IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

В какво да инвестирам малко пари за да се увеличат?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от sagitarius_d Разгледай мнение

    Ами дивидентите са по стабилни и надеждни от капиталовите печалби в крактосрочен план. Цените на акциите може да се вдигнат много, или да спаднат много, което да превърне твоята капиталова печалба в загуба.

    Ако компанията печели пари обаче ( фундамент), тогава дивидента ти помага психологиески да държиш тази акция. Дивидента ти напомня че не притежаваш просто парче хартия, ами че имаш дял от бизнес. Това ти помаг да не се панираш, а да си държиш акциите

    Примерно, акциите на Johnson & Johnson паднаха от $72 през 2008 то $46 през 2009 по време на кризата. Аз не продадох, а купувах защото компанията печелеше пари, и плащаше стабилен дивидент от 46 цента на акция всеки 3 месеца, който беще вдигнат на 49 цента.

    Аз съм убеден на 99% че през следващата година ще получа поне $3.20 дивидент за всяка акция на Johnson & Johnson кочто притежавам. От друга страна,изобщо не знам дали цената на акцията ще падне под $80 или ще се качи над $140

    Моята стратегия е да си плащам сметките/разходите с дивидентите.
    +1
    Това е едно много добро мнение и пример. Моята стратегия и мислене е като твоето само, че в дивидентни компании на БФБ. Давам и пример с акциите си в ХЕС и М+С Хидравлик, от които никога до сега не съм продавал, а само съм купувал и ги държа защото са коректни и редовно плащащи дивиденти. А цената както казваш и ти днес е една, но утре е друга, обаче това не трябва да влияе при положение, че бизнеса им продължава да върви нормално. А дивидентите обикновено ги реинвестирам , като заделям и една част кеш.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Zdravko Разгледай мнение

      Ако хванеш бичи пазар става и твоята, но в лоши години дивидентните се представят по добре, а и ако държиш такива дългосрочно пак е добре. Виж статии и класации за дивидентните кучета.
      Ами дивидентите са по стабилни и надеждни от капиталовите печалби в крактосрочен план. Цените на акциите може да се вдигнат много, или да спаднат много, което да превърне твоята капиталова печалба в загуба.

      Ако компанията печели пари обаче ( фундамент), тогава дивидента ти помага психологиески да държиш тази акция. Дивидента ти напомня че не притежаваш просто парче хартия, ами че имаш дял от бизнес. Това ти помаг да не се панираш, а да си държиш акциите

      Примерно, акциите на Johnson & Johnson паднаха от $72 през 2008 то $46 през 2009 по време на кризата. Аз не продадох, а купувах защото компанията печелеше пари, и плащаше стабилен дивидент от 46 цента на акция всеки 3 месеца, който беще вдигнат на 49 цента.

      Аз съм убеден на 99% че през следващата година ще получа поне $3.20 дивидент за всяка акция на Johnson & Johnson кочто притежавам. От друга страна,изобщо не знам дали цената на акцията ще падне под $80 или ще се качи над $140

      Моята стратегия е да си плащам сметките/разходите с дивидентите.
      http://www.dividendgrowthinvestor.com/

      Коментар


      • Първоначално изпратено от nradev Разгледай мнение

        защо се шири мнение че дивидентните акции са по добри. според мен нема значение дали ще лапаш от дивиденти или от нарастване цената на акцията. даже върху капиталовите печалби няма данък а върху дивидента има(това за България де по света може да е друго)
        Ако хванеш бичи пазар става и твоята, но в лоши години дивидентните се представят по добре, а и ако държиш такива дългосрочно пак е добре. Виж статии и класации за дивидентните кучета.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от sagitarius_d Разгледай мнение
          Ами можеш да инвестираш в акции които плащат дивиденти. В САЩ има такива които повишават дивидента всяка година от десетилетия насам.

          http://www.dividendgrowthinvestor.co...-dividend.html

          Иначе инвестирай в индекси - S&P 500 например или международен фонд. Те също плащат дивиденти, които се вдигат с времето, а ако ги реинвестираш твоите пасивни доходи се повишават също.

          http://www.dividendgrowthinvestor.co...idends-in.html

          Ето интересна графика на ЕТФ върхъ С&П:

          http://schrts.co/Alul09
          защо се шири мнение че дивидентните акции са по добри. според мен нема значение дали ще лапаш от дивиденти или от нарастване цената на акцията. даже върху капиталовите печалби няма данък а върху дивидента има(това за България де по света може да е друго)

          Коментар


          • за да се увеличат требе да са много пари. то секи иска с малко да спечели много ама не става.с 5000 нема сми да се занимаваш. има една поговорка че пари при пари отиват. ама малко при много , а не много при малко. и гледай да не земеш да се подведеш по акъла на некой да "инвестираш" на форекса

            Коментар


            • Първоначално изпратено от pepe1234 Разгледай мнение
              Някой освен мен да мисли, че е добър момент за покупка на британски паунд?
              Всичко различно от BGN купувай

              Коментар


              • Някой освен мен да мисли, че е добър момент за покупка на британски паунд?

                Коментар


                • Момко Lenovo,
                  Щом толкова искаш да инвестираш и да множиш пари, вкарай малко повече в проучване на чуждия опит. Не е нужно да са непременно пари, повече интерес и внимание вложи. Желателно е да наблегнеш на неприятния: Виж как са се дънили, губили, как са били подвеждани колеги, приятели, познати и не толкова познати и заложи нан квадранта на чичко Бъфет: Важно-познато, важно-непознато, неважно-непознато и неважно-познато /като въртиш в посока обратна на часовниковата стрелка/. Казвам го не да те отчайвам, а да се подковеш възможно най-добре, какво те очаква.
                  Наистина, заложи на важно и познато и системно разширявай познанията си. Относно важността, прави си свои проучвания и обърни внимание и на чужди /по ВСЯКАКЪВ начин, не е задължително изобщо да ти струват пари, може просто да наблюдаваш или "наивно" да питаш/ а, относно познанията, започни почти както прокламира тотото, "с малки суми но, редовно". С тази разлика, че "редовното", след като видиш, че някъде нещо не върви, някак за разумен човек да го повтаря, щото някой му бил казал...сещаш се.
                  И, АМА МНОГО ВАЖНО:
                  "Доверяй но, проверяй". Т.е., АКО ще се доверяваш някому, ПЪРВО го изпитай. Тежък урок.- Излиза много, много скъпо, ако не си приложил похватите му. Поне лично на мен, ми струваше тонове ядове и не един провал.
                  Такива работи.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение

                    Съжалявам,че съм объркал адресата,но" колегата" пита и аз му казвам моето мнение.
                    цитираш мое мнение и ми даваш (непоискан от мен) съвет .................. съответно ти отговарям...

                    когато някой иска съвет се цитира въпроса на искащия съвет и тогава даваш твоето мнение

                    това са елементарни неща във всеки един форум

                    няма да се учим сега как се отговаря ................. твоята работа е все едно съседската баба да те пита нещо и ти да отидеш на работа и да дадеш отговор на шефа си вместо на съседската баба
                    НЕ РАЗБИРАМ НИЩО ОТ ФУТБОЛ!!!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от sagitarius_d Разгледай мнение
                      Ами можеш да инвестираш в акции които плащат дивиденти. В САЩ има такива които повишават дивидента всяка година от десетилетия насам.

                      http://www.dividendgrowthinvestor.co...-dividend.html

                      Иначе инвестирай в индекси - S&P 500 например или международен фонд. Те също плащат дивиденти, които се вдигат с времето, а ако ги реинвестираш твоите пасивни доходи се повишават също.

                      http://www.dividendgrowthinvestor.co...idends-in.html

                      Ето интересна графика на ЕТФ върхъ С&П:

                      http://schrts.co/Alul09
                      И като дойде мечия пазар ще има ОЛЕЛЕ

                      Но пак по-добре от каквото и да било свързано с БФБ
                      FinancialMarkets.Zone

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение

                        Аз казвам да купи с документ и пръстени,не да краде.Това е много оборотна и печеливша стока точно за Коледа и ще удвои парите за 10 дни.
                        да, майтапя се
                        добра ти е идеята, но това иска седене по цял ден на открито, не вярвам колегата да му се работи наистина.
                        препоръка е

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от polki Разгледай мнение

                          акъл не съм ти искал за да го даваш .................... но то трябва и да го имаш за да го даваш...
                          Съжалявам,че съм объркал адресата,но" колегата" пита и аз му казвам моето мнение.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

                            предимно ще има кекс....с горския
                            Аз казвам да купи с документ и пръстени,не да краде.Това е много оборотна и печеливша стока точно за Коледа и ще удвои парите за 10 дни.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение
                              Купи елхички за Коледа от горското за 6 лв и ги продай в Софето за 16 .Ще има за ядене, пиене,либов и кекс.
                              акъл не съм ти искал за да го даваш .................... но то трябва и да го имаш за да го даваш...
                              fuск the bеаr - give me the bееr

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение
                                Купи елхички за Коледа от горското за 6 лв и ги продай в Софето за 16 .Ще има за ядене, пиене,либов и кекс.
                                предимно ще има кекс....с горския
                                препоръка е

                                Коментар

                                Working...
                                X