходимо да се погледне на материята от малко по-различен ъгъл. Класическата физика и математиката сами по себе си не биха могли да дадат отговор на всички въпроси. Към знанията, които ни дават те трябва да се добавят и нови такива от други макар и все още "недоказали се" науки, и целият тоя комплекс
                да превърнем в един стремеж към придобиване на Мъдрост.
                Хубава тема за разчупване на стереотипи и за гимнастика на мозъка! Бъдете здрави!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
                  Мисля че прекалено усложнявате нещата. А всъщност моята истина е че решенията се вземат подсъзнателно, а съзнателното изчисляване търси просто едно оправдаване на вече взетото решение. Подсъзнателните решение се вземат на база натрупан опит. Или дето има една приказка : Добрата преценка идва от лошият опит. Та ако човек занули един акунт, трябва да спре за дълъг период да търгува да понатрупа опит и тогава чак да пробва пак. Или можеш да караш кола или или не. Няма нужда да разбираш от физика и математика
                  Ами моя емотикон накрая значи точно това!!!
                  Още малко и ще стигнем до теорията на относителността!!!
                  А нещата в повечето случаи стават по бабински!!!

                  Коментар


                  • Като гледам колко инженери (електроника ) сме се събрали тук май ще излезе верно едно проучване (за хамериканския маркет), че масата физически лица дето се подвизава по пазара са .... инженери и фермери (първите щото разбираме от всичко, а вторите щото имат доста кеш)

                    поздрави и успех на всички!
                    това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                    Коментар


                    • Мисля че прекалено усложнявате нещата. А всъщност моята истина е че решенията се вземат подсъзнателно, а съзнателното изчисляване търси просто едно оправдаване на вече взетото решение. Подсъзнателните решение се вземат на база натрупан опит. Или дето има една приказка : Добрата преценка идва от лошият опит. Та ако човек занули един акунт, трябва да спре за дълъг период да търгува да понатрупа опит и тогава чак да пробва пак. Или можеш да караш кола или или не. Няма нужда да разбираш от физика и математика
                      Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от kefala Разгледай мнение
                        Ама трябва да вкараме и масата!!!
                        е тука слагаш един
                        мн смислен въпрос на масата:
                        ако имаме едно големо Нищо,
                        то може ли да се движи

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от 4ubaka Разгледай мнение
                          аз пък ще ви кажа,
                          че движ не зависи нито от
                          скоростта, нито от ускорението,
                          а от отправната точка
                          в смисъл ако няма отпр точка,
                          няма нито скорост нито
                          ускорение
                          Ама трябва да вкараме и масата!!!

                          Коментар


                          • аз пък ще ви кажа,
                            че движ не зависи нито от
                            скоростта, нито от ускорението,
                            а от отправната точка
                            в смисъл ако няма отпр точка,
                            няма нито скорост нито
                            ускорение

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от anonimen komardjia Разгледай мнение
                              Асене,
                              най ми гот, на семейни сбирки да се курдисам срещу чичо ми. Да започнем с ракийка и салатка и после да минем на червено вино. Някъде към края на 2-та ръкия, почти винаги, единия от нас изказва някаква абстрактна теза........

                              Не знам за каква математика говориш, но всяко предположение си има цена - в пари и в пипсове, като едни и същи писове може да ти струват различни пари в зависимост от риска, който съществува в главата ми - моята.
                              въпросче,кат сте спорили с чичо ти,имало ли е някога епилог ,преди да ходите да повръщате , от рода на:
                              "верно бе чичо,ти си прав"
                              питам само,макар и да знам отговора.

                              п.п.
                              предположенията в твоя свят НЯМАТ ЦЕНА,както казваш.в грешка си!те имат в моя свят.
                              то е всъщност въображение,но ти разрешавам да му викаш предположение,което е ПОЧТИ вярно , или по скоро не е толкова грешно.
                              аз живея в света на въображението,ти в реалния....
                              само че парадокса е в това,че за мен света на въображението е реалния,а така наречения и представен в твойта глава свят,за мен не е реален,за мен е опростен.
                              не ме разбирай погрешно,че смятам ,че е НЕправилен твоя свят.а просто смятам,че е НЕпълен.
                              па ако ще и спекулация с валути да е. при мен нема пипове,мерните единици за цена на въображение са други.
                              пак да намекна:
                              движението за теб зависи от скоростта.
                              за мен това е глупост или по скоро НЕпълност,често водеща до заглупяване.
                              за мен движението зависи от ускорението.
                              тва е разликата между наще светове.твоя е линеен,моя не чак толкова линеен,почти НЕлинеен или може би най правилно казано е "релативно НЕлинеен"
                              са,тва моа да ти се види поредната ми БЕЗсмислица.... само че от МЕН да знаеш,в безсмислиците понякога (макар и рядко) се крие най ценния смисъл. а това браточка е мърдостта.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от acen1975 Разгледай мнение
                                хах!бинго!
                                значи успешната сделка не било само движението,а?намерили смислица в моите БЕЗсмислици,или още не?
                                ако още ти се струва безсмислено квото говорех,опитай се сам да обясниш математически местата "вход" и "изход" .....щото самото ти твърдение,че не е само движение успеха,следва,че трябва да намериш математиката и в "скритите" параметри.а те имат цена ,както познаването на движението,така и познаването на "вход" и "изход" ..... има математика и там.
                                а тва,че е невидима с ПРОСТО око,НЕ ОЗНАЧАВА,че не съществува!
                                Асене,
                                най ми гот, на семейни сбирки да се курдисам срещу чичо ми. Да започнем с ракийка и салатка и после да минем на червено вино. Някъде към края на 2-та ръкия, почти винаги, единия от нас изказва някаква абстрактна теза (да не кажа абсурдна) и докато не свърши всичкото вино на масата спора ни не спира ........ долу горе дискусията тука ми прилича на това.
                                Сега не знам кой от нас двамата каква роля играе (от горните), но със сигурност виждам, че думите ти стават по-малко, но по-пълни.

                                Ми разбира се, че успешната сделка не е само движението, а хващането на момента, в който вероятността амплитудата да е най-малка срещу теб. За разлика от мнозина аз смело си слагам стопа, когато се надявам на малка такава, защото ако аз не си сложа стопа при очакване на малка, това означава че аз не съм се подсигурил за развитието на обратното на моето очакване т.е. голяма амплитуда. А ако очаквам голяма амплитуда срещу себе си, какво правя ли ... ами просто няма да вляза.

                                Не знам за каква математика говориш, но всяко предположение си има цена - в пари и в пипсове, като едни и същи писове може да ти струват различни пари в зависимост от риска, който съществува в главата ми - моята.

                                Коментар

                                Working...
                                X