IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Електрически автомобили - как започват да влияят на пазарите

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение

    И перпетуум мобиле да не забравите
    Ей добре че не пипате нищо инак, като гледам писаниците - ще ви избие тока.
    Не пипате вие, май. С тока, си работим всеки ден и, виждаш, живи сме, и здрави.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
      Те по принцип са хубави, мисля че металния цилиндър е от алуминий, не съм сигурен. Да за ел.веломобили ще са просто перфектни, но едва ли се намират за продажба защото мисля че за Теслите не им стигат. В Китай например ги правели с литий желязо фосфат батерии на CATL, Тесла купува батерии явно и е далеч от идеята да продава. Освен Тесла да почне да прави ел.веломобили, но на Мъск не му е лесна работата и едва ли ще се хване и с това.
      На алкален електролит - алуминий? Кажи ми, че не се шегуваш.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
        Те по принцип са хубави, мисля че металния цилиндър е от алуминий, не съм сигурен. Да за ел.веломобили ще са просто перфектни, но едва ли се намират за продажба защото мисля че за Теслите не им стигат. В Китай например ги правели с литий желязо фосфат батерии на CATL, Тесла купува батерии явно и е далеч от идеята да продава. Освен Тесла да почне да прави ел.веломобили, но на Мъск не му е лесна работата и едва ли ще се хване и с това.
        Че той с колите да се оправи, първо.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение
          А с патента кво става, още ли е под крушата?
          Ти, за колко време, от заявяването мислиш, се издава?
          Last edited by Pyramid; 13.12.2021, 21:14.

          Коментар


          • А с патента кво става, още ли е под крушата?
            Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

            Коментар


            • Определено стават за електромобили, ако има цели модули да се вкарат в батерията заедно с тях да обират тока от рекуперацията да пазят тези елементи в батерията става също перфектно. Обаче за ел.веломобили няма да е лошо и с целите модулчета, въобще няма да е зле стига да ги има. Тойота за хибридите съм сигурен че са отишли на варианта с такъв модул, защото са видяли че малкия капацитет устройва хибрида, но рекуперацията го разбива с голям заряден ток.
              D.Y.F-091066

              Коментар


              • Те по принцип са хубави, мисля че металния цилиндър е от алуминий, не съм сигурен. Да за ел.веломобили ще са просто перфектни, но едва ли се намират за продажба защото мисля че за Теслите не им стигат. В Китай например ги правели с литий желязо фосфат батерии на CATL, Тесла купува батерии явно и е далеч от идеята да продава. Освен Тесла да почне да прави ел.веломобили, но на Мъск не му е лесна работата и едва ли ще се хване и с това.
                D.Y.F-091066

                Коментар


                • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                  Pyramid, това за ел.веломобилите нещо се фиксирах тия дни, гледах такива неща и не съм само аз - интереса към такова нещо е огромен. Но са някакви фирми които не могат да си стъпят на краката и да направят производство първо, а слагат едни цени като за скъпи автомобили според мен. Интересно защо в Азия не са се нахвърлили върху това, навремето там бяха много велосипедистите и разходите за такъв транспорт са нищожни и наистина скромно унищожаване на суровини. Съвсем случайно тези дни говорих с един приятел и той просто спомена - в голям град в Европа е навъртял 600 км и понеже колата е последно поколение и му показва средната скорост и тя била 23 кмч. Те тези ел. веломобили са като влака стрела за такова движение. Съдейки по интереса с който ги гледат разни видеа, това нещо ще се продава като топъл хляб.
                  За ел.веломобили, струва ми се, чудовищата 4680 на Мъск, са просто идеални. Изобщо не се шегувам. Единственото, за което, не е точно да стават, са...електромобилите.
                  - Ама това, е въпрос отделен.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                    Утре ще сложа някои неща, как да се изработи разглобяем корпус и после в него може да се изпробва различно съдържание - слоеве за електроди. Чертежи, STL файлове за принтиране на корпуса, вариант за закопчаване на електродите към изводите. Идеята ми е такава, да може да се изпробват някои неща.
                    Ама вие не сте ли изпробвали досега?
                    Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Kosyo Разгледай мнение
                      supert - За пръв път да видя във форума конструктивно виждане! Поздравления!!!
                      Готов съм да помогна с графики, диаграми и малко скрипт.
                      Отдавна ме вълнуват разновидностите на: брауновите батерии, супер кондензатори, фото-волтаици, ел.-магнитни полета, супер маховици, жироскопи и резонансните им честоти.
                      И перпетуум мобиле да не забравите
                      Ей добре че не пипате нищо инак, като гледам писаниците - ще ви избие тока.

                      Коментар


                      • Pyramid, това за ел.веломобилите нещо се фиксирах тия дни, гледах такива неща и не съм само аз - интереса към такова нещо е огромен. Но са някакви фирми които не могат да си стъпят на краката и да направят производство първо, а слагат едни цени като за скъпи автомобили според мен. Интересно защо в Азия не са се нахвърлили върху това, навремето там бяха много велосипедистите и разходите за такъв транспорт са нищожни и наистина скромно унищожаване на суровини. Съвсем случайно тези дни говорих с един приятел и той просто спомена - в голям град в Европа е навъртял 600 км и понеже колата е последно поколение и му показва средната скорост и тя била 23 кмч. Те тези ел. веломобили са като влака стрела за такова движение. Съдейки по интереса с който ги гледат разни видеа, това нещо ще се продава като топъл хляб.
                        D.Y.F-091066

                        Коментар


                        • Утре ще сложа някои неща, как да се изработи разглобяем корпус и после в него може да се изпробва различно съдържание - слоеве за електроди. Чертежи, STL файлове за принтиране на корпуса, вариант за закопчаване на електродите към изводите. Идеята ми е такава, да може да се изпробват някои неща.
                          D.Y.F-091066

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                            Имхотеп, ще го направя сайтчето, по принцип идеята ми е да дам някакви модели на батерии и суперкондензатори които да могат да се изработят от всеки който има желание, да сложа и файлчета за принтиране на корпусите - кутийките които да са добре направени - принтирируеми както се казва, защото си има особенностите изработката на такива детайли, те трябва да бъдат така базирани към плота че да се получат чисти детайли. И това ще го направя да може да се правят опити и да се натрупа някаква практика от който има желание. Пък ако имате идея за нещо, може да я споделите и ще я оформя технически.
                            Първо ще пусна как да се направи суперкондензатор и то доста по грамотно отколкото на видеа в ютуб, които са качени в момента. Може да е сайтче но съдържанието му ще е истинско и мисля изпипано. Може да го дакараме и до изработка на електромобил - велоелектромобил, честно казано на мен много ми харесват.
                            Да де, ама кога?

                            Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                            Коментар


                            • supert - За пръв път да видя във форума конструктивно виждане! Поздравления!!!
                              Готов съм да помогна с графики, диаграми и малко скрипт.
                              Отдавна ме вълнуват разновидностите на: брауновите батерии, супер кондензатори, фото-волтаици, ел.-магнитни полета, супер маховици, жироскопи и резонансните им честоти.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                                Имхотеп, ще го направя сайтчето, по принцип идеята ми е да дам някакви модели на батерии и суперкондензатори които да могат да се изработят от всеки който има желание, да сложа и файлчета за принтиране на корпусите - кутийките които да са добре направени - принтирируеми както се казва, защото си има особенностите изработката на такива детайли, те трябва да бъдат така базирани към плота че да се получат чисти детайли. И това ще го направя да може да се правят опити и да се натрупа някаква практика от който има желание. Пък ако имате идея за нещо, може да я споделите и ще я оформя технически.
                                Първо ще пусна как да се направи суперкондензатор и то доста по грамотно отколкото на видеа в ютуб, които са качени в момента. Може да е сайтче но съдържанието му ще е истинско и мисля изпипано. Може да го дакараме и до изработка на електромобил - велоелектромобил, честно казано на мен много ми харесват.
                                Къде намираш толкова сили, само?

                                Коментар

                                Working...
                                X