IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Депозити и други инструменти с фиксирана доходност в чужбина

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Вярно е че 3.00-3.50% са смях в залата, но в страните от ЕС това е огромна лихва.Ще паднат може би още малко нашите и под това.Все пак ще го докараме някой ден близо до Гърция и Португалия, но може би като влезем в Еврозоната и тогава над 3.00% и то за 3 години няма да има.Сега чат-пат за 3 годишни депозити има 2-3 предложения за 5.00% лихва и още 1-2 предложения за една или две години.
    Шока от 8.25 , че и повече да паднеш на 4.00% е голям!За това сега всеки се хвърля на някъде.Лошото е че сега е момент на исторически върхове на фондовия пазар в целия свят и не се знае още колко.Хубаво щеше да е да се хване някоя корекция, ама трябва да се чака.Има подценени компании на всякъде, ама при падащ пазар следват тренда и те.
    Шрьодерс имат отлична стратегия, хареса ми че инвестират в дивидентни компании.Дълга история, добри резултати, само тази 5% встъпителна вноска ми се вижда множко, сравнено с други фондове.Това значи че при инвестиция от 100 000евро им подарявате на входа 5000евро без никакви гаранции за нищо.
    Все пак текущите резултати избиват инвестицията за година, че остава и добра доходност от горе.Но при обръщане тренда на фондовите пазари, дори и дивидентните компании, които по принцип падат с малко няма да има положителен резултат.

    Коментар


    • Прилагам отчет от последния месец и за всички, които тепърва ще се интересуват от тези фондове е добре да знаят, че на дивидентите не се плаща данък, тъй като се разпределят под формата на нови дялове, които може да се продадат или не.

      http://www.schroders.com/bulgaria/fu...1374661&sc=446

      Файловете за разглеждане са в дясно.
      “Preparation. Discipline. Patience. Decisiveness”

      Коментар


      • И аз със сериозен интерес следя темата.Днес приятелка, работеща в банка, ми каза,че са пуснали ипотечен кредит на малко над 6% фиксирана лихва и без никакви други такси, прИмоция е, ама все пак е сериозна индикация,че лихвите по кредитите ще падат още и вярвате или не в близкото бъдеще ще стигнем европейските в обозримо бъдеще. Това значи,че и депозитите,които в момента се намират на по 4-4,5% в лева ще се сринат до към 3-3,5%, което вече е пълен смях в залата и не си струва.И аз се заоглеждах за алтернативи и към момента съм се спрял на разни акции на немската борса, но още съм доста далеч от покупка и ще трябва доста четене преди да се хвърля.БГ акции няма смисъл, т.к. 5-10 компании правят оборота на цялото БФБ,а са собственост на 3-4 групи. Schroders съм гледал и търсех отзиви за тях, но така и не намерих,но явно има доволни от тях и ще ги поразгледам тези дни.На първо четене са доста пред родните фондове,95% от които са откровена трагедия.Капман Капитал може да се каже,че е изключение.
        Last edited by andy2000; 02.07.2014, 00:16.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
          Никъде не виждам тук да пише дивидент.
          И в никоя КИС това за което говориш не е дивидент. Както и да е. Нямам намерение да споря.
          Когато дойде време за плащане (след всяко тримесечие) ме питат как желая да си получа дивидента - в брой или в нови дялове. Избирам втория вариант и се получава това за което пиша.

          Коментар


          • За турските банки, определено се правеха много добри пари от лихви по краткосрочни депозити. Имало е случаи, когато овърнайт или седмичен е бил с по-висока лихва от годишен на други банки. Всичко се дължеше на лихвените диференциали в БГ и Турция. Не че не съм треперел и на турска банка

            Коментар


            • Първоначално изпратено от dobri Разгледай мнение
              Необлагаеми доходи
              Чл. 13. (1) Не са облагаеми:
              ...........................
              4. разпределените под формата на нови дялове и акции печалба или друг източник на собствен капитал в търговски дружества, както и разпределените печалба или друг източник на собствен капитал под формата на увеличаване на номиналната стойност на съществуващите дялове и акции;
              Никъде не виждам тук да пише дивидент.
              И в никоя КИС това за което говориш не е дивидент. Както и да е. Нямам намерение да споря.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от nedev75 Разгледай мнение
                Не разбрах само, този дивидент всяка година различен ли е и от какво зависи?Не вярвам да е така, но правилно ли разбирам че фонда ти дава гарантиран доход от дивидента, пък каквото дойде отгоре при поскъпване на дяловете е допълнителна доходност.
                От 1,5 г. имам пари там, засега много добре. ! 16,29 % за последната година.
                8% от дивиденти, другото е капиталови печалби. Дивидентната доходност е малко по-сложна за обяснение, не е гарантирана и трябва да се прочетат проспектите.
                “Preparation. Discipline. Patience. Decisiveness”

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
                  Я пак?
                  По всички земни кълбета се удържа данък дивидент!!!
                  Необлагаеми доходи
                  Чл. 13. (1) Не са облагаеми:
                  ...........................
                  4. разпределените под формата на нови дялове и акции печалба или друг източник на собствен капитал в търговски дружества, както и разпределените печалба или друг източник на собствен капитал под формата на увеличаване на номиналната стойност на съществуващите дялове и акции;

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
                    Я пак?
                    По всички земни кълбета се удържа данък дивидент!!!
                    На удостоверението пише "необлагаем доход на основание чл.13, ал.1 т.4 от ЗДДФЛ". Не получавам пари а нови дялове. Новите дялове можеш да си ги продадеш.
                    Last edited by dobri; 01.07.2014, 22:29.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от dobri Разгледай мнение
                      Аз си капитализирам дивидента- не го вземам а записвам нови дялове. По този начин не дължа данък върху дивидента. Продавайки дялове също няма(освободен съм) от данъци.
                      Я пак?
                      По всички земни кълбета се удържа данък дивидент!!!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
                        ziraatbank си имат клон в София, и приемат депозити мисля.
                        Приемат депозити, но не и в турски лири

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от nedev75 Разгледай мнение
                          Не разбрах само, този дивидент всяка година различен ли е и от какво зависи?Не вярвам да е така, но правилно ли разбирам че фонда ти дава гарантиран доход от дивидента, пък каквото дойде отгоре при поскъпване на дяловете е допълнителна доходност.
                          Разгледай им проспекта- там е обяснено подробно. Дистрибутират се от Карол. Виж тук:
                          http://www.karollcapital.bg/upravlenie-na-aktivi/

                          За една година имам над 18% доходност. Имам ги от 24.06.2013г- European Divident

                          Maximizer и Global Divident Maximizer.
                          http://www.karollcapital.bg/schroders-fondove/

                          Разгледай историята им и т.н.- гаранция за парите няма. Има риск и съответно доходност. Аз си капитализирам дивидента- не го вземам а записвам нови дялове. По този начин не дължа данък върху дивидента. Продавайки дялове също няма(освободен съм) от данъци.
                          Last edited by dobri; 01.07.2014, 22:26.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                            Ще успееш ли да избягаш от там навреме ? 9% лихва е самоубийство по 3.
                            9,25% е лихвата но в турски лири! От банката нямам притеснения, защото е държавна собственост и има 150 годишна история! Единственият риск е валутният, но там има вариант и турската лира да поскъпне, поради голямата си девалвация през последните години. Не е невъзможно да се окаже, че в евро ще имаш 15-20% доходност следващите 1-2 години.

                            Коментар


                            • MZ/X

                              Ще успееш ли да избягаш от там навреме ? 9% лихва е самоубийство по 3.
                              D.Y.F-091066

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
                                ziraatbank си имат клон в София, и приемат депозити мисля.
                                Така е, ето и лихвите:

                                http://www.ziraatbank.bg/tr/forms/Ku...ENG_TR_BG).pdf

                                Коментар

                                Working...
                                X