IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Доказване на необлагаеми доходи пред банка

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Вълчо-34 Разгледай мнение
    Тантум, банките първо могат да разглеждат парични потоци. Повечето ще искат кредитна история със съответните парични потоци. Те нямат интерес да стават рентиери, продавачи на картини (в общия случай), предприятия и т.н. След това стигат до обезпеченията, дали ипотека, дали особен залог, дали реален залог. Без да ме познаваш ще ми дадеш ли и 5 лева? Или да те убедя, че като продам 10К акции, ще реализирам капиталова печалба, а пък дружеството винаги дава дивидент? Но ако ме познаваш, възможно е да ми дадеш и 5К лева, защото съм си изградил пред теб репутация - без обезпечение. Не стига ипотека, зависи от самоучастието, а пък залог на акции, държани със спекулативна цел, да не приказвам приказки....А, сетих се, няма банка, която да даде кредит срещу депозит с марж по-малко от 25-30% над базовия си лихвен процент/лихва по депозит - ако има, значи си силно неин човек.
    Има банки дават срещу артии.Оформя се като репо сделка.ама лихвата е 12% и дават не повече от 50%

    Коментар


    • Тантум, банките първо могат да разглеждат парични потоци. Повечето ще искат кредитна история със съответните парични потоци. Те нямат интерес да стават рентиери, продавачи на картини (в общия случай), предприятия и т.н. След това стигат до обезпеченията, дали ипотека, дали особен залог, дали реален залог. Без да ме познаваш ще ми дадеш ли и 5 лева? Или да те убедя, че като продам 10К акции, ще реализирам капиталова печалба, а пък дружеството винаги дава дивидент? Но ако ме познаваш, възможно е да ми дадеш и 5К лева, защото съм си изградил пред теб репутация - без обезпечение. Не стига ипотека, зависи от самоучастието, а пък залог на акции, държани със спекулативна цел, да не приказвам приказки....А, сетих се, няма банка, която да даде кредит срещу депозит с марж по-малко от 25-30% над базовия си лихвен процент/лихва по депозит - ако има, значи си силно неин човек.
      И това ще мине ...

      Коментар


      • Аз не знам какво толкова обсъждате ПОТЕНЦИАЛНИТЕ ДОХОДИ. Банките по принцип не се интересуват от тях, и в никакъв случай няма да дадат кредит само на база някакви измислени ОБЕЩАНИЯ.

        Банките се интересуват преди всичко от това как ще си гарантират техните вземания, ако нещо се обърка с проекта на клиента. Тоест важно е какво можеш да заложиш при тях под формата на ИПОТЕКА или под формата на някакво високоликвидно имущество - напр. злато, диаманити или дори някаква валута в кеш. Това е истината. Всякаква останала информация за клиента банката събира само с цел да си изясни неговата потенциална платежоспособност, но тази информация не е предпоставка за даване на кредит. Тя е предпоставка само за да класифицират клиента в една или друга рискова група, от което пък зависи предложената лихва. Залога на имущество обаче е основен, и без него няма как човек да се размине.

        Получаваната заплата в момента или получаваните други доходи не са гаранция, че същите ще ги има и за в бъдеще. Така че недейте да лежите на тази кълка.

        Аз в личен план имах един случай, когато спешно ми дотрябваха половин милион лева. Нямах ги налични, но в банката имах 3 годишен депозит за 800 000 лева. Поисках кредит и се съгласиха на секундата, без никакви други проучвания или искания за някаква информация. За 1 час ми подготвиха документите, подписах ги, и получих сумата. Предложената от тях лихва беше повече от смешна. Мисля че беше само 1% повече от процента, който те ми дължат за депозита. Това при положение, че по него време лихвите по кредитите бяха 10-12%.

        Така че ако създателя на темата иска кредит, да си изясни какво може да предложи на банката като залог. Почти съм сигурен, че ще приемат физически акции като хартийки, но ще си сложат някакъв процент за риска от промяната на тяхната стойност. Виртуални акции обаче няма да приемат. Биха приели злато, диаманти, картини и въобще всичко, върху което ТЕ ДА ИМАТ КОНТРОЛ. Това е най-важното - банките приемат за залог само активи, върху които те имат 100%-ов контрол за периода на кредита.
        Last edited by Mateev; 28.05.2020, 13:03.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от mauricio84 Разгледай мнение
          Темата е абсурдна.
          Това ми звучи като как да скрием и откраднем данъци.
          което автоматически я прави актуална.

          Коментар


          • Темата е абсурдна.
            Това ми звучи като как да скрием и откраднем данъци.
            Форекс блог

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Tantum Разгледай мнение

              Депозитарят е в ЕС, не в САЩ. Говорим за акции, търгувани на европейска борса, макар и да са на основата на американски индекс. Брокерът е български.

              Плащането на вноските очевидно ще стане с други доходи, не с капиталова печалба. Просто самото ѝ отчитане като доход от банките и на акциите като потенциално обезпечение ще намали риска за банката и ГПР за мен.

              Не съм твърдял какъв инвеститор съм, само описвам един напълно хипотетичен сценарий. Не знам как направи връзка между хипотетичното и мен като инвеститор. Не ми преписвай комплекси, които нямам.

              Ливъриджът е друга бира - един margin call може да те срине със земята. Кредитът е различен тип продукт.

              Мисля, че казусът за признаването на нестандартни доходи като капиталова печалба е актуален и интересен. Ако банките ги интересуват само доходи, приравнени на трудови, това вероятно ще се промени в бъдеще. Много хора вече имат по няколко вида доходи, не само такива от трудов договор и банките е време да го вземат предвид, ако вече не са.
              АМИ то и с имота може да се стигне до марджин кол

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Tantum Разгледай мнение

                Депозитарят е в ЕС, не в САЩ. Говорим за акции, търгувани на европейска борса, макар и да са на основата на американски индекс. Брокерът е български.

                Плащането на вноските очевидно ще стане с други доходи, не с капиталова печалба. Просто самото ѝ отчитане като доход от банките и на акциите като потенциално обезпечение ще намали риска за банката и ГПР за мен.

                Не съм твърдял какъв инвеститор съм, само описвам един напълно хипотетичен сценарий. Не знам как направи връзка между хипотетичното и мен като инвеститор. Не ми преписвай комплекси, които нямам.

                Ливъриджът е друга бира - един margin call може да те срине със земята. Кредитът е различен тип продукт.

                Мисля, че казусът за признаването на нестандартни доходи като капиталова печалба е актуален и интересен. Ако банките ги интересуват само доходи, приравнени на трудови, това вероятно ще се промени в бъдеще. Много хора вече имат по няколко вида доходи, не само такива от трудов договор и банките е време да го вземат предвид, ако вече не са.
                Свободни съчинения на тема Кредитиране. Мъка Мъка. Кажи какви са ти трудовите доходи за да те посъетваме каkво да правиш.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от nradev Разгледай мнение

                  Съда няма правомощия в САЩ. значи ше имаш доход след 30 години. а кредита трябва да плащаш от следващия месец. Как искаш да ти дадат. Много си наивен , а иначе голям инвеститор.Защо не прдадеш акциите и да се финасираш сам. А после може да купиш на ливъридж ако искаш да имаш повече акции ,тамън лихвата ще е приемлива
                  Депозитарят е в ЕС, не в САЩ. Говорим за акции, търгувани на европейска борса, макар и да са на основата на американски индекс. Брокерът е български.

                  Плащането на вноските очевидно ще стане с други доходи, не с капиталова печалба. Просто самото ѝ отчитане като доход от банките и на акциите като потенциално обезпечение ще намали риска за банката и ГПР за мен.

                  Не съм твърдял какъв инвеститор съм, само описвам един напълно хипотетичен сценарий. Не знам как направи връзка между хипотетичното и мен като инвеститор. Не ми преписвай комплекси, които нямам.

                  Ливъриджът е друга бира - един margin call може да те срине със земята. Кредитът е различен тип продукт.

                  Мисля, че казусът за признаването на нестандартни доходи като капиталова печалба е актуален и интересен. Ако банките ги интересуват само доходи, приравнени на трудови, това вероятно ще се промени в бъдеще. Много хора вече имат по няколко вида доходи, не само такива от трудов договор и банките е време да го вземат предвид, ако вече не са.
                  Last edited by Tantum; 31.03.2020, 12:07.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Tantum Разгледай мнение

                    Можеш, ама тогава НАП ще те погнат откъде имаш 1 милиард. Банката също вероятно ще поиска доказателство за отворени позиции - някаква бележка от централен депозитар или инвестиционен посредник. А ако има такава възможност, направо ще си проверят сами.
                    Банката нищо няма да ти иска. кат идеш за такъв кредит директно ще ти покажат вратата.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Tantum Разгледай мнение

                      Не играя/спекулирам, а инвестирам дългосрочно - хоризонтът ми е 30 години и ще продам чак тогава. Доходът е сравнително сигурен в дългосрочен план, а е също и необлагаем, ако използваш ETF, търгуван на борса в ЕИП, който не разпределя дивидент. За S&P 500 такъв е например SXR8.

                      Съдът не може ли да запорира сметка при инвестиционен посредник?
                      Съда няма правомощия в САЩ. значи ше имаш доход след 30 години. а кредита трябва да плащаш от следващия месец. Как искаш да ти дадат. Много си наивен , а иначе голям инвеститор.Защо не прдадеш акциите и да се финасираш сам. А после може да купиш на ливъридж ако искаш да имаш повече акции ,тамън лихвата ще е приемлива

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от nradev Разгледай мнение

                        Ти мое да си декларириаш отоворени позиции за колкот искаш и да клатиш банката. ама банкерите не са балъци.

                        ПП. кат не се облага аз мога да декларирам 1 милиард
                        Можеш, ама тогава НАП ще те погнат откъде имаш 1 милиард. Банката също вероятно ще поиска доказателство за отворени позиции - някаква бележка от централен депозитар или инвестиционен посредник. А ако има такава възможност, направо ще си проверят сами.
                        Last edited by Tantum; 28.03.2020, 16:27.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от nradev Разгледай мнение

                          На спекуланти кредити не дават. Ако имаш от SP500 значи играеш на Уолстрийт, Там дохода е облагаем. Активи в чужбина за обезпечение не се приемат ,защото не могат да се запоририат
                          Не играя/спекулирам, а инвестирам дългосрочно - хоризонтът ми е 30 години и ще продам чак тогава. Доходът е сравнително сигурен в дългосрочен план, а е също и необлагаем, ако използваш ETF, търгуван на борса в ЕИП, който не разпределя дивидент. За S&P 500 такъв е например SXR8.

                          Съдът не може ли да запорира сметка при инвестиционен посредник?

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Tantum Разгледай мнение

                            Става въпрос за ипотечен кредит. Да, мога да продам 200 хиляди от портфейла и да си купя имот вместо да търся пари на кредит, но предпочитам да запазя инвестициите, защото носят значително по-висока доходност от ГПР. Разбира се, аз ще си нося целия риск от това, без тарикатщини.

                            Тук дори не става въпрос за спекулиране на пазарите, а за дългосрочно инвестиране, което значително намалява и рисковия ми профил като кредитополучател. Дори бих предоставил част от дългосрочните си позиции като гаранция на банката в допълнение на ипотеката, но не съм чувал някоя банка да има практика да приема дялове от S&P 500 примерно като обезпечение.
                            ТИ отде знаеш колко ти е ГПР ,пита ли банката.И да ти дадат лихвата ще е зверска ,така че не ти излиза сметката.знам за такъв кредит на 12%

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от vstoykov Разгледай мнение

                              Това е много упорита заблуда. Има една статия в блога на Елана, където пише така. Казаха ми, че ще я оправят, но не я оправиха.

                              Тук подробно обясних проблема: Деклариране на притежавните акции в чужбина от физически лица - декларират се всички акции/дялове в чужбина, не само тези, които са притежавани към 31 декември

                              При добре диверсифициран портфейл банката трябва да предвиди риск от 60% понижение на портфейла. Ако не е добре диверсифициран - нещо като 90% ми се вижда реалистично. Или изобщо да игнорира това, че имаш акции.
                              Ти мое да си декларириаш отоворени позиции за колкот искаш и да клатиш банката. ама банкерите не са балъци.

                              ПП. кат не се облага аз мога да декларирам 1 милиард

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от vstoykov Разгледай мнение

                                Това е много упорита заблуда. Има една статия в блога на Елана, където пише така. Казаха ми, че ще я оправят, но не я оправиха.

                                Тук подробно обясних проблема: Деклариране на притежавните акции в чужбина от физически лица - декларират се всички акции/дялове в чужбина, не само тези, които са притежавани към 31 декември

                                При добре диверсифициран портфейл банката трябва да предвиди риск от 60% понижение на портфейла. Ако не е добре диверсифициран - нещо като 90% ми се вижда реалистично. Или изобщо да игнорира това, че имаш акции.
                                проблема не е стойността на акциите , а дали носят доход,който банката да признае. дохода е несигурен така че среден пръст

                                Коментар

                                Working...
                                X