IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Приятел залага 70% от акаунта при ливъридж 10 пъти, кога ще фалира?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение
    Затова, за да направя сделка чакам големи отклонения в посока обратна на основния тренд и очаквания на пазара. При това заемам обратната позиция на отклонението, т.е. връщане към основия тренд.
    Това шега ли е?
    ето графика в последния месец
    http://futures.tradingcharts.com/cha...che=1321811249

    Къде видя "голямо отклонение", още повече пък да си го изчакал да свърши. Цената се е въртяла около 625 долара. А два месеца преди това е направила спад с 25% от 800 долара надолу.

    Просто пазара е бил в рейндж и ти е дал шанс да може да дочакаш печалба. Скоро рейнджа ще свърши и тогава една грешка и чао чао акаунт.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
      70% печеливши сделки означава че поставя стоповете много надолу, като така поема по-висок риск в еднократна сделка. Идеята е че от всяка една точка пазара винаги може да върви само в две възможин посоки. В същото време има и дневни колебания които без съмнения ще удрят стопове относително често ако стоповете са прекалено тесни и доста по-рядко ако стоповете са раздалечени на по-голямо разстояние от нормалния шум на движението на цената в рамките на деня.

      тъй като е сигурно че бъдещето не може да се знае то 70% успешни сделки, не означава че го познава по-добре, а че просто поема по-големи рискове. които в крайна сметка ще доведат пак до фалит. Но с по-малко на брой неуспешни сделки.
      Циклиш, човека няма стопове и от тази гледна точка търся друго решение! Не говорим за стопове, а напротив, за нива на прибиране на печалба.

      ПС дневни колебания от порядък 5% не са колебания, а тотална несигурност, от която може много да се спечели, но е почти невъзможно да се случи с голям ливъридж.
      .

      Коментар


      • тъй като е сигурно че бъдещето не може да се знае то 70% успешни сделки, не означава че го познава по-добре, а че просто поема по-големи рискове. които в крайна сметка ще доведат пак до фалит. Но с по-малко на брой неуспешни сделки.[/QUOTE]


        Това е точно така. Оценявам този факт, че без стоп избягвам леките колебания по тренда, но ако сгреша тренда ще понеса значителна загуба.
        Затова, за да направя сделка чакам големи отклонения в посока обратна на основния тренд и очаквания на пазара. При това заемам обратната позиция на отклонението, т.е. връщане към основия тренд. Предполагам, че дори и да сгреша, така намалявам размера на евентуалната загуба, защото в този случай пазарът трябва да направи още по-голямо отклонение и да не се върне близо до старите позиции.
        Поради тази причини не поставям стопове, защото няма как да знам какви шумове ще има тренда в посоката си на движение.
        След толкова много препоръки /за което благодаря/ ще направя селдното:
        1.Намалявам сумата, с която участвам в една сделка на 30% от сумата в акаунта.
        2.Ще чакам още по-големи отклонения от общия тренд. Такива има може би 2-4 пъти месечно, като вероятно ще успея да се включа в едно от тях, което за мен ще е достатъчно. Но и да не успея да се включа, ще чакам следващите големи отклонения от тренда - новините за общата обстановка.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение
          При пшеницата най-голямото движение за един ден, което съм виждал е от порякъда на 3%. При царевицата и соята още по-малко.ь
          Не е само дневното въпросът, а и тренда. Може да има 10 дни в една и съща посока, с по 1% и чао чао акаунт

          За мен важният въпрос е при какво най-голямо движение в една посока, цената после връща поне до някъде от най-голямата амплитуда.
          Може да не върне преди да затрие акаунта

          Така може да се преоцени пазара и да се продаде при по-малка загуба.
          надежди надежди, равно на самоубийство. Тръгне ли да връща, човек става лаком и чака 0-та или печалба

          Не мисля, че може да ми се закрие позиция от недостиг на средства.
          За една година пшеницата е паднала от 500 на 300 лв. за тон. Това са 40%. Акаунта е щял да се занули 4 пъти.

          Имал си късмета да търгуваш в рейндж, според мен. Излезе ли от рейнджа, ще почне шоуто.

          Коментар


          • Значи и в единия и другия случай е въпрос на време......можеш да фалираш вместо за 1,за 10 дена....
            пожелай си всичко което имаш и ще имаш всичко,което желаеш...

            Коментар


            • Първоначално изпратено от prodigal Разгледай мнение
              Разликата е че една валута не може да падне с 10% за ден, без причина, а комодитис могат.

              Аропо, не прави ли впечатление че евро не пада, или поне нищо което поне отчасти да оправдае спряганите рискове...
              При пшеницата най-голямото движение за един ден, което съм виждал е от порякъда на 3%. При царевицата и соята още по-малко.
              За мен важният въпрос е при какво най-голямо движение в една посока, цената после връща поне до някъде от най-голямата амплитуда. Така може да се преоцени пазара и да се продаде при по-малка загуба. Това за мен е ключовият елемент. Не мисля, че може да ми се закрие позиция от недостиг на средства.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от prodigal Разгледай мнение
                С уговорката че му пожелавам да напише книга за онзи 1 милион, изкаран от пшеницата, въпроса опира при такъв малък акаунт дали знае какво прави, и ако знае може ли да го подкрепи с увеличение на капитала, когато неминуемо ще се наложи при този стил на търговия, по-скоро поемане на риск.

                Най-малкият ми акаунт, остатък от голяма турбуленция преди години, се представя доста добре, именно защото не може да поема големи рискове, а предвид че е малък ако се наложи подкрепа и все още смятам че съм прав не е проблем.

                Така или иначе е много лесно да се печели от пазарите, но е малко вероятно човек да има дисциплина за да го прави. Равновесие предположи че печелившите сделки са малко над 50 %, всъщност е лесно да са около 70%, все пак влизаш ако има премия за риска, а много по-важно е до колко имаш топки да го осребриш подобаващо този риск, нещо по-трудно и от продаването на загуба.
                70% печеливши сделки означава че поставя стоповете много надолу, като така поема по-висок риск в еднократна сделка. Идеята е че от всяка една точка пазара винаги може да върви само в две възможин посоки. В същото време има и дневни колебания които без съмнения ще удрят стопове относително често ако стоповете са прекалено тесни и доста по-рядко ако стоповете са раздалечени на по-голямо разстояние от нормалния шум на движението на цената в рамките на деня.

                тъй като е сигурно че бъдещето не може да се знае то 70% успешни сделки, не означава че го познава по-добре, а че просто поема по-големи рискове. които в крайна сметка ще доведат пак до фалит. Но с по-малко на брой неуспешни сделки.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от pupesh Разгледай мнение
                  Някой може ли да ми каже,каквае разликата да търгуваш със 7% от акаунта си при левъридж 1:100 и или със 70% при левъридж 1:10.Мисля си че дядо Кольо ще дойде по едно и също време...
                  Разликата е че една валута не може да падне с 10% за ден, без причина, а комодитис могат.

                  Аропо, не прави ли впечатление че евро не пада, или поне нищо което поне отчасти да оправдае спряганите рискове...

                  Коментар


                  • Някой може ли да ми каже,каквае разликата да търгуваш със 7% от акаунта си при левъридж 1:100 и или със 70% при левъридж 1:10.Мисля си че дядо Кольо ще дойде по едно и също време...
                    пожелай си всичко което имаш и ще имаш всичко,което желаеш...

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от prodigal Разгледай мнение
                      С уговорката че му пожелавам да напише книга за онзи 1 милион, изкаран от пшеницата, въпроса опира при такъв малък акаунт дали знае какво прави, и ако знае може ли да го подкрепи с увеличение на капитала, когато неминуемо ще се наложи при този стил на търговия, по-скоро поемане на риск.

                      Най-малкият ми акаунт, остатък от голяма турбуленция преди години, се представя доста добре, именно защото не може да поема големи рискове, а предвид че е малък ако се наложи подкрепа и все още смятам че съм прав не е проблем.

                      Така или иначе е много лесно да се печели от пазарите, но е малко вероятно човек да има дисциплина за да го прави. Равновесие предположи че печелившите сделки са малко над 50 %, всъщност е лесно да са около 70%, все пак влизаш ако има премия за риска, а много по-важно е до колко имаш топки да го осребриш подобаващо този риск, нещо по-трудно и от продаването на загуба.
                      +1
                      Много точно и добре изказано!!!!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от mpy_yordanov Разгледай мнение
                        По темата.

                        Същественото е, че малките акаунти са обречени. Просто при малки сделки транзакционните разходи (комисионни) тежат. Не може да вложих 100 долара в позиция, а само разхода за комисионна да е 30 долара, ако и при 300 долара пак ще е 30 долара. И човек се подлъгва да купи повече, защото комисионната му се разпределя, или дори вече му я опрощват, заради големия обем.

                        Това е една от причините малките акаунти да се зануляват лесно и да са камикадзета.

                        Разбира се важно е и че с 1 000 лв. в акаунта, с умна търговия да изкараваш по 50 лв. на месец, което е нищо за всеки бюджет.

                        Затова се играе на макс и става тя каквато става.

                        Всичко това е известно като проблема на малкия акаунт или както е научното му определение.

                        Поради тази причина не е много разумно от сметка за 5 000 лв. да се изтеглят 4 000 и да останат 1 000. То и 5 000 са малко.
                        С уговорката че му пожелавам да напише книга за онзи 1 милион, изкаран от пшеницата, въпроса опира при такъв малък акаунт дали знае какво прави, и ако знае може ли да го подкрепи с увеличение на капитала, когато неминуемо ще се наложи при този стил на търговия, по-скоро поемане на риск.

                        Най-малкият ми акаунт, остатък от голяма турбуленция преди години, се представя доста добре, именно защото не може да поема големи рискове, а предвид че е малък ако се наложи подкрепа и все още смятам че съм прав не е проблем.

                        Така или иначе е много лесно да се печели от пазарите, но е малко вероятно човек да има дисциплина за да го прави. Равновесие предположи че печелившите сделки са малко над 50 %, всъщност е лесно да са около 70%, все пак влизаш ако има премия за риска, а много по-важно е до колко имаш топки да го осребриш подобаващо този риск, нещо по-трудно и от продаването на загуба.

                        Коментар


                        • не е толкова фатално и да фалира...въпросът е да може да си го позволи и да не му пречи на работата и отоншенията! отделно, за да печели трябва да може и да губи! сумите не са големи като гледам....

                          Коментар


                          • Йорданов,
                            няма да се притесняваш за приятеля си. Не е толкова зле положението.
                            Обаче земи го наглеждай, да не реши към тези 5000 да добави едни например 10000 лични , с цел да увеличи обемите, щото като гледам скоро може да му дойде апетита за това. Дръж го изкъсо, а като занули сметката го изведи да го напиеш.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от kefala Разгледай мнение
                              Основното е да не превръща нещата в хазарт!!!С девет сделки на месец ,мисля,че този проблем не стои пред него!!!А и ако няма голяма волатилност,може и да е прав!!!
                              В един момента е бил на минус 25% и за ден два е изплувал с 16%. Към 40% волатилност на акаунта за няколко дни.

                              Волатилност има доволно много.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от НАИВHИК Разгледай мнение
                                Да пропуснеш "много" Да работиш за "стабилно"
                                Май по-добре не може да се каже.Другото е стрелба в тъмното.ММ е много флексабилно и разтегливо понятие,съобразено с много неща:колкото се може по-нисък ливъридж и да носиш на "бой повече време" + вътрешния комфорт,а за него се грижиш ти.Така че,оправяй се сам

                                п.с. "Какво трябва да променя, че да печеля и аз като всички вас - стабилно и много?
                                въпросът е сериозен"- не говориш сериозно,нали?

                                Коментар

                                Working...
                                X