IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Електрически автомобили - как започват да влияят на пазарите

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • redcretin, коя е френската кола, това е с мотор на Бош. Би трябвало да е добър, те си изпипват нещата. При електровелосипедите техните мотори се котират, само цените им са безсрамни.
    D.Y.F-091066

    Коментар


    • Pyramid, много добре знам че модула е таблес плюс високо напрежение което излиза от него и може да се пусне по тънки кабели без да ги стопли, това е истината. Но новата батерия на Тесла е направо от космоса в сравнение с това което слагат другите, макар да не е точно 100 процента таблес, другите са поизостанали все още в разбирането за електроколите в сравнение с Тесла. Мисълта ми е че това което грее в ел.колите си прахосва енергия, преди години един познат мереше комп.захранвания на които даваха кпд 95%, натоварени като топлят падаха на 65% и с ефективността при електричките е така и това качва разхода на ток. Модула ще смъкне разхода на ток , предубеден съм. За паленето, рядко се палят в интерес на истината и това е с батерийки които са самостоятелни и трудно биха отдали топлината на някакво друго тяло, за модула ако имаш притеснения според мен е незапалим освен ако не попадне в пожар. Кобалта е интересен да се отстрани, не знам дали си попадал на информация че никела и кобалта без силно обръчване - авария или умишлено, от естественния фон който пулсира успяват да дръпнат радиация ако са количество и фона около тях е по висок..ниски стойности пак но така си мисля - по добре да ги няма. Но дори само един такъв модул да се добави към една батерия, като буфер да посреща големия ток ще бъде добра стъпка.
      D.Y.F-091066

      Коментар


      • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
        Твърдението ми че ако батерията не може да отдава бързо ток и то като на шега без да загрява и да се получават участъци в които разряда по голям, тя е по добра за електромобили идва от това че при ускоряване тока е доста голям и също при рекуперация тока на заряд също е голям. И това нещо се наблюдава при различните електромобили в консумирания ток. Това според мен е причината китайските дребни коли да са енергийни вампири съотнесено към теглото им. Една Тесла 3 е 3 пъти по тежка от това дребното електромобилче на китайския филиал на Дженерал мотърс, което е много евтино 4000 долара, а Теслата харчи малко повече от него..не три пъти повече. Това нещо ще лъсне с новите батерии на Тесла, те са по добри за електромобили защото електрода - лентата фолио има дебела лента по цялата си дължина от която се дърпа тока от батерията, а не лентичка в единия му край която мисля се нарича табулатор. За така наречения модул не смея да кажа нищо че е 100 пъти по добър в това отношение че да има мир, да не ме нападнат. Това е голям проблем батерията да може да отдава голям ток, ако е многоволтова с по високо напрежение от това на единична клетка се налага да се слагат дебели проводници, напрежението малко а тока голям - съответно трябва такъв дебел проводник вътре..сега направо може БЕЗ него, това го знаем. Другото е един проблем в трансмисията на всички електрички, той е защото не са добре обмислени и си има нужда от една част да се добави и от това смучат много ток. Това че са 95-97% ефективни е ясно, но им охлаждат моторите а тази топлина е загубена енергия..не е намерена, пък как става да е такава ефективността..та идеята касае греенето на мотора.
        Ами ти не го казвай, аз да го река: Микромодулна БАТЕРИЯ, при това, само един микромодул, за 200V, по метал, има R i=Ri (4680), 3,8V. E, Мъск не може го намали толкова но, ги товари средно с по 200А на модул. Вярно, макс.ток, ама все пак. И 95% кпд на мотора, е серийно с инвертор и ПКА с кпд всеки по 90% макс, и айде, 1/3 от цялата мощ -да топли. (Какво ти пука, напр че топли не моторът, ами инвертори, кабели и тези чудовищни клетки, дето могат да се подпалят, когато поискат? ) И те поискват и си се палят, и ти ук изгоряла една теслЪ, там изпушила друга ...

        Коментар


        • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение

          Май си играеш още с колички на батерийки, като малък дето са ти останали Спри се с глупостите и свободните съчинения, само пълниш темата с талаш.

          Това кенефче дето го предлагат е клонинг на едно френско, само че френското е с по-добри качества и го има масово втора ръка по 3хил евра
          €3k =]6000 [BGN], за такъв дребен бръмбар, е доста скъпо. Сега пътувам Г.О.- МайнаТаун - Г.О за 7ч общо, а с това, ще станат ПОНЕ 12, В ДОБРИЯ случай. И колата широка, яка, а под 2000 лв. Ами не, мерси.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
            redcretin, Хонда дори не са го взели на работа в Тойота. Не можеш да познаеш кой ще пробие и ще направи компания, само някой да им помогне да си направят батерия за голям ток и още едно проблемче по трансмисията да си изчистят които неща ги има при всичките електрически автомобили и ще станат компания която прави много коли, не е лошо автомобилчето, цялото е от дуралуминий а той е много здрав и боядисване нямало а детайлите се обличат в термопластично фолио. Между другото електромобилите със слаба батерия харчат много ток, колкото е по добра батерията, толкова по малка е консумацията на ток. Ще видиш че с новата таблес батерия консумацията на Тесла ще падне, а може още по добре, много по добре.
            Май си играеш още с колички на батерийки, като малък дето са ти останали Спри се с глупостите и свободните съчинения, само пълниш темата с талаш.

            Това кенефче дето го предлагат е клонинг на едно френско, само че френското е с по-добри качества и го има масово втора ръка по 3хил евра

            Коментар


            • С две думи има батерии в тези коли които те буквално самоубиват и точно затова има хора които ги вземат и като им направят няколко цикъла на заряд и разряд с малък ток и те възкръсват. Доста са зле и това го гледах с батерии на Нисан Лийв, човека ги взема с паднал наполовина капацитет и като ги реанимира капацитета се връща до 90%.
              D.Y.F-091066

              Коментар


              • Твърдението ми че ако батерията не може да отдава бързо ток и то като на шега без да загрява и да се получават участъци в които разряда по голям, тя е по добра за електромобили идва от това че при ускоряване тока е доста голям и също при рекуперация тока на заряд също е голям. И това нещо се наблюдава при различните електромобили в консумирания ток. Това според мен е причината китайските дребни коли да са енергийни вампири съотнесено към теглото им. Една Тесла 3 е 3 пъти по тежка от това дребното електромобилче на китайския филиал на Дженерал мотърс, което е много евтино 4000 долара, а Теслата харчи малко повече от него..не три пъти повече. Това нещо ще лъсне с новите батерии на Тесла, те са по добри за електромобили защото електрода - лентата фолио има дебела лента по цялата си дължина от която се дърпа тока от батерията, а не лентичка в единия му край която мисля се нарича табулатор. За така наречения модул не смея да кажа нищо че е 100 пъти по добър в това отношение че да има мир, да не ме нападнат. Това е голям проблем батерията да може да отдава голям ток, ако е многоволтова с по високо напрежение от това на единична клетка се налага да се слагат дебели проводници, напрежението малко а тока голям - съответно трябва такъв дебел проводник вътре..сега направо може БЕЗ него, това го знаем. Другото е един проблем в трансмисията на всички електрички, той е защото не са добре обмислени и си има нужда от една част да се добави и от това смучат много ток. Това че са 95-97% ефективни е ясно, но им охлаждат моторите а тази топлина е загубена енергия..не е намерена, пък как става да е такава ефективността..та идеята касае греенето на мотора.
                D.Y.F-091066

                Коментар


                • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                  redcretin, Хонда дори не са го взели на работа в Тойота. Не можеш да познаеш кой ще пробие и ще направи компания, само някой да им помогне да си направят батерия за голям ток и още едно проблемче по трансмисията да си изчистят които неща ги има при всичките електрически автомобили и ще станат компания която прави много коли, не е лошо автомобилчето, цялото е от дуралуминий а той е много здрав и боядисване нямало а детайлите се обличат в термопластично фолио. Между другото електромобилите със слаба батерия харчат много ток, колкото е по добра батерията, толкова по малка е консумацията на ток. Ще видиш че с новата таблес батерия консумацията на Тесла ще падне, а може още по добре, много по добре.
                  Два въпроса?
                  1.Що е то "таблес" ?
                  И,
                  2.Откъде произлиза твърдението че, ако батерията е "слаба", то колата харчи "много ток"?

                  Коментар


                  • redcretin, Хонда дори не са го взели на работа в Тойота. Не можеш да познаеш кой ще пробие и ще направи компания, само някой да им помогне да си направят батерия за голям ток и още едно проблемче по трансмисията да си изчистят които неща ги има при всичките електрически автомобили и ще станат компания която прави много коли, не е лошо автомобилчето, цялото е от дуралуминий а той е много здрав и боядисване нямало а детайлите се обличат в термопластично фолио. Между другото електромобилите със слаба батерия харчат много ток, колкото е по добра батерията, толкова по малка е консумацията на ток. Ще видиш че с новата таблес батерия консумацията на Тесла ще падне, а може още по добре, много по добре.
                    D.Y.F-091066

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение

                      Няма как да е от моите, аз не точа хазната / европрограмите. Матейката трябва да питаш, ако туй ти е мисълта
                      Инак вече съм го казвал, от цялата работа Домуса ще лапне 34млн държавни пари от данъците ви - друго нищо, ама от сърце. Ако имаше смисъл в предприятието, Фолксваген щеше да направи както с Шкода в Чехия. А те нещо упорито заобикалят отдалеч... що така?
                      Харесах, без самите факти да ми харесват. Щото е достоверно.

                      Коментар


                      • Съвсем друга ми беше мисълта, нещо не е наред при тези електрически коли. Характеристиките не са впечатляващи при положение че мощността на електродвигателя не е ниска и това е за всички електрически коли от този клас на градските електромобили. Имат сериозен проблем. Също за всички електрички се отнася, хората вземат батерии с паднал капацитет уж стари и с няколко зареждания и разреждания с по малък ток..по бавно капацитета им се възтановява. За батериите това означава че се ползват, произвеждат и поставят батерии които не са подходящи или просто това нещо с батериите въобще не е удачно. По скоро първото.
                        D.Y.F-091066

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
                          Бръмчиш, щото, не е от "твоите"? Сефте.
                          Няма как да е от моите, аз не точа хазната / европрограмите. Матейката трябва да питаш, ако туй ти е мисълта
                          Инак вече съм го казвал, от цялата работа Домуса ще лапне 34млн държавни пари от данъците ви - друго нищо, ама от сърце. Ако имаше смисъл в предприятието, Фолксваген щеше да направи както с Шкода в Чехия. А те нещо упорито заобикалят отдалеч... що така?

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение
                            Не, само да се усвоят едни пари. Сефте.
                            Бръмчиш, щото, не е от "твоите"? Сефте.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                              Цената е висока, характеристиките никакви ги няма. Аз си мислех че идеята е да се произвеждат ел.коли в България и да се продават в чужбина основно, за да се отворят работни места.
                              Не, само да се усвоят едни пари. Сефте.

                              Коментар


                              • Цената е висока, характеристиките никакви ги няма. Аз си мислех че идеята е да се произвеждат ел.коли в България и да се продават в чужбина основно, за да се отворят работни места.
                                D.Y.F-091066

                                Коментар

                                Working...
                                X