IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Приятел залага 70% от акаунта при ливъридж 10 пъти, кога ще фалира?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от mpy_yordanov Разгледай мнение
    Той ме спаси от една грешна инвестиция преди 2 години.
    Ситуацията е много идентична.
    Бях купил и бях на печалба с около 40% и го видях и говорихме и той ми обясни с какво дружество и с какъв бизнес съм се захванал.

    След няколко дни продадох и слава богу, защото щеше да загубя доста.

    Сега сме се разбрали да осветлим стратегията му и да получи максимално много обратна връзка.
    Основното е да не превръща нещата в хазарт!!!С девет сделки на месец ,мисля,че този проблем не стои пред него!!!А и ако няма голяма волатилност,може и да е прав!!!

    Коментар


    • По темата.

      Същественото е, че малките акаунти са обречени. Просто при малки сделки транзакционните разходи (комисионни) тежат. Не може да вложих 100 долара в позиция, а само разхода за комисионна да е 30 долара, ако и при 300 долара пак ще е 30 долара. И човек се подлъгва да купи повече, защото комисионната му се разпределя, или дори вече му я опрощват, заради големия обем.

      Това е една от причините малките акаунти да се зануляват лесно и да са камикадзета.

      Разбира се важно е и че с 1 000 лв. в акаунта, с умна търговия да изкараваш по 50 лв. на месец, което е нищо за всеки бюджет.

      Затова се играе на макс и става тя каквато става.

      Всичко това е известно като проблема на малкия акаунт или както е научното му определение.

      Поради тази причина не е много разумно от сметка за 5 000 лв. да се изтеглят 4 000 и да останат 1 000. То и 5 000 са малко.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от kefala Разгледай мнение
        Хей,хей!!!Спокойно!!!Не ме взимай на сериозно!!!
        Конкретно по темата!!!Твоят приятел сам ще си намери верният подход!!!А може и да го е намерил!!!"Разни хора,разни идеали"!!!
        Той ме спаси от една грешна инвестиция преди 2 години.
        Ситуацията е много идентична.
        Бях купил и бях на печалба с около 40% и го видях и говорихме и той ми обясни с какво дружество и с какъв бизнес съм се захванал.

        След няколко дни продадох и слава богу, защото щеше да загубя доста.

        Сега сме се разбрали да осветлим стратегията му и да получи максимално много обратна връзка.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от mpy_yordanov Разгледай мнение
          Това е лъжа. 1-во винаги съм се интересувал и правил целия спектър инвестиции, без облигации.
          2-ро бонусите са ми около 1 000 текущи акции на Investor.bg на база работата ми през 2001-2002 г. Получих ги преди IPO-то през 2004 г.

          Разбира се благодарение на директорите в Investor.bg и хора които познавам покрай работата си в Investor.bg съм научил за инвестирането това което знам. А какво знам, че имам още да уча, например проклетата дисциплина.

          Поемал съм безрасъден риск, по една случайност не съм фалирал. Един път активите ми бяха доста по-малки от пасивите, но кредитора си затвори очите и изчака, за което му благодаря.

          В общи линии късмет.
          Вече съм стар и надявам се поумнял, за да правя такива глупости.

          Но темата не е за мен и повече няма да отговарям на лични определения, направо ще ги трия, защото са извън темата.
          Хей,хей!!!Спокойно!!!Не ме взимай на сериозно!!!
          Конкретно по темата!!!Твоят приятел сам ще си намери верният подход!!!А може и да го е намерил!!!"Разни хора,разни идеали"!!!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от kefala Разгледай мнение
            Нали имаш само акции от Инвестора!И то бонуси!!!Какъв ММ!!!
            Това е лъжа. 1-во винаги съм се интересувал и правил целия спектър инвестиции, без облигации.
            2-ро бонусите са ми около 1 000 текущи акции на Investor.bg на база работата ми през 2001-2002 г. Получих ги преди IPO-то през 2004 г.

            Разбира се благодарение на директорите в Investor.bg и хора които познавам покрай работата си в Investor.bg съм научил за инвестирането това което знам. А какво знам, че имам още да уча, например проклетата дисциплина.

            Поемал съм безрасъден риск, по една случайност не съм фалирал. Един път активите ми бяха доста по-малки от пасивите, но кредитора си затвори очите и изчака, за което му благодаря.

            В общи линии късмет.
            Вече съм стар и надявам се поумнял, за да правя такива глупости.

            Но темата не е за мен и повече няма да отговарям на лични определения, направо ще ги трия, защото са извън темата.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от mpy_yordanov Разгледай мнение
              Освен да споделя, че и аз сериозно работя върху MM-а си и затова цялата тази тема е полезна колкото за приятеля ми, толкова и за мен.

              Дори повече за мен, че имам трески за дялане в тази област.
              Нали имаш само акции от Инвестора!И то бонуси!!!Какъв ММ!!!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от mpy_yordanov Разгледай мнение
                Е не да се гръмне. Просто да кешира 5-те хил. и да забрави за трейд при този ливъридж.

                С едно изречение, самочувствието, че разбира от пшеница ще му изяде акаунта, защото не търгува пшеница. При този ливъридж си е чист хазарт. Това просто не е пшеница, както си мисли. Това е хазарт.
                Добре де ,нека си изтегли двете хиляди поне!!!

                Коментар


                • Освен да споделя, че и аз сериозно работя върху MM-а си и затова цялата тази тема е полезна колкото за приятеля ми, толкова и за мен.

                  Дори повече за мен, че имам трески за дялане в тази област.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Shemata Разгледай мнение
                    п.с. не мога да разбера защо повечето му завиждат и искат да фалира и си правят сметки как ще загуби. Хора, пазете си своите пари...като почнете вие да печелите тогава давайте акъл на хора, които печелят!!!
                    Още един път - шапка му свалям на колегата щом е успял да направи толкова добра печалба!!!
                    Сваляш шапка на късметлия, които математически доказуемо е, че ще фалира за нула време?

                    Ако милион хора се пробват с неговата стратегия, то 1 все пак ще печели нон стоп години.

                    Би ли свалил шапка на този късметлия?

                    Ако някой спечели 6 от 49 и на него ли ще свалиш шапка?

                    Аз пък няма, защото не сме в епохата на шаманизма, а в епохата на науката, въпреки че егото и чувствата не са ни пуснали хич.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от НАИВHИК Разгледай мнение
                      Да пропуснеш "много" Да работиш за "стабилно"
                      Да залагаш максумум 1% от акаунта си. Шегувам се. Мисля че 8% от акаунта да може да загубиш при всяка от сделките може да ти носи 50-60% на година.
                      С 600%, акаунта е пътник.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от kefala Разгледай мнение
                        Само не мога да разбера,защо Мариян пусна тази тема отделно и сега!!!Този въпрос е обсъждан многократно досега!!!Кажи си ,Мариане!!!
                        Ще кажа пак. Моят приятел ми сподели че играе и като го поразпитах какъв риск поема се хванах за главата. Разбрахме се да пусна във форума, какво прави, за да му кажат всички, че ще фалира.

                        Той не е хлапе, така че мисля, че ще осъзнае какво му се пише и че доматите не се ядат с колците.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от никой. Разгледай мнение
                          Вие тотално го разбихте колегата. Какво му препоръчвате тогава??????? Да се гръмне ли???
                          Вижте какво намерих, че той е писал тези неща доскоро:

                          http://alvanovo.blog.bg/

                          Май все пак не е гол и бос колкото го очаквахме. Нека всеки сам си отговори на въпроса - дали знае толкова неща за пазара, където търгува или само гледа в тавана и пуска сделки???
                          Е не да се гръмне. Просто да кешира 5-те хил. и да забрави за трейд при този ливъридж.

                          С едно изречение, самочувствието, че разбира от пшеница ще му изяде акаунта, защото не търгува пшеница. При този ливъридж си е чист хазарт. Това просто не е пшеница, както си мисли. Това е хазарт.

                          Коментар


                          • :

                            Коментар


                            • Браво на колегата!!!

                              Поздрави за точните му сделки и успех за напред!!!

                              п.с. не мога да разбера защо повечето му завиждат и искат да фалира и си правят сметки как ще загуби. Хора, пазете си своите пари...като почнете вие да печелите тогава давайте акъл на хора, които печелят!!!
                              Още един път - шапка му свалям на колегата щом е успял да направи толкова добра печалба!!!
                              Мнението ми не е препоръка!!!

                              Коментар


                              • Само не мога да разбера,защо Мариян пусна тази тема отделно и сега!!!Този въпрос е обсъждан многократно досега!!!Кажи си ,Мариане!!!

                                Коментар

                                Working...
                                X