IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Електрически автомобили - как започват да влияят на пазарите

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

    Стига непрекъснато си завръщал разговора към тази недомислица, да не кажа простотия. Ако сте приятели, вървете с Pyramid да се надлъгвате в кръчмата, но недейте да ни занимавате тука във форума с тази смешка. Не осъзнаваш ли, че двамата станахте прекалено нахални и прекалено нагли, и че вече си приличате като две капки вода. Всички вече разбраха за тази простотия и няма нужда да ни я повтаряте по 3 пъти на ден. Измислете нещо по-умно, ако искате да се правите на интересни.... Нещастници .....

    До момента обаче освен некадърност и простотия нищо друго не сте измислили. Аз трябваше едно по едно да ви казвам какви простотии пишете. Вие дори не знаехте, че се прехвърля вещество между електродите и в 50 страници от темата пеехте каква икономия ще има, ако се направят тънки електроди. Щели сте да смъкнете теглото 3 пъти - ха-ха-ха .... Нещастници ......

    Предишните 50 страници от темата пък говорехте за литиеви батерии, и като разбих и тази простотия на пух и прах, веднага се отметнахте като фурнаджийска лопата и започнахте да говорите за оловни батерии. Комуникацията с Мъск била потръгнала - ха-ха-ха .... Нещастници .....

    Да разбивам ли на пух и прах и тази простотия с оловните батерии?
    Не ви ли писна и на двамата да се излагате като кифладжии?
    Дънинг-Крюгер ви работи здраво и двамата, а за манията за величие да не напомням - там трябва да се консултирате с психиатри.... Нещастници ...
    Най-често, терминът "нещастници" се употребява от ущърбни личности. Брътвежите, кой какво "знаел"/"не знаел", са свойствени на същата категория. Матейко на няколко пъти опита да ми вменява СВОИТЕ заблуди, а ето, заяде и Трейдърко. Вече обясних неведнъж, че преносът на вещество при акумулаторите, ми е известен отдавна и дори, показах на Матейка, кое първо ограничава (за оловните) капацитета но, не би: Бившият аспирант проспа момента, иначе, нямаше пак да се излага с глупотевини. Щял да "разбива на пух и прах". Никой не го пита, обаче. В "50-те страници говорене за литиевите батерии", виждаме единствено авторско лирично отклонение, при което още, авторът е и спал и проспал момента на универсалност по отношение електрохимичните системи, след което, всякакви дискусии с облъчения му мозък, се оказват безсмислени.
    Накратко, за Матейко, важи репликата на един руски филмов герой: " - Зря стараешься, подруга".
    ...а "комуникация" и "кореспонденция" са различни думички и термини, използвани по отношение различни понятия. Толкова за словесната "грамотност" на "щастливеца" от кв. Ябълка, Габрово.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

      Blah-blah-blah.
      Пирамид .......... виж ся аз кво мисля по твоите технически заигравки, знайш че не съм конфликтен пич, ама да ти дам един акъл. Този форум е икономически брат, това го знайш по-добре от мен щото си от 15 лета в тоя форум. Тука голяма част от тия дето дращат по темите са икономисти, финансисти, счетоводители, брокери всякакви, хора, които се занимават с бизнес и изобщо хора,, които работят с пари по един или друг начин.

      Ти отваряш технически теми, пишеш в такива и умираш направо да си говориш и спориш с хората за технологии и всякакви технически теми.

      Ами брат не е тва форума, за тва ти препоръчвам форума на КАЛДАТА. Това е най-големия технически форум в БГ, там е пълно с всякакви технически теми и народ бол от техничари и инженери. Повярвай ми там са хора, които наистина разбират от техника и технологии. Там се регни и там е твоята среда ми се струва. Там ще можеш на воля да спориш и говориш с хората за твоите си интереси. Тъй мисля аз.

      Жив и здрав ..........

      Коментар


      • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
        Батерията е съвсем реално постижимо нещо и си има нужда от такава конструкция и дизайн за електромобили специално, тази лампа ще се окаже измама - за нея не се посочва нищо, само голи параметри и че била реактор. Странно е че си в такава опозиция за батерията, а се връзваш по детски на поредната роси бомба.
        Стига непрекъснато си завръщал разговора към тази недомислица, да не кажа простотия. Ако сте приятели, вървете с Pyramid да се надлъгвате в кръчмата, но недейте да ни занимавате тука във форума с тази смешка. Не осъзнаваш ли, че двамата станахте прекалено нахални и прекалено нагли, и че вече си приличате като две капки вода. Всички вече разбраха за тази простотия и няма нужда да ни я повтаряте по 3 пъти на ден. Измислете нещо по-умно, ако искате да се правите на интересни.... Нещастници .....

        До момента обаче освен некадърност и простотия нищо друго не сте измислили. Аз трябваше едно по едно да ви казвам какви простотии пишете. Вие дори не знаехте, че се прехвърля вещество между електродите и в 50 страници от темата пеехте каква икономия ще има, ако се направят тънки електроди. Щели сте да смъкнете теглото 3 пъти - ха-ха-ха .... Нещастници ......

        Предишните 50 страници от темата пък говорехте за литиеви батерии, и като разбих и тази простотия на пух и прах, веднага се отметнахте като фурнаджийска лопата и започнахте да говорите за оловни батерии. Комуникацията с Мъск била потръгнала - ха-ха-ха .... Нещастници .....

        Да разбивам ли на пух и прах и тази простотия с оловните батерии?
        Не ви ли писна и на двамата да се излагате като кифладжии?
        Дънинг-Крюгер ви работи здраво и двамата, а за манията за величие да не напомням - там трябва да се консултирате с психиатри.... Нещастници ...
        Last edited by Mateev; 10.04.2021, 16:21.

        Коментар


        • Батерията е съвсем реално постижимо нещо и си има нужда от такава конструкция и дизайн за електромобили специално, тази лампа ще се окаже измама - за нея не се посочва нищо, само голи параметри и че била реактор. Странно е че си в такава опозиция за батерията, а се връзваш по детски на поредната роси бомба.
          D.Y.F-091066

          Коментар


          • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
            Mateev, и аз ще си поръчам от втората партида обаче, ще чакам да кажете дали са добри тези лампи.
            Доколкото разбрах, нещата ще се случат чак по Нова година. Засега се чака да се наберат 1 милион заявки, за да започне масовото производство. Явно не си струва за по-малко количество да се настройват производствени мощности.

            Коментар


            • Mateev, и аз ще си поръчам от втората партида обаче, ще чакам да кажете дали са добри тези лампи.
              D.Y.F-091066

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение
                Понеже не намерих по-подходяща тема, пускам информацията тука в тази тема:

                Лампата на Andrea Rosi по всичко изглежда, че вече е завършена като прототип, и най-вероятно вече се произвежда. Оказва се, че в нея няма да има никакви светодиоди, а направо едната стена на реактора е направена прозрачна, и така през оптика се излъчва светлина директно от студената реакция вътре в лапмата. Параметрите са впечатляващи - светлинен поток, по-голям от 10 000 лумена при захранване с мощност само 3.9W. За който не знае, за постигането на 10 000 лумена се нуждаем от лампа с нажежаема жичка с мощност 750W, а тука Andrea Rossi го постига само с 3.9W.



                Цената е само 25$, а времето на живот е по-голямо от 100 000 часа. Светлината е студено бяла (5000 K).
                https://ecat.com/

                Вече си заявих 20 бройки от тази лампа. Много е подходяща да осветява големи открити площи, като например паркинг с площ 1 декар. Това е идеално за осветяване на площи, които се гледат от камери, и така нощем камерите ще си остават в дневен режим с цветове и с добър фокус, а не нощен чернобял режим с лош фокус.

                За който се интересува, ето линк за предварителна необвързваща заявка:
                https://ecat.com/ecat-products/pre-order-ecat-skled
                Браво на Андреа Роси и благодарим за информацията.

                Коментар


                • Понеже не намерих по-подходяща тема, пускам информацията тука в тази тема:

                  Лампата на Andrea Rosi по всичко изглежда, че вече е завършена като прототип, и най-вероятно вече се произвежда. Оказва се, че в нея няма да има никакви светодиоди, а направо едната стена на реактора е направена прозрачна, и така през оптика се излъчва светлина директно от студената реакция вътре в лапмата. Параметрите са впечатляващи - светлинен поток, по-голям от 10 000 лумена при захранване с мощност само 3.9W. За който не знае, за постигането на 10 000 лумена се нуждаем от лампа с нажежаема жичка с мощност 750W, а тука Andrea Rossi го постига само с 3.9W.



                  Цената е само 25$, а времето на живот е по-голямо от 100 000 часа. Светлината е студено бяла (5000 K).
                  https://ecat.com/

                  Вече си заявих 20 бройки от тази лампа. Много е подходяща да осветява големи открити площи, като например паркинг с площ 1 декар. Това е идеално за осветяване на площи, които се гледат от камери, и така нощем камерите ще си остават в дневен режим с цветове и с добър фокус, а не нощен чернобял режим с лош фокус.

                  За който се интересува, ето линк за предварителна необвързваща заявка:
                  https://ecat.com/ecat-products/pre-order-ecat-skled

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение

                    Като и твоето, никакво.

                    Blah-blah-blah.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

                      Хммм. А какво е отношението към електромобилите?
                      Като и твоето, никакво.

                      Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                        Няма отношение, има отношение към това че той все не вярва.. Както и да е..това за obrist има отношение към темата, преработват Тесла по много интересен начин, това е бъдещето на ел.мобилите според мен, другото с кисненето специално на кабела да се зареждат едва ли ще се приеме масово.
                        То, като всяка новост...

                        Коментар


                        • Няма отношение, има отношение към това че той все не вярва.. Както и да е..това за obrist има отношение към темата, преработват Тесла по много интересен начин, това е бъдещето на ел.мобилите според мен, другото с кисненето специално на кабела да се зареждат едва ли ще се приеме масово.
                          Last edited by supertrader; 05.04.2021, 17:52.
                          D.Y.F-091066

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                            За става въпрос за инжектиране на водород във вода, коментирахме преди години.
                            Хммм. А какво е отношението към електромобилите?
                            Last edited by X_Y; 05.04.2021, 17:23.

                            Коментар


                            • За става въпрос за инжектиране на водород във вода, коментирахме преди години.
                              Last edited by X_Y; 05.04.2021, 17:23.
                              D.Y.F-091066

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                                obrist - с това в тубата излизат видеа за модифициране на Тесла, мисля доста е интересно като параметри които дават че се получават.
                                Той просто е в грешка. Преди години беше ми дал линк за това колко водород като газ се разтваря във водата, по принцип е вярно че количеството е много малко, но е факт че японци измислиха как да го увеличат в пъти..да направиха го. Вярно че тази вода няма някакви категорични лечебни свойства, но все пак е доказано мощен антиоксидант и се е случила една индустрия покрай нея и дори Панасоник участват също.
                                ...Какво пропускам? Сякаш са се омесили теми.

                                Коментар

                                Working...
                                X