IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Електрически автомобили - как започват да влияят на пазарите

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от безимeн Разгледай мнение
    Пич, грешката ми е грешка, която е поправима.

    "Грешката" и манипулациите на Мъск в "счетоводството" СА огромният проблем.
    ...за тебе. На Мъск му вършат работа.

    Коментар


    • Пич, грешката ми е грешка, която е поправима.

      "Грешката" и манипулациите на Мъск в "счетоводството" СА огромният проблем.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от безимeн Разгледай мнение
        [B]

        Тук има много икономисти, които могат да ни кажат, дали сметката /на манипулатора Мъск/ е вярна..., а и НЕ - икономистите могат да сметнат "две числа на кръст"..., та... Не отричаме, че нещата са така поднесени /и отчетени/ - в Q1 2019 и в Q1 2020 - както всяка година: кое беше заявка за 2020 - и кое "продажба"..., но можем да кажем - бравоС на Мъск за "счетоводството"!

        .................................................. ..

        Без да отричаме "продажбите" - можем да се позовем на Отчетите на компанията на Мъск и ПОНЕ да отговорим - дали "40%" са наистина 40%..., може пък да са повече от 40%!

        Какво е нарастването Q1 2020 спрямо Q1 2019 ? /Предлагам всеки да си го пресметне.../

        Ето данните на Мъск:

        През Q1 2019 - според Мъск са доставени 63 000 броя електромобили Тесла /31% по-малко от предходното Q4 2018/

        През Q1 2020 - отново според Мъск са доставени 88400 броя електромобили Тесла /21% по-малко от предходното Q4 2019/

        Пич, не че нещо ама умножение и деление се учат във втори клас. Айде проценти може и малко след това, ама все пак

        Престани да се излагаш и вземи сметни разликата в % между 63 хил и 88 хил. автомобила.

        Викаш по твоите правила за математика сметките не излизат

        Айде със здраве

        Коментар


        • Да попиша малко в темата, за разнообразие - стига сте психясвали!

          Живейте си живота, уважаеми дами и господа и не се стряскайте! Имало да става!

          "Животът ще дойде по-хубав от песен,
          по-хубав от пролетен ден!"

          Търпение и - по задачите...

          ...............................................

          В условията на пандемия /или - както всеки сам за себе си възприема ситуацията/ - ЕД-итУ отново "намери" най-точните /МАНИПУЛИРАНИ/ резултати...


          Тук има много икономисти, които могат да ни кажат, дали сметката /на манипулатора Мъск/ е вярна..., а и НЕ - икономистите могат да сметнат "две числа на кръст"..., та... Не отричаме, че нещата са така поднесени /и отчетени/ - в Q1 2019 и в Q1 2020 - както всяка година: кое беше заявка за 2020 - и кое "продажба"..., но можем да кажем - бравоС на Мъск за "счетоводството"!

          .................................................. ..

          Без да отричаме "продажбите" - можем да се позовем на Отчетите на компанията на Мъск и ПОНЕ да отговорим - дали "40%" са наистина 40%..., може пък да са повече от 40%!

          Какво е нарастването Q1 2020 спрямо Q1 2019 ? /Предлагам всеки да си го пресметне.../

          Ето данните на Мъск:

          През Q1 2019 - според Мъск са доставени 63 000 броя електромобили Тесла /31% по-малко от предходното Q4 2018/

          През Q1 2020 - отново според Мъск са доставени 88400 броя електромобили Тесла /21% по-малко от предходното Q4 2019/

          .................................................. ....

          Както и да смятам - не мога да стигна до 40%..., дори до 30% не достигам...

          Неверни и манипулирани данни! /да, Тесла има продажби, които се манипулират/ ...


          Тактиката е ясна: прехвърляме от единия джоб в другия и пълним /счетоводно/ Q4, а през следващото Q1 - изведнъж падаме с 20 - 30 %....

          Фанфари за Q4, стадото купува, акцията гони първите /по капитализация, но не и по приходи от продажби/

          .................................................. .....

          Разбира се, че и през тази година най-много продажби ще реализират водещите от години: Тойота, Фолксваген и т.н...., реализиращи по 10 милиона продажби на година. Е, да - тази година продажбите ща бъдат доста над 7 милиона, а дали Мъск ще достигне 0.4 милиона? Желанието на Мъск надхвърля възможностите му! ))

          Ето с колко надхвърлят продажбите в Германия /ТОВА ИЗНАСЯ СТАТИСТИКАТА!/ - тия на Тесла - за Q1 2020 /приехме ги за реални и тук ги сравняваме!/:





          Коментар


          • mirodes, на електромобилите последния им проблем е че са скъпи и недостъппни за българите. При тях има един непреодолим проблем - батериите могат да ги правят само богове на техниката - японци. Необходимото качество е непостижимо за нормалните техници. Освен това се оказа че японците са сортирали това което слиза от конвейра им и най доброто са го давали на Тесла, в замяна на това Мъск се разведе с тях и много се ядоса. Тези неща ги пишеше тук там, макар и да не ги обявиха много шумно, наистина ли не са привлекли вниманието на много хора. Защото ако бяха с еуфорията по елекгромобилите би трябвало да е приключено.
            D.Y.F-091066

            Коментар


            • Първоначално изпратено от mirodes Разгледай мнение

              Ок.Мир да е.Не съм те разбрал.На няколко пъти ми се случва да се заяждат или дори обиждат във форума и вече съм подозрителен.
              То и аз. И, на моменти, ставам язвителен. Не исках да те огорчавам.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

                Не съм търсил заяждане, само ти отговорих.И се мотивирах. Не съм болен за внимание, така че, ако искаш, игнорирай ме. Няма да се тръшкам за някого, когото не познавам. Спокойно, може да си живеем паралелно, без драми. Но, ти бъди жив и здрав. Радвам се на ивилизования разговор.
                Ок.Мир да е.Не съм те разбрал.На няколко пъти ми се случва да се заяждат или дори обиждат във форума и вече съм подозрителен.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от mirodes Разгледай мнение

                  Като се има предвид,че 90 процента от автомобилите в България са над 10 годишни,и че малко са новите автомобили,а още по-малко тези над 100 к е ясно,че в България такива автомобили ще са екзотика още дълго време.Говоря за българските условия.Не ме бърка как е в САЩ или Ботсвана.
                  А и на ясен български език съм написал,че става въпрос за мен в предишният коментар.Ако търсиш заяждане не си познал-не съм се регистрирал с тази цел и просто ще те игнорирам ако продължаваш в същият тон.
                  Не съм търсил заяждане, само ти отговорих.И се мотивирах. Не съм болен за внимание, така че, ако искаш, игнорирай ме. Няма да се тръшкам за някого, когото не познавам. Спокойно, може да си живеем паралелно, без драми. Но, ти бъди жив и здрав. Радвам се на ивилизования разговор.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

                    Дали не зависи кой човек точно от това, къде е Твоята камбанария? Говори за себе си - няма проблеми, аз също скоро няма да купувам - но, да се вземаш за всички наведнъж, няма ли опасност множко да ти дойде? Имат си кусури?Чудесно. Значи, има накъде да се развиват. За мен, са непомерно скъпи, което, не отказва маса янки да си купуват, и т.н. И да се разваля, повярвай ми, в тях има какво. Дай сега, като тъй, да,ае правим, че ги няма? Щото безименният така искал? Лошо няма, има това право. Ама то няма атрибутите на закон. Някакво желание, мерак, антипатия. И толкоз.
                    Прочее, огромен проблем, усилващ позицията безименна, е прекалената мощност на двигателя, който слагат. 80-100 kW, за едно комфортно пътуване без пределни ускорения и скорости в рамките на повечето ограничения и, дори с днешните батерии, и пробег се вдига, и др.показатели. За чий ти са 250 - 300 км/ч, освен за гъзария? Да се фука пикльо пред кифли? Ами, ако повечето, не сме такива?
                    И те така.
                    Като се има предвид,че 90 процента от автомобилите в България са над 10 годишни,и че малко са новите автомобили,а още по-малко тези над 100 к е ясно,че в България такива автомобили ще са екзотика още дълго време.Говоря за българските условия.Не ме бърка как е в САЩ или Ботсвана.
                    А и на ясен български език съм написал,че става въпрос за мен в предишният коментар.Ако търсиш заяждане не си познал-не съм се регистрирал с тази цел и просто ще те игнорирам ако продължаваш в същият тон.Търси си някой друг,с който да се обяснявате кой колко е велик.Мен не ме брои в подобна игра.
                    Last edited by mirodes; 05.04.2020, 20:37.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от mirodes Разгледай мнение

                      Така е-ама говорим за бъдещето.На този етап няма никаква логика човек да си купи електричка освен снобизъм.Като цените конкурират тези на колитецс ДВГ,като измислят батерия,която да се зарежда за пет минути,нямам нищо против да си купя елавтомобил.Щото няма какво толкова да му се разваля.Ама това ще стане не по-рано от двайсетина години.
                      Дали не зависи кой човек точно от това, къде е Твоята камбанария? Говори за себе си - няма проблеми, аз също скоро няма да купувам - но, да се вземаш за всички наведнъж, няма ли опасност множко да ти дойде? Имат си кусури?Чудесно. Значи, има накъде да се развиват. За мен, са непомерно скъпи, което, не отказва маса янки да си купуват, и т.н. И да се разваля, повярвай ми, в тях има какво. Дай сега, като тъй, да,ае правим, че ги няма? Щото безименният така искал? Лошо няма, има това право. Ама то няма атрибутите на закон. Някакво желание, мерак, антипатия. И толкоз.
                      Прочее, огромен проблем, усилващ позицията безименна, е прекалената мощност на двигателя, който слагат. 80-100 kW, за едно комфортно пътуване без пределни ускорения и скорости в рамките на повечето ограничения и, дори с днешните батерии, и пробег се вдига, и др.показатели. За чий ти са 250 - 300 км/ч, освен за гъзария? Да се фука пикльо пред кифли? Ами, ако повечето, не сме такива?
                      И те така.

                      Коментар


                      • И като стана дума за продажби от началото на годината:

                        Click image for larger version

Name:	Q1.2020.jpg
Views:	1
Size:	56.1 КБ
ID:	3574371


                        Ако трябва да залагам кой ще излезе сух от тази криза определено няма да е някой от японските или европейски гиганти.

                        Интересна е и тенденцията в Китай (Tesla Captured A Third Of Chinese EV Market In February 2020). Изглежда Тесла е едва в началото на своето развитие.

                        Защо ли


                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от 78-10 Разгледай мнение

                          Ми нали доскоро, като хвалеха перспективите на "Тесла", единият от фактите беше, че хората чакат с месеци поръчката си, то ест предлагането не съответстваше на търсенето?

                          Сега твърдиш обратното, "Тесла" имали на склад...

                          Кое е вярното?
                          Само факти - Tesla обяви най-доброто тримесечие в своята история

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от 78-10 Разгледай мнение

                            Ми нали доскоро, като хвалеха перспективите на "Тесла", единият от фактите беше, че хората чакат с месеци поръчката си, то ест предлагането не съответстваше на търсенето?

                            Сега твърдиш обратното, "Тесла" имали на склад...

                            Кое е вярното?
                            hahahaha, Е НЕ БИВА С БОКСОВАТА ръкавица да действаш изотзад

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

                              Когато цените станат съизмерими, балансът ще се измести. ЦЕНАТА е основната пречка. Заедно с оше недорсзвитата инфраструктура.Все путем.
                              Така е-ама говорим за бъдещето.На този етап няма никаква логика човек да си купи електричка освен снобизъм.Като цените конкурират тези на колитецс ДВГ,като измислят батерия,която да се зарежда за пет минути,нямам нищо против да си купя елавтомобил.Щото няма какво толкова да му се разваля.Ама това ще стане не по-рано от двайсетина години.
                              Last edited by mirodes; 04.04.2020, 09:20.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от mirodes Разгледай мнение

                                Суперчарджа аз ще трябва да го правя поне 4 пъти месечно,щото пътувам много.И какво ме интересува динамиката-няма да тръгна да се състезавам.Има си правила за движение по пътищата и е редно да се спазват,а не да се правят на пилоти от Формула 1.
                                Та ако трябва да избирам между „Шкода Супърб„луксозният вариант и „Тесла„за два пъти по-висока цена,от какъв зор трябва да избера Теслата?Ами тя изобщо не е в класа на лимузината,а пък е двойно по-скъпа.
                                Та да не мога спокойно да отида до някой курорт или друг град.Хем е по-скъпа,хем не е толкова луксозна,хем има проблеми със зареждането.
                                Ти като си такъв привърженик на Тесла имаш ли такъв автомобил или караш ДВГ?
                                Когато цените станат съизмерими, балансът ще се измести. ЦЕНАТА е основната пречка. Заедно с още недоразвитата инфраструктура. Все путем.
                                Last edited by Pyramid; 04.04.2020, 19:23.

                                Коментар

                                Working...
                                X