IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

КФН

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от cokrat1 Разгледай мнение
    Има срок "брато" - питай грамотен адвокат...може и да ти каже.
    
     1.Е без адвокат, мога да прочета чл. 28 от Правилника за устройство и дейността на Комисията за финансов надзор.

    http://www.fsc.bg/public/upload/file...lnik-KFN_0.pdf

    2. Как КФН процедира при получаване на жалба

    • Като първа стъпка преценяваме дали информацията и документацията, която сте ни изпратили във връзка с Вашата жалба е достатъчна, за да можем да изразим мотивирано становище по случая. Възможно е да се свържем с Вас, ако имаме нужда от допълнителна информация.

    • Също така, ние се обръщаме към компанията (или лицето), срещу която сте подали жалба за обяснения по случая и изискваме нужните данни и информация.

    • Компанията следва да ни отговори в определения срок, като даде пълни разяснения и представи всички данни, относими към случая.

    • Въз основа на получената информация ние извършваме детайлен анализ на конкретния случай.

    • Ако установим, че компанията не е нарушила законовите изисквания, срокове и процедури, ще Ви уведомим за нашето становище.

    • В случай, че установим наличие на административни нарушения, ще предприемем съответните мерки, като също ще Ви уведомим за това.

    • Срокът за отговор по жалби бива различен и зависи от спецификата и проучванията по Вашия случай.

    Как можете да подадете жалба до КФН

    • Изгответе писмено Вашата жалба, като точно обясните Вашия проблем и определите Вашите искания. Приложете и съответните документи, които имат отношение към случая. Например, в случай на проблем с Ваша застраховка, изпратете копие от застрахователната полица и копия от кореспонденцията с компанията. Ако имате проблем с вашия инвестиционен посредник или например с пенсионното Ви дружество, можете да изпратите копие от сключен договор и копия от кореспонденцията с дружествата.

    • Напомняме Ви, че трябва да изпращате само копия от документите, оригиналите запазете при себе си.

    • В жалбата трябва да посочите Вашето име, адрес и ако прецените телефон и/или електронна поща.  
      
       http://www.fsc.bg/Jalbi-bg-60
      
    
     

    Коментар


    • Първоначално изпратено от obafeme Разгледай мнение
      аз утре ако реше да ги изкупя до един лев пкб-тата и имам кинти и искам да си куупвам земя после, къде е вътрешната инфо и кой е прецакан, баба пена ли?
      Ти или си по-голям наивник от мен, или си от тези които пълниха яко, знаейки предварително че ще се обяви търг, или си от Комисията и се чудиш по кой начин да си заровиш главата у ПесЪка

      Коментар


      • Първоначално изпратено от obafeme Разгледай мнение
        аз утре ако реше да ги изкупя до един лев пкб-тата и имам кинти и искам да си куупвам земя после, къде е вътрешната инфо и кой е прецакан, баба пена ли?
        Търговията с вътрешна инфо дали е за акции или за ПКБ няма никакво значение. Вътрешната инфо може да бъде както позитивна, така и негативна, проблемът е че има инвеститор в привилигирована позиция. Очевидно това е вредно и е забранено. Скоро и в БГ ще се носи наказателна отговорност за това.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от obafeme Разгледай мнение
          а кой трябва да пусне инфото и как трябва да иглежда тази инфо. Ето нагледен пример

          Информация до държателите на ПКБ - внимание, пускаме 150 дка срещу ПКБ-та, не продавайте евтино, защото ще се вдигнат цените. Гаранция. Хаха голям майтап.
          В крайна сметка всеки продава на колкото смята, че му е изгодно.
          ти кажи тоя дето купува, що купува на 0.8 лв
          като до преди 2 месеца са били 0.3 лв
          да не би да НЕ знае защо

          Коментар


          • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
            Само че на Баба Пена някой и ги изкупи на 30 стотинки, като е знаел че ще ударят 80 ако новината бе излязла.

            Аз ако съм на притежателите на компенсаторки продали на ниското бих съдил министерството на земеделието. Защото това е негов гаф.
            а кой трябва да пусне инфото и как трябва да иглежда тази инфо. Ето нагледен пример

            Информация до държателите на ПКБ - внимание, пускаме 150 дка срещу ПКБ-та, не продавайте евтино, защото ще се вдигнат цените. Гаранция. Хаха голям майтап.
            В крайна сметка всеки продава на колкото смята, че му е изгодно.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от obafeme Разгледай мнение
              цените се вдигат, значи държателите на ПКБ-та трябва да са доволни, къде е проблема. Баба Пена по-добре да продава на 0,70 отколкото на 0,16.
              Само че на Баба Пена някой и ги изкупи на 30 стотинки, като е знаел че ще ударят 80 ако новината бе излязла.

              Аз ако съм на притежателите на компенсаторки продали на ниското бих съдил министерството на земеделието. Защото това е негов гаф.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от НАИВHИК Разгледай мнение
                Ами, кво толкова се чудиш. Както всички знаем сте 20 спекуланти комарджии. Инак 100 човека се грижат за интересите ви
                аз утре ако реше да ги изкупя до един лев пкб-тата и имам кинти и искам да си куупвам земя после, къде е вътрешната инфо и кой е прецакан, баба пена ли?

                Коментар


                • Първоначално изпратено от smirenoto Разгледай мнение
                  чудя се кое е по-добре със или без фкн. То може би само Дянков може да даде по-правилното решение, защото може да тегли чертата на прихода и разхода...
                  Ами, кво толкова се чудиш. Както всички знаем сте 20 спекуланти комарджии. Инак 100 човека се грижат за интересите ви

                  Коментар


                  • чудя се кое е по-добре със или без фкн. То може би само Дянков може да даде по-правилното решение, защото може да тегли чертата на прихода и разхода...
                    Не е препоръка ...

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от obafeme Разгледай мнение
                      цените се вдигат, значи държателите на ПКБ-та трябва да са доволни, къде е проблема. Баба Пена по-добре да продава на 0,70 отколкото на 0,16.
                      Проблемът не е, че се вдигат цените, а че:

                      - има вътрешна инфо, която не е оповестена;
                      - някой е търгувал с вътрешна инфо.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от equal Разгледай мнение
                        http://www.blitz.bg/news/article/151946




                        Т.е. от половин година един тесен кръг от чиновници в регионалните дирекции "Земеделие" са членове на клуба на знаещите от телевизионната передача "Какво? Къде? Кога?"
                        цените се вдигат, значи държателите на ПКБ-та трябва да са доволни, къде е проблема. Баба Пена по-добре да продава на 0,70 отколкото на 0,16.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от obafeme Разгледай мнение
                          ама кой е злоупотребил конкретно в този случай?
                          http://www.blitz.bg/news/article/151946


                          МНЕНИЯ:
                          ...
                          Разговорите между министерството на земеделието и областните служби кои парцели да се предложат за продажба текат от повече от половин година.
                          Т.е. от половин година един тесен кръг от чиновници в регионалните дирекции "Земеделие" са членове на клуба на знаещите от телевизионната передача "Какво? Къде? Кога?"
                          |^^^^^пиво^^^^\\|""\\_,_
                          |___________||__|___|)
                          (@)(@)""*|(@)(@)**(@)

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от obafeme Разгледай мнение
                            ама кой е злоупотребил конкретно в този случай?
                            Ти кой мислиш че е злоупотребил, Баба Пенка от Горно Нанадолнище очевидно.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от obafeme Разгледай мнение
                              на мен ми е странно за плаетжни инструменти да има такова чудо като вътрешна инфо, това все пак не са ценни книги
                              От ЗПЗФИ
                              Чл. 4. (1) Вътрешна информация e конкретна информация, която не е публично огласена, отнасяща се пряко или непряко до един или повече емитенти на финансови инструменти или до един или повече финансови инструменти, ако публичното й огласяване може да окаже съществено влияние върху цената на тези финансови инструменти или на цената на свързани с тях дериватни финансови инструменти.
                              (2) Информацията по ал. 1 включва всякаква информация, която:
                              1. посочва факти или обстоятелства, които са настъпили или обосновано може да се очаква да настъпят в бъдеще, и е достатъчно конкретна, за да се направи заключение относно възможния им ефект върху цената на финансовите инструменти или на свързани с тях дериватни финансови инструменти;
                              2. обичайно се използва от инвеститорите при вземането на решение за инвестиране в даден финансов инструмент.

                              Компенсаторките не са платежен инструмент, а "други инструменти, допуснати до търговия на регулиран пазар", за които се прилага ЗПЗФИ.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от obafeme Разгледай мнение
                                ама кой е злоупотребил конкретно в този случай?
                                Аде де ...
                                Помисли малко !!!
                                Възможно е някой да е знаел нещо, доста преди то да излезе като инфо за нас-плебеите ...
                                Ходя по въже.Не ръкопляскайте, това е моят път.С костюм на клоун съм, да ми се смеете, когато падна

                                Коментар

                                Working...
                                X