IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Отпуска ли се кредит срещу бизнесплан?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Krisko Разгледай мнение
    Просто не съм запознат с Банковите институции..Запитването не е за нещо голямо,а за едно малко магазинче за Бонбони....
    За тази идея решението е заем от семейството или някой приятел с пари, който да стане партньор. Хубаво си се насочил към специализиран сегмент, но не забравяй, че търговията на дребно е секторите с най-голяма конкуренция и дребните много трудно оцеляват!

    Трябва да имаш много ясен и обоснован отговор какво ще е твоето конкурентно предимство на пазара. Ако нямаш такъв отговор, доста голям е шансът да не успееш!
    Last edited by MZ/X; 18.01.2015, 18:19.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от MZ/X Разгледай мнение
      Няма финансова институция, която да ти даде кредит за стартиращ бизнес по простата причина, че повечето кредитори искат някакво доказателство, че си в състояние да осъществиш бизнес плана, а най-доброто доказателство е някакво успешно минало.

      На сегашния етап най-добре е да потърсиш заем от семейството ти или да привлечеш приятели или бизнес ангели за партньори. Ако идеята ти е иновативна на международно ниво може да се пробваш и при фондове като Eleven http://eleven.bg/bulgarian/
      Благодаря

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Krisko Разгледай мнение
        Здравейте ! Младо и амбициозно момче съм.Имам желание да стартирам бизнес но за реализирането ще ми е нужен кредит. Въпроса ми е - Възможно ли е да бъде отпуснат кредит от (Която и да е финансова институция) само чрез Бизнес план ?
        Благодаря ви предварително .
        Няма финансова институция, която да ти даде кредит за стартиращ бизнес по простата причина, че повечето кредитори искат някакво доказателство, че си в състояние да осъществиш бизнес плана, а най-доброто доказателство е някакво успешно минало.

        На сегашния етап най-добре е да потърсиш заем от семейството ти или да привлечеш приятели или бизнес ангели за партньори. Ако идеята ти е иновативна на международно ниво може да се пробваш и при фондове като Eleven http://eleven.bg/bulgarian/

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
          Здравей, момко
          Боя се, няма да ти е лесно. Т.е. ще ти бъде изключително трудно. То и раждането е трудно, само че, майките ни никой не ги е питал - раждали са и, виждаш, успешно /щом си тук/. Така че, да ти пожелая късмет пък, каквото е писано, ще стане. И изобщо не се шегувам. Кредитните иституции НЕ СА точно с лице към бизнеса. на тях им дай някой с години присъствие и печалба - тогава, друга работа.За начеващ, обаче, нещата са повече от тегави дори, и да имаш сключен договор по някоя от оперативните програми. Искат неимоверни обезпечения, огромни лихви и пак, все нещо не им както трябва. Отделно, че първата им грижа е как да те заробят. Труден е животът но, затова , колко е сладка победата !
          Просто не съм запознат с Банковите институции..Запитването не е за нещо голямо,а за едно малко магазинче за Бонбони....

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
            Здравей, момко
            Боя се, няма да ти е лесно. Т.е. ще ти бъде изключително трудно. То и раждането е трудно, само че, майките ни никой не ги е питал - раждали са и, виждаш, успешно /щом си тук/. Така че, да ти пожелая късмет пък, каквото е писано, ще стане.
            Благодаря ТИ.

            Коментар


            • Здравей, момко
              Боя се, няма да ти е лесно. Т.е. ще ти бъде изключително трудно. То и раждането е трудно, само че, майките ни никой не ги е питал - раждали са и, виждаш, успешно /щом си тук/. Така че, да ти пожелая късмет пък, каквото е писано, ще стане. И изобщо не се шегувам. Кредитните иституции НЕ СА точно с лице към бизнеса. на тях им дай някой с години присъствие и печалба - тогава, друга работа.За начеващ, обаче, нещата са повече от тегави дори, и да имаш сключен договор по някоя от оперативните програми. Искат неимоверни обезпечения, огромни лихви и пак, все нещо не им както трябва. Отделно, че първата им грижа е как да те заробят. Труден е животът но, затова , колко е сладка победата !
              Last edited by Pyramid; 18.01.2015, 18:02.

              Коментар


              • Отпуска ли се кредит срещу бизнесплан?

                Здравейте ! Младо и амбициозно момче съм.Имам желание да стартирам бизнес но за реализирането ще ми е нужен кредит. Въпроса ми е - Възможно ли е да бъде отпуснат кредит от (Която и да е финансова институция) само чрез Бизнес план ?
                Благодаря ви предварително .
                Last edited by mibova; 18.01.2015, 18:02.
              Working...
              X