IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Електрически автомобили - как започват да влияят на пазарите

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от fon Разгледай мнение

    Човекът е учил "Управление на производството" ли беше. Не е учил закона на Ом. Тук е просто за да ни обясни колко сме тъпи.
    Да вземем пример Nissan Leaf
    https://ev-database.org/car/1106/Nissan-Leaf

    Те дори всичко са ни написали и няма какво да смятаме. С твоите 30А уцелваш точно 30 * 220 = 6.6кВ като ще зареждаш по 34км/ч
    С интерфейс CHAdeMO ще зареждаш 240км/ч
    А най-новото зареждащо на Тесла от март зарежда по 1600км/ч което си е като да спреш да си налееш бензин и да има 2-3ма преди тебе
    Ей това ме уби, да зареждаш км/ч. Ти няк'ва нова техника и нАука ше 'змислиш.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ED Разгледай мнение
      Не мога да разбера - на тъп ли се правиш или ти идва отвътре???
      Колко пъти трябва показваме едно и също - енергията от възобновяеми източници е два пъти по-евтина от Ядрената. И причината е че изграждането на ядрен реактор е скъпо удоволствие ВЕЧЕ.
      Ей, колко пъти съм написал подобни работи и в следващия пост ти казва "добре е да си имаме евтин ядрен ток" или всякакви подобни. Това е направо български феномен. Цитира ти някакви мантри от Априлския пленум на Партията. Вече където и да отвориш на интернет си пише, че ядреният ток е скъп. Ето това намирам за 2 секунди
      https://www.ucsusa.org/nuclear-power/cost-nuclear-power

      "In the dawn of the nuclear era, cost was expected to be one of the technology's advantages, not one of its drawbacks. The first chairman of the Atomic Energy Commission, Lewis Strauss, predicted in a 1954 speech that nuclear power would someday make electricity “too cheap to meter.”

      Значи всеки там знае, че яреният ток е скъп, а това което ни говори безимен сега 2019-та е говорено там от някой си Люи Щраус през 1954 година! Не ми е ясно как може да живееш в годините на развит интернет и да ти се мътят все технологии в главата от 1954-та. Тия хора четат някакви конспирации от сутрин довечер, гледат ТВ Алфа и подобни. Иначе няма как.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от analog Разгледай мнение

        Aми не, ако инсталацията може да пуска поне 30А зарядното ще работи. Няма да зарежда бързо, но ще зарежда. За една нощ ще зареди всякакъв акумулатор.
        Човекът е учил "Управление на производството" ли беше. Не е учил закона на Ом. Тук е просто за да ни обясни колко сме тъпи.
        Да вземем пример Nissan Leaf
        https://ev-database.org/car/1106/Nissan-Leaf

        Те дори всичко са ни написали и няма какво да смятаме. С твоите 30А уцелваш точно 30 * 220 = 6.6кВ като ще зареждаш по 34км/ч
        С интерфейс CHAdeMO ще зареждаш 240км/ч
        А най-новото зареждащо на Тесла от март зарежда по 1600км/ч което си е като да спреш да си налееш бензин и да има 2-3ма преди тебе

        Коментар


        • Първоначално изпратено от analog Разгледай мнение

          Странниците заменят нови празни акумулатори срещу пълни, но с неизвестен ресурс, най-вероятно "нов внос от Германия"

          Рисково, прав си.
          Сега, има си начини, аз ли да те уча, за реклама, гаранции и т.н. Не знам, дали вече се вграждат, какви и с показване на какво (киловатчасове, % , иливътрешно съпротивление или нещо още?) индивидуални контролери към батериите но, в един момент... Някога, масово, крадяха чистачки, гуми и т.н. Постепенно, нещата се уталожват. И тук така би трябвало да стане, надявам се.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от v_tin

            А бе смешко, защо не се гръмнеш- с 220 волта може да заредиш само на баба си количката на батерии- едно ролерче/скутерче БМВ иска трифазен ток
            Aми не, ако инсталацията може да пуска поне 30А зарядното ще работи. Няма да зарежда бързо, но ще зарежда. За една нощ ще зареди всякакъв акумулатор.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
              и предлага на странниците с EV-та.
              Странниците заменят нови празни акумулатори срещу пълни, но с неизвестен ресурс, най-вероятно "нов внос от Германия"

              Рисково, прав си.

              Коментар


              • ...Докато се препираме, се сетих за вид бизнес: Крайпътно, ресторантчето, си инсталира яко ВЕИ - турбина, соларки и каквото се сетиш - и взема няколко (когато ги стандартизират) батерии, които, помпи директно от ВЕИ-то и предлага на странниците с EV-та. Рисково. Донякъде. Но, един ден, ще има.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от безимeн Разгледай мнение
                  Признаваш, че България била ЯВНО С ДЕСЕТИЛЕТИЕ пред останалия свят... За това, АКО Живков се надигне отнякъде - ще те благослови!
                  Признавам. Щом можем да закараме тока от АЕЦ Белене до Черна гора, вероятно и без пари.

                  В държавата с най-развитата енергетика в света САЩ нямат още такова добро свързване. Ако купиш ток в Ню Йорк изобщо няма как да го закараш до Тексас или до Калифорния. До Маями може да го забуташ с някакви усилия.

                  Да не говорим пък за бедната Русия, където 20 милиона не са свързани изобщо към общата мрежа. Дали пък с тях не можем да направим Белене, хем и те ще се свържат към мрежата най-накрая. А ако остане ток, тъй като АЕЦ-овете са "с неизчерпаема мощност" може да потърсим партньори по Филипините и Австралия. Бойко да взима направо самолета и да лети.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от fon Разгледай мнение

                    ..........................................
                    Като казах Белене, та се сетих - щели сме да го правим с Черна гора. Понеже съм ходил до Будва и Котор и знам какви чукари са и къде се намират мога да кажа, че България е явно с десетилетия пред останалия свят по пренос и разпределение на ток, така че изобщо не се тревожете за някакви си зарядни за коли - откъде сме щяли да пренасяме тока им.
                    ....................................

                    .

                    Гледам - пак си кривнал встрани от "демократическите" опорни точки!

                    Признаваш, че България била ЯВНО С ДЕСЕТИЛЕТИЕ пред останалия свят... За това, АКО Живков се надигне отнякъде - ще те благослови!


                    .................................................. ............


                    Та, какво казваш? Много неща "демократите" не са успели да ликвидират, да затворят, да сринат до основи?

                    Така е, но за ДОГОВАРЯНЕ спирането на двата реактора на Козлодуй времето точно им стигна!


                    .................................................. ......................

                    В интерес на истината - далекопроводите високо напрежение НЕ СА БОЯДИСВАНИ - 30 години, след "демократичните промени" - след продажбата на новия собственик, който щял да се грижи като добър стопанин, за разлика от държавата... Да си имаме новите собственици!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от fon Разгледай мнение

                      О, то в ЕРП-та хилядарки ще ми искат. Ще ми кажат "без рушветче не може"? А ако ида и кажа, че правя проект за Кауфланд или че Фандъкова ме е пратила защото от ЕС искат минимум 2000 станции в София ще посмеят ли? В София през няколко стотин метра има трансформатор, няма от Белене да го караме този ток.

                      Като казах Белене, та се сетих - щели сме да го правим с Черна гора. Понеже съм ходил до Будва и Котор и знам какви чукари са и къде се намират мога да кажа, че България е явно с десетилетия пред останалия свят по пренос и разпределение на ток, така че изобщо не се тревожете за някакви си зарядни за коли - откъде сме щяли да пренасяме тока им.

                      Какво като си ходил до Будва и Котор? Що не отиде и до Дубровник?

                      Щеше да разбереш КОЙ е с десетилетия пред останалия свят по туризъм, оттам и инвестиции.

                      .................................................. .....

                      За /безплатни/ зарядни станции НЕ СЕ тревожа, защото електромобилите са бита карта.

                      Първо - от съвременните дизели! Второ...

                      ... от плъг ин хибридите! /по-евтини от електромобилите /!!!/ и - ако имаш проблем с батерията - минаваш на двигателя с вътрешно горене!/

                      Вече казаХМЕ, че в Западна Европа хората не пасат тревица, очевидно "емисарите" с линкчетата не предат ТАМ/, което пък означава, че не се кланят на Мъск, а по-скоро на Япония...

                      .................................................. ........

                      Плъг ин хибридите - за тия, които искат да сменят дизелчето, но пък защо да се сменя и то? /едва ли някой се блазни от някакви преференции/

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
                        Щото до този „половин кубик бетон” водят жици, с определено минимално сечение, зашити, пропускана мощност и, да повторя, съгласувания с ЕРП, пожарни, архитекти и т.н. Не е точно детска игра. Тези ги разказвай на други.
                        О, то в ЕРП-та хилядарки ще ми искат. Ще ми кажат "без рушветче не може"? А ако ида и кажа, че правя проект за Кауфланд или че Фандъкова ме е пратила защото от ЕС искат минимум 2000 станции в София ще посмеят ли? В София през няколко стотин метра има трансформатор, няма от Белене да го караме този ток.

                        Като казах Белене, та се сетих - щели сме да го правим с Черна гора. Понеже съм ходил до Будва и Котор и знам какви чукари са и къде се намират мога да кажа, че България е явно с десетилетия пред останалия свят по пренос и разпределение на ток, така че изобщо не се тревожете за някакви си зарядни за коли - откъде сме щяли да пренасяме тока им.

                        Тук се сетих и за още нещо интересно, което всеки трябва да знае. Някой си купува парцел за къща. Гледа жиците в небето и си вика "парцелът е с ток и вода, купувам го и почвам". Прави го. И като иде в ЕРП-то се оказва, че жиците минават на 2 метра от мястото му, но че капацитета им е запълнен и за неговата къща ток няма, и в трансофрматора няма и трябва да чака с години, а може да получи и инфаркт от това. Та това трябва да се знае много добре от всеки. Видиш ли че някъде има жици, иди първо в ЕРП-то да видиш дали ще има ток от тях и за тебе.
                        Last edited by fon; 05.05.2019, 23:22.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от fon Разгледай мнение

                          И какво като е терминалче, бе. Не може ли да зарежда електромобил на Level 1, че и на Level 2 на 220 волта? За какви преобразувания на ток бълнува оня? Явно според разбирачите тук не може. Това да не е епизод от Междузведни войни. Хората си го купуват и си го слагат и по къщи и на обществени места. И съм казал ясно от $500 до няколко хиляди. Надницата на такъв като на него да излее половин м3 бетон е 30 лева ако не се лъжа. И това няма да го оскъпи. За какво изобщо си губя времето да се връзвам на подобни разговори.
                          Щото до този „половин кубик бетон” водят жици, с определено минимално сечение, зашити, пропускана мощност и, да повторя, съгласувания с ЕРП, пожарни, архитекти и т.н. Не е точно детска игра. Тези ги разказвай на други.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от ED Разгледай мнение
                            Къде се буташ между шамарите бе КОМЕДИАНТ. Преференции за Мъск, че даже и от твоя джоб излезли


                            ТРАГИКОМИЦИ сте вие - двамата с фон.

                            Световните кризи започват от такива малоумници като Мъск, които скоро ще видиш какво ги постига, ако не са в основата на поредната криза.


                            За съжаление там, откъдето тръгва кризата - бързо я "овладяват" с печатницата си, с което увеличават трилионите си на задлъжнялост..., докато при нас нещата стават още по-плачевни.


                            .................................................. .................................................. .............


                            За онова, което гласите с ветрогенераторите и още по-скъпият ток /реално!/ - пак не казвате - в ЧИИ ИКОНОМИКИ ще наливаме и ще отваряме работни места - с десетки хиляди, защото същите десетки хиляди работни места няма да са в България....

                            ... а последното - ТРАГИКОМИКО - означава, че страната ни все повече ще се обезлюдява!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ED Разгледай мнение
                              Къде се буташ между шамарите бе КОМЕДИАНТ. Преференции за Мъск, че даже и от твоя джоб излезли
                              МАй при мен даваха 4000 евро на закупена ел кола- ако приемем че мъск държи лъвския пай на ел колите, то тогава за кого са тези 4000евро

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от fon Разгледай мнение

                                За какво изобщо си губя времето да се връзвам на подобни разговори.
                                И аз това ти се чудя.
                                П_тин е баровец от енергийния сектор и трансформацията към възобновяема енергия и EV транспорт ще му бърка в джоба. И понеже е хитрец, пуска злобни коментари и тролене без да влиза в конкретика щото е наясно че с факти няма как да се получи.
                                Безименния – той толкова си може.

                                Коментар

                                Working...
                                X