IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Депозит или трезор?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от mitkomik Разгледай мнение
    Или си избираш банка със сравнително добра репутация / или банки - не знам как седи въпроса ако имаш 2 сметки до 100к в една банка, дали и двете по отделно ти се гарантират. Та ако не може в една - то все 3 банки можеш да намериш в случай , че парите са до 300к А трезор в краен случай - БНБ Тях още не са ги обирали
    Е пепел ти на устата! То и това остава!

    Коментар


    • Или си избираш банка със сравнително добра репутация / или банки - не знам как седи въпроса ако имаш 2 сметки до 100к в една банка, дали и двете по отделно ти се гарантират. Та ако не може в една - то все 3 банки можеш да намериш в случай , че парите са до 300к А трезор в краен случай - БНБ Тях още не са ги обирали

      Коментар


      • Първоначално изпратено от marto76 Разгледай мнение
        Турската Те Дже Зираат имат интересни лихвени проценти!
        Играта с турските банки в БГ беше преди 15 години!Тогава лихвите им на годишна база бяха близо до тия на ФЕД,докато всички останали риеха дъното...Ама тогава де бляхте, не знам,сигурно купувахте боклуците на бфб-то от които и до днес не можете на излезете.Или пък бабите ви четяха Том и Джери в картинки .

        И Зираат банкасъ(Земеделска банка основана от Мидхат паша,чийто огромен рисуван образ висеше в централата им до Синода),вече не предлага нищо по различно от останалите банки.

        С две думи не се накапичвай като не знаеш кой стои срещу тебе!
        Доказателство за доверие дава първо оня, който го търси!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Jimmy Разгледай мнение
          Сега, след като КТБ замина и лихвите паднаха драстично, коя банка дава най-добри условия за депозит, ама без да се връзват парите за дълго?
          Турската Те Дже Зираат имат интересни лихвени проценти! Прочети повече на сайта им!

          Коментар


          • въпросът е разбиващ
            дотам ли го докарахме
            Не е препоръка... !!!
            "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

            Коментар


            • Сега, след като КТБ замина и лихвите паднаха драстично, коя банка дава най-добри условия за депозит, ама без да се връзват парите за дълго?
              Don't work hard, work smart!

              Коментар


              • Ако ще разчитаме на ковчежничета като в миналите векове... не ми се струва много актуално с времето

                Коментар


                • Винаги ми е било интересно - "Депозит или Трезор" но ако фалира банката, то май и трезора си заминава с нея така, че май в наши дни най-добре е буркан банк или да се копат жълтиците по тъмна доба в градината под бунара като през XVIII век

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от onufri Разгледай мнение
                    Сега дали можеш да си наемеш,не мога да кажа,но трезорът си работи нормално със старите киленти,даже и договори подновяваха.
                    Е нали са във фалит. Не мисля, че можеш да си наемеш, защото реално юридическото лице КТБ, което ти гарантира сигурността на трезора, вече не съществува. По-скоро е отворено само, за да могат да си вземат вещите хората.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от onakilev Разгледай мнение
                      Искаш да кажеш, че сега мога да отида и да си наема касетка?
                      Сега дали можеш да си наемеш,не мога да кажа,но трезорът си работи нормално със старите киленти,даже и договори подновяваха.
                      Всяка краткосрочна спекулация е потенциална дългосрочна инвестиция.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от studio9 Разгледай мнение
                        Трезорът на КТБ не е спирал да работи, нито пък е бил затруднен достъпът до него.
                        Искаш да кажеш, че сега мога да отида и да си наема касетка?
                        Mнението не е препоръка за търговия с ЦК!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от michaelis Разгледай мнение

                          Аз бих си взел 20% в жълтици, ама без трезори в България, къде и кой как ше си ги крие все има начини .... Като ти затворят банката хои си ги вземи от трезора .....
                          .
                          Трезорът на КТБ не е спирал да работи, нито пък е бил затруднен достъпът до него.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
                            АЦИИ
                            И аз влязох в тази тема, за да напиша точно това

                            Коментар


                            • Нещо такова мисля - да - всяка държава да има право да печата толкова от общата валута, колкото резерви има от секси метали - като всяка купюра на практика представлява златен (сребърен, платинен, паладиев) сертификат - не за някакво златце по принцип, но за точно определен къс метал с определено тегло и същия сериен номер като банкнотата. Ако искаш: отиваш в БНБ със златният сертификат-банкнота № BG 00003184 и ти дават златното слитъченце № AU-BG 00003184. Ако имаш напримерно паладиев сертификат № PD-CD 0007138, можеш ако решиш да ги пратиш до Канада и оттам да ти върнат паладиевото слитъченце № CD 0007138.
                              Контрол - международна комисия, следяща дали съответната държава наистина притежава металите, срещу които е напечатала сертификатите, а и самите хора ще са контролиращи. Ясно е, че в началото много хора ще пробват редовно системата, после ще си кътат сертификатите, но като видят, че системата работи безотказно и коректно, ще се доверят и ще си харчат сертификатите...а всички валути на света ще се преизчисляват през тях.
                              Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                              Коментар


                              • АЦИИ

                                Коментар

                                Working...
                                X