IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Депозити и други инструменти с фиксирана доходност в чужбина

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от road_runner Разгледай мнение
    Не бях прочел поста ти, преди да ти върна отговор на личното, хубаво е, че може, ще обмисля и тоя вариант , защото 20 % от данъчната основа си е далавера да си намалиш
    само 10% е максимума.освен това трябва да има от къде да ги приспаднеш. за да съм по ясен давам пример.да кажем заплата за годината 10 000 нмалята с 1000 икономисваш данък 100 лева. и за тия 100 лева 3-4 дни разправия с НАП и висене на опашки. то не си заслужава труда
    Last edited by nradev; 17.10.2015, 19:49.

    Коментар


    • [QUOTE=fordi;1059888729]
      Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
      Можеш - точно така - за ДПФ 10% и за застраховка - 10% общо:20% прецакваш Гo

      не е ли ДПФ+ застраховка,общо 10% ?
      Не-е-е-е: не е. 10% ДПФ, 10% човешка, 20% общо. Зная това - аз така чеша горанов и клиентите ми така го чешат. Може и с докторска застраховка - тя се води към човешката.
      Last edited by Императорът; 16.10.2015, 21:40.
      Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

      Коментар


      • Първоначално изпратено от road_runner Разгледай мнение
        Не бях прочел поста ти, преди да ти върна отговор на личното, хубаво е, че може, ще обмисля и тоя вариант , защото 20 % от данъчната основа си е далавера да си намалиш
        Е, можеш пак да ми върнеш отговор на отговорът на отговорът ти на.
        Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

        Коментар


        • Не бях прочел поста ти, преди да ти върна отговор на личното, хубаво е, че може, ще обмисля и тоя вариант , защото 20 % от данъчната основа си е далавера да си намалиш

          Коментар


          • Първоначално изпратено от road_runner Разгледай мнение
            Това през програмите на алианс дето са в някаква застраховка комбинирани ли?
            То няма никаква информация за тях на сайта.......
            П.С Горанов , за да го прецакаш можеш ли да ползваш и ДПФ и застраховки едновременно? Т.е нещо като 10+10 % хаха
            Можеш - точно така - за ДПФ 10% и за застраховка - 10% общо:20% прецакваш Го.


            Анди: това е.
            Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

            Коментар


            • Импе, кви са тия ДЦК и облизвации бре?
              http://www.finanzen.net/fonds/Allian...inChartZeit_60
              Туй ли е?

              Коментар


              • Това през програмите на алианс дето са в някаква застраховка комбинирани ли?
                То няма никаква информация за тях на сайта.......
                П.С Горанов , за да го прецакаш можеш ли да ползваш и ДПФ и застраховки едновременно? Т.е нещо като 10+10 % хаха

                Коментар


                • Скоро гледах какво се предлага като ДЦК и облизвации на Франкфуртската - тегаво е: има ного секси облизвации и ДЦК, ама проблемът е в лотовете - за някои от най-сексапилните - баси: лотове от по 250 000 - ако искаш да се включиш - вадиш 25 КБ и си в играта.

                  Иначе ако е за фондове - ето един, който аз харесвам:



                  Стабилен е, с добра доходност като за консервативен фонд в качествени ДЦК и облизвации - а и дава възможност човекът да причини страдание на г-н горанов като си намали данъците.

                  Аз поинвестирвам в него.
                  Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                  Коментар


                  • Гледам на шрьодерс european dividend maximizer и там пише следното
                    http://www.schroders.com/getfunddocu...id=1.9.1544032

                    Правила за разпределение
                    Този клас акции разпределя доход всяко тримесечие при
                    фиксирана лихва от
                    7%
                    годишно от стойността на акция
                    .
                    Политиката на разпределение може да се промени


                    Гледайки данните за представянето : За 2014 е 2.9 процента плюс , това показва само стойността на дяла нали така?

                    т.е много грубо казано имаш около 3 процента от качването на дяловете и 7 %
                    дивидент на всеки дял, който притежаваш

                    Някой може ли да ми посочи къде да прочета каква е разликата меджу Клас А и Клас А1 разпределение, защото срещам и двата термина за глобал дивидент максимайзър фондове, т.е има някаква разлика явно

                    И това последното ми е малко объркващо

                    Максималната такса за записване(закупуване) на фондовете на Schroders е в размер на 5%.
                    Клиентите на Карол Капитал Мениджмънт в България могат да закупуват акции на
                    фондовете на Schroders с максимална такса от 2,5%.

                    Т.е вместо пет плащаш 2.5 ли? Или става въпрос за различни такси, т.е се събират?

                    Нямам никакъв опит с тея неща и ще се радвам някой да ми помогне. Благодаря предварително!

                    Коментар


                    • Някой с впечатление от Фондове Амунди? На първо четене и те изглеждат интересни.

                      http://amundi.sgeb.bg/bg/index.php

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Alee Разгледай мнение
                        Входната такса е под 2%, за изходна не знам да има.
                        Акциите са на 5%, облигациите са на 3%, предполагам зависи от това в какви инструменти се инвестира.Ти в облигации ли си - Schroder ISF Global High Income Bond?

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от andy2000 Разгледай мнение
                          Хммм,при четенето това съм го пропуснал.Видях и че има едни 3% такса при покупка и продажба на дялове или не съм дочел както трябва?
                          Входната такса е под 2%, за изходна не знам да има.
                          “Preparation. Discipline. Patience. Decisiveness”

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от nedev75 Разгледай мнение
                            тази 5% встъпителна вноска ми се вижда множко, сравнено с други фондове.
                            Хммм,при четенето това съм го пропуснал.Видях и че има едни 3% такса при покупка и продажба на дялове или не съм дочел както трябва?

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от dobri Разгледай мнение
                              Ако инвестираш 100 000 встъпителната ти вноска няма да е 5%. Даже 10000 са достатъчни да постигнеш по-нисък процент на встъпителната вноска. Поне при мен беше така.
                              Така пише на страницата им, а именно 5.00%, без да е упоменато че може да е по-малък процента.

                              п.п От вчера всички банки рязко намалят лихвата!Дори и по-малките трезори, които по принцип предлагат по атрактивни лихви също рязко намалят.Незнам, може и до края на годината да паднем под 3.00%-3.50%.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от nedev75 Разгледай мнение
                                Вярно е че 3.00-3.50% са смях в залата, но в страните от ЕС това е огромна лихва.Ще паднат може би още малко нашите и под това.Все пак ще го докараме някой ден близо до Гърция и Португалия, но може би като влезем в Еврозоната и тогава над 3.00% и то за 3 години няма да има.Сега чат-пат за 3 годишни депозити има 2-3 предложения за 5.00% лихва и още 1-2 предложения за една или две години.
                                Шока от 8.25 , че и повече да паднеш на 4.00% е голям!За това сега всеки се хвърля на някъде.Лошото е че сега е момент на исторически върхове на фондовия пазар в целия свят и не се знае още колко.Хубаво щеше да е да се хване някоя корекция, ама трябва да се чака.Има подценени компании на всякъде, ама при падащ пазар следват тренда и те.
                                Шрьодерс имат отлична стратегия, хареса ми че инвестират в дивидентни компании.Дълга история, добри резултати, само тази 5% встъпителна вноска ми се вижда множко, сравнено с други фондове.Това значи че при инвестиция от 100 000евро им подарявате на входа 5000евро без никакви гаранции за нищо.
                                Все пак текущите резултати избиват инвестицията за година, че остава и добра доходност от горе.Но при обръщане тренда на фондовите пазари, дори и дивидентните компании, които по принцип падат с малко няма да има положителен резултат.
                                Ако инвестираш 100 000 встъпителната ти вноска няма да е 5%. Даже 10000 са достатъчни да постигнеш по-нисък процент на встъпителната вноска. Поне при мен беше така.

                                Коментар

                                Working...
                                X