IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Изгоден потребителски кредит?! Има ли такъв?!

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от nradev Разгледай мнение
    това е верно ако го вземаш лева.ама ако го дължиш не е баш така
    нещо не ти разбрах логиката? Много народ се подлъгваше да взема кредити в лева, с идеята, че видиш ли, ако паднел борда и т,н., като се набиваха на по-високи лихви с подобни мантри, само дето вече не сме 97-ма и всички банки си имат клауза за превалутиране, т.е. каквото и да се случи с лева, ще си го платиш в евро Особено съм се дивил на народ, който плаща 1% отгоре по кредита си, щото го теглил в лева, а не в евро с подобната мисъл на главата си Е, вече лихвите в лева и евро са почти изравнени и тогава е по-добре кредитът да се тегли във валутата, в която си получаваш доходите, т.е. в 99% от случаите в лева, но преди не беше точно така. Или не съм те разбрал правилно какво искаш да кажеш?
    Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
      погледнал съм ги, брат, все пак имам и магстратура по финансиЙ, налЕ, все мога да знам, че леФ днес е повече от леФ утре - 27К еврарки минус, ако трябва да сме точни, така че има доста резин в думите ти, а и аз не го отричам, но кеф цена няма
      това е верно ако го вземаш лева.ама ако го дължиш не е баш така

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
        погледнал съм ги, брат, все пак имам и магстратура по финансиЙ, налЕ, все мога да знам, че леФ днес е повече от леФ утре - 27К еврарки минус, ако трябва да сме точни, така че има доста резин в думите ти, а и аз не го отричам, но кеф цена няма
        Мани , туй щом било кефа, предпочитам да съм 27 бондака напред

        Коментар


        • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение
          Па ако си погледнеш лихвите - ще се окаче че си потънал с 50к
          погледнал съм ги, брат, все пак имам и магстратура по финансиЙ, налЕ, все мога да знам, че леФ днес е повече от леФ утре - 27К еврарки минус, ако трябва да сме точни, така че има доста резин в думите ти, а и аз не го отричам, но кеф цена няма
          Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
            така, отговарям със закъснение, защото съм си дал доброволен пас от форума, поради несъгласие с модераторската политика и изобщо цялостното управлние на медията, медия, за която и аз съм допринесъл немалко

            Общата сума, която съм похарчил за периода, е два пъти над изтегления кредит, т.е. малко над 200К евро. Приблизителната разбивка е - апартамент за 100к, паркомясто - 5к, обзавеждане - 25к, екскурзии - 50к, кола - 20к. Не броя храна и консумативи, т.е. режийни, които си вървят по принцип. Както казах, това е моят пример, той е изключение, а не е правило - не се хваля и не парадирам, още по-малко пък препоръчвам на някой, който не може да си го позволи, да се набива на многохилядки кредити, за да се чувства "гъзар". Да, все още имам за изплащане, да, развил съм се (дали случайно, дали закономерно - друг въпрос) И това ми е помогнало не малко с кредита, но дори и да не бях се развил, пак шях да мога да го погасявам и да си направя екскурзиите (апартаментът не е купен изцяло на кредит, обзавеждането - също не е с кредит), като нямаше да си купя кола. Това, което казвам, е, че се живее сега, докато си млад, след това те налягат деца, нямаше време, нямаш физически възможности (предполагам), дори и с хапчета и т.н., и т.н. Но всеки сам си решава кое е най-доброто за него - аз не съжалявам за моето си решение, дано и вие вземете най-доброто за вас. Апропо, ако сега продам апартамента, мога да си изплатя без проблем остататъка от кредита и да съм с около 50к евро отгоре за харчлък
            Па ако си погледнеш лихвите - ще се окаче че си потънал с 50к

            Коментар


            • И аз сега се чудя дали да постъпя като теб, Грую, но в по-умален мащаб като сума за кредит долу-горе за същите неща. Иначе това да си теглиш заем, да го изплащаш и ако нещо извънредно стане, да си продадеш жилището и да погасиш кредита, е добра идея. Един вид добро "спасение". Стига пазарът да не е зле и да си продадеш жилището на същите или по-малко пари.

              Не знам дали тук е темата(ровичках, но май не намерих), вярно ли е, (то че е вярно е вярно, но някой изпитвал ли го е на свой гръб), че лихвите по ипотечен кредит са 0.89, около 1 процент? Че тукашните са 5-6-7 и т.н.

              Коментар


              • така, отговарям със закъснение, защото съм си дал доброволен пас от форума, поради несъгласие с модераторската политика и изобщо цялостното управлние на медията, медия, за която и аз съм допринесъл немалко

                Общата сума, която съм похарчил за периода, е два пъти над изтегления кредит, т.е. малко над 200К евро. Приблизителната разбивка е - апартамент за 100к, паркомясто - 5к, обзавеждане - 25к, екскурзии - 50к, кола - 20к. Не броя храна и консумативи, т.е. режийни, които си вървят по принцип. Както казах, това е моят пример, той е изключение, а не е правило - не се хваля и не парадирам, още по-малко пък препоръчвам на някой, който не може да си го позволи, да се набива на многохилядки кредити, за да се чувства "гъзар". Да, все още имам за изплащане, да, развил съм се (дали случайно, дали закономерно - друг въпрос) И това ми е помогнало не малко с кредита, но дори и да не бях се развил, пак шях да мога да го погасявам и да си направя екскурзиите (апартаментът не е купен изцяло на кредит, обзавеждането - също не е с кредит), като нямаше да си купя кола. Това, което казвам, е, че се живее сега, докато си млад, след това те налягат деца, нямаше време, нямаш физически възможности (предполагам), дори и с хапчета и т.н., и т.н. Но всеки сам си решава кое е най-доброто за него - аз не съжалявам за моето си решение, дано и вие вземете най-доброто за вас. Апропо, ако сега продам апартамента, мога да си изплатя без проблем остататъка от кредита и да съм с около 50к евро отгоре за харчлък
                Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                Коментар


                • чак ме е страх да питам за обзавеждането....
                  и то ли от 100к беше
                  препоръка е

                  Коментар


                  • начи със 100К евро чак и злато, и имот, и околосветско... явно съм страшен разсипник аз. само за имота няма да ми стигнат

                    Коментар


                    • Хехехехеееееее, браво Груйчо, дай да видим някоя снимка от тия "емоциите от пътуванията в цяла Европа" , а нали и хубав фотоапарат на кредит си купил...снима ли цветно

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                        з....... на мен никой не може да ми отнеме емоциите от пътуванията в цяла Европа (реално няма държава, в която да не съм бил),.
                        груйчо, ти 100к евро ли тегли или 200к?!
                        че и апартамент и злато и обиколи европата ?
                        препоръка е

                        Коментар


                        • Преди малко гледах някаква реклама на Райфайзенбанк, уж с промоционални условия, именно за потребителски кредит, но не обърнах внимание за какви проценти и условия става въпрос... поразпитай и при тях, щом сега имат реклама, значи може би имат някакви добри условия... въпреки че рекламата им не струваше - беше с някакъв слон, който се самообливаше с вода!
                          да им имам и копирайтърите на Райфата!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Kildirim_Bei Разгледай мнение
                            .
                            с изплащане на равни месечни вноски, и не е знаел,
                            че в началото се плащат предимно лихвите, а главницата се погасява едва в края на срока на кредита,

                            то тогава банката с право му взема жилището,

                            защото главницата си седи... почти непокътната.

                            Кьорав карти не играе - така са ме учили мен навремето.

                            P.S. За справка по отношение на въпроса кога колко се дължи при дългосрочни кредити с изплащане на равни вноски (особено при ипотеки), вижте това:

                            https://www.linkedin.com/pulse/%D0%B...mp-reader-card

                            Точните сметки с цифрите почват някъде към средата.
                            не може да му го взима с право щото тея точки в компа и без тва са натиснати от Entera и са съсздадени от нищото, а завалията върти колелото като откачен за тоя дет клати гората, за да купи апартаменти на целата смръдлива банка банка

                            Коментар


                            • ако някой е взел дългосрочен кредит

                              Първоначално изпратено от michaelis12 Разгледай мнение
                              ...също и забрана когато някой неможе да си изплати посредата на срока кредита и да му взимат и жилището и вноските(лихви, обслужвания) платени до момента. Ако на някой му се случи това нещо банката трябва да е задължена да му върне 90% от парите (лихви, вноски, обслужвания, etc.) тъй като тя е взела жилището Неможе някой да плаща 15г. да го изгонят от работа и да му вземат и жилището и да пие една студена вода дет е плащал тези 15г. На банките също трбява да е забранено да инвестират за собствена сметка както и да спекулират. Банката трябва да е там само за разпределяне и издаване на платежно средство (пари) и абсолютно нищо повече
                              Също и тези online кредитни тъпотии без поръчители незнам си кво да се забранят със закон, заложни къщи etc. etc.
                              .
                              с изплащане на равни месечни вноски, и не е знаел,
                              че в началото се плащат предимно лихвите, а главницата се погасява едва в края на срока на кредита,

                              то тогава банката с право му взема жилището,
                              защото главницата си седи... почти непокътната.

                              Кьорав карти не играе - така са ме учили мен навремето.

                              P.S. За справка по отношение на въпроса кога колко се дължи при дългосрочни кредити с изплащане на равни вноски (особено при ипотеки), вижте това:

                              https://www.linkedin.com/pulse/%D0%B...mp-reader-card

                              Точните сметки с цифрите почват някъде към средата.
                              Last edited by Kildirim_Bei; 23.06.2016, 18:29.
                              Не се заяждам никога и с никой, но... истината винаги боли.
                              ~ Enfant Sanssouci de Monde ~

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Макс Разгледай мнение
                                Ми така е и в Хамерика, там му викат национализации на загубите на банкерите... БНБ е робовладелчески офис, а ТБ са част от робовладелческата инфраструктура.. А кой данъкоплатец ще одрусат дали хамериканския или нашенския, на робовладелците им е все тая
                                Национализация на загубите, приватизация на печалбите

                                Коментар

                                Working...
                                X