IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Искане за представяне на документи и писмени обяснения от задължено лице

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Г-н Давидов, при кой ИП сте (ако не е тайна) Допускам, че може от там да са тръгнали нещата въпреки изрядните според вас данъчни декларации. Ако ИП са подали на НАП данни за Ваши активи и не са съвпаднали на 100% може това да е предизвикало нещата според мен.

    Коментар


    • Не се притеснявайте - имаше материал как на един проверявали един по един стоте сватбари, след като декларирал прихода от тях при проверка.

      Коментар


      • Въпреки, че колегата Давидов затвори темата, споделям с две думи и моя опит- може да е полезно и за други. Преди около месец ми поискаха от НАП с писмо по пощата доказване на доходи като физ. лице за период преди..... 10 години. Причината беше описана - даден от мен тогава заем на стойност.... 10 000 лв. Не се шегувам нито за годините, нито за сумата! Изпратих им данъчни декларации и извадки от осигуровките в НОИ( мои и на съпругата) за 4-5 години преди това, които мноооогократно превишават тази сума. Надявам се да не ме занимават повече. Даже си мисля, че имат някаква давност тия неща, ама не ми се занимаваше да се интересувам и разправям, защото се страхувах да не навредя на човека, на който бях услужил.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от vankel Разгледай мнение

          След като е за 5 години е на физ. лице

          А вероятно е проверка , така се започва ...
          не схванах

          Коментар


          • Първоначално изпратено от nradev Разгледай мнение

            Ревизия на физическо лице ли ти правят. да не е некоя насрещна проверка
            След като е за 5 години е на физ. лице

            А вероятно е проверка , така се започва ...

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Иван Давидов Разгледай мнение
              Виждам, че някои хора цитират някакви мои писания, ама извън всякакъв контекст.

              Ама хайде, това е форум и хора явно има всякакви. Ако някой тръгне да цитира мои отделни думи, може да се сглоби изречение, което никога не съм го казвал.

              Ей, ако нямате намерение да помагате, поне цитирайте нещата в правилния им контекст, хора! Аз винаги съм бил **ЗА** декларирането и плащането на данъците. И тъй като винаги съм бил изряден, много ми е интересно как така сега от НАП се сетиха да ме търсят.

              Благодаря на всички, които се свързаха с мен вчера и ми дадоха насоки. Получих ценни съвети как да процедирам. За мен темата тук приключи.
              Ревизия на физическо лице ли ти правят. да не е некоя насрещна проверка

              Коментар


              • верно че има, понеже темата вече е приключила
                предполагам трябва да отидеш в тоя офис и да занесеш плик с документи издадени от бнб
                когато е празно, вероятно така се процедира
                “The best time to plant a tree was 20 years ago. The second best time is now.”

                Коментар


                • Първоначално изпратено от ceneto Разгледай мнение
                  Александър Стамболийски 205 на тоя адрес има ли офис на НАП?
                  Има.

                  http://www.nap.bg/page?id=546

                  Коментар


                  • Александър Стамболийски 205 на тоя адрес има ли офис на НАП?
                    “The best time to plant a tree was 20 years ago. The second best time is now.”

                    Коментар


                    • Виждам, че някои хора цитират някакви мои писания, ама извън всякакъв контекст.

                      Ама хайде, това е форум и хора явно има всякакви. Ако някой тръгне да цитира мои отделни думи, може да се сглоби изречение, което никога не съм го казвал.

                      Ей, ако нямате намерение да помагате, поне цитирайте нещата в правилния им контекст, хора! Аз винаги съм бил **ЗА** декларирането и плащането на данъците. И тъй като винаги съм бил изряден, много ми е интересно как така сега от НАП се сетиха да ме търсят.

                      Благодаря на всички, които се свързаха с мен вчера и ми дадоха насоки. Получих ценни съвети как да процедирам. За мен темата тук приключи.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от vankel Разгледай мнение

                        Нещо сериозно си направил . На мен ми правиха пълна проверка и след това ревизия с доказване на начално салдо което хич не е проста работа .
                        Но при мен беше с висша резолюция . Ако искаш акъл какво да правиш пиши на лично и ще те осветля .
                        Началното салдо, ако е голяма сума и не можеш да докажеш произхода му. Може и да има и посещение от ДАНС. Но хайде да не плашим колегата.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Иван Давидов Разгледай мнение
                          От НАП днес са решили да ме изненадат и са ми пратили "искане за представяне на документи и писмени обяснения от задължено лице". Искат ми данни за 6 години назад, от началото на 2012-та до края на 2017-та. Честно казано, много съм изненадан, защото за 13 години, откакто се занимавам с инвестиции на фондовите пазари, такова нещо не ми се беше случвало.

                          Дори не знам дали това искане от НАП е свързано с инвестиционната ми дейност. В документа, който ми пратиха, пише следното:
                          [ATTACH=CONFIG]n3329803[/ATTACH]


                          Аз не виждам някакво основание от страна на НАП да ме търсят за каквото и да било, а и в самия документ, както се вижда от screenshot-а, не пише нищо в тази връзка.

                          Имам много сериозно питане - познавате ли свестен адвокат и/или счетоводител, които да ми помогнат с комуникацията от/към НАП по случая?

                          Предварително благодаря на всички за съветите и насоките!
                          Нещо сериозно си направил . На мен ми правиха пълна проверка и след това ревизия с доказване на начално салдо което хич не е проста работа .
                          Но при мен беше с висша резолюция . Ако искаш акъл какво да правиш пиши на лично и ще те осветля .

                          Коментар


                          • Модерно напоследък е облагането на онлайн търговията. Току имаш получена сума по наложен и идва честитка.
                            Основен проблем е, че се облага оборота вместо печалбата.
                            Не съм сигурен, че е същата като текст. Следва да гонят за последните 5 г. и май това са направили. 2018 не е приключила.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Иван Давидов Разгледай мнение
                              От НАП днес са решили да ме изненадат и са ми пратили "искане за представяне на документи и писмени обяснения от задължено лице". Искат ми данни за 6 години назад, от началото на 2012-та до края на 2017-та. Честно казано, много съм изненадан, защото за 13 години, откакто се занимавам с инвестиции на фондовите пазари, такова нещо не ми се беше случвало.

                              Дори не знам дали това искане от НАП е свързано с инвестиционната ми дейност. В документа, който ми пратиха, пише следното:
                              [ATTACH=CONFIG]n3329803[/ATTACH]


                              Аз не виждам някакво основание от страна на НАП да ме търсят за каквото и да било, а и в самия документ, както се вижда от screenshot-а, не пише нищо в тази връзка.

                              Имам много сериозно питане - познавате ли свестен адвокат и/или счетоводител, които да ми помогнат с комуникацията от/към НАП по случая?

                              Предварително благодаря на всички за съветите и насоките!
                              за някое хонорарче са засекли, че не са взели дължимото ............. сега като разберат и за инвестициите по борсите по света и у нас .............. и нещата съвсем ще се омажат...

                              сигурно са прочели и това:

                              Първоначално изпратено от Иван Давидов Разгледай мнение
                              Вариант ли е да не си плащам данъците? Да не декларирам нищо в данъчните декларации? Да си получавам заплатите брутно, а не нетно?!
                              НЕ РАЗБИРАМ НИЩО ОТ ФУТБОЛ!!!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Иван Давидов Разгледай мнение
                                От НАП днес са решили да ме изненадат и са ми пратили "искане за представяне на документи и писмени обяснения от задължено лице". Искат ми данни за 6 години назад, от началото на 2012-та до края на 2017-та. Честно казано, много съм изненадан, защото за 13 години, откакто се занимавам с инвестиции на фондовите пазари, такова нещо не ми се беше случвало.

                                Дори не знам дали това искане от НАП е свързано с инвестиционната ми дейност. В документа, който ми пратиха, пише следното:
                                [ATTACH=CONFIG]n3329803[/ATTACH]


                                Аз не виждам някакво основание от страна на НАП да ме търсят за каквото и да било, а и в самия документ, както се вижда от screenshot-а, не пише нищо в тази връзка.

                                Имам много сериозно питане - познавате ли свестен адвокат и/или счетоводител, които да ми помогнат с комуникацията от/към НАП по случая?

                                Предварително благодаря на всички за съветите и насоките!
                                АЗ

                                Коментар

                                Working...
                                X