IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Електрически автомобили - как започват да влияят на пазарите

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • eta orel - автомобилите задвижвани с ДВГ също създават нискочестотни звуци от този спектър, от трансмисиите като хармоници нискочестотен звук да искаш.
    D.Y.F-091066

    Коментар


    • Първоначално изпратено от eta orel Разгледай мнение
      Вие знаете ли, че електрическите коли създават инфразвук с честота 6-7 херца, който е смъртно вреден, ако е с голяма амплитуда?
      Особено опасен е когато съвпадне с честотата на Brown note. Затова в Теслата при всяко зареждане задължително се сменя и тоалетната хартия.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

        Май наистина. Сори, брат.
        Та, знайте, знайни и не особено: Електричките създавали били МНО'О ЯК инфразвук, който...

        - Така добре ли е ?
        Ъ, анджак!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение

          Тоя звук е опасен само за празните кратуни, трябва да внимаваш много
          Не бе. ТИ трябва да внимаваш. И редовно, да си пиеш хапчетата.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от eta orel Разгледай мнение

            Бе остави ме и аз да създам фалшива новина, бе!

            Ей, забрави си чувството за хумор в тая твоя кампф, бе...
            Май наистина. Сори, брат.
            Та, знайте, знайни и не особено: Електричките създавали били МНО'О ЯК инфразвук, който...

            - Така добре ли е ?

            Коментар


            • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение

              Тоя звук е опасен само за празните кратуни, трябва да внимаваш много
              А! Мерси!

              Подсети ме, че отдавна се каня да ти предложа ти и неколко от твоите тука съратници-кретени да направите музикален ансамбъл:
              https://m.youtube.com/watch?v=xul7EETbRi4

              Коментар


              • Първоначално изпратено от eta orel Разгледай мнение
                Вие знаете ли, че електрическите коли създават инфразвук с честота 6-7 херца, който е смъртно вреден, ако е с голяма амплитуда?

                Той се създава от правата и обратна механична връзка на електродвигателя със задвижващата част на шасито и зависи единствено от дължината ѝ и инертността на електрическия двигател, която не може да бъде променена.

                Когато електрическите коли станат много, той ще убива бавно, но сигурно.
                Тоя звук е опасен само за празните кратуни, трябва да внимаваш много

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

                  Прието.
                  ...Ся кАжи, кой ще плаща за тая работа.
                  Бе остави ме и аз да създам фалшива новина, бе!

                  Ей, забрави си чувството за хумор в тая твоя кампф, бе...

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от eta orel Разгледай мнение

                    Бе аз да съм казал.
                    Останалото си е ваша работа.
                    Прието.
                    ...Ся кАжи, кой ще плаща за тая работа.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

                      Несериозно. И не е задължително. Има способи за избягване и демпфиране. Затова, предлагам, да се успокоиш.
                      Бе аз да съм казал.
                      Останалото си е ваша работа.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от eta orel Разгледай мнение
                        Вие знаете ли, че електрическите коли създават инфразвук с честота 6-7 херца, който е смъртно вреден, ако е с голяма амплитуда?

                        Той се създава от правата и обратна механична връзка на електродвигателя със задвижващата част на шасито и зависи единствено от дължината ѝ.

                        Когато електрическите коли станат много, той ще убива бавно, но сигурно.
                        Несериозно. И не е задължително. Има способи за избягване и демпфиране. Затова, предлагам, да се успокоиш.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение

                          Ами не е точно така- много пасажери - например куин мери 2 се задвижват от електроагрегати. Специално куин мери има 6 електро двигателя които въртят винтовете. Прави се това тъй като електродвигателя може да се регулира по прецизно. Друг е въпросът че към тези електродвигатели има генератори отново 6 на брой които произвеждат тока от мазут
                          Корабът, по ред причини, е оптимален за инсталиране на МНОГО мощни горивни клетки, оттам -ток за ел.моторите. Пак окислитено-редукционни процеси с въглеводороди но, чисто, без сажди, азотни окиси, СО... Та, там и двигатели на мазут може да няма. МОЖЕ Ѝ ВЪГЛЕВОДОРОДНО, Ѝ ЧИСТО. Не виждам място и полза от надхващане. А маниаците...ами, и психиатрите са хора, трябва да работят, да се хранят...

                          Коментар


                          • Вие знаете ли, че електрическите коли създават инфразвук с честота 6-7 херца, който е смъртно вреден, ако е с голяма амплитуда?

                            Той се създава от правата и обратна механична връзка на електродвигателя със задвижващата част на шасито и зависи единствено от дължината ѝ и инертността на електрическия двигател, която не може да бъде променена.

                            Когато електрическите коли станат много, той ще убива бавно, но сигурно.
                            Last edited by eta orel; 22.05.2019, 16:15.

                            Коментар


                            • Хората от години нямат модел под 200 мили (300км) пробег. Най-продаваните са с по 500 км пробег. Зареждане за 20-30 мин на магистралата и караш още толкова.
                              Click image for larger version

Name:	TESLA.jpg
Views:	1
Size:	35.6 КБ
ID:	3470370



                              Първоначално изпратено от безимeн Разгледай мнение


                              За 30 километра градско, нали?


                              /мислех, че разбираш с по-малко обяснения..., защото твоите съмишленици все им се вижда, че говоря повече.../

                              Коментар


                              • До 3-4 години цената на електричката ще е изравнена с ДВГ. Субсидиите няма да трябват защото всеки ще се надпреварва да предлага. VW говорят за 30 модела до 2025та. Не знам колко са серизни но ще видим.


                                Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение

                                Колко време ще бъде така, безплатно- още 2-3 години. С електричката се оказа че си плащам бензина за 150000км напред. Не казвам че е лоша, просто пояснявам че е скъпа. В някой прекрасен ден субсидиите ще ги премахнат и тогава какво- ами просто ще има една скъпа кола

                                Коментар

                                Working...
                                X