IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Депозити и други инструменти с фиксирана доходност в чужбина

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Ного ясно: тебе кой ти каза общо 10%? - Някоя служителка в НАП ли? - Обади и се утре, за да се погавриш с нейното некомпетентство.
    Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

    Коментар


    • Потвърдено от няколко места още: 10 % за едното и 10 % за другото.
      Last edited by road_runner; 19.10.2015, 15:35.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от road_runner Разгледай мнение
        Никъде в данъчната декларация не видях да пише че общият размер е до 10 % наистина
        Ама не знам на кой да вярвам вече.....
        Вярвай на мен: Императорът.

        Императорът е немошшшшшеник и не лъже.


        Защо според теб в данъчната декларация - в разделът за данъчни облекчения, има отделни графи за пенсионно и за човешка? Ако беше ОБЩО до 10%, щяха да са в една графа.

        Ако не беше както казва: 10% от едното и 10% от другото - досега хората на г-н горанов да са подгонили и мене и 2/3 от клиентите ми. Нали им връщат данъчни облекчения по техните сметки? Щяха ли да върнат на клиентът ми Х 800 лв (примерно), ако можеше да се изсулят само с 400?
        Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Dimitar. Разгледай мнение
          Много ясно, че е така - нали зная туй от опит - десетки хора около мен си намаляват данъците и с ДПФ, и с човешка (или докторска) застраховка. И аз намалявам така - с 20%.
          Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
            Тц. 10%+10%. Вярвай ми - нали с това се занимавам.

            Впрочем като погледнеш една данъчна декларация, там си е написано.
            Никъде в данъчната декларация не видях да пише че общият размер е до 10 % наистина
            Ама не знам на кой да вярвам вече.....

            Коментар


            • Първоначално изпратено от mussi Разгледай мнение
              +1
              Това с данъците си е чиста игра на застрахователите.
              Ако почнеш да правиш математиката малко по-детайлно и виждаш, че "келепира" не е толкова голям. Не повече от 10% от инвестираната сума е това, което ти възстановяват. Другата уловка е, че се ангажираш със сериозен срок, през който инвестираш само в застраховката. Не дай си Боже ти потрябват парите (всичко се случва) и тогава става страшно с откупуването. Сега Имп-а ще ме нападне, но го казвам от личен опит в продажбите на застраховки с грамоти за продажби и други подобни отличия. Има далеч по-добри начини за инвестиции, които да покриват доходността от застраховката и без да се обвързваш със 10-15-20-25 годишен срок.
              Че защо да те нападам?
              Ти колко искаш да ти възстановят от инвестираната сума? - 50% ще речеш - и аз искам, ама няма.
              Кое му е страшното с откупуването?

              Може да има и по-доходни инвестиции от застраховката - но това е застраховка - говорим и за сигурност, не само за доходност.
              Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

              Коментар


              • Данъчно облекчение за лични вноски за доброволно осигуряване и застраховане

                Можете да намалите до 10% годишната си данъчна основа с направените през 2014 година лични вноски за допълнително доброволно осигуряване. С още 10% можете да намалите годишната си данъчна основа с внесените през годината лични вноски за доброволно здравно осигуряване и премии/вноски по договори за застраховки "Живот".
                Източник

                Коментар


                • Първоначално изпратено от road_runner Разгледай мнение
                  тук стана интересно

                  според жената от НАП е сумарно 10 % за всички облекчения, което вече не е толкова оферта
                  +1
                  Това с данъците си е чиста игра на застрахователите.
                  Ако почнеш да правиш математиката малко по-детайлно и виждаш, че "келепира" не е толкова голям. Не повече от 10% от инвестираната сума е това, което ти възстановяват. Другата уловка е, че се ангажираш със сериозен срок, през който инвестираш само в застраховката. Не дай си Боже ти потрябват парите (всичко се случва) и тогава става страшно с откупуването. Сега Имп-а ще ме нападне, но го казвам от личен опит в продажбите на застраховки с грамоти за продажби и други подобни отличия. Има далеч по-добри начини за инвестиции, които да покриват доходността от застраховката и без да се обвързваш със 10-15-20-25 годишен срок.
                  Only God Can Judge me...

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от road_runner Разгледай мнение
                    тук стана интересно

                    според жената от НАП е сумарно 10 % за всички облекчения, което вече не е толкова оферта
                    Тц. 10%+10%. Вярвай ми - нали с това се занимавам.

                    Впрочем като погледнеш една данъчна декларация, там си е написано.
                    Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                    Коментар


                    • тук стана интересно

                      според жената от НАП е сумарно 10 % за всички облекчения, което вече не е толкова оферта

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от road_runner Разгледай мнение
                        Що да не си струва, ти не я ли подаваш по интернет?
                        Просто е има формуляр, цъкаш да ти го провери, ако каже че е ок - пращаш


                        От страницата на нап

                        Данъчно облекчение за лични вноски за доброволно осигуряване и застраховане.

                        Това данъчно облекчение е в размер до 10% от сумата от годишните данъчни основи за внесени през годината лични вноски за допълнително доброволно осигуряване и до 10 % от сумата от годишните данъчни основи за внесени през годината лични вноски за доброволно здравно осигуряване и премии/вноски за застраховки „Живот”.
                        Точно така е - ако човекът не обича по интернет - може и по пощата да си изпрати. Елементарно е. Ето - ти си описал точно от какво, колко и как се намаляват данъците.
                        Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                        Коментар


                        • Що да не си струва, ти не я ли подаваш по интернет?
                          Просто е има формуляр, цъкаш да ти го провери, ако каже че е ок - пращаш


                          От страницата на нап

                          Данъчно облекчение за лични вноски за доброволно осигуряване и застраховане.

                          Това данъчно облекчение е в размер до 10% от сумата от годишните данъчни основи за внесени през годината лични вноски за допълнително доброволно осигуряване и до 10 % от сумата от годишните данъчни основи за внесени през годината лични вноски за доброволно здравно осигуряване и премии/вноски за застраховки „Живот”.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от nradev Разгледай мнение
                            донякъде си прав има 2 облекчения за застраховка живот и за здравна.проверих ЗДДФЛ. обаяче ако си изтеглиш застраховката предварително ти се начислява спестения данък. освен това НАП като искаш да ти върне пари от данъци ти прави ревизия. и може като си мислиш че ще гушнеш 100 лева да се окаже че имаш да даваш 10 000. случаи такива бол
                            ПАК не си проверил както трябва. Здравната застраховка се води КЪМ човешката, ако не бе така - щях да си намаля данъците с повече от 20%. Можеш до 10% от човешка (или здравна) и до 10% от ДПФ - отделно не плащаш данък и върху вноските по УПФ.
                            А ревизия не зная да са правили на мен или на някой мой клиент.
                            Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                              10% - дръжки. Не се изказвай за неща, които не знаеш.
                              донякъде си прав има 2 облекчения за застраховка живот и за здравна.проверих ЗДДФЛ. обаяче ако си изтеглиш застраховката предварително ти се начислява спестения данък. освен това НАП като искаш да ти върне пари от данъци ти прави ревизия. и може като си мислиш че ще гушнеш 100 лева да се окаже че имаш да даваш 10 000. случаи такива бол

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от nradev Разгледай мнение
                                само 10% е максимума.освен това трябва да има от къде да ги приспаднеш. за да съм по ясен давам пример.да кажем заплата за годината 10 000 нмалята с 1000 икономисваш данък 100 лева. и за тия 100 лева 3-4 дни разправия с НАП и висене на опашки. то не си заслужава труда
                                10% - дръжки. Не се изказвай за неща, които не знаеш.
                                Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                                Коментар

                                Working...
                                X