IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

КФН

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • E щом шефът на КФН не вярва в фондовия пазар, тогава защо се е нагърбил да го регулира!? Тези негови думи показват, или че никога не е разбирал и съответно вярвал в ползата от капиталовия пазар, или е признание че не се е справил с ролята си на шеф на регулатора, чиято цел е да създаде ефективен капиталов пазар.
    То е ясно, че не е разумно да се инвестира преимуществено в акции, още повече само на БФБ, но тотално да се отричат всички компании на БФБ е безотговорно.
    За какво професионално управление от БНБ говори? Че парите стоят по собствена сметка с лихва 0,...% Като ще е консервативно управлението, нека се инвестира в депозити, ДЦК, парични фондове и в облигации. Но в момента това не е управление а безхаберие.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от znae6t Разгледай мнение
      С кое си съгласен, че не трябва да се инвестира на БФБ част от Сребърния фонд нали така?. Това добре, всеки има право на мнение и го разбирам, но отношението - някакви брокерчета, спекуланти, тъпия пример със спада от 2007 година насам, що не даде пример с ръста от преди това. Аз го гледах и от това, което видях като отношение, ми стана ясно, че и той си е класически чиновник, който не разбира смисъла на капиталовия пазар и за него участниците там са някакви лоши хора, а инвестициите в акции някакво пъклено дело и даже най-добре да се забранят и инвестициите на пенсионните фондове в български акции и облигации. Някаква странна политическа популистка загриженост видях за пенсиите на хората (сребърния фонд)
      Остави доходността на БФБ. Гледам практиката на някои ПФ (особено на близките до властта) как подбират компаниите, в които да инвестират. Защо мислиш, че това няма да се повтори и със Сребърния фонд? Ти лично в кои акции би препоръчал да инвестира той? Въобще нямам предвид да хулим брокерчета, спекулантчета и т.н.. И сред тях има и читави и некадърни, както навсякъде другаде. Решенията обаче няма да се вземат от тях. В случая не коментирам личността на Мавродиев, а сребърния фонд.

      Коментар


      • И какво разбира Мавродиев от сигурно, вероятно трипъл А рейтинга на Гърция допреди две години, много хубаво щяхме да го инвестираме там.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от ОК Разгледай мнение
          За мен скандалното е, че КФН даже не коментира инвестициите на частни пенсионни фондове в подобни дружества. А все пак те са поднадзорни на Мавродиев, не Сребърния фонд.
          Ами именно КФН въобще не се занимава с недъзите на пазара, с практиките на някои мажоритари и т.н., но мистър Икономика е много силен в това да се изказва, какво не са направили другите. Гледайте интервюто, много е показателно

          Коментар


          • Първоначално изпратено от ОК Разгледай мнение
            В случая до голяма степен съм съгласен с него.
            С кое си съгласен, че не трябва да се инвестира на БФБ част от Сребърния фонд нали така?. Това добре, всеки има право на мнение и го разбирам, но отношението - някакви брокерчета, спекуланти, тъпия пример със спада от 2007 година насам, що не даде пример с ръста от преди това. Аз го гледах и от това, което видях като отношение, ми стана ясно, че и той си е класически чиновник, който не разбира смисъла на капиталовия пазар и за него участниците там са някакви лоши хора, а инвестициите в акции някакво пъклено дело и даже най-добре да се забранят и инвестициите на пенсионните фондове в български акции и облигации. Някаква странна политическа популистка загриженост видях за пенсиите на хората (сребърния фонд)

            Коментар


            • Първоначално изпратено от ОК Разгледай мнение
              Единствената възможност фонда да инвестира в български акции е държавата да му прехвърли пакети от енергийни дружества, летището и други подобни безвъзмездно. За чужди книжа - особено европейски.... не знам.
              Според мен тези пари е по-добре да се инвестират в България, а не в чужбина. Все пак искаме да развиваме нашата икономика, а не някоя чужда, при това на загуба (доходността за 2011 вероятно ще е отрицателна)..

              Въпросът е да се намери нискорисков и некорупционен метод за това..

              Коментар


              • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
                при положение, че Сребърния фонд може да замине в посока Енергони, Велграф и и тн.. по-добре да не ходи, но трябва да се инвестира задължително

                аз бих го пуснал да купува акции от дружества включени в основните европейски индекси и изплащали дивидент без прекъсване последните 5 години.

                поздрави
                За мен скандалното е, че КФН даже не коментира инвестициите на частни пенсионни фондове в подобни дружества. А все пак те са поднадзорни на Мавродиев, не Сребърния фонд.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
                  при положение, че Сребърния фонд може да замине в посока Енергони, Велграф и и тн.. по-добре да не ходи, но трябва да се инвестира задължително

                  аз бих го пуснал да купува акции от дружества включени в основните европейски индекси и изплащали дивидент без прекъсване последните 5 години.

                  поздрави
                  Единствената възможност фонда да инвестира в български акции е държавата да му прехвърли пакети от енергийни дружества, летището и други подобни безвъзмездно. За чужди книжа - особено европейски.... не знам.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ОК Разгледай мнение
                    В случая до голяма степен съм съгласен с него.
                    при положение, че Сребърния фонд може да замине в посока Енергони, Велграф и и тн.. по-добре да не ходи, но трябва да се инвестира задължително

                    аз бих го пуснал да купува акции от дружества включени в основните европейски индекси и изплащали дивидент без прекъсване последните 5 години.

                    поздрави
                    това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                    Коментар


                    • В случая до голяма степен съм съгласен с него.

                      Коментар


                      • Мавродиев май само гледа 'умно'...

                        Да каже защо оставиха титана Енергони на БФБ...
                        това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                        Коментар


                        • Този човек трябва веднага да си подаде оставката - с тези разбирания и с това отношение към капиталовия пазар, не ми е ясно, какво търси на този пост

                          Стоян Мавродиев: Иначе, връщайки се към Сребърния фонд, аз не знам кой и по какъв начин е формулирал тази идея...
                          Водещ: Е, вицепремиерът Дянков.
                          Стоян Мавродиев: ... и е посъветвал вицепремиера Дянков. Лично за мен Сребърният фонд, по начина, по който е структуриран като част от фискалния резерв – там има 1,7 млрд. лв. – в Закона за Сребърния фонд ясно е казано, че той не може да бъде инвестиран в акции в България...
                          Водещ: Да, но законът може да бъде променен. Въпросът е ще доведе ли до нещо?
                          Стоян Мавродиев: ... не може да бъде инвестиран в ДСК. За мен лично това е много рисков ход, много опасен ход и бих казал, би нанесъл много вреди в по-голяма степен, отколкото ползи.
                          Водещ: Защо?
                          Стоян Мавродиев: Защото Сребърният фонд всъщност е съществена част, която защитава финансовата стабилност на държавата като част от фискалния резерв. Това е фондът, който би трябвало през 2018 година да даде допълнителни пари на бъдещите пенсионери и да защити стабилността на финансовата... стабилността на пенсионната система. Така че Сребърният фонд би трябвало да бъде управляван по начина, по който се управлява в момента.
                          Водещ: Вие сте за консервативния подход?
                          Стоян Мавродиев: Консервативно, максимално консервативно, максимално внимателно. Всъщност, ако трябва да направим сравнение, в Българската фондова борса, в която, доколкото разбирам, има идея да се инвестира, е загубила 82% от 2007 година досега в индекса на фондовата борса СОФИКС. Т.е. ако приемем, че примерно в 2007 година Сребърният фонд беше инвестиран на Българската фондова борса, днес щяхме да сме загубили над 80% от парите в Сребърния фонд. Ето това е цената на спекулациите с резерви и с подобни средства. Мисля, че Централната банка има сериозен капацитет и компетентност, управлява добре парите от Сребърния фонд. Това, че доходността е малка, е за сметка на консервативността. И като пример – в момента шестмесечните германски облигации – държавните ценни книжа на Германия, са на практика с отрицателна доходност за инвеститорите в тях. Тоест, ако вие вложите 100 евро в една такава ценна книга, ще получите 99,95% от тази инвестиция, защото се счита, че това е най-сигурната инвестиция. Тоест хората, които искат да защитят парите си, инвестирайки ги в германската икономика, плащат за това цена, тоест получават отрицателна доходност.
                          Водещ: Да. При условие, че това е най-стабилната икономика, която почти мина през кризата незабелязано.
                          Стоян Мавродиев: Естествено. Този пример го давам, за да разберат вашите зрители, че цената на стабилността понякога е... затова е важно да се правят консервативни инвестиции, дори понякога да се загубят малко пари, инвестирайки в германската икономика. Но никой не слага в една кошница всички яйца, ако се върнем към тази народна мъдрост. Не случайно Законът за Сребърния фонд е направен по този начин, съвсем съзнателно, за да не се инвестират в България тези средства, така че ако в България се случи някакъв катаклизъм икономически, срив на икономиката или някакви форсмажорни обстоятелства като природни и други бедствия, тези пари да бъдат съхранени по консервативно инвестирания начин на сигурно място.
                          Водещ: Между другото, аз също се страхувам от подобни рискове.
                          Стоян Мавродиев: В противен случай, инвестирайки ги по рисков път...
                          Водещ: Не, то може да донесат някаква доходност, но има риск да изчезнат парите на пенсионерите.
                          Стоян Мавродиев: Госпожо Ризова, големите желания за печалби водят до голям риск. Затова консервативните инвестиции водят до по-малки печалби, но съхраняват парите на българските граждани. В противен случай какво ще направим? Ще дадем тези пари на борсовите спекуланти и на редица играчи на борсата, които са в тежко състояние след огромни загуби, които са понесли в последните години, ще ги извадим от фалит и от това ще спечелят 20 души брокери, които са се опитвали и са били алчни да реализират големи печалби в последните години. Ние не искаме това за парите, които имаме във фискалния резерв.
                          Водещ: Не, така, както го обяснявате, аз не го искам. Сега, въпросът е дали е така.
                          Стоян Мавродиев: Моето лично професионално мнение е, че това не би било добър ход. По-добре да се запази консервативната политика.

                          Коментар


                          • Някой запознат би ли казал колко са таксите за изпитите брокер/инвестиционен консултант .. че на сайта по типично български бюрократичен манталитет препращат от едно място на друго ... стигнах до втората препратка някакъв закон и се откзах ..

                            Коментар


                            • Не знам.... ако е сладък медецът, и аз мога да си купя? Обичам чайче през зимата.
                              Оо, от друга страна, като се замисля, не е ли по-логично да отворят едно кафене? С този акроним...
                              Custodite sortem vestram

                              Коментар


                              • [QUOTE=SoKoLoV;1059154082]хаха Пълен цирк....само, че прилича на жълта новина.[/QUOTE
                                хаха Караиванов -колко буркана си е купил )))
                                мненията ми не са препоръка за покупко-продажба!

                                Коментар

                                Working...
                                X