IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Депозит или трезор?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
    Очевидна нуждата е от резервна световна валута, базирана 100% на златцето, сребърцето, паладият и платинчичката.
    Само тогава няма да има шашми с печатане на кинти, т.е. шашмите ще са очевидни за всички и поради това: ного по-позорни.
    Е именно не една резервна валута защото всички почват вързани със златото и после става мазало на края се уливат, кат се почне от Римската империя, та Портокалия, та Шпанилците, Францис, Кралицата сега тея маймуни американцте ....
    Ако сега стане Юана рано или късно пак същата работа. За тва една кошница с най-важните валути барабар с ланците, сребърните чинии и платината и на всеки да се определят квоти за печатане, който прекали вън от кошницата иначе не стааа просто не стааа ...
    На всичко по-малко от кокала, че ако един го държи няма пускане .... човешката природа е такава кво да прайш ....
    Last edited by michaelis; 07.02.2015, 18:41.

    Коментар


    • Очевидна нуждата е от резервна световна валута, базирана 100% на златцето, сребърцето, паладият и платинчичката.
      Само тогава няма да има шашми с печатане на кинти, т.е. шашмите ще са очевидни за всички и поради това: ного по-позорни.
      Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Xman1 Разгледай мнение
        Долар, защото Еврото започнаха да го печатат като вестници.... а Швейцарския Франк лично на мен не ми харесва.

        Разбира се говорим в краткосрочен план... в дългосрочен, бих инвестирал в преместване извън България.

        Нашите управници си нямат на идея как се управлява държава... и са пуснали влака по нанадолнището... дори не ми се мисли с този темп, след 20 години, как ще се живее тук.
        то па все едно него не го печатат като вестници, той даже е по-големия всекидневник за четене от еврото ....... зелената тоалетна артия ....

        Аз бих си взел 20% в жълтици, ама без трезори в България, къде и кой как ше си ги крие все има начини .... Като ти затворят банката хои си ги вземи от трезора .....
        Останалите 80% смесен баскет, че всичко се печата кат изведро нема къде да се избяга AUD interest rate 2.5%/ CNY Interest rate savings 2.25% /
        EUR Еврото не ми се вярва да се разтури, много големи си държат парите в евра също
        RUB тука некой мое да ми се подиграва, ама тея немат дълг плюс тва имат лихва 13% и след време ше стане важна и тя колко и да не им се верва на повечето народ тука ..... тва си е мое мнение ....

        GBP CHF JPY USD EUR нямат грам лихва, но поне след като лева е вързан с еврото предпочитам и малко евро вместо долари .....
        Last edited by michaelis; 07.02.2015, 13:38.

        Коментар


        • Парите трябва да се инвестират, та сосна или поне скромна доходност да носят - не да се закопават в гърне или буркан или трезор.
          Не се бави да ги инвестираш: губиш доходност.
          Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

          Коментар


          • Първоначално изпратено от tonibg Разгледай мнение
            Всеки сам преценява в каква валута да държи спестяванията си
            +1

            Коментар


            • Първоначално изпратено от ilian_krastnika Разгледай мнение
              Благодаря за отговорите! Като цяло в близко бъдеще според вас кое е по-сигурно, долар или евро? Виждам ,че доста хора обръщат парите си в швейцарски франк и канадски долар ,не съм запознат с тези валути...добра опция ли са?
              Долар, защото Еврото започнаха да го печатат като вестници.... а Швейцарския Франк лично на мен не ми харесва.

              Разбира се говорим в краткосрочен план... в дългосрочен, бих инвестирал в преместване извън България.

              Нашите управници си нямат на идея как се управлява държава... и са пуснали влака по нанадолнището... дори не ми се мисли с този темп, след 20 години, как ще се живее тук.
              Last edited by Xman1; 22.01.2015, 03:03.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от emos Разгледай мнение
                Хайде пак,че това със застраховката нещо не го разбирам
                Мда,изродите са големи майстори,как успяват само да накарат хората да си мислят,че са застраховани а?
                Ако един проблем може да се реши с пари,той не е проблем-той е разход.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Mammita Разгледай мнение
                  Аз за по лесно ги държа в акции. Застрахована съм от инфлацията и курса на валутите. Е не съм застрахована само от БФБ
                  Хайде пак,че това със застраховката нещо не го разбирам
                  За българина идеалното място за живот е държава с железни закони спазвани от всички но не и от него

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от tonibg Разгледай мнение
                    Всеки сам преценява в каква валута да държи спестяванията си
                    Аз за по лесно ги държа в акции. Застрахована съм от инфлацията и курса на валутите. Е не съм застрахована само от БФБ

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от ilian_krastnika Разгледай мнение
                      Благодаря за отговорите! Като цяло в близко бъдеще според вас кое е по-сигурно, долар или евро? Виждам ,че доста хора обръщат парите си в швейцарски франк и канадски долар ,не съм запознат с тези валути...добра опция ли са?
                      Всеки сам преценява в каква валута да държи спестяванията си

                      Коментар


                      • Благодаря за отговорите! Като цяло в близко бъдеще според вас кое е по-сигурно, долар или евро? Виждам ,че доста хора обръщат парите си в швейцарски франк и канадски долар ,не съм запознат с тези валути...добра опция ли са?

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ilian_krastnika Разгледай мнение
                          Здравейте ,извинявам се ако съм сбъркал раздела. Имам един въпрос относно сигурността на банковата система в БГ.Видях че има подобни теми ,но не си отговорих ясно на някой въпроси...сферата ми на работа е далечна от това и бих искал да чуя по-компетентно мнение или най-приемлив за мен вариянт. Та ,имам известна сума пари (за едни малка ,за други голяма) в Пощенска банка на депозит в евро ,като всеки месец или през месец вкарвам още...ще ги инвестирам тези пари ,но в по късен етап ,може и след година да е...нещата като цяло са ми доста несигурни или поне аз това усещам и не само в БГ ,а като цяло...долар ,евро ,банки вече не знам! Чудя се кой е най -добрия вариянт да предпазя тези пари до момента на инвестицията...честно казано лихвата не ме интересува толкова ,искам сигурност. Замислих се за сейф/обществен трезор ,но в каква валута? Депозит ,къде и в каква валута? Благодаря ,поздрави
                          Лично аз планирам да си открия банкова сметка в чужбина - например в Австрия. Напълно законно е, доста лесно става (трябва да отидеш разбира се), имат електронно банкиране - т.е. лесно можеш да си ги преведеш в България. Банковите такси там са по-високи (например месечната такса за поддръжка на сметка).

                          Коментар


                          • Със сигурност булката е заровила депозита от КТБ в градината.При проявен интерес съдействам с адрес,евентуално скица,лопата,мотика и др.срещу добър процент от намереното.Мога да съдействам и с механизация(фрезичка)
                            За българина идеалното място за живот е държава с железни закони спазвани от всички но не и от него

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от misanthrope Разгледай мнение
                              Гърне в градината! И го вадиш на лунна светлина да си броиш златото и дебнеш да не те видят елфите и джуджетата
                              Може да звучи като майтап, ама което си е така, така си е.
                              Иначе, тъпо е да заравяш в градината, да те гледат съседите. Има много по-добри варианти, като тайник в мазето, там скриваш един свестен сейф. Дори и някой да намери тайника парите пак са защитени. Е ако насреща имат информация не можеш да ги спреш, но нали говорим за тайни места.
                              Най-евтиния вариант, а и най-сигурния според мен, е затваряш парите в буркани да не се мокрят, хващаш гората, избираш си място далече от пътеки, където никой не ходи и заравяш на метър дълбочина.
                              П.П. И бурканите да са с пластмасови капачки, да няма метал

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от sdar Разгледай мнение
                                Това е начина, избираш подходяща валута, това е валута която не я печатат с милиарди на ден. После къташ валутата на сигурно място извън банки и трезори. Такива места има бол. Ако никой не знае къде къташ няма да има проблем и е по-сигурно.
                                Гърне в градината! И го вадиш на лунна светлина да си броиш златото и дебнеш да не те видят елфите и джуджетата

                                Коментар

                                Working...
                                X