IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Приятел залага 70% от акаунта при ливъридж 10 пъти, кога ще фалира?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от НАИВHИК Разгледай мнение
    Ти ли си приятеля? Аз си признавам, че пшеницата е едно от нещата, които никога не съм пипал. Търгувал съм минита на какво ли не, но не и пшеница. Сега се загледах в спецификацията на контракта. Центове за бушел и 5000 бушела контракт. Ти щом лесно преизчисляваш бушелите и тоновете, си написал първата част от домашното си. За другите като нас може да кажеш колко са 237 долара на тон превърнати в центове за бушел Един малък въпрос от мен. Не се ли е случвало Алжир да отмени новината 10 мин след излизането и? Въобще, как реагира пазара на пшеница на новини?
    Ако търгът се отмени, което се случва понякога, новината е повече от меча.... Всеки може да го тълкува както намери за добре....
    237 тон пшеница са 6,4 $/бушел. От там разходи до пристанище, на пристанище, път до съответната дестинация. Трябва да знаеш всички разходи долу горе какви са, за да можеш да сравниш с конкуренцията, който също има такива разходи.
    Last edited by fortiss; 20.11.2011, 11:49.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от mpy_yordanov Разгледай мнение
      Колкото и ясно да е очертана шанса за успех е не повече от 70%, така че целия акаунт да се рискува е много зануляващо.



      Това вече е наивно.
      Нямало основателна причина. Видяхме как петрола скочи от 90 на над 100 долара, поради спасяването на Гърция и изкупуването от ЕЦБ на италиански и искапнски дълг.
      Това значи инфлация. Бог знае колко. И спекулантите купуват петрол и пшеница.

      Нямало основателна причина, боже мой.

      говори се че NASDAQ се качи от 2 000 до 6 000 пункта до 2000 г. поради шорт скуиз. Това значи че пазара е бил мечи, но мечките са били убити, просто защото в даден момент биковете са имали превес и са почнали да им избиват стоповете от 2 000 та чак до 6 000 пункта.

      Така че с "Ясно очертана тендеция за спад в цените на зърната." чакай шорт скийз и много сълзи. А ако ЕЦБ, ФЕД и т.н. още изиспват пари на пазара и почне суша някъде, може и нови рекордни цени на пшеницата да има.

      "Ясно очертана тендеция за спад в цените на зърната." означава, че вече всички са продали и единствената посока е нагоре или рейндж.

      Трябва да познаеш, каква е следващата ясна тенденция, а тя в момента не е ясна, защото никой няма данни какво ни предстои. Дори тренда да е низходящ са възможни връщания почти до върха на цените.
      По моето скромно мнение мисля, че си с тотална грешка, поставяш каруцата пред магарето. Нали не вярваш, че на търговете примерно в Египет, руснаци, украинци, аржентинци, че и българи понякога толкова много се заглеждат в някакви спекуланти от Чикаго. Посто гледат да спечелят търга и да направят печалба от доставката. След търга обикновено Чикаго си сверява часовника, а не обратното. И го сверява, защото американската пшеница се остава в САЩ, а руската например се продава в Египет. И като станат много продавачите на ниски цени великите спекуланти полека се завръщат по местата си.... Ако някой твърди обратното значи нищо не следи от пазарите на зърно....

      Коментар


      • Малко аритметика няма да ви навреди,ММ не е толкова отчаян,човека има доста пипсове за губене,не го закопавайте без да знаете начина му на тъговия-дали използва праЗ екшън,или гледа някоя вЪлна или брои авеадите и гледа новини не е мн. ясно.,Стоп винаги има,дали се слага или не -се тая,щом търгува му е ясно.Дали търгува дзр или фюч,не е толкова важно в случай ,като неговия.Само брутален тренд и добавки може да го събори,ама това би трябвало да го е предвидил.Та мисълта ми е ,не го оплаквайте ,че е изкарал добри пари.И екшънистите,един въпрос: на 2-3К сметка,я имате я нямате ,кое е по-добре,70%-1:10 или 7%-1:200.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение
          Пример: Ясно очертана тендеция за спад в цените на зърната. Цената през последните дни се движи твърдо между 6,1-6,25 долара за бушел. Всички новни са за спадащи цени в доставките и намален износ от САЩ на зърна. Изведнъж цената ан борсата се покачва до 6,4 долара за бушел без някаква основателна причина /то такава едва ли има и от къде ще дойде от веднъж/. Решението е за продажба на 6,4. Поставя се стоп на 6,43. Както много често се случва не е уцелен пикът. Цената отива на 6,5 и контракта е закрит на загуба. Но на следващия ден аржентинска пшеница печели търг в Алжир за 500 хил тона с цена 237 долара FOB, като побеждава сигурните руски и украински зърна. Американците продължават да изнасят малко и пазарът преоценява ситуацията. Цената пада за един ден до 6,17, на следващия ден до 6 и на следващия до 5,86.
          Какво трябваше да се направи според вас???
          Както си го описал прилилича на игра на комар, а не на инвестиране, при толкова волатилен пазар да опитваш да уловиш някакви трептения с голям ливъридж, определено не е разумно!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение
            Пример: Ясно очертана тендеция за спад в цените на зърната.
            Колкото и ясно да е очертана шанса за успех е не повече от 70%, така че целия акаунт да се рискува е много зануляващо.

            Изведнъж цената ан борсата се покачва до 6,4 долара за бушел без някаква основателна причина
            Това вече е наивно.
            Нямало основателна причина. Видяхме как петрола скочи от 90 на над 100 долара, поради спасяването на Гърция и изкупуването от ЕЦБ на италиански и искапнски дълг.
            Това значи инфлация. Бог знае колко. И спекулантите купуват петрол и пшеница.

            Нямало основателна причина, боже мой.

            говори се че NASDAQ се качи от 2 000 до 6 000 пункта до 2000 г. поради шорт скуиз. Това значи че пазара е бил мечи, но мечките са били убити, просто защото в даден момент биковете са имали превес и са почнали да им избиват стоповете от 2 000 та чак до 6 000 пункта.

            Така че с "Ясно очертана тендеция за спад в цените на зърната." чакай шорт скийз и много сълзи. А ако ЕЦБ, ФЕД и т.н. още изиспват пари на пазара и почне суша някъде, може и нови рекордни цени на пшеницата да има.

            "Ясно очертана тендеция за спад в цените на зърната." означава, че вече всички са продали и единствената посока е нагоре или рейндж.

            Трябва да познаеш, каква е следващата ясна тенденция, а тя в момента не е ясна, защото никой няма данни какво ни предстои. Дори тренда да е низходящ са възможни връщания почти до върха на цените.
            Last edited by mpy_yordanov; 20.11.2011, 11:24.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение
              Пример: Ясно очертана тендеция за спад в цените на зърната. Цената през последните дни се движи твърдо между 6,1-6,25 долара за бушел. Всички новни са за спадащи цени в доставките и намален износ от САЩ на зърна. Изведнъж цената ан борсата се покачва до 6,4 долара за бушел без някаква основателна причина /то такава едва ли има и от къде ще дойде от веднъж/. Решението е за продажба на 6,4. Поставя се стоп на 6,43. Както много често се случва не е уцелен пикът. Цената отива на 6,5 и контракта е закрит на загуба. Но на следващия ден аржентинска пшеница печели търг в Алжир за 500 хил тона с цена 237 долара FOB, като побеждава сигурните руски и украински зърна. Американците продължават да изнасят малко и пазарът преоценява ситуацията. Цената пада за един ден до 6,17, на следващия ден до 6 и на следващия до 5,86.
              Какво трябваше да се направи според вас???
              хехе за парви пат да вида некои да употребвйва думата FOB в този форум. респект

              Коментар


              • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение
                Пример: Ясно очертана тендеция за спад в цените на зърната. Цената през последните дни се движи твърдо между 6,1-6,25 долара за бушел. Всички новни са за спадащи цени в доставките и намален износ от САЩ на зърна. Изведнъж цената ан борсата се покачва до 6,4 долара за бушел без някаква основателна причина /то такава едва ли има и от къде ще дойде от веднъж/. Решението е за продажба на 6,4. Поставя се стоп на 6,43. Както много често се случва не е уцелен пикът. Цената отива на 6,5 и контракта е закрит на загуба. Но на следващия ден аржентинска пшеница печели търг в Алжир за 500 хил тона с цена 237 долара FOB, като побеждава сигурните руски и украински зърна. Американците продължават да изнасят малко и пазарът преоценява ситуацията. Цената пада за един ден до 6,17, на следващия ден до 6 и на следващия до 5,86.
                Какво трябваше да се направи според вас???
                Ти ли си приятеля? Аз си признавам, че пшеницата е едно от нещата, които никога не съм пипал. Търгувал съм минита на какво ли не, но не и пшеница. Сега се загледах в спецификацията на контракта. Центове за бушел и 5000 бушела контракт. Ти щом лесно преизчисляваш бушелите и тоновете, си написал първата част от домашното си. За другите като нас може да кажеш колко са 237 долара на тон превърнати в центове за бушел Един малък въпрос от мен. Не се ли е случвало Алжир да отмени новината 10 мин след излизането и? Въобще, как реагира пазара на пшеница на новини?

                Коментар


                • Пример: Ясно очертана тендеция за спад в цените на зърната. Цената през последните дни се движи твърдо между 6,1-6,25 долара за бушел. Всички новни са за спадащи цени в доставките и намален износ от САЩ на зърна. Изведнъж цената ан борсата се покачва до 6,4 долара за бушел без някаква основателна причина /то такава едва ли има и от къде ще дойде от веднъж/. Решението е за продажба на 6,4. Поставя се стоп на 6,43. Както много често се случва не е уцелен пикът. Цената отива на 6,5 и контракта е закрит на загуба. Но на следващия ден аржентинска пшеница печели търг в Алжир за 500 хил тона с цена 237 долара FOB, като побеждава сигурните руски и украински зърна. Американците продължават да изнасят малко и пазарът преоценява ситуацията. Цената пада за един ден до 6,17, на следващия ден до 6 и на следващия до 5,86.
                  Какво трябваше да се направи според вас???

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ceneto Разгледай мнение
                    аз пък имам приятел, който използва почти целия си капитал, когато влиза в позиция
                    отначало очаквах да изкара 2-3 месеца, но той чак след година и нещо загуби 70% от
                    сметката си в една сделка
                    Сигурно е скалпер, за 2-3 пипса и бяха, ако загубата стане 10 пипса затваря.
                    Но според мен те е лъгал, съответно лъгал е и себе си, като второто е по-страшното.
                    Last edited by mpy_yordanov; 20.11.2011, 10:44.

                    Коментар


                    • луда работа .....ако няма стопове дори ръ4ни или мисловни лошо ще е жалко ако направи голяма доходност и продължи да увели4ава ливъриджа спрямо нарастналия акаунт и загуби вси4ко , толко време нерви и стрес на вятъра..според мен нека преосмисли нещата и да търгува с по малки обеми спрямо акаунта ще каже ама не си струва а струва ли си да загуби вси4ко?4е в математиката колко пове4е се разминаваш с някакво слу4аино събитие толко пове4е нараства вероятноста да се слу4и това събитие
                      молим?айде нема нужда

                      Коментар


                      • аз пък имам приятел, който използва почти целия си капитал, когато влиза в позиция
                        отначало очаквах да изкара 2-3 месеца, но той чак след година и нещо загуби 70% от
                        сметката си в една сделка
                        “The best time to plant a tree was 20 years ago. The second best time is now.”

                        Коментар


                        • Първо му пожелавам от все сърце да не фалира
                          Все пак не е 1 към 100 и много зависи колко риск поема с тия сделки. Ако до сега е нямал губеща, ок, но такава рано или късно ще се случи, или пък поредица от такива.. Тогава зависи къде ще излезе.. Рискът е голям, но не чак толкова, ако следи пазара.. Всичко зависи от стила му на търгуване и стоповете в главата му..
                          Има и друго. Някой хора, просто отварят по-малки сметки и натискат газта до ламарината. Може да занулят няколко такива, но понякога и една стига да избие всичко и да излезе на печалба. Няма как да преценя, без да знам стила му, но дори тогава може би пак няма как, защото всички ние сме различни и в някой еднакви ситуации действаме различно.. Пък дано не само оцелее, ами направи и някой лев.. Ако направи 3 бона да си ги изтегли и да действа с останалите 3 .. И да иде да се почерпи и да си заведе жената или гаджето някъде да купонясат. Пожелавам му успех..
                          Last edited by Jay Gould; 20.11.2011, 06:16.
                          http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

                          Коментар


                          • Ами първо да уточним - не говорим за фалит, а за загуба на сметката. Все пак стартовата му позиция не е чак толкова огромна. Може би може да си позволи да загуби парите.

                            Второ, човешката психика се променя бавно. Щом той смята, че 10:1 леверидж е нормално, няма как да го убедиш изведнъж, че това е доста над нормата. Според мен го остави. Най-вероятно ще ги загуби, но не може да спасяваш хората от самите себе си. Това само те могат до го направят.

                            Коментар


                            • Аз като гледам само една губеща сделка му трябва, щом играе без стопове. Някой мисли ли, че в дългосрочен план няма да има нито една такава сделка? Едва ли...

                              По-важното е да си вземе поука от това, което прави, щото само тогава няма да е на вятъра... Всеки е фалиргал...
                              Мнението не е препоръка за сделки!

                              Коментар


                              • ВСИЧКИ СЕ ИДИОТИ И МАСКАРИ !!!
                                --е за НАДЕНИЦАТА ви отепах!!!
                                http://farm6.static.flickr.com/5248/5222600580_2e7c1c2264_b.jpg

                                Коментар

                                Working...
                                X