IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Електрически автомобили - как започват да влияят на пазарите

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Kosyo Разгледай мнение
    supert - За пръв път да видя във форума конструктивно виждане! Поздравления!!!
    Готов съм да помогна с графики, диаграми и малко скрипт.
    Отдавна ме вълнуват разновидностите на: брауновите батерии, супер кондензатори, фото-волтаици, ел.-магнитни полета, супер маховици, жироскопи и резонансните им честоти.
    И перпетуум мобиле да не забравите
    Ей добре че не пипате нищо инак, като гледам писаниците - ще ви избие тока.

    Коментар


    • Pyramid, това за ел.веломобилите нещо се фиксирах тия дни, гледах такива неща и не съм само аз - интереса към такова нещо е огромен. Но са някакви фирми които не могат да си стъпят на краката и да направят производство първо, а слагат едни цени като за скъпи автомобили според мен. Интересно защо в Азия не са се нахвърлили върху това, навремето там бяха много велосипедистите и разходите за такъв транспорт са нищожни и наистина скромно унищожаване на суровини. Съвсем случайно тези дни говорих с един приятел и той просто спомена - в голям град в Европа е навъртял 600 км и понеже колата е последно поколение и му показва средната скорост и тя била 23 кмч. Те тези ел. веломобили са като влака стрела за такова движение. Съдейки по интереса с който ги гледат разни видеа, това нещо ще се продава като топъл хляб.
      D.Y.F-091066

      Коментар


      • Утре ще сложа някои неща, как да се изработи разглобяем корпус и после в него може да се изпробва различно съдържание - слоеве за електроди. Чертежи, STL файлове за принтиране на корпуса, вариант за закопчаване на електродите към изводите. Идеята ми е такава, да може да се изпробват някои неща.
        D.Y.F-091066

        Коментар


        • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
          Имхотеп, ще го направя сайтчето, по принцип идеята ми е да дам някакви модели на батерии и суперкондензатори които да могат да се изработят от всеки който има желание, да сложа и файлчета за принтиране на корпусите - кутийките които да са добре направени - принтирируеми както се казва, защото си има особенностите изработката на такива детайли, те трябва да бъдат така базирани към плота че да се получат чисти детайли. И това ще го направя да може да се правят опити и да се натрупа някаква практика от който има желание. Пък ако имате идея за нещо, може да я споделите и ще я оформя технически.
          Първо ще пусна как да се направи суперкондензатор и то доста по грамотно отколкото на видеа в ютуб, които са качени в момента. Може да е сайтче но съдържанието му ще е истинско и мисля изпипано. Може да го дакараме и до изработка на електромобил - велоелектромобил, честно казано на мен много ми харесват.
          Да де, ама кога?

          Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

          Коментар


          • supert - За пръв път да видя във форума конструктивно виждане! Поздравления!!!
            Готов съм да помогна с графики, диаграми и малко скрипт.
            Отдавна ме вълнуват разновидностите на: брауновите батерии, супер кондензатори, фото-волтаици, ел.-магнитни полета, супер маховици, жироскопи и резонансните им честоти.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
              Имхотеп, ще го направя сайтчето, по принцип идеята ми е да дам някакви модели на батерии и суперкондензатори които да могат да се изработят от всеки който има желание, да сложа и файлчета за принтиране на корпусите - кутийките които да са добре направени - принтирируеми както се казва, защото си има особенностите изработката на такива детайли, те трябва да бъдат така базирани към плота че да се получат чисти детайли. И това ще го направя да може да се правят опити и да се натрупа някаква практика от който има желание. Пък ако имате идея за нещо, може да я споделите и ще я оформя технически.
              Първо ще пусна как да се направи суперкондензатор и то доста по грамотно отколкото на видеа в ютуб, които са качени в момента. Може да е сайтче но съдържанието му ще е истинско и мисля изпипано. Може да го дакараме и до изработка на електромобил - велоелектромобил, честно казано на мен много ми харесват.
              Къде намираш толкова сили, само?

              Коментар


              • Имхотеп, ще го направя сайтчето, по принцип идеята ми е да дам някакви модели на батерии и суперкондензатори които да могат да се изработят от всеки който има желание, да сложа и файлчета за принтиране на корпусите - кутийките които да са добре направени - принтирируеми както се казва, защото си има особенностите изработката на такива детайли, те трябва да бъдат така базирани към плота че да се получат чисти детайли. И това ще го направя да може да се правят опити и да се натрупа някаква практика от който има желание. Пък ако имате идея за нещо, може да я споделите и ще я оформя технически.
                Първо ще пусна как да се направи суперкондензатор и то доста по грамотно отколкото на видеа в ютуб, които са качени в момента. Може да е сайтче но съдържанието му ще е истинско и мисля изпипано. Може да го дакараме и до изработка на електромобил - велоелектромобил, честно казано на мен много ми харесват.
                D.Y.F-091066

                Коментар


                • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                  Сега ще направя един сайт за желаещи сами да си направят лесно батерии, нещо като направи си сам батерия и който иска може да пробва да си направи. Не микромодулна, защото тази технология си ново кноу хау, но просто да покажем че знаем как се правят батерии и който иска може да пробва и да използва описанието което ще направя. И чертежи и снимки ще сложа..нещо като да се учим, че май само на приказки сме много силни и най важното да омаловажим чуждите знания и постижения, ако не са наши.
                  Матеев от батерии не разбира, той си е купувал много батерии, ползвал е но не разбира от батерии.
                  Кога ще е готово сайтчето?

                  Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                    Той е добър търговец, създал е работни места и ако беше зададено нещо което по подразбиране не предстои да се провали едва ли би бил ангажиран с продънени каузи. Като идея тези нови технологии са бъдещето, няма възможности човечеството да разчита на фосилни горива и да унищожава суровини безобразно. Те нещата са объркани в основата. Фактически новите технологични възможности са предназначени да решат проблемите, но не се използват затова а обратното - за създаване на още по големи проблеми от същия порядък и естество.
                    Аз примерно, се чудя как така, фец досега не намалиха цената на тока, примерно...

                    Коментар


                    • Той е добър търговец, създал е работни места и ако беше зададено нещо което по подразбиране не предстои да се провали едва ли би бил ангажиран с продънени каузи. Като идея тези нови технологии са бъдещето, няма възможности човечеството да разчита на фосилни горива и да унищожава суровини безобразно. Те нещата са объркани в основата. Фактически новите технологични възможности са предназначени да решат проблемите, но не се използват затова а обратното - за създаване на още по големи проблеми от същия порядък и естество.
                      D.Y.F-091066

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                        Сега ще направя един сайт за желаещи сами да си направят лесно батерии, нещо като направи си сам батерия и който иска може да пробва да си направи. Не микромодулна, защото тази технология си ново кноу хау, но просто да покажем че знаем как се правят батерии и който иска може да пробва и да използва описанието което ще направя. И чертежи и снимки ще сложа..нещо като да се учим, че май само на приказки сме много силни и най важното да омаловажим чуждите знания и постижения, ако не са наши.
                        Матеев от батерии не разбира, той си е купувал много батерии, ползвал е но не разбира от батерии.
                        Там фукарията голяма, "Светлинни години, бла-бла-бла."

                        Коментар


                        • Сега ще направя един сайт за желаещи сами да си направят лесно батерии, нещо като направи си сам батерия и който иска може да пробва да си направи. Не микромодулна, защото тази технология си ново кноу хау, но просто да покажем че знаем как се правят батерии и който иска може да пробва и да използва описанието което ще направя. И чертежи и снимки ще сложа..нещо като да се учим, че май само на приказки сме много силни и най важното да омаловажим чуждите знания и постижения, ако не са наши.
                          Матеев от батерии не разбира, той си е купувал много батерии, ползвал е но не разбира от батерии.
                          D.Y.F-091066

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                            г-жа Фирдевс, той сто пъти каза че не взел и една стотинка, Матеев е получил фактура от фирма в чиято каса са влезли неговите пари. Ама ката се получава като гледаш с едно око и вземаш за чиста монета нечии брътвежи. Матеев какво каза, на кого е платил - превел парите ?
                            За случая на Матеев, важи един лаф, който, руснаците ползват: "Жадность фраера сгубила." Който иска, да си търси превод. Разбира се, само донякъде щото, габровецът е жив и здрав но, смисълът е ясен.
                            Last edited by Pyramid; 12.12.2021, 23:39.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от г-жа Фирдевс Разгледай мнение

                              Пропускаш.!
                              Не трябваше да взимаш парите.!!!
                              Обяснявам отново бавно: ТОГАВА, работех в "Белком" ООД, Бургас, офис В.Търново.. НЕ носехме цени със себе си (фирмена политика), а искахме по мобилния от главния офис. Казаха "149" лв, Матеев плати и, радостен, аз си тръгнах. Прибирам се в офиса а, ония, ми звънят от Бургас: "Ами объркали сме се, това е цената само на метрологичния. сертификат. Цялата е с още 600 отгоре." Обадих се на Матеев, нищо не каза. Отивам след дни, той не върна продукта, а брои разликата. И ми каза "Обаче, повече, от вас, няма да купувам". Няма какво да добавя, не беше нито редно, нито честно. От Белком, продаваха ВЪЗМОЖНО НАЙ-СКЪПО.
                              ОБАЧЕ,
                              Парите влязоха по сметка на фирмата и това, със сигурност, е отчетено счетоводно навсякъде. Да не ги приема би означавало, да не си върша работата. Един лев от Матейковите, не съм вкарал в джоба си. И нищо не съм откраднал. Матеев също не може да докаже измама (колкото да врещи, сякаш го онождат) въпреки че, фирмата постъпи нередно. Това, чЕ може той да е свикнал да играе мръсно, аз се убедих. Да беше той взел милионите, които, аз му давах.

                              Е, аз, пак да поканя всеки, който зее, да сигнализира полиция, следствие, прокуратура, спец.съд и т.н. и да идват да ме закопчават. Ще ги чакам пред дома, с ръцете отпред.
                              ОБАЧЕ, да приготвят по 30-40-50 бондака на персона че, задължително и безвъзвратно, следва контраиск за клевета, набеждаване, причинени морални щети и т.н. и т.н. Контраиск, който, задължително, печеля. На всички инстанции.
                              Или, още по-обре, нека са по 100 бона на калпак. процентите, дето Матейко опита да ме плаши с тях, мога да ги платя. Вярно, от кредит но, разрешен ми е, имам ги. Тъкмо, ще си нулирам ипотеката ще си обновя апартамента. И нов джип ще си купя.
                              Last edited by Pyramid; 12.12.2021, 19:49.

                              Коментар


                              • г-жа Фирдевс, той сто пъти каза че не взел и една стотинка, Матеев е получил фактура от фирма в чиято каса са влезли неговите пари. Ама ката се получава като гледаш с едно око и вземаш за чиста монета нечии брътвежи. Матеев какво каза, на кого е платил - превел парите ?
                                D.Y.F-091066

                                Коментар

                                Working...
                                X