IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Електрически автомобили - как започват да влияят на пазарите

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение

    Ми ти по същество нищо не си казал. Само общи приказки.

    Но да започнем например с "микромодула": колко батерии има вътре, какви, какъв размер?
    Много. Колкото да направят напрежението на целия акумулатор.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
      Забележки по същество?

      ...Редакцията е в 21.46. ОЩЕ НЯМА.
      Ми ти по същество нищо не си казал. Само общи приказки.

      Но да започнем например с "микромодула": колко батерии има вътре, какви, какъв размер?
      Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

      Коментар


      • Забележки по същество?

        ...Редакцията е в 21.46. ОЩЕ НЯМА.
        Last edited by Pyramid; 16.03.2021, 21:47.

        Коментар


        • Да повторя: За нееднаквост, факторите са много и, която подредба / на елементите / елиминира или тушира повече от тях, без да усили останалите, тя ще доведе до по-дълговременно, еднакви елементи. А, колкото по-еднакви са елементите, толкова батерията е по-трайна. В случая, модулът.
          Last edited by Pyramid; 16.03.2021, 19:54.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от безимeн Разгледай мнение

            Може пък Матеев да усети, че има разлика между въпрос за пари и въпрос за МНОГО. ПАРИ....

            Имам усещането, че горнооряховчани са гоУемата работа и въртят форума на пръста си от време оно...и ще изпързалат и самият Матеев (добре е, че Матеев го измъкна от тинята и го научи да чете...)
            Кого бе, драги?

            Коментар


            • Първоначално изпратено от безимeн Разгледай мнение

              Може пък Матеев да усети, че има разлика между въпрос за пари и въпрос за МНОГО. ПАРИ....

              Имам усещането, че горнооряховчани са гоУемата работа и въртят форума на пръста си от време оно...и ще изпързалат и самият Матеев (добре е, че Матеев го измъкна от тинята и го научи да чете...)
              Сигурен съм че резултатът ще е като от филмчето...
              Както винаги.
              Last edited by RUBLA; 16.03.2021, 19:33. Причина: Спазвайте добрия тон!
              Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение

                Обади ми се Мъск. Каза че е гледал онова филмче,
                Каза че много се е смял и че той шти се обади.
                Може пък Матеев да усети, че има разлика между въпрос за пари и въпрос за МНОГО. ПАРИ....

                Имам усещането, че горнооряховчани са гоУемата работа и въртят форума на пръста си от време оно...и ще изпързалат и самият Матеев (добре е, че Матеев го измъкна от тинята и го научи да чете...)

                ​​​​​​​

                Коментар


                • Да разгледаме причините за нееднаквост на елементите. в акумулаторите:
                  1.Нееднаквост в геометрията на полюсите.
                  2.Нееднаквост в разтстоянията между тях.
                  3.Нееднаквост в електролитите (състав, концентрация, ниво, постъпили при производството или след него, замърсявания и т.н.)
                  4.Йонизиращи лъчения (различна експозиция, различна мощност на дозата с различни частици, честоти и т.н.)
                  5.Разлики при зряд/разрядните цикли,
                  6.Осъществени нееднакви утечки, последвани от еднакъв заряд (или обратното, еднакви утечки но, нееднакво зареждане) и т.н.
                  7.Различия в сепараторите
                  8.Различия в химическия състав на електродите на по дължина/ширина или и двете,
                  9.Различия в РАЗРЯДНИТЕ ВЕРИГИ, водещи до разлики при зареждането,
                  10.Различия ПРИ ТЕМПЕРАТУРИТЕ на работа, заряд, съхранение
                  11.Различия в настройките на машините и други параметри на технологията ПРИ САМОТО ИМ ПРОИЗВОДСТВО

                  И т.н.и т.п.
                  Така...
                  Всичко това, + още ред *дреболии", като напр.далинопееаторът на машините се е наспал или е препил предната вечер, Е ОТ ЗНАЧЕНИЕ. (Мога да продължа още).

                  Ще допиша после, работа ми възникна.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

                    А аз съм склонен да твърдя, че всички имаме някаква идея от батериите, просто, мнозинството, не се много-много замисля кое, откъде и как и просто експлоатира, приемайки предотвратимите слабости за "норма". Точно затуй, пространство за развитие има и батериите, не са обречени на вечно изоставане.
                    Обади ми се Мъск. Каза че е гледал онова филмче,
                    Каза че много се е смял и че той шти се обади.
                    Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

                      Може бе. Няма лошо.
                      Факт е, че Матеев е недостижим за теб! Включително - интелектуално!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от безимeн Разгледай мнение


                        Защо Матеев, който е доста по-напред в материята от теб - да не си каже мнението в Патентното ведомство?

                        (или първо трябва да го "сподели" с някой "новатор"?)
                        Може бе. Няма лошо.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

                          А какво ти е мнението за възможността, такива елементи, евентуално, да се върнат към живот?

                          Защо Матеев, който е доста по-напред в материята от теб - да не си каже мнението в Патентното ведомство?

                          (или първо трябва да го "сподели" с някой "новатор"?)

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

                            Моят скромен личен опит с литиевите батерии не е защото съм инженер, а защото съм моделист. През ръцете ми са минали наколко стотин парчета, и много добре знам какви проблеми създават в процеса на експлоатация. Знам всички плюсове и всички минуси просто защото всичко това е минало през ръцете ми много пъти (много цикли). Дори и в момента имам един хладилник, пълен с литиеви батерии, които отлежават за по-добри дни.
                            А какво ти е мнението за възможността, такива елементи, евентуално, да се върнат към живот?

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от BobyB Разгледай мнение

                              Виж сега, нито ти, нито аз разбираме нещо от батерии, нищо че съм, а вероятно и ти, инженер. Елън Мъск не е просто предприемач, той е невероятен инженер и гений, който определено разбира от техника и което е по-важно знае как да привлече най-добрите. Ако искаш странично мнение, можеш да гледаш филмчетата на Санди Мънро, признат експерт в автомобилостроенето, в които разкоства различните Тесли и дава подробен анализ и заключения.
                              Моят скромен личен опит с литиевите батерии не е защото съм инженер, а защото съм моделист. През ръцете ми са минали наколко стотин парчета, и много добре знам какви проблеми създават в процеса на експлоатация. Знам всички плюсове и всички минуси просто защото всичко това е минало през ръцете ми много пъти (много цикли). Дори и в момента имам един хладилник, пълен с литиеви батерии, които отлежават за по-добри дни.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от BobyB Разгледай мнение

                                Виж сега, нито ти, нито аз разбираме нещо от батерии, нищо че съм, а вероятно и ти, инженер. Елън Мъск не е просто предприемач, той е невероятен инженер и гений, който определено разбира от техника и което е по-важно знае как да привлече най-добрите. Ако искаш странично мнение, можеш да гледаш филмчетата на Санди Мънро, признат експерт в автомобилостроенето, в които разкоства различните Тесли и дава подробен анализ и заключения.
                                А аз съм склонен да твърдя, че всички имаме някаква идея от батериите, просто, мнозинството, не се много-много замисля кое, откъде и как и просто експлоатира, приемайки предотвратимите слабости за "норма". Точно затуй, пространство за развитие има и батериите, не са обречени на вечно изоставане.

                                Коментар

                                Working...
                                X