IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Електрически автомобили - как започват да влияят на пазарите

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
    ... има ново поколение батерии които китайците са пуснали със 100 000 цикъла зарад-разряд ...
    За електричка 3000 цикъла са повече от достатъчни,
    при пробег на цикъл 333км. това са 1млн. км....

    Заложилите на нефта да му мислят. Само една такава невърхова батерия пряко вади от пазара ~50тона гориво.

    Коментар


    • 78-10 ако загубите на Тесла са цената да водят в технологичното развитие то може да се каже че на американците им излиза почти безплатно. Но като погледнеш какви технологии се появяват при китайците може да се окаже че САЩ ще се окажат на втора линия. При всички положения ел.коли са далеч от завладяването на пазара, подмяната на транспортните средства с жива сила с автомобили с двигатели на петрол се е случила за 3-4 години в САЩ . Същата промяна по света доста се е забавила и е отнела десетилетия и дори има случай където времето е било цяло столетие.
      D.Y.F-091066

      Коментар


      • Първоначално изпратено от ED Разгледай мнение
        Относно Мъск, времето ще покаже кой крив - кой прав.
        Пример. Имам конче и кон. Кметът ме кара да заколя коня, че много пасял от общинската мера. Аз пък му казвам, че яде, ама и върши работа. Кметът настоява, доказвайки правотата си с "времето ще покаже".

        Доказателството ти издиша.
        Last edited by 78-10; 11.12.2019, 04:21.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
          Pyramid да, но ако сме реалисти ел.колите няма да навлязат масово в обозримо бъдеще навсякаде. За големи градове с проблеми с въздуха поради местоположението им при липса на въздушно течение като София напромер сигурно ще ги налагат доброзорно. Батериите трябва да станат и леки а все още не са. В един килограм метан са 12 киловатчаса, в една батерия 60 киловатчаса енергия за 5 кг метан а тежи над 100 пъти повече.
          Да, ама от бутилката за тези 5 кг, далеч по-малко. Като редуцираме теглото и на трансмисията, още по-. Никой пък не казва СВОИТЕ критерии за обозримост. (Минимум, по колко живот ни остава) а, оттам, съждението ти е нееднозначно и се налагат тълкования. Зарежи.
          А аз преди час гледах някаква публикация, че Тесла е световен Производител.№1 на електрички. Критиките да започнат...
          СЕГА!
          Last edited by Pyramid; 11.12.2019, 09:36.

          Коментар


          • Pyramid да, но ако сме реалисти ел.колите няма да навлязат масово в обозримо бъдеще навсякаде. За големи градове с проблеми с въздуха поради местоположението им при липса на въздушно течение като София напромер сигурно ще ги налагат доброзорно. Батериите трябва да станат и леки а все още не са. В един килограм метан са 12 киловатчаса, в една батерия 60 киловатчаса енергия за 5 кг метан а тежи над 100 пъти повече.

            D.Y.F-091066

            Коментар


            • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
              Pyramid няма статия, китайците ги продават.Първите LTO батерии са на Тошиба,.
              Хммммм...Ха дано.

              Коментар


              • Pyramid няма статия, китайците ги продават.Първите LTO батерии са на Тошиба,.

                D.Y.F-091066

                Коментар


                • Еди, прав си, трябва по редовно да пия хапчетата гинкобилоба. Не си бил ти , а телефона познавал на монитора ядрения ток. Не знам защо, но писанията ви са еднакви- имам предвид стила, та от там съм ви объркал. А бе къде забегна този тиквеник, развеселяваше ни поне. Да не би да го е ударил ядрения ток през монитора на енергиината борса

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                    national power - тока си е ток, знаеш ли има ново поколение батерии които китайците са пуснали със 100 000 цикъла зарад-разряд и ти може да си промениш мнението за електрическите каруци. Не знам доколко е достоверно и издържат на бърз заряд и не могат да се палят, ти нали си малко вярващ - кажи ми ако има господ няма ли да ги обича тия, обаче и работят а нас май ни бива само да се скараме вече.
                    Някой да не е сбъркал с превода? Дори теоретично, времето не би стигнало да бъдат проведени тези циклиза изпитване. Друго си е, ако е пишело „от 100 до 1000 цикъла”, и някой да се е пошегувал, „леко редактирайки” статията, до която си се докоснал.
                    Last edited by Pyramid; 10.12.2019, 23:04.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

                      Кой е простия се вижда.Пак питам ти купи ли си теслъта или хвалиш нещо без да си го виждал.Да не говорим че не знаеш какво е ток.
                      Допускам, ЕД греши. Защото, Мъск не прави точно златните мини. Той просто, ги вижда, когато са в зародиш и отива да ги акушира, когато им дойде времето.
                      За тока, искрено и лично...
                      ...много или малко те е бил?

                      Коментар


                      • national power - тока си е ток, знаеш ли има ново поколение батерии които китайците са пуснали със 100 000 цикъла зарад-разряд и ти може да си промениш мнението за електрическите каруци. Не знам доколко е достоверно и издържат на бърз заряд и не могат да се палят, ти нали си малко вярващ - кажи ми ако има господ няма ли да ги обича тия, обаче и работят а нас май ни бива само да се скараме вече.
                        D.Y.F-091066

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ED Разгледай мнение

                          С тия лафчета вървиш ли в кръчмата?
                          Тука сте се събрали 2-3 дребни човечетаизабавляватес искрената сипростота.
                          Относно Мъск, времето ще покаже кой крив - кой прав. Засега каквото е пипнал го е направил златна мина.
                          Кой е простия се вижда.Пак питам ти купи ли си теслъта или хвалиш нещо без да си го виждал.Да не говорим че не знаеш какво е ток.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

                            Да давам ли примери с такива дето не си знаеха богатствата дет са в панделата.Тоя е следващия щото измамниците рано или късно си получават заслуженото
                            Хубаво, де. Тъй да бъде.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

                              „Не съм измамник” ли виждат очите ми. И...аз откъде да съм сигурен? За Мъск не знам как ще свърши живота си - и сам, може да го преваря - но, своите дипломи, съм виждал неведнъж, а твоята -нито веднъж, лично съм създал няколко ммм...сериозни благини, които още десетилетия ще се развиват и ползват -говоря за продукти и процеси - а от теб вече чухме, че си „скромен”
                              , на фиона на плювни, как всички, едва ли не, освен теб, сме били „неграмотни” и т.н. и талка, до др.взаимно противоречиви твърдения.
                              Връщаме се към Мъск:
                              Този „смешник”, не знае колко точно е собственото му богатство, предполага, около 20 млрд усд. Сигурно Ти, който не си смешна, а тъжна картинка, си по-богат? Или по-порядъчен? Или по-квалифициран, прозорлив, способен един вид? КАКВО СИ СЪТВОРИЛ?
                              ...май нищо.
                              - Скръбна картинка си ти, „инж.Пеше”. Хейтър.
                              Да давам ли примери с такива дето не си знаеха богатствата дет са в панделата.Тоя е следващия щото измамниците рано или късно си получават заслуженото

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ED Разгледай мнение

                                Отделен е въпроса че досега няма производител който да се доближи технически до Тесла. Порше ще се мъчат с тайкана обаче са с голямо изоставане (поне в частта на батериите)
                                Производители може и да надминат Тесла. По взички показатели. Ама Пионерът на електричките, има фамилия, почваща с „ М”, и свършваща на „ъск” .

                                Коментар

                                Working...
                                X