IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Електрически автомобили - как започват да влияят на пазарите

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение

    Може просто да се научиш да четеш. Току-виж открил и че на доста подземни паркинги зареждаш безплатно...
    Колко време ще бъде така, безплатно- още 2-3 години. С електричката се оказа че си плащам бензина за 150000км напред. Не казвам че е лоша, просто пояснявам че е скъпа. В някой прекрасен ден субсидиите ще ги премахнат и тогава какво- ами просто ще има една скъпа кола

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Жорж Санд Разгледай мнение
      Американците смятат, че бъдещето е на електромобилите




      Според ново проучване на The Harris Poll, проведено по задание на Volvo Cars, почти две трети от американските водачи вярват, че бъдещето е на електрически автомобили.
      Абе не надавам много ухо на това, какво смятат американците.

      Те 2/3 от 3/4 (на картинката) не могат да различат, та какво остава за нещо по-сложно...

      Коментар


      • Първоначално изпратено от безимeн Разгледай мнение
        Поднасям извиненията си!

        Докато съм писал дъъългият си пост долу - акцията на Тесла е отишла на $ 195, което е спад с над 10 % от предишната борсова сесия /преди 2-3 дни/!

        Мисля, че такъв срив на цената акцията на Тесла не е имала до сега.
        Нямам данни за IPO-то им. От колко са тръгнали, де. Пък и...някъде да пише че -ама задължително! - от фалита на Тесла трябва да следва едва ли не, световен отказ от електричките? Ще ги правят други, и готово! От ТОВА не се умира.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от ED Разгледай мнение

          Спориш с телевизор /черно-бял при това.

          Нещо да ни кажеш и ти, емисарю - за това, как Мъск "обърна" пазара на елекромобилите в Норвегия?

          Кога Мъск ще достигне там ЗАВЕТНИЯТ 1 % от пазара, АКО знаеш, че - 0,79 % са закупените:

          - плъг ин хибриди,

          - електромобили на различни компании, които НЕ принадлежат на Мъск,

          .електромобили Тесла.


          Коментар


          • Първоначално изпратено от Жорж Санд Разгледай мнение

            Може така да изглежда, но дори и не споря. Просто споделям каквото мисля.
            Сега нека човекът си държи стария мотор, щом си го обича, нека си го обгрижва, да му сменя масла, ремъци, охлаждащи течности, филтри и тем подобни аксесоари. В един момент дано не се окаже, че само поддръжката за да се движи е по-капиталоемка и времеемка от ел-енергията на електрокара. Няма да ме учуди в един бъдещ момент и това да се случи.

            Така е удобно да се мисли: електромобилите не изискваЛИ никаква поддръжка!

            Това да им е само проблемът! Не ме карай да повтарям нещата, които пропускаш: батерия, пробег-автономност, безопасност в електромобила и по зарядните станции, които в страната ни няма да се случат скоро, защото са малко хората, които биха отделили 100 000, нали.../до тук ти стига/...

            Всъщност, тук не се говори по един важен проблем. Освен скъпата и неефективна батерия - един ремонт - даваш ли си сметка, че налага бракуване на електромобила? Я помисли малко по въпроса - кое избираш да ремонтираш: ротор или статор? Нали знаеш какво е това, мадам? Батерията се купува отделно и струва половин автомобил..., разбира се, ако желаеш да преодоляваш що-годе някакви 200-300 километра..., а и тя една батерия... /сегашната!/

            Коментар


            • Първоначално изпратено от безимeн Разгледай мнение





              Съвет: заложѝ повече на шев и кройката...
              Моооже, харесвам някакви плетки, но не и аз да ги плета, че нямам нерви за това.
              Пускам си малко ненормална музика за по-приятна вечер и за да кроя по-лесно.
              https://www.youtube.com/watch?v=1TC02VaB1Rw
              И все пак настоящето говори и за бъдещето. Трябва да можем и да го разчитаме по-добре.
              100г. са достойно постижение, но се съмнявам, че следващите 100 не ще са по същия начин.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Жорж Санд Разгледай мнение

                А ок, овехтял по смисъл си значи овехтял. Ако нещо е на над 100г, значи го наричаме вехто. Или поне аз така го наричам.
                В по-преносен смисъл - овехтяли са някакви представи, ако не желаят и отказват да се променят към по-доброто бъдеще на планетата, в частност на човечеството.
                .............................. Което ознзчава, че когато предлагаето нарастне и конкуренцията започне да "яде" печалбите - цените ще започнат да падат. При което и цялата сегашна статистика ще е ден до пладне.


                Грешката ти е, че ползваш прекалено много бъдеще време - без някаква определеност!

                Долу един от колегите е пуснал видео с електричките, които не са се наложили - по причини, които цял век хората са оборвали, а ти и сега не знаеш, за съжаление..., но за една дама това е простено!

                Съвет: заложѝ повече на шев и кройката...
                Last edited by безимeн; 20.05.2019, 21:45.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от ED Разгледай мнение

                  Спориш с телевизор /черно-бял при това.
                  Може така да изглежда, но дори и не споря. Просто споделям каквото мисля.
                  Сега нека човекът си държи стария мотор, щом си го обича, нека си го обгрижва, да му сменя масла, ремъци, охлаждащи течности, филтри и тем подобни аксесоари. В един момент дано не се окаже, че само поддръжката за да се движи е по-капиталоемка и времеемка от ел-енергията на електрокара. Няма да ме учуди в един бъдещ момент и това да се случи.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Жорж Санд Разгледай мнение

                    Извинението е прието.
                    С тази торта искаше да ни кажеш, че в момента в Норвегия се търкалят 3 милиона овехтели двигателя но тепърва местните аборигени се светват да ги зарязват и да търсят електрички? Така ли да разбираме?
                    Спориш с телевизор /черно-бял при това.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от безимeн Разгледай мнение


                      Съмнявам се да влагаш някакъв смисъл в термина "овехтял", мадам!

                      Това не ти е сутрешния прочетен вестник!

                      Прочети форума назад, за да си обясниш нещата.

                      Моля, коментирай освен торта - и връзката на графиката със заглавието, с което Мъск МАНИПУЛИРА общественото мнение и откровено лъже /както правиш и ти в момента/ - за това, че в Норвегия се търкалят автомобили, подобно у нас. Освен манипулациите ВИ, ВИЕ ползвате и държавни преференции, което в един момент няма да ви помага в овладяването на пазара с НЕПАЗАРНИ методи...



                      А ок, овехтял по смисъл си значи овехтял. Ако нещо е на над 100г, значи го наричаме вехто. Или поне аз така го наричам.
                      В по-преносен смисъл - овехтяли са някакви представи, ако не желаят и отказват да се променят към по-доброто бъдеще на планетата, в частност на човечеството.
                      За Мъск не знам защо трябва и какво трябва да се коментира. Мисля, че досега нямам и коментар за него. Но ако тенденциите са вярно отразени и някои нации са луднали по елекрокарите, за което подчертавам, че нямам вина, то ще излезе, че Мъск с неговата "манифактурна работилница" ще трябва 10г, само за норвежците да работи, докато си сменят колите по паркинга.
                      За радост обаче, както стана дума по-долу, не само Мъск, но и Волво са обявили тази посока, дори немският фолксваген и т.н.
                      Защо толкова дъвчите този Мъск? Ако иска - да фалира и да освобождава терена. Но ще е глупаво да го прави точно сега, точно след като е подбутнал спусъка и е стартирал глобалния процес, Все пак той си знае. Защото и прави ракети, и вероятно други неща, а не само електрокари. А не виждам, защо държиш точно него да коментираме. Другите които идват след него са много и доста по-прозводителни от него. Което означава, че когато предлагането нарастне и конкуренцията започне да "яде" печалбите - цените ще започнат да падат. При което и цялата сегашна статистика ще е ден до пладне.
                      Last edited by Жорж Санд; 20.05.2019, 21:43.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Жорж Санд Разгледай мнение
                        заглавие от Инвестора:
                        В икономически план Германия се държи като джудже, а не като великан


                        Консервативни са, но след втората световна са и комплексирани. Не виждам защо трябва да гледаме колко електрички са купили. - 4800 за месец. Норвегия - 5300
                        Германецът си държи на неговия допотопен мотор. Такива са. Архаични "мотористи". Дават пари, за да си държат старите коли, докато един ден внуците им ги изкопават от гаражите и ги подаряват, за да не им плащат данъците.
                        Да не пламне Германия с вашите електрички.

                        https://www.youtube.com/watch?v=NeQM1c-XCDc

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Жорж Санд Разгледай мнение

                          Извинението е прието.
                          С тази торта искаше да ни кажеш, че в момента в Норвегия се търкалят 3 милиона овехтели двигателя и тепърва започват да ги оставят и да търсят електрички? Така ли да разбираме?

                          Съмнявам се да влагаш някакъв смисъл в термина "овехтял", мадам!

                          Това не ти е сутрешния прочетен вестник!

                          Прочети форума назад, за да си обясниш нещата.

                          Моля, коментирай освен торта - и връзката на графиката със заглавието, с което Мъск МАНИПУЛИРА общественото мнение и откровено лъже /както правиш и ти в момента/ - за това, че в Норвегия се търкалят автомобили, подобно у нас. Освен манипулациите ВИ, ВИЕ ползвате и държавни преференции, което в един момент няма да ви помага в овладяването на пазара с НЕПАЗАРНИ методи...



                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от безимeн Разгледай мнение
                            Извинявам се - пропуснал съм ПРОЦЕНТА на разпределението. Важен е, нали! Статистика е това! Трябва да сме точни!

                            Извинението е прието.
                            С тази торта искаше да ни кажеш, че в момента в Норвегия се търкалят 3 милиона овехтели двигателя но тепърва местните аборигени се светват да ги зарязват и да търсят електрички? Така ли да разбираме?
                            Last edited by Жорж Санд; 20.05.2019, 21:05.

                            Коментар


                            • Извинявам се - пропуснал съм ПРОЦЕНТА на разпределението. Важен е, нали! Статистика е това! Трябва да сме точни!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Жорж Санд Разгледай мнение
                                заглавие от Инвестора:
                                В икономически план Германия се държи като джудже, а не като великан


                                Консервативни са, но след втората световна са и комплексирани. Не виждам защо трябва да гледаме колко електрички са купили. - 4800 за месец. Норвегия - 5300
                                Германецът си държи на неговия допотопен мотор. Такива са. Архаични "мотористи". Дават пари, за да си държат старите коли, докато един ден внуците им ги изкопават от гаражите и ги подаряват, за да не им плащат данъците.

                                В ТЕХНИЧЕСКИ ПЛАН германците изобщо НЕ СА си клатили краката в училище - и точно затова се държат като ВЕЛИКАН!

                                .................................................. .........

                                Още ли не правиш разлика между онова, което Мъск е ДОСТАВИЛ в Норвегия и онова, което е ПРОДАЛ?

                                .................................................. .........

                                Следната графика е показателна за нещата, които не разбирате, мадам. /вече се съмнявам в това, че си дама, защото всяка дама би се ориентирала в обстановката..., остава въпросът, защо мъж е избрал името на жена за ника, с който се представя в нета..., разбира се - това са си твои разбирания, в които не претендирам да съм компетентен! Извини ме, ако съм те засегнал на мъжка или на женска чест! /




                                Коментар

                                Working...
                                X