IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Приятел залага 70% от акаунта при ливъридж 10 пъти, кога ще фалира?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от mpy_yordanov Разгледай мнение
    Поздравления, че си имал смелостта да вземеш загубата.

    Според книжките, неспособността да се продава на загуба е една от 10-те най-големи инвеститорски грешки.

    Виждаме как ралито при акциите, традиционно за края на годината, наду и цената на пшеницата и при ливъридж от 1:10 или 1/12 предполагам, че е стопило натрупаните за 2 месеца печалби, за буквално няколко дни.

    Гледайки дългосторчните графики, на година има по няколко движения (дори над 10), които могат да занулят акаунт с ливъридж 1:10, 1:12.

    Методът ти на търговия не е средно и дългосрочно устойчив.

    При тази ситуация, аз бих си прибрал парите вкъщи и не бих пипал пазарите, поне докато не измисля модел средно и дългосрочно устойчив.
    нищо не е приключило, продължавам да се уча, целта не е само 5-6 хилки

    Коментар


    • Първоначално изпратено от @uDaCiOuS D@r7nG Разгледай мнение
      Само че, ако си влезнал на майкорсофт на 19 долара и на сити груп на 1.45 долара. и на още няколко 2009 година и то на дълги, до сега печалбата ти е поне няколко хиляди процента на вложеното.
      нещо мнооооооого си се объркал.
      цифрите не винаги са това,което показват че са,особено при сити
      ако си играл,да си знал.
      ама като не си играл,защо се опитваш да обясняваш играта,след като дори не знаеш правилата?може би просто бг манталитет?

      Коментар


      • Първоначално изпратено от mpy_yordanov Разгледай мнение
        Поздравления, че си имал смелостта да вземеш загубата.

        Според книжките, неспособността да се продава на загуба е една от 10-те най-големи инвеститорски грешки.

        Виждаме как ралито при акциите, традиционно за края на годината, наду и цената на пшеницата и при ливъридж от 1:10 или 1/12 предполагам, че е стопило натрупаните за 2 месеца печалби, за буквално няколко дни.

        Гледайки дългосторчните графики, на година има по няколко движения (дори над 10), които могат да занулят акаунт с ливъридж 1:10, 1:12.

        Методът ти на търговия не е средно и дългосрочно устойчив.

        При тази ситуация, аз бих си прибрал парите вкъщи и не бих пипал пазарите, поне докато не измисля модел средно и дългосрочно устойчив.

        Само че, ако си влезнал на майкорсофт на 19 долара и на сити груп на 1.45 долара. и на още няколко 2009 година и то на дълги, до сега печалбата ти е поне няколко хиляди процента на вложеното.

        Та като говорите за средно и дългосрочни стратегии, те са валидни само при криза като тази.Защото сега единствено ти се дава шанс да купиш евтино.Ако си инвеститор.Но ако си някои от видовете спекуланти едва ли ще ти притрябва нещо над три-четири седмично или максимум тримесечие.Информацията от Фундамента се реализира в цената с закъснение от 3-5 месеца, всяко тримесечие различно.

        Останалите средно срочни и дългосрочни са 5-7год. или 10-15години.
        Което не върши работа.
        Тука има и още много други фактори.Като при акциите факторите са много по малко.
        Отколкото при валутите.
        Проблема с лийвъриджа е просто обикновено ММ.И така....

        Коментар


        • Оказа се, че тренда не е точно какъвто се очакваше

          Коментар


          • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение
            За инфо - направих погрешна сделка, върнах се назад не малко.
            Поздравления, че си имал смелостта да вземеш загубата.

            Според книжките, неспособността да се продава на загуба е една от 10-те най-големи инвеститорски грешки.

            Виждаме как ралито при акциите, традиционно за края на годината, наду и цената на пшеницата и при ливъридж от 1:10 или 1/12 предполагам, че е стопило натрупаните за 2 месеца печалби, за буквално няколко дни.

            Гледайки дългосторчните графики, на година има по няколко движения (дори над 10), които могат да занулят акаунт с ливъридж 1:10, 1:12.

            Методът ти на търговия не е средно и дългосрочно устойчив.

            При тази ситуация, аз бих си прибрал парите вкъщи и не бих пипал пазарите, поне докато не измисля модел средно и дългосрочно устойчив.
            Last edited by mpy_yordanov; 28.12.2011, 23:58.

            Коментар


            • За инфо - направих погрешна сделка, върнах се назад не малко.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от vmankov Разгледай мнение
                И това е обяснение.

                Но забравих да включа и следната информация:
                Понеже идеята ми беше да вляза на реално с около 3 000 долара, след печалбите реших да "сваля" сметката до тази сума.
                Та играех "наобратно" и без големи проблеми я свалих от 440 000 до 21 000, след което некак си поизоставих тази дейност.

                После при Варчев се появи възможност да влезеш на демо с каквато сума искаш, та отворих друга демо-сметка.

                Сега въпросът ми е: еднакво лесно ли е действието в двете противоположни посоки: към печелене и към губене?
                Ако е така, това мое целенасочено губене трябва да е равносилно на обратното - печеленето.

                ?
                губенето е по-лесно таксите+спреда при cfd ти помагат
                “The best time to plant a tree was 20 years ago. The second best time is now.”

                Коментар


                • Първоначално изпратено от XY Разгледай мнение
                  Как според теб? С късмет ...
                  И това е обяснение.

                  Но забравих да включа и следната информация:
                  Понеже идеята ми беше да вляза на реално с около 3 000 долара, след печалбите реших да "сваля" сметката до тази сума.
                  Та играех "наобратно" и без големи проблеми я свалих от 440 000 до 21 000, след което некак си поизоставих тази дейност.

                  После при Варчев се появи възможност да влезеш на демо с каквато сума искаш, та отворих друга демо-сметка.

                  Сега въпросът ми е: еднакво лесно ли е действието в двете противоположни посоки: към печелене и към губене?
                  Ако е така, това мое целенасочено губене трябва да е равносилно на обратното - печеленето.

                  ?

                  Коментар


                  • Как според теб? С късмет ...
                    Мнението не е препоръка за сделки!

                    Коментар


                    • Преди около 2 години за пръв път погледнах Форекс по съвет на мой приятел.

                      Регистрирах се на демо при Варчев със 100 000 долара сметка (друг вариант нямаше).

                      Са... понеже на реални пари немаше да вляза със 100 кила долари, реших да видя с тази голяма сума как може играчът да пропадне, срути, занули и т.н.

                      Та играех на лост 1:100, поръчките бяха на максималния лот 8.

                      За три седмици учетворих сметката до 440 000.

                      ----------------------------
                      Сега...
                      Когото питах след това - всички ми казаха - не, това не требва да е истина - страхувай се да не се занулиш.

                      --------------------
                      На следващата отворена демо сметка се страхувах - резултатът беше много по-слаб, макар и положителен.

                      ----------------------------
                      Сега на реални пари ме е още повече страх.

                      --------------------
                      Но помня как без всякакви съмнения, като лаик, си учетворих сметката за по-малко от месец.
                      Само че не помня как.

                      Коментар


                      • бай ганьо винаги го е блазнела лесната печалба ... докато си лежи под палмата и да станат нещата, едно време се играеше на сварка после дойде времето на казината и бингото сега се лъжем по фондовите борси, които са си чист хазарт, ако знам кой ще е следващия бизнес ще стана много богат. ако искате да печелите от фондовите борси си направете сайт ... иначе все някой ден ще ви засмуче фунията на някой който има сайт, а тия със сайтовете вече кви далавери правят докато вие си мислите че печелите 50 кината ... ако ви разкажа ще ме намерят и убият

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от XY Разгледай мнение
                          А защо не споделиш повече за позицията - вход, цел, стоп, големина и т.н.? Иначе никой, нищо не разбира за какво точно пишеш...
                          Аз съм останал с впечатление от предишни постове че е коригиран залога от 70% на 30% при същия ливъридж... Надолу?

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение
                            Пак съм на пазара, след това движение при пшеницата от последните дни!!! Този път очаквам печалба 1500-3500лв.
                            А защо не споделиш повече за позицията - вход, цел, стоп, големина и т.н.? Иначе никой, нищо не разбира за какво точно пишеш...
                            Мнението не е препоръка за сделки!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от mpy_yordanov Разгледай мнение
                              Пожелавам късмет.
                              Къс или дълъг и от какво ниво?
                              При какво ниво контракта ще бъде продаден служебно от брокера и при какво ниво ще прибираш печалбата?
                              Колко от акаунта е заложен в тази сделка?

                              Ще изчакам да закрия позицията........

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение
                                Пак съм на пазара, след това движение при пшеницата от последните дни!!! Този път очаквам печалба 1500-3500лв.
                                Пожелавам късмет.
                                Къс или дълъг и от какво ниво?
                                При какво ниво контракта ще бъде продаден служебно от брокера и при какво ниво ще прибираш печалбата?
                                Колко от акаунта е заложен в тази сделка?

                                Коментар

                                Working...
                                X