IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Електрически автомобили - как започват да влияят на пазарите

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Никола20 Разгледай мнение

    Физик им трябваше на тия хора в темата.

    Хайде сега да им обясниш къде го има в несвързан вид, при положение, че той, милият, никак не обича да е несвързан.
    Не съм физик а и това за водорода всеки е чувал, само че забравил.

    Водорода основно е в междузвездното пространство. Мислех, че е 80% от веществото в цялата вселена, но сега погледнах в уикито и казват, че е 75%.

    той е най-лекият химичен елемент, а неговата едноатомна форма (H) е най-разпространеното химично вещество, формирайки около 75% от барионната маса на Вселената.
    Явно от времето на последните ми сведения до сега звездите са изгорили още пет процента.

    Но той е много нарядко в междузвездното пространство, помня нещо като един атом на един кубичен километър. Щом още е в атомно състояние Н, а не в молекула Н2, значи от създаването си и досега не се е сблъсквал с друг атом, макар че е в постоянен полет. Представляваш ли си колко е голяма вселената?

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Иван Петкандраганов Разгледай мнение

      Най-евтиното, но и еднократно и единствено производство на водород е било малко след Големия взрив.

      От тогава повече не се произвежда.
      Но все още го има в несвързан вид бая, само че не на земята.
      И на земята е бая, но във формата на вода.
      Физик им трябваше на тия хора в темата.

      Хайде сега да им обясниш къде го има в несвързан вид, при положение, че той, милият, никак не обича да е несвързан.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

        Ако се измисли начин за евтино производство и съхранение на водород, това наистина ще е загробващо както за ел. колите, така и за ДВГ на петролни продукти. Чакаме бъдещето на технологиите, и е напълно възможно то да ни предостави някаква изненадка ....
        Най-евтиното, но и еднократно и единствено производство на водород е било малко след Големия взрив.

        От тогава повече не се произвежда.
        Но все още го има в несвързан вид бая, само че не на земята.
        И на земята е бая, но във формата на вода.

        Коментар


        • Като каза автопилота че се сетих нещо- това си е хубава джаджа, но не знам дали си наясно че най-вероятно ще спазва всички ограничения- 30-30, 50-50 и ако нормално прехвърляш ограниченията с малко да кажем нощем с 20-30км отгоре, то автопилота няма да ги прехвърли и вместо за 5 минути ще стигнеш за 7-8 минути за където си тръгнал

          Всъщност как е батерията дейви, сега с падането на температурите, всъщност ти няма да го усетиш, защото си зареждаш колата до сутринта, но ако мръднеш нанякъде за да кажем 10-12 часа и не е в контакта ще гризнеш дървото
          Last edited by v_tin; 21.11.2020, 13:48.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение
            Дейви, гледам че са те хванали пак-- https://fakti.bg/avto/530689-kak-sht...e-idioti-video
            Няма как да съм аз защото е с турска регистрация, пък вие руснаците най-много се имате с турците така че по-скоро е някои твой роднина Разбираемо е че не ги познаваш всичките си роднини нали...

            Иначе в други новини собственик на Порше Тайкан , което няма нито автопилот нито аварийно спиране, оценил ползите от тези "екстри" (в кавички защото аз повече кола без тези опции задължителни за мен няма да купя никога).

            https://www.teslarati.com/porsche-ta...ng-fail-video/

            Коментар


            • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение
              Китайските градове са обхванати от „златна треска“ заради водородните клетки


              Лоши новини за електричките
              Ако се измисли начин за евтино производство и съхранение на водород, това наистина ще е загробващо както за ел. колите, така и за ДВГ на петролни продукти. Чакаме бъдещето на технологиите, и е напълно възможно то да ни предостави някаква изненадка ....

              То въобще цялото бъдеще изцяло зависи от методите за производство и съхранение на енергия, и не изключвам да се появи нещо, което коренно ще преобърне съвременните ни представи. Така че нека да не се опитваме да сме пророци, защото точно в тази област с енергията на бъдещето рискуваме много да се изложим.
              Last edited by Mateev; 21.11.2020, 13:22.

              Коментар


              • Китайските градове са обхванати от „златна треска“ заради водородните клетки

                Лоши новини за електричките

                Коментар


                • Дейви, гледам че са те хванали пак-- https://fakti.bg/avto/530689-kak-sht...e-idioti-video

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от representjah

                    @ED приемаш или отказваш баса?
                    Абсолютно ДА.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от vikhunter Разгледай мнение

                      Возих се преди няколко дни. Мисля, че беше последно ниво оборудване.
                      При тия всички нива имат климатици, аз гледах второто - Актив. Други екстри като отопление на седалки и прочие не са ме вълнували.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение

                        Вие сте богати, нека ви. Бруто цената е 27 хил евро иначе, пак ви дерат като за световно.
                        Возих се преди няколко дни. Мисля, че беше последно ниво оборудване.
                        Last edited by vikhunter; 19.11.2020, 23:37.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от vikhunter Разгледай мнение

                          В България цената е 70 000 лв.
                          Вие сте богати, нека ви. Бруто цената е 27 хил евро иначе, пак ви дерат като за световно.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение
                            Днес разцъках оферти в Пижо дилъра, че ми е през улицата отсреща.Нова 208ца електро е под 20 хил евро заради държавната подкрепа от 6000 евро. Лизинг 4 години с 1% годишна лихва, без наем на батерията - човек може да си я подкара за 160 евра месечна вноска още утре. 4г гаранция на колата, 8 - на батерията. Йебем ти теслите криви
                            В България цената е 70 000 лв.

                            Коментар


                            • Някой има ли идея за перспективите пред Solo? Това чудо има ли собствен живот или просто върви нагоре покрай останалите? Признавам си, че за мен е изгъзица на невероятно висока цена. "Инвестирах" там, просто защото беше на добра цена.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

                                Неудачията ще е 10к с 6 субсидия. За селско каране е идеална.
                                Ще ама няма да е, на малките цени режат субсидията. Да не говорим че не могат да я изкарат на пазара кат ги гледам.

                                Коментар

                                Working...
                                X