IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

КФН

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • "Поради технически причини временно не се получават данни за стойностите на индексите, изчислявани от БФБ-София, информират от там."
    това в 9:41
    Last edited by X_Y; 17.05.2012, 11:06.

    Коментар


    • КФН отмени забраната за сделката с УД БенчМарк АМ поради неспазен от тяхна страна срок с 2 дни
      Last edited by X_Y; 17.05.2012, 11:06.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от hah Разгледай мнение
        Банго, КФН има три подуправления и борсата е само едно от тях. Другите две е по-важно да са стабилни. Дали не са само привидно е друг въпрос.
        Е ти чул ли си го някога да изрази становище по работата и развитието на другите 2 управления и бизнесите, които те регулират?
        По принцип управлението на Сребърния фонд, би трябвало да е подобно на това на задължителните ПФ, така че в изказването си той реално е дал мнение за контролираната дейност на 2 от управленията. Освен това много от Вас пишат за инвестиране на средствата на Сребърния фонд на БФБ, а аз за БФБ не виждам да се говори някъде в интервюто. Неговото мнение, както го е изразил е за борсите като цял, както и за инструментите на финансовите пазари по цял свят/виж примера с германските ДЦК/

        Коментар


        • Първоначално изпратено от hah Разгледай мнение
          Съвсем прав е за Сребърния фонд, предназначението му тотално изключва инвестирането в България. А пък персонално председателят на КФН след като не може да се справи с лошите практики в управлението на пенсионните фондове, Сребърният е единствената им алтернатива и е последното, което той би искал да регулира

          Банго, КФН има три подуправления и борсата е само едно от тях. Другите две е по-важно да са стабилни. Дали не са само привидно е друг въпрос.
          идеята беше не да обсъждаме дали е прав за приложението или не на Сребърния фонд. Въпросът беше в това, какво отношение той демонстрира към тези, които по някакъв начин, професионално или не, са замесени в капиталовия пазар в БГ

          Коментар


          • Първоначално изпратено от ОК Разгледай мнение
            За мен скандалното е, че КФН даже не коментира инвестициите на частни пенсионни фондове в подобни дружества. А все пак те са поднадзорни на Мавродиев, не Сребърния фонд.
            това е проблема и според мен!вместо да говори за подназорните си лица и дейността им (където по презумпция би следвало да е компетентен), Мавродиев коментираше всякакви други неща и то от макро- ниво - данъци, лихви и банки, бюджет, БВП ...., но за сметка на това от позицията на "последна инстанция".
            като цяло Мавродиев беше на нивото на Цветанка.
            и двамата си бяха лика-прилика

            Коментар


            • Съвсем прав е за Сребърния фонд, предназначението му тотално изключва инвестирането в България. А пък персонално председателят на КФН след като не може да се справи с лошите практики в управлението на пенсионните фондове, Сребърният е единствената им алтернатива и е последното, което той би искал да регулира

              Банго, КФН има три подуправления и борсата е само едно от тях. Другите две е по-важно да са стабилни. Дали не са само привидно е друг въпрос.
              Коментарът е с аналитичен характер и не представлява препоръка по смисъла на ЗПЗФИ.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
                ти се радвай, че не са сериозни като в Щатите иначе отдавна да си на едно топло и добре защитено място
                Що продължаваш да говориш глупости за неща от които си нямаш и грам понятие?
                www.finance5.bg

                Коментар


                • Мавродиев доста се е изложил, не може така да хули пазара, който той регулира. Ами ако за него фондовият пазар в България са алчни спекуланти и 20 души брокери, по-добре да си ходи. И без това за една или две години от както пое КФН не направи нищо полезно, а дори напротив, измисли някаква структура на комисията, която изземва дадените със закон функции на заместник-председателите и така пречи на работата на всички.

                  Аз лично смятам, че Сребърният фонд засега не трябва да инвестира на БФБ, но не заради алчните спекуланти и брокери, а заради корупцията, която се шири навсякъде. Спекулантите и брокерите и без Сребърния фонд ще се оправят. Ето, вече доста хора инвестират навън, пенсионни и взаимни фондове също. Няколко емитента излязоха също навън. Очаквам скоро да видим и ИПО на българска компания директно на чужда борса. И какво ако нямаме борса в България - нищо. Пари пак ще се изкарват, но какво ще регулира КФН?

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Alan20 Разгледай мнение
                    Аз от 4г. им искам оставките А те се чудят с какви глусти да ме гонят ! Що ли ???
                    ти се радвай, че не са сериозни като в Щатите иначе отдавна да си на едно топло и добре защитено място
                    това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                    Коментар


                    • Аз от 4г. им искам оставките А те се чудят с какви глусти да ме гонят ! Що ли ???
                      www.finance5.bg

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от admi Разгледай мнение
                        100% подкрепям!

                        Тук сигурно е редно да поискаме ОСТАВКА!
                        КФН с много малки изключения не е по-добре от БФБ... едно са приказките и намеренията, а съвсем друго реалните резултати.

                        ПФ си правят каквито си искат схеми. Най-дебелото дружество на БФБ е Енергони...а Мавродиев се появява веднъж в годината с някое 'силно' интервю дето после една седмица се чудим какви му се въртят в главата.
                        това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Bango Разгледай мнение
                          E щом шефът на КФН не вярва в фондовия пазар, тогава защо се е нагърбил да го регулира!? Тези негови думи показват, или че никога не е разбирал и съответно вярвал в ползата от капиталовия пазар, или е признание че не се е справил с ролята си на шеф на регулатора, чиято цел е да създаде ефективен капиталов пазар.
                          ....................
                          100% подкрепям!

                          Тук сигурно е редно да поискаме ОСТАВКА!
                          www.investor.bg

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Bango Разгледай мнение
                            E щом шефът на КФН не вярва в фондовия пазар, тогава защо се е нагърбил да го регулира!? Тези негови думи показват, или че никога не е разбирал и съответно вярвал в ползата от капиталовия пазар, или е признание че не се е справил с ролята си на шеф на регулатора, чиято цел е да създаде ефективен капиталов пазар.
                            То е ясно, че не е разумно да се инвестира преимуществено в акции, още повече само на БФБ, но тотално да се отричат всички компании на БФБ е безотговорно.
                            За какво професионално управление от БНБ говори? Че парите стоят по собствена сметка с лихва 0,...% Като ще е консервативно управлението, нека се инвестира в депозити, ДЦК, парични фондове и в облигации. Но в момента това не е управление а безхаберие.
                            Именно, с това управление инфлацията ще ги е изяла след 10 години. Да не говорим, че така или иначе Сребърният фонд не се случи в България, в смисъл размерът му е символичен и никога няма да има значение за изплащането на пенсиите, няма какво да се лъжем. Т.е. по-важно е да се използва с някаква друга цел, защото тази с пенсиите е обречена при този му размер.

                            Коментар


                            • Господина може би разсъждава,че ако Сребърния фонд инвестира в БФБ и реализира загуба - ще му изстине мястото

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ОК Разгледай мнение
                                Остави доходността на БФБ. Гледам практиката на някои ПФ (особено на близките до властта) как подбират компаниите, в които да инвестират. Защо мислиш, че това няма да се повтори и със Сребърния фонд? Ти лично в кои акции би препоръчал да инвестира той? Въобще нямам предвид да хулим брокерчета, спекулантчета и т.н.. И сред тях има и читави и некадърни, както навсякъде другаде. Решенията обаче няма да се вземат от тях. В случая не коментирам личността на Мавродиев, а сребърния фонд.
                                Първо не знам кои ПФ са близки до властта, ако ти знаеш, кажи.
                                Аз въобще не твърдя, че трябва да се инвестира сребърния фонд на БФБ, макар че малка част от него според мен трябва да се използва за раздвижване на пазара, но ме притеснява, че това няма да стане прозрачно и могат да се вкарат пари в съмнителни емисии. Т.е. начинът за това раздвижване чрез да кажем 5% от парите в Сребърния фонд ми убягва и на мен, но това не значи, че не трябва да се търси.

                                Започнах дискусията единствено заради това да покажа, какво отношение има Мавродиев към пазара, а не какво мисли той за Сребърния фонд, макар че и там прозира некомпетентостта му, както и в изказването му за банковите лихви - "Вижте, лихвата се формира по много прост начин. На първо място се гледа репутацията на съответната държава, кредитния рейтинг, много е важно обаче, има един показател – CDS се казва на английски, това е рисковата премия, която инвеститорите оценяват всяка държава и тя за всяка държава варира в зависимост от рисковете в съответния ден, съответния момент. В момента България има рискова премия от около 380 базисни точки, която за съжаление в последните години се повишава. В началото например на нашето правителство, на това управление, този CDS беше около 256 базисни точки, тоест рискът се е увеличил с процент и половина заради глобалните рискове, заради глобалната икономика, заради проблемите в еврозоната, заради всичко, което се случва."

                                Коментар

                                Working...
                                X