IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Отпуска ли се кредит срещу бизнесплан?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Krisko Разгледай мнение
    Здравейте ! Младо и амбициозно момче съм.Имам желание да стартирам бизнес но за реализирането ще ми е нужен кредит. Въпроса ми е - Възможно ли е да бъде отпуснат кредит от (Която и да е финансова институция) само чрез Бизнес план ?
    Благодаря ви предварително .
    Бизнесплана е задължителен, както и обезпечението. Банката трябва да е сигурна, че дейността ще може да изплаща кредита. За съжаление всичко може да се обърка и затова трябва да дадеш реално обезпечение на кредита. В противен случай отивайки при банката ще искаш тя да поеме целият риск и да вземе само лихва като възнаграждение. От своя страна при липса на обезпечение ти не носиш риск а вземаш цялата евентуална печалба. Такава сделка би била нереципрочна в ущърб на банката и никой няма да те финансира.
    От друга страна аз никога не бих финансирал бизнес където кандидатстващият за кредит не поема съществена част от риска. В случай, че иска да прехвърли целият риск на мен това означава, че сам не вярва на идеята си. Тогава защо аз да вярвам?
    Помисли за бизнес план и обезпечение.
    MZ/X ти каза много разумни неща.

    Коментар


    • Успех !
      Само да подскажа...
      Минавам през едно кафе и една фризьорски салон с табели - " Този обект е финансиран от ЕС по програма....( еди коя си )"

      Чети, пиши, усвоявай, работи, печели....яж, пий и се весели !

      пп И ако ми сложиш едно голямо "ТИ" на отговора, ще ядеш голямо дърво в живота...

      Коментар


      • Първоначално изпратено от MZ/X Разгледай мнение
        Възможно е, но не забравяй, че сезонът в Бургас е 3 месеца, а местните пазаруват все повече в МОЛ-ове, хипермаркети и т.н. и уличната търговия извън сезона е доста тежка.

        Аз лично ти препоръчвам проучиш как се получава разрешение за амбулантен търговец и да направиш инвестиция в един красив уличен щанд на колела, като се опиташ да продаваш само в сезона. Ако търговията се окаже успешна може да наемеш и един магазин за постоянно. Например с нещо подобно може да почнеш:

        Благодаря ви за търпението ...Ще пробвам с моята първоначална идея..Ви сте добър бизнес Ангел MZ|X
        Attached Files

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Krisko Разгледай мнение
          Бургас не е толкова малко градче...Причината ,че няма такъв тип магазини опира до фантазията и еднотипността на битуване ...
          Възможно е, но не забравяй, че сезонът в Бургас е 3 месеца, а местните пазаруват все повече в МОЛ-ове, хипермаркети и т.н. и уличната търговия извън сезона е доста тежка.

          Аз лично ти препоръчвам проучиш как се получава разрешение за амбулантен търговец и да направиш инвестиция в един красив уличен щанд на колела, като се опиташ да продаваш само в сезона. Ако търговията се окаже успешна може да наемеш и един магазин за постоянно. Например с нещо подобно може да почнеш:

          Коментар


          • Първоначално изпратено от MZ/X Разгледай мнение
            Много слабо е това за бизнес план Ако имаш възможност е добре да проучиш колко бонбони и сладки неща продават в магазините в района където си се нацелил. Колкото е по малко едно населено място, толкова е по малък шансът на един строго профилиран магазин да оцелее. Разходите за отварянето на един магазин не са изобщо малки и въпросът е не просто да продаваш, а да продаваш толкова, че да може да си покриеш разходите и да имаш печалба.Ако продуктите не са ти много уникални центите трябва да са ти много конкурентни, а това означава и да работиш на много малък марж.

            Това, че няма такъв магазин в твоето градче не е гаранция, че ще успее. Може изобщо да не е случайно, че няма такъв магазин в района!
            Бургас не е толкова малко градче...Причината ,че няма такъв тип магазини опира до фантазията и еднотипността на битуване ...

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Бедният landlord Разгледай мнение
              Малко магазинче тип канди шоп, не ти трябва скъп франчайз, само гледай човекопотока. Там са и децата. Освен това не отблъсквай клиента, а го привличай като турците и арабите. Онзи ден не си купих нещо от един рибарски магазин, поради простата причина, че аз гледах през витрината да видя дали има стекове от сьомга, а продавачката изобщо не ме забеляза , а беше запречила портите като Искра Фидосова, щото беше с подобни габарити и си говореше с някаква приятелка. Помислих си, че тази е просто дошла на работа за да убие време , а не да спечели някой лев за шефа си.
              Затова , ако не работиш единствено ти за твоя бизнес , а назначаваш продавачка , задължително обвържи дохода и с процент от оборота не твърда заплата.
              Благодаря ти .И аз не мисля ,че се изисква толкова голямо вложение..Мястото което съм избрал в Бургас е на добро място..Аз ще си седя на щанда първоначално а и изглеждам по детски наивен и чист. Затова съм се насочил към точно това.Обслужването и координацията са ми на ниво...

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Krisko Разгледай мнение
                Имам желанието да си стана СОБСТВЕН служител .Предприемачеството и големите пари са води в които не мога да плувам ,а и не целя такава насока.
                Но както се казва-апетита идва с яденето.........
                Малко магазинче тип канди шоп, не ти трябва скъп франчайз, само гледай човекопотока. Там са и децата. Освен това не отблъсквай клиента, а го привличай като турците и арабите. Онзи ден не си купих нещо от един рибарски магазин, поради простата причина, че аз гледах през витрината да видя дали има стекове от сьомга, а продавачката изобщо не ме забеляза , а беше запречила портите като Искра Фидосова, щото беше с подобни габарити и си говореше с някаква приятелка. Помислих си, че тази е просто дошла на работа за да убие време , а не да спечели някой лев за шефа си.
                Затова , ако не работиш единствено ти за твоя бизнес , а назначаваш продавачка , задължително обвържи дохода и с процент от оборота не твърда заплата.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Krisko Разгледай мнение
                  Губеща не вярвам защото интереса и вкуса на децата са целогодишни
                  Много слабо е това за бизнес план Ако имаш възможност е добре да проучиш колко бонбони и сладки неща продават в магазините в района където си се нацелил. Колкото е по малко едно населено място, толкова е по малък шансът на един строго профилиран магазин да оцелее. Разходите за отварянето на един магазин не са изобщо малки и въпросът е не просто да продаваш, а да продаваш толкова, че да може да си покриеш разходите и да имаш печалба.Ако продуктите не са ти много уникални центите трябва да са ти много конкурентни, а това означава и да работиш на много малък марж.

                  Това, че няма такъв магазин в твоето градче не е гаранция, че ще успее. Може изобщо да не е случайно, че няма такъв магазин в района!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от MZ/X Разгледай мнение
                    Напротив хубаво е да имаш амбиции! Желанието да забогатееш те кара да подобряваш постоянно бизнеса ти! Ако желанието ти е просто да преживееш е по добре да станеш служител, а не предприемач. Предприемачът трябва да има големи амбиции за да не го смачка пазара.
                    Имам желанието да си стана СОБСТВЕН служител .Предприемачеството и големите пари са води в които не мога да плувам ,а и не целя такава насока.
                    Но както се казва-апетита идва с яденето.........

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Krisko Разгледай мнение
                      Ооо въобще не бих я крил.Даже ще се радвам да видя такива магазивчета..Нямам претенции за забогатяване..
                      Напротив хубаво е да имаш амбиции! Желанието да забогатееш те кара да подобряваш постоянно бизнеса ти! Ако желанието ти е просто да преживееш е по добре да станеш служител, а не предприемач. Предприемачът трябва да има големи амбиции за да не го смачка пазара.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от MZ/X Разгледай мнение
                        Може да се окаже добра идея, но сложното е, че няма как предварително да проучиш пазара. Не забравяй, че туризмът в повечето случаи е сезонен, а ти трябва да поддържаш магазина 12 месеца в годината. Ако няма достатъчно местно търсене към услугата може да се окаже, че ще е губеща.
                        Губеща не вярвам защото интереса и вкуса на децата са целогодишни

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Krisko Разгледай мнение
                          Идеята ми е за малък candy shop проектиран по стар американски дизайн ..Което ще уникално за нашия град..Защото липсва такава визия в туристическия ни град..Мисля,че ще имам успех
                          Може да се окаже добра идея, но сложното е, че няма как предварително да проучиш пазара. Не забравяй, че туризмът в повечето случаи е сезонен, а ти трябва да поддържаш магазина 12 месеца в годината. Ако няма достатъчно местно търсене към услугата може да се окаже, че ще е губеща.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от MZ/X Разгледай мнение
                            Препоръчвам ти да не криеш идеята си, а да я споделиш с много хора, които са правили вече успешен бизнес! Реакцията на тези хора може да те предпази от много потенциални загуби. Много случаи познавам, когато потенциални бизнесмени от страх да не им откраднат “гениалната“ идея не я споделят и в последствие губят много поради непознаване на пазара, отделни регулации и т.н.
                            Ооо въобще не бих я крил.Даже ще се радвам да видя такива магазинчета..Нямам претенции за забогатяване.. Правя го за удоволствие и хоби което може да ме направи щастлив и да носи финанси
                            Last edited by Krisko; 18.01.2015, 18:30.

                            Коментар


                            • Препоръчвам ти да не криеш идеята си, а да я споделиш с много хора, които са правили вече успешен бизнес! Реакцията на тези хора може да те предпази от много потенциални загуби. Много случаи познавам, когато потенциални бизнесмени от страх да не им откраднат “гениалната“ идея не я споделят и в последствие губят много поради непознаване на пазара, отделни регулации и т.н.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от MZ/X Разгледай мнение
                                За тази идея решението е заем от семейството или някой приятел с пари, който да стане партньор. Хубаво си се насочил към специализиран сегмент, но не забравяй, че търговията на дребно е секторите с най-голяма конкуренция и дребните много трудно оцеляват!

                                Трябва да имаш много ясен и обоснован отговор какво ще е твоето конкурентно предимство на пазара. Ако нямаш такъв отговор, доста голям е шансът да не успееш!
                                Идеята ми е за малък candy shop проектиран по стар американски дизайн ..Което ще уникално за нашия град..Защото липсва такава визия в туристическия ни град..Мисля,че ще имам успех

                                Коментар

                                Working...
                                X