IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Изгоден потребителски кредит?! Има ли такъв?!

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от пасъм Разгледай мнение
    Здравейте, може ли съвет кой потребителски кредит смятате, че ще е по изгоден? Този с фиксиран % за първата година и после зависи от СОФИБОР или фиксиран за 7 години и останалите 3 пак от СОФИБОР + надбавката. Не смятам да го погасявам толкова години, но искам да се застраховам от неприятни ситуации. Разликата при текущите нива и ГПР е минимална в краят на периода. Как смятате, че ще се движи този индекс в близките 1-3 години ?
    иначе колкото по-дълго е фиксирана лихавата по добре

    Коментар


    • Първоначално изпратено от пасъм Разгледай мнение
      Здравейте, може ли съвет кой потребителски кредит смятате, че ще е по изгоден? Този с фиксиран % за първата година и после зависи от СОФИБОР или фиксиран за 7 години и останалите 3 пак от СОФИБОР + надбавката. Не смятам да го погасявам толкова години, но искам да се застраховам от неприятни ситуации. Разликата при текущите нива и ГПР е минимална в краят на периода. Как смятате, че ще се движи този индекс в близките 1-3 години ?
      най- изгодно е да не вземаш кредит

      Коментар


      • Здравейте, може ли съвет кой потребителски кредит смятате, че ще е по изгоден? Този с фиксиран % за първата година и после зависи от СОФИБОР или фиксиран за 7 години и останалите 3 пак от СОФИБОР + надбавката. Не смятам да го погасявам толкова години, но искам да се застраховам от неприятни ситуации. Разликата при текущите нива и ГПР е минимална в краят на периода. Как смятате, че ще се движи този индекс в близките 1-3 години ?

        Коментар


        • Първоначално изпратено от misanthrope Разгледай мнение
          А след 10 год ще живеят като черни роби? Презумцията, че утре ще имам по-големи доходи от днес никога не ми е изглеждала надеждна
          А що се отнася до инфлацията, точно обратното е - ако стане инфлация, колкото повече дължиш, толкова повече си на далавера. Та как това се връзва големите първоначални вноски, не схванах ама...
          даже не след 10 години , а катио го вземат сега след -3-4 месеца като го изпукат после 10 години са черни роби

          Коментар


          • Първоначално изпратено от fall Разгледай мнение
            Лихвата може да се вдигне след някоя година, ако намалят оборотите на печатниците по света това е сигурно. Но то точно заради това е добре вноските да са намаляващи, така ако се вдигне лихвата ще го усетиш по-малко защото ще ти остава по-малко за плащане.
            Колкото до потреблението, ами то затова се вика потребителски, защото хората вземат такъв кредит за да могат да си финансират потреблението и да живеят днес като бели хора, а не след 10г.
            А след 10 год ще живеят като черни роби? Презумцията, че утре ще имам по-големи доходи от днес никога не ми е изглеждала надеждна
            А що се отнася до инфлацията, точно обратното е - ако стане инфлация, колкото повече дължиш, толкова повече си на далавера. Та как това се връзва големите първоначални вноски, не схванах ама...

            Коментар


            • Първоначално изпратено от misanthrope Разгледай мнение
              А УИХВАТА?
              Ако ти вдигнат после УИХВАТА да не стане с постоянни по-големи вноски?
              Да не мислиш че някой ще ти даде фиксирана лихва за 10г.?
              Един приятел взе такъв ипотечен. Добре ама гледа, след 2 год. плащане, вноските не намаляват вика абе кво става? Ми.. ние тука лихвата ....
              Лихвата може да се вдигне след някоя година, ако намалят оборотите на печатниците по света това е сигурно. Но то точно заради това е добре вноските да са намаляващи, така ако се вдигне лихвата ще го усетиш по-малко защото ще ти остава по-малко за плащане.
              Колкото до потреблението, ами то затова се вика потребителски, защото хората вземат такъв кредит за да могат да си финансират потреблението и да живеят днес като бели хора, а не след 10г.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от fall Разгледай мнение
                Хващай кредит с намаляващи вниски и си свиркай. Тежестта ще е първите 3-4г., после дори няма да се усеща. Хеле пък ако ни перне една инфлация, има голяма вероятност за което при масовото печатане на пари последните години, напрежението се трупа и скоро сигурно ще избие някъде.
                А УИХВАТА?
                Ако ти вдигнат после УИХВАТА да не стане с постоянни по-големи вноски?
                Да не мислиш че някой ще ти даде фиксирана лихва за 10г.?
                Един приятел взе такъв ипотечен. Добре ама гледа, след 2 год. плащане, вноските не намаляват вика абе кво става? Ми.. ние тука лихвата ....

                Коментар


                • И аз така, няма такъв.
                  Никога не съм могъл да го разбера това с потребителските кредити. Като нямаш пари да потребяваш, не потребяваш, това е. Ако ти трябва някаква по-голяма сума (тука чета 40 000 50 000 за 10 год...) ами вземаш ипотечен. По-трудно е, ама пък условията са много по-добри.
                  @tstoianov
                  Според мен това с намаляващите вноски винаги е било тесла. Идеята на кредита е да ползваш един ресурс сега, а да го плащаш после. Ако го доразвием, колкото повече отложиш плащането му, толкова по-добре.
                  От друга страна, ако си го вземеш с постоянна вноска, обаче успееш да си заделяш повече пари сега, че повече "можете" в момента, нищо не ти пречи да отидеш и да си погасиш част от главницата, мисля че вече по закон нямат право да те цакат за предсрочно погасяване. Тоест с намаляващата вноска СЕ ЗАДЪЛЖАВАШ да плащаш много в началото, а с фиксираната, пак можеш да плащаш повече АКО ИСКАШ
                  Но разбира се това си е лично мое виждане и не е препоръка, такива решения всеки си взема сам.
                  Аз лично в потребителските кредити не виждам НИКАКЪВ смисъл

                  Коментар


                  • Хващай кредит с намаляващи вниски и си свиркай. Тежестта ще е първите 3-4г., после дори няма да се усеща. Хеле пък ако ни перне една инфлация, има голяма вероятност за което при масовото печатане на пари последните години, напрежението се трупа и скоро сигурно ще избие някъде.

                    Коментар


                    • няма такъв

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Windowshopper Разгледай мнение
                        Ако си читав, т.е. с висок доход не се притеснявай, обиколи всички банки по два пъти, много често административния капацитет е много нисък (тук някой ще се обиди, но да не ти пука) . Взех потребителски от " Райфа" през януари за 50к - срок 10г, при условие, че максимум по офертата е 40к, т.е. читав съм, като дойна крава. Началото на юни върнах 6к по главницата, а смятам до края на август да го погася !

                        Успех !!!
                        Направиха ли ти отстъпка от "общите условия" като читава дойна крава?
                        Аз имах един такъв, който погасих... Скоро ги питах от любопитство за нов , но ме изненадаха с по-високо ГПР .
                        Казах им - ако мислите да си избивате версиите от украинската авантюра не разчитайте на мен... Не ме разбраха, ...
                        За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от tstoianov Разгледай мнение
                          Доста рових в темите ви преди да ви попитам, четох доста (основна вицовете ви ) и колкото повече се информирах толкова повече не разбирах и реших да питам вас , като експерти. Въпросите са:
                          На семейството ни предстои да тегли потребителски кредит със срок на изплащане 7 години с размер 40 000 лева. Знаем, че най-добре е без кредит, но няма как! Въпросите ви към вас са следните: Какъв вид вноски да изберем-падащи или постоянни? Единият от нас е на мнение "Падащи" защото сме хора около 45-те, и 3 години ще се справим с общи усилия на семейството (родители, деца) т. е. 3 години можем да плащаме малко повече -тъщата е млада И така: Към коя банка да се ориентираме? Номинациите са: Пощенска банка 40 000 лева-падащи вноски, Sosiete Generale Ekspres Bank i Райфазен БАНК за клиенти с осигурителен доход на 1400 лева. Никой от нас не е финансист.(има един ..но след 3 години, евентуално ако УНСС го научи на нещо ... гледaхме ГПР-та, SOFIBOR, но когато си неспециалист е трудно да схванеш кое е най-добро за теб! Благодарим ви предварително за отговорите каквито и да са те! Разчитаме на професионализма ви! Ето и малко линковеhttp://www.rbb.bg/bg/individual-clie...urable-income/, http://www.sgeb.bg/bg/potrebitelski-...-ekspreso.html

                          Ако си читав, т.е. с висок доход не се притеснявай, обиколи всички банки по два пъти, много често административния капацитет е много нисък (тук някой ще се обиди, но да не ти пука) . Взех потребителски от " Райфа" през януари за 50к - срок 10г, при условие, че максимум по офертата е 40к, т.е. читав съм, като дойна крава. Началото на юни върнах 6к по главницата, а смятам до края на август да го погася !

                          Успех !!!

                          Коментар


                          • Те потребителските кредити винаги са изгодни.
                            - Друг въпрос, на кого.

                            Коментар


                            • Какво има толкова да го чудиш, гледаш ГПР, но и то не е показател. Най добре поискай примерен погасителен план и там се вижда за колко години колко връщаш.
                              При жена ми бяха ходили някакви клиенти , при повисок ГПР трябваше да върнат по малко- жена ми работи в СИ Банк
                              Относно софибор и либор, - ами изловиха банките че го манипулират.

                              Коментар


                              • Ще ти пиша на лични съобщения.
                                Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                                Коментар

                                Working...
                                X